Sari la conținut

Kituri De Lant


Radeon
 Share

Postări Recomandate

Poti sa adaugi si a 4-a optziune..kit lantz RK.Pinioanele si foile le alegi tu, poate vrei s-o dai mai usor p-o roata :) .

ex. foi de 47-48 dintzi si pinioane de 14-15-16 dintzi.

pretzul cam tot pe-acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In conditiile date as miza pe AFAM. :eek:

 

Daca credeti ca diferenta de 30 E este justificata intre DID si AFAM, apasati tasta 1

Daca credeti ca Regina e cel mai slab dintre cele 3, apasati tasta 2 :P

Daca stiti care e diferenta de fiabilitate (in km) intre cele 3 , apasati tasta 3 si numarul de km(bineintele si pt ce motor), in conditii de utilizare normale

 

 

 

 

P.S. si pe mine ma intereseaza subiectul, in curand schimb kitul si am gasit cea mai atractiva oferta pt Dominator --> kit AFAM, cu lant "x-ring" , 110 eur .

 

Daca aveti vre-o alta sursa mai avantajoasa( in afara de Louis si Auner), pls dati de stire :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In conditiile date as miza pe AFAM. :P

 

Daca credeti ca diferenta de 30 E este justificata intre  DID si AFAM, apasati tasta 1

Daca credeti ca Regina e cel mai slab dintre cele 3, apasati tasta 2 :drink:

Daca stiti care e diferenta de fiabilitate (in km) intre cele 3 , apasati tasta 3 si numarul de km(bineintele si pt ce motor), in conditii de utilizare normale

P.S. si pe mine ma intereseaza subiectul, in curand schimb kitul si am gasit cea mai atractiva oferta pt Dominator  --> kit AFAM, cu lant "x-ring" , 110 eur .

 

Daca aveti vre-o alta sursa mai avantajoasa( in afara de Louis si Auner), pls dati de stire :eek:

239898[/snapback]

 

Tocmai am vb cu un tip pe forum... is stai sa-ti dea tati linku'

 

/index.php?showtopic=23715

 

Bafta!!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, il stiu pe Remus,aduce de la Auner, mi-a mai adus niste chestii mai demult si au fost ok. Intrebam de alte oferte decat Louis si Auner

 

 

 

 

As vrea sa continuam aceasta tema pana la elucidarea misterelor legate de lant, pinioane, marci, produse de intretinere ,samd, adica TOTUL despre lanturi. Eu unul, pentru ca sunt relativ nou in domeniul asta ( cardanul RULEZ :P ), as vrea sa aud opinii de la oameni AVIZATI.

 

1. Cat tine in medie un kit de lant pe diverse tipuri de moto, intretinut corect

 

2. Care e diferenta intre cele mai frecvente marci

 

3. Cat de mult conteaza ca e cu O-ring, X-ring, z-ring,dublu z/x ring sau alte inventii. teoretic stiu si eu, dar in practica ?

 

4. Sprayul de lant: mod corect de aplicare, sprayuri bune/sprayuri proaste, cu sau fara teflon (PTFE).Legenda sprayului special pt o-ringuri ( pe multe nu specifica! ) . Curatarea lantului cu motorina/spray de curatat. Ce sprayuri, de unde si cat costa.

 

5. Uzura kitului de lant: Am observat (nu numai la mine) o chestie ciudata, uzura nu e liniara in timp/nr de km. Lantul pare ok mii de km, nu e nevoie sa il intinzi,are "burta" cat trebuie si calca strans pe foaie. Dupa care in cca 1500 km se uzeaza exponential, il strangi la cateva sute de km pana ajungi sa nu mai ai de unde si sa iti fie frica sa te mai dai cu el :eek:

Este adevarat sau sunt eu :) ?

 

 

Multumesc si ,din nou, va rog numai pareri avizate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...