Sari la conținut

Accident Militari Gsxr750 Vs Polo


Gova
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 529
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

poate asta-i problema. esti prea coapta si nu mai gandesti coerent. am auzit ca dupa o anumita varsta ti se atrofiaza creierii da'...uite ca asa e!

 

 

Buna ziua!!!

Sincer nu stiu de ce toti barbatii bat spre misoginism....!!Nu cred ca sunt mai coapta ca dvs, de accea nu-mi permit sa mai spun nimic!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ! Eu sunt tot un prieten de-al lui Moga si dupa ce am citit toate cele 40 si ceva de pagini m-am gandit sa-mi fac cont sa-mi postez si eu parerea. Din pacate ca prieten apropiat imi este greu sa recunosc ca el poarta cea mai mare parte din vina, dar nici fata care a intrat in intersectie nu poate fi exonerata. Majoritatea celor care posteaza au uitat de solidaritate si din diferite motive sunt de acord cu ce s-a intamplat, dar nimeni nu se gandeste ca toata lumea greseste, mai mult sau mai putin. Moga este un baiat bun si a ajutat mereu multa lume, de asta prietenii ii iau apararea, este ceva normal. Va luati toti de cei care l-au sustinut pe Moga in acest topic doar pentru simplul fapt ca sunt mai putin obiectivi ca voi. Asta e acum, nu e nici primul, nici ultimul care va patii asa ceva. Ii doresc sanatate multa !

 

P.S. Sa nu mai existe dubii, Moga nu a fost deloc baut. Dimineata m-am intalnit cu el si era in perfecta stare.

 

 

 

Iete ca-s multi care sunt la fel de subiectivi ca si prietenii lui Moga, eu ma numar printre ei si totusi repet: cum vroiai sa intre fatuca aia in intersectie ca nu ii faca buba lui Moga, data fiind vizibilitatea redusa?? Trebuia sa aiba un al saselea simt care sa-i spuna ca vine Moga cel fara permis in tromba si fara casca, oprind astfel masina pentru ca signor Moga sa treaca si sa intre in portiera altui fraier care nu s-a gandit ca poate vine Moga cel reisar p-acolo. NU?

 

 

Nu-i mai cautati scuze si nu mai dati vina pe fata. Fata in cel mai rau caz a comis o contraventie, fortata de imprejurari (imprejurari de care sunt responsabili edilii acestei gropi de gunoi numita Bucuresti). Tovarasul vostru insa a sarit din grafic din toate punctele de vedere, a spart toate oalele posibile si imposibile. Eu ii doresc o viata pe masura idioteniei lui, de-acum inainte. Treziti-va odata la realitate, prietenia nu e scuza pentru a fi ORB!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am fost la fata locului cand s-a intamplat, dar din cate vad in poze, fata a iesit prea mult sa se asigure. Cunosc si eu intersectia, totusi un motor la viteza aia pe putin il auzi daca nu il vezi. Si poti sa te asiguri prin geamurile masinilor parcate. Hai sa fim seriosi si eu conduc masina zi de zi in Bucuresti, majoritatea intersectiilor au vizibilitatea blocata de idiotii care parcheaza aiurea, asta nu inseamna ca lovesc cate un motociclist la fiecare intersectie. Apropo, nu sunt orb, stiu foarte bine cine este vinovat deoarece cunosc legea. Dar nu poti sa pui toata vina asupra lui Moga(eu cel putin nu pot). El este vinovat intr-advar ca s-a suit pe motor fara permis, nu avea casa si conducea cu viteza excesiva, dar totusi drumul era cu prioritate. In mod normal daca avea carnet si conducea tot la fel de repede si fara casca, pica fata care nu a cedat trecerea vinovata. Oricum situatia nu se schimba cu nimic daca ne tot certam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Totusi, daca baiatul asta, Moga, calarea un Minsk125, cred ca altul ar fi fost deznodamantul. ...Parerea mea. :)

Totusi, cred ca ar trebui sa citesti de la inceput topicul, si sa afli ca Moga nu are permis, deci chiar daca avea un Minsk de 125, nu avea voie sa-l calareasca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Totusi, cred ca ar trebui sa citesti de la inceput topicul, si sa afli ca Moga nu are permis, deci chiar daca avea un Minsk de 125, nu avea voie sa-l calareasca...

 

Eu l-am citit si am si postat. Si daca n-ai vazut lucrul asta... Tu esti cel care n-a citit tot ce s-a scris. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea ta!!!

Unde e rastalmacirea mea???

 

Pentru tine chiar e greu!

Omul oricum s-a urcat pe motor fara permis...

Date fiind imprejurarile si modul in care s-a produs accidentul, eu cred ca daca mergea pe un motor mai mic, s-ar fi ridicat imediat dupa impact de jos, s-ar fi scuturat, i-ar fi cerut fetei scuze si-ar fi rugat-o sa nu-l duca la Politie, fata l-ar fi dus de urechi la parinti, iar acestia i-ar fi reparat masina(in cazul in care ea nu l-ar fi dus de urechi direct la Politie).

Intelegi?

Minsk125(pilot fara permis+pasager)-maimuta ii da blana(maxim70km/h)-neacordare de prioritate(conserva)-IMPACT-maimuta se aduna de pe jos cu tot cu pasager-mica intelegere-toata lumea a trait fericita pana la adanci batraneti.

Pricepi?

Editat de categoria"A"
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru tine chiar e greu!

Nu e greu deloc.

 

Omul oricum s-a urcat pe motor fara permis...

 

Nu conteaza ca n-ai permis, motor sa fie, sa te urci pe el.

 

Date fiind imprejurarile si modul in care s-a produs accidentul, eu cred ca daca mergea pe un motor mai mic, s-ar fi ridicat imediat dupa impact de jos, s-ar fi scuturat, i-ar fi cerut fetei scuze si-ar fi rugat-o sa nu-l duca la Politie, fata l-ar fi dus de urechi la parinti, iar acestia i-ar fi reparat masina(in cazul in care ea nu l-ar fi dus de urechi direct la Politie).

Intelegi?

Minsk125(pilot fara permis+pasager)-maimuta ii da blana(maxim70km/h)-neacordare de prioritate(conserva)-IMPACT-maimuta se aduna de pe jos cu tot cu pasager-mica intelegere-toata lumea a trait fericita pana la adanci batraneti.

Pricepi?

 

Deci, dragi posesori de motociclete, pe langa ce aveti, mai cumparati si un Minsk 125, in cazul in care vre-un prieten fara permis are chef de o plimbare cu motorul, ca sa se adune singur de pe jos in cazul unui impact cu 50 km/h intr-o conserva si sa traiasca fericit pana la adanci batraneti.

Si sa nu uit, nu-i dati casca, ca la un impact de-asta nu e nevoie de asa ceva, nu patesti nimic la cap!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am fost la fata locului cand s-a intamplat, dar din cate vad in poze, fata a iesit prea mult sa se asigure. Cunosc si eu intersectia, totusi un motor la viteza aia pe putin il auzi daca nu il vezi. Si poti sa te asiguri prin geamurile masinilor parcate. Hai sa fim seriosi si eu conduc masina zi de zi in Bucuresti, majoritatea intersectiilor au vizibilitatea blocata de idiotii care parcheaza aiurea, asta nu inseamna ca lovesc cate un motociclist la fiecare intersectie. Apropo, nu sunt orb, stiu foarte bine cine este vinovat deoarece cunosc legea. Dar nu poti sa pui toata vina asupra lui Moga(eu cel putin nu pot). El este vinovat intr-advar ca s-a suit pe motor fara permis, nu avea casa si conducea cu viteza excesiva, dar totusi drumul era cu prioritate. In mod normal daca avea carnet si conducea tot la fel de repede si fara casca, pica fata care nu a cedat trecerea vinovata. Oricum situatia nu se schimba cu nimic daca ne tot certam.

Ai auzit de vorba aia "Aici a murit ala care avea prioritate"? Un om care-si ia carnet, dupa care merge si el cum poate si cu semnul ala de incepator pe o mocicleta cat de cat de incepator (daca nu de maximum 25kW ca in lege, macar un 500cc potolit de maxim 50-55CP) si face cateva mii bune de kilometri in trafic uitandu-se dupa ce se intampla in trafic nu dupa politisti care ar putea sa-l prinda ca nu are carnet altfel judeca atunci cand merge pe o straduta intre blocuri cu masini parcate aiurea pe ambele parti; nu sunt eu singurul care merge prin locuri din astea cu 20-30km/h, am vazut si tipi cu vitezane de 1000cc ca fac la fel, dar de, astia erau probabil din aia cu carnet si cu ceva experienta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu stau in blocul G1 care in L pe intersectia Dealul Tugulea cu Orsova . Nu am fost acasa dar mi-au spus baietii ca motorul era condus de un tigan de la curti . Conducatorul (ca nu pot sa-i zic motociclist) nu avea casca ci doar pasagerul. Au plecat de la biserica in blana . Tipa din polo zicea ca s-a asigurat, dar de unde venea ea nu putea sa vada mai mult de 50-75m din cauza masinilor parcate(cunosc zona mult prea bine pt ca trec zilnic ) . Vina o are absolut conducatorul. Am intelesl ar fi decedat. pasagerul am inteles ca a zburat peste masina si dupa accident ar fi incercat sa se ridice dar a picat la loc si a fost luat de salvare.

In ultima vreme au aparut specimene de genul manelar care ii da in goarna pe stradulete si era iminent un accident in zona avand in vedere ca in aceasta intersectie e cel putin un accident nasol pe sapt.

Sa auzim de mai bine de acum incolo.

 

 

 

Stii care e problema la marea majoritate dintre voi??? Habar nu aveti ce s-a intamplat dar va bagati si voi cu japca. Hai sa iti explic : in primul si in primul rand nu e manelar cum ai zis tu o fi tigan da asta nu inseamna ca nu e om. Moga era in stare sa si dea geaca dupa el sa ti fie tie bine. Se gandea mai intai la tovarasi si apoi la el. Apropo ii place house ul;) In al doilea rand pasagerul a avut o casca in cap dar s-a ales cu cativa dinti jos nici macar nu a fost la spital. iar Moga (conducatorul motocicletei) e din ce in ce mai bine. a suferit 2 operatii una la cap si alta la coloana si e pe revenite. Asa ca dragule abtinete alta data

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e greu deloc.

 

 

 

Nu conteaza ca n-ai permis, motor sa fie, sa te urci pe el.

 

 

 

Deci, dragi posesori de motociclete, pe langa ce aveti, mai cumparati si un Minsk 125, in cazul in care vre-un prieten fara permis are chef de o plimbare cu motorul, ca sa se adune singur de pe jos in cazul unui impact cu 50 km/h intr-o conserva si sa traiasca fericit pana la adanci batraneti.

Si sa nu uit, nu-i dati casca, ca la un impact de-asta nu e nevoie de asa ceva, nu patesti nimic la cap!!!

Care cap? Inca n-ai aflat ca unii nu au nevoie de casca pentru ca e o investitie inutila?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e greu deloc.

 

 

 

Nu conteaza ca n-ai permis, motor sa fie, sa te urci pe el.

 

 

 

Deci, dragi posesori de motociclete, pe langa ce aveti, mai cumparati si un Minsk 125, in cazul in care vre-un prieten fara permis are chef de o plimbare cu motorul, ca sa se adune singur de pe jos in cazul unui impact cu 50 km/h intr-o conserva si sa traiasca fericit pana la adanci batraneti.

Si sa nu uit, nu-i dati casca, ca la un impact de-asta nu e nevoie de asa ceva, nu patesti nimic la cap!!!

 

Folosind psihologia inversa...

Deci, dragi posesori de motociclete, pe langa ce aveti, mai cumparati si un GSX-R750K8, in cazul in care vreun prieten fara permis are chef de o plimbare cu motorul, ca sa fiti siguri ca nu se mai poate aduna nimic din el de pe jos in urma unui impact cu o conserva la 160km/h, ba mai mult, sa fiti siguri ca nici conservarul nu mai scapa ca sa poata povesti ce s-a intamplat cu adevarat.

Puteti s-ai dati casca si eventual si-o armura de fier, ca degeaba i le dati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te arunci o data cu parasuta se considera ca esti parasutist? "Pilotu" e un nene mai rrom dacat rromu'...fara permis :) "Conservarita" n-ar fi trecut d-ampoolea mai ales ca ati vazut toti sticker-ul de pe spate :D Cine stie cunoaste...Azi in curte la "Bagdasar" era o hoarda de rromi f nervosi si cativa mini motociclisti extrem de tari in gura :) Nu cunosc zona da' stiu sigur ca soferita n-ar fi trecut deampoolea pe un cedeaza...

 

 

 

TATI!!!! probabil ca ,,hoarda aia de tigani'' erau familia lui. In caz ca ai face tu accident,, ceea ce nu ti doresc o veni cineva la tine la Bagdazar???? Problema ta e ca e el tigan. pacat ca nu l cunosti. Bine ca nu exista discriminare rasiala in romania ca altfel nu stiu ce am face

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TATI!!!! probabil ca ,,hoarda aia de tigani'' erau familia lui. In caz ca ai face tu accident,, ceea ce nu ti doresc o veni cineva la tine la Bagdazar???? Problema ta e ca e el tigan. pacat ca nu l cunosti. Bine ca nu exista discriminare rasiala in romania ca altfel nu stiu ce am face

ca sa stii...chiar daca e familia lui nu le da dreptul sa isi faca singuri dreptate...asta e problema cu cei din etnia asta.... ca sa stii fata a trebuit sa se mute de acasa o perioada...pentru siguranta ei....daca nici la tine in casa nu mai esti in siguranta ....asa ca nu mai plage tu atat de discriminare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu daca era fumat da pe strada acolo oamenii spuneau ca e dealer. :)

 

 

 

 

Avea si femei la produs. Nu vedeti cat puteti sa aberati.... Il stiu pe Moga de vreo 7 ani. Stai lin ca nu vindea nimic.

 

Pentru tine chiar e greu!

Omul oricum s-a urcat pe motor fara permis...

Date fiind imprejurarile si modul in care s-a produs accidentul, eu cred ca daca mergea pe un motor mai mic, s-ar fi ridicat imediat dupa impact de jos, s-ar fi scuturat, i-ar fi cerut fetei scuze si-ar fi rugat-o sa nu-l duca la Politie, fata l-ar fi dus de urechi la parinti, iar acestia i-ar fi reparat masina(in cazul in care ea nu l-ar fi dus de urechi direct la Politie).

Intelegi?

Minsk125(pilot fara permis+pasager)-maimuta ii da blana(maxim70km/h)-neacordare de prioritate(conserva)-IMPACT-maimuta se aduna de pe jos cu tot cu pasager-mica intelegere-toata lumea a trait fericita pana la adanci batraneti.

Pricepi?

 

 

 

 

Eu cred ca daca masina era condusa de un barbat nu se mai intampla accidentul. Asta chiar discriminare

 

Folosind psihologia inversa...

Deci, dragi posesori de motociclete, pe langa ce aveti, mai cumparati si un GSX-R750K8, in cazul in care vreun prieten fara permis are chef de o plimbare cu motorul, ca sa fiti siguri ca nu se mai poate aduna nimic din el de pe jos in urma unui impact cu o conserva la 160km/h, ba mai mult, sa fiti siguri ca nici conservarul nu mai scapa ca sa poata povesti ce s-a intamplat cu adevarat.

Puteti s-ai dati casca si eventual si-o armura de fier, ca degeaba i le dati.

 

 

 

 

Era cumva radar in zona??? cum ai apreciat tu viteza asta. Incearca sa ridici viziera la 160 sa vedem ce se intampla.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...