Sari la conținut

Accident mortal Rontz


Thomas
 Share

Postări Recomandate

Inmormantarea va fi JOI , 16.10.2008, in Brasov ... in jurul pranzului(asta sa stie fiecare cand isi ia liber) Ora si cimitirul (adresa) inca nu sunt stabilite de familie, mai pe seara va voi comunica exact.

 

Ca idee, vor fi 1-2 autocare ce vor pleca din Bucuresti joi dimineata, pentru rude, prieteni, colegi si toti cei care vor sa il conduca pe ultimul drum pe colegul Ronț si nu au cum sa ajunga la Brasov. In functie de numarul de persoane anuntate se pot suplimenta, de aceea cine doreste sa vina cu ele sa-mi dea un semn pana maine, sa stim exact cum sa facem(0727.285.805 sau PM sau YM sau e-mail). Aceste autocare sunt fara nici o obligatie materiala pentru cei ce doresc sa vina.

 

Cei ce doresc sa vina cu motoarele, putem pleca grupati sau ne putem stabili intalnirea la PETROM-ul de la iesire din Timis spre Brasov pentru a intra grupati in oras. Eu unul voi veni cu motorul. De asemenea ora de plecare o voi anunta mai pe seara, in functie de ce stabileste familia lui.

Editat de Thomas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 630
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

chiar mi se par aiurea comentariile ref. la rontz-dobrescu :disappointed: . acum facem complet de judecata pentru aceasta problema? indiferent care ar fi treaba, cine suntem noi sa judecam ce s-a intamplat? sunt discutii complet deplasate si nu isi au rostul aici.

 

p.s. dobrescu este o persoana destul de populara, zic eu. de ce nu-l intrebati direct pe el, in loc sa vorbiti ca babele la poarta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inmormantarea va fi JOI , 16.10.2008, in Brasov ... in jurul pranzului(asta sa stie fiecare cand isi ia liber) Ora si cimitirul (adresa) inca nu sunt stabilite de familie, mai pe seara va voi comunica exact.

 

Ca idee, vor fi 1-2 autocare ce vor pleca din Bucuresti joi dimineata, pentru rude, prieteni, colegi si toti cei care vor sa il conduca pe ultimul drum pe colegul Ronț si nu au cum sa ajunga la Brasov. In functie de numarul de persoane anuntate se pot suplimenta, de aceea cine doreste sa vina cu ele sa-mi dea un semn pana maine, sa stim exact cum sa facem(0727.285.805 sau PM sau YM sau e-mail). Aceste autocare sunt fara nici o obligatie materiala pentru cei ce doresc sa vina.

 

Cei ce doresc sa vina cu motoarele, putem pleca grupati sau ne putem stabili intalnirea la PETROM-ul de la iesire din Timis spre Brasov pentru a intra grupati in oras. Eu unul voi veni cu motorul. De asemenea ora de plecare o voi anunta mai pe seara, in functie de ce stabileste familia lui.

 

 

Multumim pentru informatie. Asteptam mai multe detalii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar mi se par aiurea comentariile ref. la rontz-dobrescu :disappointed: . acum facem complet de judecata pentru aceasta problema? indiferent care ar fi treaba, cine suntem noi sa judecam ce s-a intamplat? sunt discutii complet deplasate si nu isi au rostul aici.

 

p.s. dobrescu este o persoana destul de populara, zic eu. de ce nu-l intrebati direct pe el, in loc sa vorbiti ca babele la poarta?

 

hai mai da ce suntem noi , politia sau procuratura ?? avem noi dreptul de a ancheta sau de a da un verdict ? sunt simple opinii .are cine sa puna intrebari si sa primeasca raspunsuri .

 

iar opiniile sunt acelasi opinii care le au si alti useri pe aceasta sectiune a forumului la anumite accidente .

 

accidentele facute in deplasarea de la munca si spre locul de munca inclusiv delegatii sunt considerate accidente de munca .

Editat de rados
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai mai da ce suntem noi , politia sau procuratura ?? avem noi dreptul de a ancheta sau de da un verdict ? sunt simple opinii .are cine sa puna intrebari si sa primeasca raspunsuri .

 

iar opiniile sunt acelasi opinii care le au si alti useri pe aceasta sectiune a forumului la anumite accidente .

 

accidentele facute in deplasarea de la munca si spre locul de munca inclusiv delegatii sunt considerate accidente de munca .

 

 

nu asta era problema.... uita-te putin cate pagini s-au scris, gandeste-te la ce om era... chiar am putea sa ne gandim la el si atat acum, chiar am putea sa ne gandim ca si noi am putea fi mai buni, nu sa polemizam pe teme dusmanoase sau despre bani/daune si altceva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vrei sa fii mai catolic decat papa ... poti cel mult sa tragi invataminte ( ca doar de asta e acest subforum) si nu poti spune decat ca nu trebuie sa conduci obosit!!! ATAT!!! alte comentarii de munca, de relatia lui cu sefii, cine despagubeste ... ce si cum, nu isi au rostul aici!!!!

 

era un baiat prea zambaret si prea ok sa incepem sa ne porcaim pe aici

 

 

pastrati si voi o limita a decentei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vrei sa fii mai catolic decat papa ... poti cel mult sa tragi invataminte ( ca doar de asta e acest subforum) si nu poti spune decat ca nu trebuie sa conduci obosit!!! ATAT!!! alte comentarii de munca, de relatia lui cu sefii, cine despagubeste ... ce si cum, nu isi au rostul aici!!!!

 

era un baiat prea zambaret si prea ok sa incepem sa ne porcaim pe aici

 

 

pastrati si voi o limita a decentei

am pastrat o limita a decentei, toti au pastrat!

nu va incepe nimeni sa se porcaiasca aici.

am avut o opinie pe care mi-am spus-o cu voce tare si cam atat.

sincer, regret ca nu am avut sansa de a ma imprieteni cu rontz....doar am vorbit cand si cand.....

dar imi pare al dracului de rau si nu pot intelege ca joi a fost ultima data cand l-am vazut.

deci chiar nu pot intelege asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un OM pe care mi'ar fi placut sa'l cunosc... pacat...

Dumnezeu sa'l odihneasca in pace...

 

:disappointed:

 

 

zicea cineva mai sus sa nu lasam niciodata lucruri nespuse, ca poate fi prea tarziu... asa este... viata e mult prea scurta... cum era cantecul ? ... "only the good die young"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inmormantarea va fi JOI , 16.10.2008, in Brasov ... in jurul pranzului(asta sa stie fiecare cand isi ia liber) Ora si cimitirul (adresa) inca nu sunt stabilite de familie, mai pe seara va voi comunica exact.

 

Ca idee, vor fi 1-2 autocare ce vor pleca din Bucuresti joi dimineata, pentru rude, prieteni, colegi si toti cei care vor sa il conduca pe ultimul drum pe colegul Ronț si nu au cum sa ajunga la Brasov. In functie de numarul de persoane anuntate se pot suplimenta, de aceea cine doreste sa vina cu ele sa-mi dea un semn pana maine, sa stim exact cum sa facem(0727.285.805 sau PM sau YM sau e-mail). Aceste autocare sunt fara nici o obligatie materiala pentru cei ce doresc sa vina.

 

Cei ce doresc sa vina cu motoarele, putem pleca grupati sau ne putem stabili intalnirea la PETROM-ul de la iesire din Timis spre Brasov pentru a intra grupati in oras. Eu unul voi veni cu motorul. De asemenea ora de plecare o voi anunta mai pe seara, in functie de ce stabileste familia lui.

 

thomas, multumim pt informatie

azi la ora 8 la ursu, ca sa stabilim detalii legate de inmormantare cine merge ,cum merge, flori,coroane...etc (abea ma pot opri din plans ca sa pot scrie)

laura, stabiliti voi ce si cum, eu sunt de garda azi si voi lua legatura cu tine sau cu gixx.

nu-mi vine sa cred,acum m-am logat de la munca si inainte de roxa, mi-a aparut rontz, se logase de la mine de la munca ultima oara :disappointed: :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adio Matrimoniacule, adio Colegu' Rontz!

Odihneste-te in pace prietene!

:disappointed: :(

 

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Habar n-aveam cine era acest tip, pana sa citesc TOT topicu' pagina cu pagina, chiar daca sunt la servici... chiar am ramas fara cuvinte...ce iubit a fost acest tip...IMI PARE RAU CA NU L-AM CUNOSCUT...Cel mai trist topic pe care l-am citit vreodata...induiosator si...no comment...any word is useless...

ODIHNEASCA-SE IN PACE...ORIUNDE S-AR AFLA...(POATE INTR-O LUME MAI BUNA CA ASTA)... :disappointed: )

Mai rar oameni ca el...sa nu-l uitati...cei care l-ati cunoscut...!!!...fuckin''' life... :( :( :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adio Matrimoniacule, adio Colegu' Rontz!

Odihneste-te in pace prietene!

:disappointed: :(

 

nu mai am cuvinte.... :( :(

ODIHNESTE-TE IN PACE PRIETEN DRAG, NU TE VOI UITA NICIODATA!

Editat de aluar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va rog frumos sa ma tineti la curent cu ce hotarati diseara la Ursu pentru ca nu cred ca pot ajunge.

in principui merg cu masina mea (4 locuri libere +/- cele 2 persoane care mi au dat PM ca vor sa mearga), motorina si o coroana sunt decontate de firma la care lucrez.

 

Sper sa fi ajuns intr-un loc mai bun. RIP Raul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Ce faaaccii Zânuleeeeeeee??"

 

Asta tot aud de aseara incoace. Si cand imi intorc capul, vad un mare ranjet tâmp, aruncat pe o fatza de copilandru cu barba. Un baietel mare. Asta e Colegu' Rontz.

Abea am reusit sa ma linistesc si eu un pic si sa pot scrie ceva aici. Nu am ce sa mai spun in plus fata de ceilalti... nu stiu.... nu pot....

 

Pe kurând prietene, vin sa ne dam racing in piscina Raiului......

Editat de zanulmaseluta
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de 20 de minute imi curg lacrimile, nu imi pot stapani pur si simplu durerea din suflet pe care o simt.

 

L-am cunoscut acum vreo 3 ani, cand i se stricase mobra , si l-am dus cativa kilometri in spate. De atunci, pe unde ma prindea , ma cinstea.

 

Nu aveai cum sa-i scoti zambetu ala de pe fata. Zici ca era nebun. Era nebun de otpimist ce era. Nu conteaza ca mereu impingea la mobrea aia, mereu ii cadea cateceva, el radea meree.

 

Prietene RONTZ, sunt sigur vom mai apuca sa bem impreuna. Atunci o sa-ti fac io cinste. Promit.

 

Pana atunci, voi veni sa te conduc, asa cum e normal, pe ultimul tau drum pe acest pamant. ca sunt sigur ca acolo sus, te vei plimba in voie.

 

 

 

 

Thomas and the rest - daca stabiliti la cat plecati din Bucuresti cu motoarele, scrieti aici, vom veni banuiesc si cativa din Ploiesti sa ne alaturam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi au dat si mie lacrimile...citind paginile..nu l am cunoscut, regret enorm ca s a dus pe o alta lume.Dumnezeu sa l odihneasca in pace!

 

Pare sa fie un om fantastic dupa atatea cuvinte frumoase din partea celor ce l au cunoscut...e si acum acelasi om grozav, numai ca il vor pretui si altii, de acolo de SUS...

 

RIP si putere celorlalti !

 

Condoleantele mele, Elena

Editat de G0055
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...nu reusesc sa gasesc cuvintul sau cuvintele necesare ce pot descrie intocmai mahnirea si durerea pe care a lasat-o in sufletul meu plecarea dintre noi a celului pe care l au cunoscut ca fiind "RONTZ"(RAUL) , a fost printre primii alaturi de care am aflat ce inseamna comunitatea moto din Buc. si nunumai, a fost singurul pe care l-am vazut zambind mereu,chiar si atunci cind altii in locul lui ar fi renuntat... acel zambet al lui ne-a legat pe toti intr-un mod aparte...a fost un bun prieten...a fost... si v a ramane in amintirea mea asa cum l-am cunoscut...

Dumnezeu sa-l odihneasca, condoleante familiei, prietenilor si celor care l-au cunoscut...

Ramas bun prietene...

Editat de Blackman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...