Sari la conținut

Accident mortal Rontz


Thomas
 Share

Postări Recomandate

@bogdanawo

daca este adevarat ce citesc la tine , inseamna ca rontz a fost exploatat de angajatorul sau iar acesta se face vinovat moral de moartea lui , in plus angajatorul are o conceptie manageriala gresita nu prin deplasarea dintr-o locatie in alta aici fiind vorba de orase destul de departate se creaza profit pentru ca cheltuiala pe combustibil este mai mare decit inchirierea unei garsoniere , "obligarea "angajatului de a face aceste drumuri obositoare automat scade randamentul angajatului in exercitarea obligatiilor profesionale .

aici are si rontz ( dumnezeu sa il odihneasca ) partea lui de vina ca a acceptat aceasta situatie oriciti bani ,promisiuni ar fi primit in plus dar mai criminala mi se pare hotarirea angajatorului de a isi expoata angajatii , stiu cum e sa faci deplasari am avut parte de ele si stiu cit de chinuitoare sunt.oricum moartea lui rontz a a fost in timpul serviciului el fiind in deplasare corect ar fi ca angajatorul sa suporte toate costurile legate de inmormintare si sa sa ofere ajutor financiar familiei .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 630
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

inca am lacrimi in ochi dupa ce am ascultat cantecul asta.... nu stiu... parca e cantecul lui.

 

chiar era...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@bogdanawo

daca este adevarat ce citesc la tine , inseamna ca rontz a fost exploatat de angajatorul sau iar acesta se face vinovat moral de moartea lui , in plus angajatorul are o conceptie manageriala gresita nu prin deplasarea dintr-o locatie in alta aici fiind vorba de orase destul de departate se creaza profit pentru ca cheltuiala pe combustibil este mai mare decit inchirierea unei garsoniere , "obligarea "angajatului de a face aceste drumuri obositoare automat scade randamentul angajatului in exercitarea obligatiilor profesionale .

aici are si rontz ( dumnezeu sa il odihneasca ) partea lui de vina ca a acceptat aceasta situatie oriciti bani ,promisiuni ar fi primit in plus dar mai criminala mi se pare hotarirea angajatorului de a isi expoata angajatii , stiu cum e sa faci deplasari am avut parte de ele si stiu cit de chinuitoare sunt.oricum moartea lui rontz a a fost in timpul serviciului el fiind in deplasare corect ar fi ca angajatorul sa suporte toate costurile legate de inmormintare si sa sa ofere ajutor financiar familiei .

 

in afara de faza asta sper ca o sa incetati cu barfele si cu datu vina !

Din respect pentru un om mai bun decat noi care s-a stins aiurea va rog mult sa nu mai comentati asa ceva... nu aici,nu acum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@bogdanawo, @rodos si altii care sunt de aceiasi parere...deschideti voi un topic separat si discutati voi acolo tot ce vreti legat de ceea ce presupuneti voi. Lasati topicul asta ca nu e momentul oportun pt discutii de acest gen.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai Raul ..unde te duci tata?...iti aduci aminte cum ne-am cunoscut? Ai venit la Slanic la un revelion acum 6-7 ani si eu aveam Simsonu' ala..si am stat afara si am vb despre tot felu' de fiare ...Mai sti cat am impins la fieru ala al tau la intrunirea de la Snagov? mai stii cum am cantat la Fane la chitara...pana mea..inca nu pot sa cred.

Sper ca acolo unde mergi sa-ti fie mai bine decat aici.

ADIO PRIETENE !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ne crezut! Rontz? De ne crezut. Nu pot sa realizez. Simt o mare amaraciune in suflet. O sa ma duc sa aprind o lumanare pentru sufletul lui.

 

Dumnezeu sa aiba grija de sufletul lui.

 

 

Rontz nu te vom uita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in afara de faza asta sper ca o sa incetati cu barfele si cu datu vina !

Din respect pentru un om mai bun decat noi care s-a stins aiurea va rog mult sa nu mai comentati asa ceva... nu aici,nu acum

asa e, nu e locul, si una peste alta nici nu cred ca mai conteaza. conteaza doar ca a ramas un gol...ride on with the angels, rontz!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici mie nu imi vine sa cred.. il stiu pe rontz de cand am inceput si eu pe 2 roti, acum mai bine de 3 ani.. tot timpul ne intalneam la arc, la etrusco.. la petreceri.. a fost un om foarte bun.. nu mai am cuvinte

 

odihneste-te in pace....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt atat de multe de zis incat nu stiu cu ce sa incep. Poate cu faptul ca mi-a imprumutat o geaca neagra de piele timp de un an si jumatate pana mi-am cumparat si eu una,. La fel si cu perechea de manusi care mi le-a dat cand am plecat spre Valea Doftanei dupa prima intrunire de la Breaza, intrunire la care m-a poftit sa dorm in cortul lui (impreuna cu jan taximetristu'). Serile din Etrusco care se terminau intotdeauna la karaoke, etc. etc. Ultima mea intalnire cu el a fost cand se pregatea sa plece la Valea Doftanei la ziua lui Raluca. Ne-am intalnit in Carrefoure si era foarte mandru de caprita lui (xt-ul). Eu eram cu nevasta si cu fetele la cumparaturi. I-am urat drum bun si sa aiba grija ca se cam pregatea de ploaie afara. Ar mai fi multe de zis, dar.............

Dumnezeu sa-l ierte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de-a dreptul socat. Nu imi vine sa cred ca Rontz nu mai e printre noi. Tocmai il sunasem pe Bebe sa il intreb unde si cand mergem sa donam sange pentru Rontz si mi-a zis Bebe ca Rontz a murit. Dumnezeu sa il odiheasca in pace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-mi vine sa cred ca Rontz s-a dus! Cand am citit ieri topicul asta am incremenit! Dumnezeii ei de viata

L-am cunoscut acum 4 ani la intrunirea de la Cluj. Am stat mult de vorba atunci. OMUL era tot un zambet. Nu avea motor atunci, dar avea un mare vis. Si l-a indeplinit dar din pacat n-a apucat sa se bucure cat trebuie de el. Te-ai dus prea repede prietene :unsure:

 

Odihneste-te in pace Rontzule!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP RAUL.

Pacat de el.

 

L-am cunoscut pe la petrecerile lui BiG.

Impingeam o data la motoreta ca mi se rupsese cablul de ambreiaj si m-am intalnit cu el pe strada.. mi-a dat nr lui de tel sa-l sun in caz ca poate sa ma ajute. Aveam biletul cu nr lui de tel pe birou, tot ziceam sa-l bag in agenda.. n-am apucat, acum din pacate nu mai are nici un rost.

Pacat.

 

nu, nu erau petrecerile mele, ci ne aniversam amandoi ziua de nastere in acceasi zi ..suflam amandoi in nenorocitul ala de tort . fuck it

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@bogdanawo, @rodos si altii care sunt de aceiasi parere...deschideti voi un topic separat si discutati voi acolo tot ce vreti legat de ceea ce presupuneti voi. Lasati topicul asta ca nu e momentul oportun pt discutii de acest gen.

 

da ce prietene crezi ca prin cenzura ascunzi adevarul ?? da bogdanawo cred ca are dreptate cind spune ce spune ,sa va fereasca sfintul ca familia lui RONTZ sa se intrebe de ce a murit el si care sunt cauzele !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...