Sari la conținut

Accident mortal Rontz


Thomas
 Share

Postări Recomandate

Nu am cuvinte sa-mi exprim durerea la aflarea acestei vesti ingrozitoare legata de Rontz!! Chiar daca nu sunt o membra activa a acestui forum de ceva timp, il cunosteam pe Rontz de vreo 3 ani, mereu il vedeam si mai vorbeam la intalnirile de la Arc, de pe vremea cand el avea bicicleta si visa la un motor, precum si la intalnirile din Etrusco. Ultima oara l-am vazut la marsul organizat in acest an la Bucuresti, o data cu inceputul campaniei "Si Motociclistii exista in trafic" si imi aduc aminte ca era vesel, cu zambetul pe buze, asa cum era de obicei.

 

As fi vrut sa ajung la inmormantarea lui foarte mult dar in cazul in care ea va avea loc la Brasov, voi regreta foarte mult ca nu voi putea ajunge pentru ca nu am cu cine sa merg.

 

Dumnezeu sa-l ierte si sa-i odihneasca sufletul bun! :rock: :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 630
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

inca am lacrimi in ochi dupa ce am ascultat cantecul asta.... nu stiu... parca e cantecul lui.

 

 

Poate ca sunt deplasat dar mi-ar place enorm sa i-l cantam la inmormantare, sunt convins ca si lui...

Nu am mai plans de ani...si nu ma pot opri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am cuvinte sa-mi exprim durerea la aflarea acestei vesti ingrozitoare legata de Rontz!! Chiar daca nu sunt o membra activa a acestui forum de ceva timp, il cunosteam pe Rontz de vreo 3 ani, mereu il vedeam si mai vorbeam la intalnirile de la Arc, de pe vremea cand el avea bicicleta si visa la un motor, precum si la intalnirile din Etrusco. Ultima oara l-am vazut la marsul organizat in acest an la Bucuresti, o data cu inceputul campaniei "Si Motociclistii exista in trafic" si imi aduc aminte ca era vesel, cu zambetul pe buze, asa cum era de obicei.

 

As fi vrut sa ajung la inmormantarea lui foarte mult dar in cazul in care ea va avea loc la Brasov, voi regreta foarte mult ca nu voi putea ajunge pentru ca nu am cu cine sa merg.

 

Dumnezeu sa-l ierte si sa-i odihneasca sufletul bun! :rock: :unsure:

 

in cazul in care inmormantarea o sa fie la Brasov si sunt binevenit o sa vin cu, conserva si o sa am 4 locuri libere

 

RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot am vrut sa scriu de aseara dar nu prea m-am simtit in stare.

 

 

Salut! Eu sunt Rontz :unsure:

 

 

Asa se prezenta, cu un zambet dezarmant. De morti numai de bine dar de el ce dracu sa zici de rau?

 

 

A fost primul meu pasager pe Jawa si desi l-am dus ca dracu pana acasa era tot un ranjet. Era un naiv care credea ca suntem toti buni,

cel pe seama cui se faceau glumele pentru ca nu se supara. Nu stiu o pers care se putea supara pe el.

 

Duminica intamplator ii povesteam cuiva faza cu bicicleta, de acu cativa ani. Nu avea motor inca, se biciclea cu a lu Bigu. S-a dus pana in colentina la un alt prieten chirurg sa il ajute sa isi puna termopanele. A cazut si si-a taiat arcada de la okelarii lui de fite. A ajuns la Nae. ok Hai sa punem termopanele, cu sangele siroind. Hai intai sa te repar, da-le dracu de termopane.

 

 

Sunt atat de multe in mintea tuturor si toate ne fac sa zambim. Asa ar vrea sa fie tinut minte cu siguranta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum vreo 3 saptamani vorbeam cu el pe messenger. ma intreba ce mai fac si de ce nu mai ies. i-am spus ca aveam probleme cu piciul si nu mai aveam timp de nimic. intotdeauna intreba ce fac daca ma vedea on line. ce face fiara mica...i-am spus atunci si nu stiu ce mi-a venit, ca in gasca asta sunt cativa oameni speciali la care eu tin mult si pe care ii am in suflet...i-am spus ca el e unul dintre ei. imi pare bine ca am facut-o si sunt convinsa ca stie cat de iubit a fost. e viata prea scurta...nu lasati niciodata lucrurile nespuse. s-ar putea sa nu mai aveti ocazia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mama lui va ajunge azi la Mures (vine cu avionul din Italia intrucat muncea acolo) si impreuna cu fratele lui vor hotari unde va fi inmormantarea si cand.

 

D-zeul sa-l odihneasca in pace.... :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aseara cand a inceput Cristi sa cante Cargo- "Aproape de voi" la magazin si au continuat toti,nu pot descrie ....cata durere si cum ne curgeau tuturor lacrimile...incercand sa nu oprim cantecul;

mult prea devreme, Doamne, mult prea devreme...

Editat de dya
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mama lui va ajunge azi la Mures (vine cu avionul din Italia intrucat muncea acolo) si impreuna cu fratele lui vor hotari unde va fi inmormantarea si cand.

 

D-zeul sa-l odihneasca in pace.... :(

Multumim de vesti...

Pur si simplu nu imi pot lua gandul de la el, imi amintesc continuu discutiile, si gluma ce o facea de cate ori ma vedea la ursu "ravenitzo vreau sa vad formele!" ... puii mei de ce tre sa moara oamenii :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...