Sari la conținut

Fiabilitatea Honda


Sergiu 30
 Share

Postări Recomandate

Honda deja ma enerveaza ca papa ulei de noua (cbr1000rr 2008): 600ml oil la 1000km (doar 3000km are la bord acum)

 

Asa mult, hai ca au dat-o putin in bara micutzii atunci cu ceva acolo in motor de papa in halul asta... ce inseamna schimbare, renunti la ea ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 130
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cred ca au facut un "service pack" astia de la honda, la asta se refera baiazid, si ii schimba motoreta, right ? :unsure:

 

p.s. : si astia cu busa 2008 cica ar fii dat-o in bara putin, cabluri trase aiurea..

 

Daca aveti vreounu busa 2008 si se intrerupe in mers contactul, vedeti ca e un fir care pleaca din contact, trece pe langa blocatorul de ghidon pe langa cadru, iar in momentul cand blocati ghidonul il sugruma..iar la cateva zeci de sugrumari, ramaneti fara contact (valabil la un lot scos..)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa mult, hai ca au dat-o putin in bara micutzii atunci cu ceva acolo in motor de papa in halul asta... ce inseamna schimbare, renunti la ea ?

 

Probleme sunt la toate motocicletele. Nici una nu-i perfecta! De ex am auzit ca noul KTM 690 are o problema "de casa" cu bordul care se tot defecteaza in timp ce 990 Adventure papa si el ulei in mod regulat. Cine mai stie cate altele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa mult, hai ca au dat-o putin in bara micutzii atunci cu ceva acolo in motor de papa in halul asta... ce inseamna schimbare, renunti la ea ?

 

Da, o buna parte din ele au problema asta. Imi schimba mobra cu alta identica (si sper sa nu aibe aceeasi problema).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am crezut ca ne pui poza cu el pe kawasaki .. nu in kuku gol :unsure:

 

asta e segiukawa... daca vreti sa il stopiti, aveti acum sansa :rock: cu poze de hai faiv

 

 

DSCF6716.jpg

 

ce oameni sunteti mai .....

sergiu vrea doar sa stie daca honda e fiabila.fiti ontopic :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am inceput topicul asta spre disperarea multimii motociclistice din romanica care sunt in general detinatori de honde

e si normal caci la urma urmei cei mai multi asculta manele

unde sunt mase e si multa prostime

dar in fine...

activez deja pe forumul asta de 1 an si parca sau dracu mai stie

oricum cert e ca va-ti saturat de mine..si io de voi da ce e mai naspa e ca incep sa ma satur io de mine

incerc sa demontez mnitul asta (cuvant urat) cum ca honda firma cea mai fiabila

argumente am mai multe dar cel mai incontestabil il reprezinta locul 2 (DOI) in campionatul mondial de ANDURANTA

exact ANDURANTA....e locul unde se testeaza fiabilitatea unei scule

dupa aceea urmeaza asa

1 anduranta locul 2 (doi) d....o....i(nicidecum unu)

2 mereu 15-20 de cai in minus

3 mereu 2-3 mii ture in minus(is "fiabilizate" din ECU)

4 cine vrea motor de tras nu isi ia honda

5 ele scapa mereu de circuite unde kawasaki si suzuki sunt trash-uite mereu

6 nu apuca circuite mai deloc fiindca nu are rost sa duci o honda pe circuit(numai daca nu vrei sa o faci de ras)

7 dupa ce ai avut kawasaki sau suzuki si iti honda ti se pare ca e foarte fiabila fiindca nu mai ai de ce sa tragi de ea fiindca stii ca e varza (dupa ce ai avut ferrari si iti iei opel nu iti mai vine sa apesi pe acceleratie)

8 liniute cu honde vax..mai exista cate unu da dupa ce se lamureste ca nu ii loc cu ele o lasa balta

9 fiindca cele mai multe FETE motocicliste isi iau honde (pantera tzukui irma ei)

10 want to be trendy buy a honda

want to wet your [pants with pelasure whenever you ride your bike ,buy a kawasaki

acum sariti-mi in cap

LET THE GOOD TIMES ROLL

 

uai ce de injurii vor veni la adresa mea

MAI MULTI DUSMANI MAI MULTA ONOARE

flameul flameurilor va iesi de aici

sa vezi numa ce se vor omora sa isi apere firmulita lor plina de ignoranta

o sa auzim tot felul de argumente penibile dar nici unul nu va spune ba sa stit ca sergiu asta zice el ceva si poate are dreptate avand in vedere ca stim cu totii faptul ca argumentele lui sunt solide

 

PS.astept un ban de la un admin hondist

 

a :unsure:

Editat de otto.tun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi place ca nimeni nu zice nimic de yamaha:)), mie alea imi plac, sunt puternice,au ciclistica buna, si daca nu ma isnel sunt considerate de multe persoane si cele mai "nervoase" si pe langa asta, nimeni nu a zis vreodata ca nu ar fi fiabile:)))

 

3 se bat Yamaha Castiga:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi place ca nimeni nu zice nimic de yamaha:)), mie alea imi plac, sunt puternice,au ciclistica buna, si daca nu ma isnel sunt considerate de multe persoane si cele mai "nervoase" si pe langa asta, nimeni nu a zis vreodata ca nu ar fi fiabile:)))

 

3 se bat Yamaha Castiga:))

 

tare! :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi place ca nimeni nu zice nimic de yamaha:)), mie alea imi plac, sunt puternice,au ciclistica buna, si daca nu ma isnel sunt considerate de multe persoane si cele mai "nervoase" si pe langa asta, nimeni nu a zis vreodata ca nu ar fi fiabile:)))

 

3 se bat Yamaha Castiga:))

 

Mergand pe aceeasi gandire ca a lui sergiu (am Dacia, deci trebuie sa fie cea mai buna masina din lume), iti dau dreptate la faza cu Yamaha.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Statistica mobile.de mobre scoase la vanzare cu peste 100.000 KM la bord:

 

1. BMW - 134

2. Honda - 65

3. Yamaha - 31

4. Suzuki - 21

5. Kawasaki - 20

 

Deci n-are sens sa va certati pentru Honda pentru ca................BMW-ul e cel mai fiabil!!! :unsure:

Editat de marcone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Statistica mobile.de mobre scoase la vanzare cu peste 100.000 KM la bord:

 

1. BMW - 134

2. Honda - 65

3. Yamaha - 31

4. Suzuki - 21

5. Kawasaki - 20

 

Deci n-are sens sa va certati pentru Honda pentru ca................BMW-ul e cel mai fiabil!!! :rock:

 

 

bmw face motoare de prin 1920.... :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stii ce zice taicamiu ?

 

" CEA MAI BUNA MASINA E AIA CARE O AI! " asa si cu motoarele cel mai bun e ala care il ai si punct... ca e honda, ca e yamaha, ca e suzuky sau kawasaki important e ca il ai bucura'te de el si foloseste'l cu placere !

:unsure: Toate cele bune si nu va mai contraziceti aiurea !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator brad_pit_lit79

honda e honda

 

kawasaki nu-mi inspira incredere, am vazut prea multe cu probleme sau stricate vai steaua lor !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu vad cam asa...

am fost (si inca sunt) fan alfa romeo....tot timpul am avut discutii cu proprietarii de bmw care se cred cei mai mari si mai tari soferi si considera bmw-ul cea mai tare masina de pe planeta...acum ce sa zic...bmw-ul face masini bune, dar le strica figurile proprietarilor care sunt la fel peste tot in lume...legat de alfa intr-adevar e o masina capricioasa, apar tot felul de probleme ciudate care de la o animita varsta incep sa te enerveze...

acum...comparatia honda-bmw nu prea vreau s-o fac...as prefera sa o compar cu audi si da...vreau o motocicleta cu care sa nu am probleme idioate pt ca are 2 roti si nu 4

lumea ridica in slavi foarte mult honda...poate pe buna dreptate (dar tot din fier e facuta deci se poate strica). Eu personal cand am luat-o pe a mea plecasem chiti pe un gsxr dar era mai obosit ca cbr-ul asa ca am ales honda. Nu am avut probleme cu ea insa asta nu inseamna neaparat ca e fiabila...

Fiecare alege cu ochii si sufletul...

Ce pot sa zic e ca in 98% din cazuri mecanicii zic sa ma feresc de kawa...poate sunt un fel de alfe :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma intreb, sergiuvaca o fi avut vre-odata o honda? adica sa fi fost propietar, sa fi facut macar cateva mii cu ea. nu cred. atunci, cum si-ar putea da cu parerea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...