Sari la conținut

Am Un Bec De Far Philips!cum Determin Ce Tip Este?


emylyo
 Share

Postări Recomandate

Stiu ca sunt MOTO VISION,NIGHT VISION,BLUE VISION,X-TREME POWER,NIGHT GUIDE,SILVER VISION.Nu pot insa sa imi dau seama ce tip este.Mentionez ca este ca un beca halogen normal alb si da o lumin alba si destul de puternica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca sunt MOTO VISION,NIGHT VISION,BLUE VISION,X-TREME POWER,NIGHT GUIDE,SILVER VISION.Nu pot insa sa imi dau seama ce tip este.Mentionez ca este ca un beca halogen normal alb si da o lumin alba si destul de puternica.

Scrie pe el. Este H4 sau H7. Cam aÂşa ceva trebuie să fie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

becurile de obicei sunt cu aprindere interna :blink:

 

nu ma luati in seama, ma cam plictisesc...

...mai sunt si de curent continuu , si de curent alternativ...

Din pacate nu ai cum sa-ti dai seama de care e , numai daca il desfaci si masori filamentu...dar este greu de pus la loc...

...probleme ...probleme.... :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am descoperit caeste de tip C! :grinbandit: Ideea este ca imi place ce tip de lumina da si vreau sa iau un HB3 acelasi tip si nu prea am gasit prin magazine si trebuie sa-l comand pe net si nu stiu ce model.A-ti inteles cei care aveti chef de glume?Mie chiar nu imi arde la ora asta si chiar nu gust glumele celor care nu ma cunosc si isi permit desi nu au renuntat de prea mult la biberon.Observ ca vor sa isi aduca aminte cum este...!

 

http://www.lighting.philips.com/in_en/cons...ing&lang=en M-am agitat degeaba pt ca HB3 vad ca nu face Philips.

Editat de emylyo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am descoperit caeste de tip C! :grinbandit: Ideea este ca imi place ce tip de lumina da si vreau sa iau un HB3 acelasi tip si nu prea am gasit prin magazine si trebuie sa-l comand pe net si nu stiu ce model.A-ti inteles cei care aveti chef de glume?Mie chiar nu imi arde la ora asta si chiar nu gust glumele celor care nu ma cunosc si isi permit desi nu au renuntat de prea mult la biberon.Observ ca vor sa isi aduca aminte cum este...!

 

http://www.lighting.philips.com/in_en/cons...ing&lang=en M-am agitat degeaba pt ca HB3 vad ca nu face Philips.

 

Premium lamps are available in H1, H4, H7, H8, H9, HB3.

http://www.lighting.philips.com/in_en/cons...ing&lang=en

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am descoperit caeste de tip C! :goodposting: Ideea este ca imi place ce tip de lumina da si vreau sa iau un HB3 acelasi tip si nu prea am gasit prin magazine si trebuie sa-l comand pe net si nu stiu ce model.A-ti inteles cei care aveti chef de glume?Mie chiar nu imi arde la ora asta si chiar nu gust glumele celor care nu ma cunosc si isi permit desi nu au renuntat de prea mult la biberon.Observ ca vor sa isi aduca aminte cum este...!

 

http://www.lighting.philips.com/in_en/cons...ing&lang=en M-am agitat degeaba pt ca HB3 vad ca nu face Philips.

ce zici tu acolo de biberon, mestere?

ia fii atent un pic, asa, pe la gramatica si mai lasa povetele cu biberoane.....ce e asa mare branza cu un soclu de bec?????

daca nu il stii, il iei in manuta si dai fuguta la benzinarie si te binoclezi pe rafturi dupa unul identic.....mare filosofie....sa deschidem topic pentru tipul de bec si neonul albastru.....nu ziceai ca-ti pui xenon?

io cred ca nu ai cautat deloc, ca e mai comod sa deschizi un topic aiurea....dar, ma rog, fie, ai raspunsuri suficiente care sa te ajute in "cautarile" tale....

Editat de bogdanawo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Treaba este ca m-am tot plimbat cu becul in mana pe la magazinele din trei orasele mai mici,dar intrebam si eu oamenii din orasele mai mari unde sunt mai multe posibilitati.Am pus xenon si nu sunt multumit de faza lunga pe care am HB3 sau 9005 si o sa pun becul inapoi daca gasesc unul care sa bata mai bine.Ajuta-ma cu ceva concret ,nu cu baliverne.Si pe net nu mai intereseaza gramatica nimanui.Faptul ca mai tastez litere in plus sau nu despart cuvinte se datoreaza nu gramaticii,ci faptului ca scriu repede.Ar trebui sa vezi barna din ochiul tau si apoi gunoiul din ochiul altuia.Ai de gand sa ma sfatuiesti si ai placerea poti sa o faci.Daca nu vezi-ti de treaba ta si nu imi tine mie prelegeri ca nu e cazul.Doar la subiect si atat.Observ ca in loc sa fie cu un sens bun acest topic,reusesc doar sa pierd timpul citind ineptiile unor inteligenti si sa pierd timpul.Era o vorba care spune ca de prostul fara carte scapi repede,dar mai grav este cand dai de cel cu carte!

 

Am gasit posturi ca raspuns in care se simt glumele de prost gust.Nu am nevoie de lectii de fizica-becuri de cc sau ca-sau sa ma luati peste picior.Poate a fost pentru o formulare ambigua,dar unii insistati si dupa ce am explicat concret.Pt fun intrati pe situri dedicate pt acest lucru.Aici este rubrica service a acestui forum .Sper ca m-am facut inteles.Sa pun altfel intrebarea poate inteleg si cei mai glumeti-care are pe motocicleta pe faza lunga catadioptrul fiind protejat de o lupa bec marca Philips sau Osram de tipul hb3 sau 9005 alimentat in curent continuu la 12 volti cu puterea de 55,60 sau 100w si cum se numeste modelul sau ce indicatiiv are(Bluevision,Nightvision,Silvervision,Extraduty,etc)si este multumit de el si d eund epot cumpara asa ceva?Multumesc anticipat celor care sunt ontopic.

 

daca e puternica lumina s-ar putea sa fie silver sau extreme p .

 

 

H semnifica dimensiunile-formatul-montura.Motovision are pe el un strat galben-orange si lumina este cu tenta orange,deci nu este din asta.

 

 

Becul are pe partea metalica (pe guler daca vrei sa-i zici asa) un cod. Ala iti spune tipul becului. Cum face el treaba asta...creca tre' sa gugalesti dupa un tabel.

Multuumesc celor care au raspuns ontopic.Celorlalti va doresc noapte buna SAU PLISTISITI=VA IN BAIE!

Editat de emylyo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...