Sari la conținut

Serpentinarii, Hai Sa Ne Adunam


Ra964
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

80% construit / firma constructoare italian intrat in faliment / bagat la conservare (cuvant ce inseamna distrugere lenta "la Romanica") / schimbari la consiliul judetean / prioritate echipa de fotbal (poate vine DNA-u la colindat cu cateva arestari de craciun pe la ei)......acum mai e si frumoasa obisnuinta a politicienilor,de a distruge ce a facut "alalalt" .Daca era vorba de un stadion pt. fotbal,sau o catedrala zgarie nori,se termina acum 2 ani.

 

Inca un drum intr-e Zetea si Gheorgheni,care mi-e la suflet,recomandat mai mult pt peisaj.Dupa o memorare a traseului,si o temeinica recunoastere,se poate trage si o forjita mai precauta,dar e o cariera de piatra in varf,si oricand poate aparea un camion ce taie curba,sau care se plimba pe mijlocul strazii (vezi video) + condimentele obisnuite de DJ pietris,balegar,carute etc.

 

https://www.youtube.com/watch?v=KsU6ex3HbTo


» Post actualizat in 28 Nov 2015 06:31

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia uite cum se activează topicul,asa da!multumim si cnadnr-ului ca pune mana si termină de "renovat" drumurile secundare.:)

» Post actualizat in 29 Nov 2015 23:01

eu cand ies la distractie, merg prima tura super incet, verific conditiile apoi turele "mai hotarate".

o singura data m am dat mai tare din prima si m am intalnit cu masina de pompieri oprita dupa curba

La fel si la noi,mergem primele 2 ture in recunoastere,apoi la încălzit gume,apoi...nah,ca doar nu suntem maicute.:) am facut de vreo 2 ori greseala sa nu fac la fel Si o data am "vărsat-o" din prima tură si alta data era sa o comit urat.de atunci,ma tin cu sfintenie de rutina.:)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai o intrebare de la mine mai sus. :)

salut !scuze nu prea intru pe forum ...ba ,nu prea multi km, 2-3 km asa :)

restu`... drum cu o singura banda pe sens .da` oricum e frumos ,odata merita vazut .spre sf de 2016 eu zic ca va fi ok d.t.p.d.v

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut !scuze nu prea intru pe forum ...ba ,nu prea multi km, 2-3 km asa :)

restu`... drum cu o singura banda pe sens .da` oricum e frumos ,odata merita vazut .spre sf de 2016 eu zic ca va fi ok d.t.p.d.v

danke!la anul e d etras putin sa adun ceva km pe noile drumuri si incep sa-mi fac un mic itinerariu sa vedem unde merita si unde nu.:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

» Post actualizat in 17 Dec 2015 13:36

Scuzati calitatea filmarii si pozitia neinspirata a camerei. Traseul e unul relativ nou si nu foarte circulat, cu asfalt de calitate. Nu e un traseu rapid, dar mie-mi place. Pacat ca la intoarcere n-am mai putut filma, ca e frumos si celalalt sens.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

danke!la anul e d etras putin sa adun ceva km pe noile drumuri si incep sa-mi fac un mic itinerariu sa vedem unde merita si unde nu. :)

daca planifici un drum spre hr-cv-bv da un semn si mergem pe ici colo ,merita 100%....la anu sper sa ajung si eu prin nordul tarii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

daca planifici un drum spre hr-cv-bv da un semn si mergem pe ici colo ,merita 100%....la anu sper sa ajung si eu prin nordul tarii

Evident ca dau! Pana una alta, la noi în zona s-au cam finalizat drumurile. În primăvara o sa fac filmări sa se vadă cu ce am fost binecuvântați. Curbe cu asfalt nou mai multe decât prevede legea. Și mai nou, un mini circuit. Deci... Sa vina primăvara, va fi o iarna taaare lunga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zicea cineva de Tg Secuiesc - Focsani; am fost zilele astea pe acolo si pot spune ca e numa bun pt distractii pe doua roti :D

asfaltul este nou, trasat, bine semnalizat si parapetii sunt la locul lor (metal). am atasat cateva poze - enjoy.

momentan sunt portiuni cu praf/nisip, dar se va curata la primavara.

post-14381-0-06661000-1451198167_thumb.jpg

post-14381-0-56747800-1451198178_thumb.jpg

post-14381-0-23748900-1451198194_thumb.jpg

post-14381-0-02097600-1451198210_thumb.jpg

post-14381-0-00491200-1451198221_thumb.jpg

post-14381-0-74496800-1451198232_thumb.jpg

post-14381-0-06983100-1451198248_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma ia și pe mine cu transpirații când vad atâția parapeti metalici. Mama lor... Măcar sunt bune drumurile de plimbare, și cu puțin noroc găsim pe fiecare tronson cate o curba doua trei fără parapeti pe exterior la ieșire. 😈

 

Dar și când vad șicane după șicane(poza 4) ma ia pandalia și bag mana gaz. 😂😂

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frica, spitale, macelari.... :eek:

Bai nene, sunt drumuri frumoase pe care merita sa te plimbi. Cine zice ca tre' sa mergi blana ca sa iti rupi fashu grav?!

Limita ti-o cauti cu adevarat pe circuit... :grinbandit:

Absolut corect! Ca te mai scapi o curba mai vitejește, ehhh..😊

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...