Sari la conținut

Kawasaki


Sergiu 30
 Share

Postări Recomandate

eu stiam ca modelele mai vechi de kawasaki au probleme de fiabilitate... daca te uiti pe topicurile de posesorilor de kawasaki ai sa vezi ca sunt multi cu probleme. la cele noi nu stiu, doar pe topicul de kawa zx-14 am vazut ca au inceput baietii sa se planga, ba problema cu cadrul, ba ambreiajul ba ca sare din viteza. stiu si pe cineva care a avut prima mobra kawa zx-6 si a zis ca avut ceva probleme cu ea, dupa care a avut zx-10 2006 si tot asa a avut unele probleme, scapa ulei pe nu stiu unde, dar tot kawasaki este modelul de care s-a atasat cel mai mult. nu este vorba de a scoate prostia din om, fiecare isi ia ce crede, poti sa-mi spui tu ca este kawasaki nefiabila cat vrei, tot imi cumpar daca imi place modelul.am avut ocazia ca inainte sa-mi iau motoreta sa ma dau si eu pe un zx-10 nu m-am dat cine stie ce, plimbare din ambreiaj si putin turat, singurul lucru care nu mi-a placut este pozitia, te cam chinuie la picioare. insa pe viitor nu m-ar deranja un 636 mai nou :) .daca nu ai grija de motoreta se strica oricum. si honda se strica si yamaha si suzuki si ducati si tot.

sau poate ca honda nu se strica... ca doar honda e honda! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 112
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

sincer, m-am uitat si eu pe niste forumuri de kawasaki si am vazut sectiunea service plina, cu probleme mai mult sau mai putin grave, apoi m-am uitat si la Honda, unde de obicei problemele sunt cam aceleasi pe model, de ex la sc50 au probleme cu rulmentii de jug si cu electronica uneori prea complicata samd. dar parca cei de la Honda au fost mai seriosi si au avut mai mare grija la calitate. Spun ca au fost, pentru ca in prezent s-au cam echilibrat fortele.

Editat de dopeman1979
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un alt topic bomba marca SERGIUKAWA

ce imi plac glumele mele :)

Asa cum unii sunt obsedati sexual, asa esti tu obsedat (da' raaaaaaaau) de Kawa. Frate, esti fixist si asta nu e bine. Serios acum, intelegem ca-ti place Kawa, dar asta nu inseamna sa deschizi cate-un topic la cateva zile despre asta si cu atat mai mult nu inseamna sa blamezi posesorii de alte marci asa cum faci tu. Tu n-ai alta treaba decat sa te bagi in seama pe diverse topicuri (de ex. vezi "detinatori de fireblade") si sa ne explici tu noua cat de smecher e Kawa si cat de lame sunt Fireblade-urile noastre.....Get a life, dude ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E clar acum, nenea asta imi aduce aminte de reclama aia cu "caramel!!!!" Fix asta iti recomand si tie: du-te intr-un service/showroom, si incepi sa strigi din cand in cand "Kawasaki!!!!!". Cu un pic de noroc, vei trezi oaresce ecouri in sufletul unor indivizi asemenea tie, care vor incepe sa strige, dupa caz: "ninja!!!!", "636!!!!", "save tibet!!!!!", "lobotomie!!!!", si altele. Sigur reusesti sa selectezi dintre ei un grup de oameni cu care sa pleci la plimbare si sa ne lasi in pace :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E clar acum, nenea asta imi aduce aminte de reclama aia cu "caramel!!!!" Fix asta iti recomand si tie: du-te intr-un service/showroom, si incepi sa strigi din cand in cand "Kawasaki!!!!!". Cu un pic de noroc, vei trezi oaresce ecouri in sufletul unor indivizi asemenea tie, care vor incepe sa strige, dupa caz: "ninja!!!!", "636!!!!", "save tibet!!!!!", "lobotomie!!!!", si altele. Sigur reusesti sa selectezi dintre ei un grup de oameni cu care sa pleci la plimbare si sa ne lasi in pace :)

pai asta si face aici... doar ca nu aude pe nimeni care strigac "napolitana" :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vad ca ma-ti trimis la plimbare :)

acuma lasand gluma la o parte puneti-va sinceri aceasta intrebare

cum ar fi forumul asta fara SERGIUKAWA care btw e o adevarata LEGENDA.

voi nu vedeti ca fara mine forumul asta e mort?

:)

long live the AMAZING SERGIUKAWA...

am incheit citatul

P.S honda e honda

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

despre infatuarea unui orădean numit sergiukawa

shit daca au ajuns moldovenii sa dea de calculatoare e naspa treaba

ce urmeaza?

sa mearga in america sa ne faca de ras? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@sergiu, uite niste sfaturi pentru tine in calitate de FAN kawa... te las pe tine sa gasesti sursa.

 

1.Always look at the bigger picture. Think and act from a long-term, global perspective.

2.Meet difficult challenges head-on. Aim high and never be afraid to try something new.

3.Be driven by your aspirations and goals. Work toward success by always dedicating yourself to your tasks.

4.Earn the trust of the community through high ethical standards and the example you set for others.

5.Keep striving for self-improvement. Act on your own initiative as a confident professional.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...