Sari la conținut

Accident Cu Pumni


NVS
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 73
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Adevaru' ca sunt durere conservarii din Baia Mare!

Am fost ieri sa imi fac RAR-ul la motor si era sa ma execute vre-o 3 in interval de o ora cat am stat prin oras!Eu il inteleg pe motociclist!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am fost acolo, nu am vazut... dar nu as lua orbeste apararea "motociclistului".

 

Nu m-ar mira sa fi avut si el "ceva viteza"... oricata prioritate ai, trebuie sa mai si previi, mai ales in aglomeratie.

In plus, sa dai imediat cu pumnu, sa injuri urat cand ti se ia si o declaratie... asta e Romania!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Ready2Race
Nu am fost acolo, nu am vazut... dar nu as lua orbeste apararea "motociclistului".

 

Nu m-ar mira sa fi avut si el "ceva viteza"... oricata prioritate ai, trebuie sa mai si previi, mai ales in aglomeratie.

In plus, sa dai imediat cu pumnu, sa injuri urat cand ti se ia si o declaratie... asta e Romania!

 

 

Ai dreptate, trebuia sa stea calm si sa il felicite pe boul care atentase la sanatatea si viata lui.Si eu l-as fi linsat pe dobitoc, doar asa pot invata ceva, animalele stiu de bine sau de bataie, oamenii ca tipul cu masina doar cu bataia mai pot fi corectati.

Editat de Ready2Race
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am fost acolo, nu am vazut... dar nu as lua orbeste apararea "motociclistului".

 

Nu m-ar mira sa fi avut si el "ceva viteza"... oricata prioritate ai, trebuie sa mai si previi, mai ales in aglomeratie.

In plus, sa dai imediat cu pumnu, sa injuri urat cand ti se ia si o declaratie... asta e Romania!

 

bah, taci bha :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am fost acolo, nu am vazut... dar nu as lua orbeste apararea "motociclistului".

 

Nu m-ar mira sa fi avut si el "ceva viteza"... oricata prioritate ai, trebuie sa mai si previi, mai ales in aglomeratie.

In plus, sa dai imediat cu pumnu, sa injuri urat cand ti se ia si o declaratie... asta e Romania!

Cata viteza sa ai cu un CBR125R? Mai mult de 80 in oras iti zic eu ca nu ai cum, doar sa prinzi o artera lunga si libera ca sa ajungi la un 90.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...oamenii ca tipul cu masina doar cu bataia mai pot fi corectati.

 

La varsta lui, doar Dumnezeu il mai poate corecta....definitiv! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Ready2Race
La varsta lui, doar Dumnezeu il mai poate corecta....definitiv! :laugh:

 

 

Eu zic ca de acum si pina cand il va corect dzeu definitiv va sta si se va asigura zeci de secunde pina cand va vira, macar a invatat ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot asa se foloseste palinca drept pasta de dinti dimineata, in BM?! Sunt curios daca se fac controale cu alcooltesteru prin oras, ziua, nu noaptea.

 

cine sa-i testeze ca si meletianu de la rutier foloseste pasta aia de dinti :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer...nu e moral sau dragut sau educat.....sau cum vreti voi sa incepi sa iei omu la bataie....da ce ra...h...at sa faci cand iti dai seama ca din cauza unui idiot in momentul ala puteai sa mori, nu ma refer neaparat la cazul de fata...nu il cunosc pe om (cel in varsta) nu stiu cat de idiot era sau nu era....dar ce sa faci, sa il iei in brate sa il pupi sa il feliciti....sa ii zici hai sa ii multumimi lui Dumnezeu ca m-a scapat si de data asta....normal ca iti vine sa ii rupi ceva ca sa tina minte, data viitoare sa se gandeasca de 2,3,10 ori.

 

 

Nu am inca permisul dar merg destul de mult ca pasager si cati ne-au taiat calea....ba unu chiar ne-a tavalit...bineinteles....prima reactie a fost aceeasi ca a bikerului aflat in discutie...si cati nu am vazut ca vor sa intoarca sau sa iasa de pe o straduta laterala si stau acolo si se uita la tine/ prin tine si exact cand ai ajuns la 10 metri de el ia de volan si accelereaza...pai nu te taie un pic transpiratia?....daca ai noroc si stare de spirit eviti...franezi....daca nu reactionezi destul de repede....si mai ai si viteza (sa recunoastem....unii chiar merg prea tare pentru conditiile de drum)...Dumnezeu cu mila...

Asta e, in tara asta nu se invata decat cu bataia...nu cu frumosul

 

Asfalt uscat la toti...si aveti grija la OZN-uri (oligofreni cu permis luat pe spaga...etc)

 

 

A...si era sa uit...nu e Legal sa iei omu la bataie....asa ca aveti grija cat de rau il bateti sa nu va treziti cu dosar penal pe langa moto avariata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok. a gresit ala cu masina, ii dai una la nervi (am facut-o si eu), dar asta continua si dupa accident cu comportamentul lui agresiv. mi se pare cam manelar baiatul cu motoreta. de astefel de persoane ma doare in ass...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Ready2Race
ok. a gresit ala cu masina, ii dai una la nervi (am facut-o si eu), dar asta continua si dupa accident cu comportamentul lui agresiv. mi se pare cam manelar baiatul cu motoreta. de astefel de persoane ma doare in ass...

 

 

Am avut si eu accident similar si l-as fi batut pe sofer si dupa ce a venit politia si am revenit de la spital la locul accidentului.Si genul meu preferat e rock, asa ca ...

 

Daca tipul cu motocicleta ar fi murit sunt sigur ca toti ati fi scris "haideti sa ii rupem mecla conservarului".Acum sunteti de alta parere si asta va face foarte simpatici.

Editat de Ready2Race
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am fost acolo, nu am vazut... dar nu as lua orbeste apararea "motociclistului".

 

Nu m-ar mira sa fi avut si el "ceva viteza"... oricata prioritate ai, trebuie sa mai si previi, mai ales in aglomeratie.

In plus, sa dai imediat cu pumnu, sa injuri urat cand ti se ia si o declaratie... asta e Romania!

Din cate stiu eu, chiar si 300km/h daca avea motociclistul, tot soferul era de vina(pentru neacordare de prioritate).

Tu ai mare dreptate in tot ceea ce spui, dar referitor la viteza, nu cred ca este cazul aici. Si-ti spun si de ce n-a avut viteza... Pentru ca motociclistul era pe picioare, iar motocicleta pe roti(se observa din imagini cum este impinsa in afara carosabilului de catre un domn politist).

...Dar a gresit rau ca l-a luat la bataie si l-a injurat pe om. Din cauza asta va avea numai de pierdut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"offtopic: e pentru gaini "

 

....da... ma scuzi...poate trebuia sa ma iau de mos ca e chior sau de motociclistu satanist care mergea cu viteza de ziceai ca e avion...cu se intampla de obicei pe topicuri..

 

E destul de clara situatia...mosu nu s-a asigurat cum trebuie, poate ar trebui sa i se faca un control medical si daca nu vede la 3 metri in fata sa i se ia permisul definitiv....si probabil pentru ca motocicleta nu era in raza lui vizuala...sau....a ajuns intr-un timp prea scurt.... s-a hotarat sa faca manevra..si buff

ce sa zic mai mult?

da imi pare rau de motociclist...si da, si eu as fi reactinat la fel, numai ca sunt fata si nu prea imi permit sa sar la bataie ca e posibil sa mi-o iau...

Editat de bebecbr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi se pare cam manelar baiatul cu motoreta. de astefel de persoane ma doare in ass...

 

Cam sta am vrut sa scriu si eu in postul meu anterior... dar la momentul ala am preferat sa ma abtin.

 

Deja ce am scris a fost ca o momeala si sacalii au sarit imediat... "conservarul e de vina si trebuie ars pe rug". :laugh:

 

Repet, nu am fost acolo dar este deja clasic ca motociclistul sa mearga precum bivolul doar ca are prioritate.

 

Frate, va plangeti mereu ca traficul in Romania este groaznic, periculos... atunci cu atat mai mult trebuie sa fiti prevazatori.

Oricine poate gresi... Dar daca ai o viteza decenta (eventual cea legala, macar in aglomeratie) poti evita un accident cu o "simpla" franare, fie ea si una "de urgenta". Dar cand bivolu da cat poate ca are motor si e mare smeker, orice rahat de greseala se poate transorma in tragedie.

 

Mai feriti-va frate si voi ca degeaba gasesti vinovatul daca ai crapat sau ai ramas paralizat!

Nu sa dati doar cu pumnul ca animalele...

 

(nu fac referire strict la acest accident)

Editat de khk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....da imi pare rau de motociclist...si da, si eu as fi reactinat la fel, numai ca sunt fata si nu prea imi permit sa sar la bataie ca e posibil sa mi-o iau...

 

De la mosul ala nu ti-o luai sigur, oricat de fata ai fi...Mai avea putin si plangea in fata politistului... :)

Penibili! :laugh:

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

offtopic: e pentru gaini :laugh:

de ce nu sunt eu gaina la casa de yoghin ?

 

ontopic :

si cand e motociclistul vinovat sa fie luat la pumni ?

 

eu ma tot gandesc cand imi mai atinge unu oglinda in trafic ca se strecoara printre randuri si se face ca nu a vazut daca sa ii dau cativa pumni sau nu ...

 

eu am spart un stop la o masina si i-am spart bara spate ca am fost bou si nu am vazut ca opreste... omul a fost de treaba cu mine si nu mi-a spart fata..

 

si in iarna asta, cu masina, am tamponat frontal alta masina ca am fost tampit si am avut viteza putin prea mare pentru calitatea drumului .. omul mi-a dat doua tigari si am asteptat linistiti politia.. se poate si fara violenta ca traim in societate si gresala e normala.. chiar daca inseamna neacordare de prioritate.. si chiar daca imi rupeam ceva, tot nu il luam la pumni ..

e un accident.. este un risc la care ma asum cand incep sa circul ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh: :) :) :D :rose: :rose: :P :P o fii, no fii, cred ca si moto avea viteza. cert este ca si eu asi fii tras o casca in mecla aluia, daca mi-as vedea motocicleta imprastiata pe jos. si asa este .ala de 60ani numai cel de sus o sa il mai invete ca treb sa se asigure si in nici un caz nu iei viraj cand vezi un motociclist in oglinda. in nici un caz, tocmai pt ca nu poti aprecia viteza cu care vine , fata de o masina. din pctul meu de vedere, sa plateasca o moto nouaaaaaaaaa. si credeti-ma o spun cu toata inima, desii sunt taximetrist de meserie. la PENSIE cu el. in fata la tv sa stea. nu e vorba doar de moto. in masina esti protejat de fier. pe moto tu esti imprejurul fierului. poti muri sau ramane in scaun cu rotile pe viata la virsta tanara. nici dracu nu se mai uita la tine dupa aia. ESTI DOAR JUMAtatE DE OM. si pt ce? pt un idiot care nu stie sa se uite in oglinzi? SA PLATEASCA MOSUUUU. VB GRELE: beep, beep, beep, Editat de dsorinmihail
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De viteza nici nu se poate pune pb, la cca 150 de m de la locul accidentului, din directia din care venea motociclistul, este o intersectie semaforizata. Intr-adevar conservarul merita felicitari ca era sa omoare un motociclist, care nu avea nici o vina :) . Oricine era in locul baiatului cu motoru ar fi procedat la fel :D . Mai mult ca sigur ca nici nenea cu masina nu a vorbit foarte frumos. Stim cu totii, cei care gresesc au gura mai mare si incearca sa dea vina pe celalalt. Bina ca nu a fost mai grav. :)

 

 

Tot asa se foloseste palinca drept pasta de dinti dimineata, in BM?! Sunt curios daca se fac controale cu alcooltesteru prin oras, ziua, nu noaptea.

Foarte amuzant :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da gaxel, ai si tu dreptate, am zis, nu e dragut, nu e moral, nu e educat...nu e Legal sa il iei la bataie....dar la cum scapa astia basma curata din cauza legilor proaste, organe incompetente, spagi pile etc.....parca uneori vrei sa te asiguri ca si-a invatat lectia cand vezi ca omu e rau voitor...

 

daca respectivu a iesit din masina, e pasnic isi recunoaste vina, este constient de ce era sa faca ...nu-ti mai vine sa il iei la bataie, corect?

 

dar mai sunt unii nesimtiti care dupa ce ca ei gresesc tot ei sar cu gura cu m_u_i_a uneori chiar cu bata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...