Sari la conținut

Accident Gradina Zoologica


R4z0r
 Share

Postări Recomandate

Acum am venit de la spital, sunt ok amandoi,Petru are un moral de invidiat,si se simte destul de ok, Adita e si el stabil si se simte bine.

 

Va transmit din partea lui Petru Dragan, cine are posibilitatea sa doneze, 5 oameni macar ,sa o faca!!!

Pentru mai multe detalii PM !

Editat de mahasp1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 96
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

cel de-al doilea este Adrian, username Adya; el are clavicula rupta si va fi operat maine.

 

 

Adya? A avut un Suzuki GS500? Dupa care si-a luat un BMW? Parca acuma username-ul e Adya76? Am iesit de vreo 3 ori cu el si alti GS-isti, parea un motociclist temperat.

 

Insanatosire grabnica celor doi accidentati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adya? A avut un Suzuki GS500? Dupa care si-a luat un BMW? Parca acuma username-ul e Adya76? Am iesit de vreo 3 ori cu el si alti GS-isti, parea un motociclist temperat.

 

Insanatosire grabnica celor doi accidentati.

 

 

Da, despre el este vorba! si eu am ramas uimit de PETRU! baiat tanar, 20 ani, dar un om foarte puternic!! se vede cand te uiti in ochii lui!! dupa ce a vazut ca nu mai are picior, a dat telefon la prietena lui..macar sa o mai auda ultima oara..credea ca o sa moara acolo! ! nu a lesinat , nu s a pierdut cu firea! in plus, este f optimist!

 

Garoul poate i a salvat viata! asa ca mare ATENTIE! daca se intampla, doamne fereste accident, e bine sa aveti asa ceva la indemana!

 

suntem alaturi de PETRU si ADITA!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai si nu ati gasit deja un conservar care sa fie vinovat? sau macar sa fie partas la accident? Sau drumurile prea aglomerate, sau un refugiu de tramvai pus special?

Nu pot sa cred... sa fie oare doar vina motociclistului?

Si sa nu-l fi salvat macar tobele zgomotoase, in ultimul moment? Of, of...

 

esti rautacios ar trebuii sa fim prieteni nu dusmani sau sa ne scoatem ochii unii altuia :disappointed: si asa e situatia in romania cum e...asta lipsea sa ne certam intre noi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti rautacios ar trebuii sa fim prieteni nu dusmani sau sa ne scoatem ochii unii altuia :disappointed: si asa e situatia in romania cum e...asta lipsea sa ne certam intre noi

 

 

era vorba sa fim unitzi ...dar ...ehh ...ce sa zic....s-a intamplat....se putea intampla oricui ...si nu cred ca vor mai repeta scena asta...acum ...ce sa zic...multa sanatate celor 2 ...si devoratorii de posturi ...sa se abtzina... bafta baietzi !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare tare rau de ceea ce au patit, Ady chiar mergea frumos si chiar imi facea placere sa ies cu el, dar era greu de ,prins'. Daca as iesi cu cineva, Ady ar fi printre ei. Ce s-a putut intampla acolo e greu de spus , ne vor spune ei cand vor putea. Multa sanatate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti rautacios ar trebuii sa fim prieteni nu dusmani sau sa ne scoatem ochii unii altuia :disappointed: si asa e situatia in romania cum e...asta lipsea sa ne certam intre noi

 

Nu, nu am fost rautacios... problema e ca din cate se intampla, nu prea se invata, toti cauta sa dea vina pe cate cineva.

Dar in cazul de fata, nu stiam inca urmarile cand am scris. Asadar, chiar imi pare rau, mai ales pt Petru.

Sper sa invete si altii din asta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti..duceti-va sa donati sange.Eu sunt gripat si nu ma vor primii,nu stica in viata sa faci un astfel de gest pentru cineva care are nevoie de ajutorul tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand va multumim tuturor celor care ati fost alaturi de noi in aceste zile.

 

Cateva lamuriri in ceea ce priveste starea noastra de sanatate.....eu acum sunt in afara orcarui pericol, am fost operat la clavicula (operatie reusita) plus degetele de la piciorul dretp rupte, sunt ok.

 

Petre in schimb se afla intr-o stare mult mai grea....azi a fost operat din nou, se incearca refacerea genunchiului pt ca ulterior sa fie protezat. Acum se afla la terapie intensiva, deci nu va duceti la el pt ca nu il puteti vedea. Urmatoarele 48 de ore vor fi critice pt el...nu putem decat sa ne rugam la Dumnezeu sa treaca peste aceste 2 zile.

 

In ceea ce priveste accidentul in sine, voi face cateva scurte precizari.....

Nu ne dadeam liniuta cum au aberat unii( cei care ne cunosc stiu foarte bine ca nu suntem genul asta).....mergeam regulamentar amandoi, cauza impactului fiind o eroare de pilotaj.

Nu voi dezvolta acest subiect momentan pt ca nu asta conteaza acum si va rog sa nu insistati...scriu cu o singura mana plus ca am dureri groaznice.

 

Cand vor intervenii schimbari in ceea ce priveste starea lui Petre, voi revenii cu detalii.

 

PS. Eu daca nu aveam echipamentul de protectie pe mine, mai ales vesta hard plus geaca textila , acum sigur nu scriam aceste randuri (echipamentul mi-a salvat viata)

PURTATI IN PERMANENTA ECHIPAMENMTUL...!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vb acum 2 minute cu Petre...

Se pare ca in urma operatiei de vineri, doctorii au reusit sa-i refaca genunchiul, amputare fiind sub genunchi .

A stat 2 zile la terapie intensiva iar acum se afla in post-operator, are dureri mari desi i se fac calmante, ca atare ne-a rugat ca astazi sa nu mergem la el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am vorbit cu Petre , cine vrea sa il viziteze o poate face intre orele 15-17 la salonul post-operator et 2, ortopedie.

Am vb si cu mama lui care mi-a spus ca mai are nevooie de donatori de sange...

Tot ceea ce trebuie sa faceti, mergeti la spit de urgenta la parter unde este o sala pt donari si spuneti ca vreti sa donati pt Dragan Petre.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal , tu nu ai greshit niciodata? Eu sunt tipul care i-a aplicat garoul pe picior lui PETRE. Crezi ca esti perfect? stii ce s-a intamplat acolo si acum te apuci sa judeci ?

 

Ok, nu are rost sa incepem un flame aici si nici prea multe explicatii nu vreau sa dau.Imi cer scuze pentru ce am scris mai sus.Am scris inainte sa se afle ca unul dintre ei si-a pierdut piciorul.Cred ca cel putin unul dintre ei a gresit(altfel nu se ajungea aici), insa potul pus in joc este prea mare.

 

Gresesc si eu(spre exemplu, postul citat de tine), insa incerc sa micsorez costurile greselilor si sa nu implic si pe altii nevinovati.

Pentru greseala de mai sus, sper sa-mi fie acceptate scuzele.

 

Multa putere tipului!Over!

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor!

azi mi-a adus fratele meu lap-topul la spital ca macar pe net sa pot sa fiu alatrui de prietenii mei motociclisti.

mai am de facut 1 operatie relativ usoara... singurul lucru care ma omoara sunt noptile nedormite ca nu pot fuma si ca stingerea se da la ora 10 :rusinica: :D

accidentul a fost din greseala de pilotaj cum a zis si adi

 

o sa pot sa merg cu carje deabea in vro 2 sapt de acum

 

betigas mai da o data un sms ca nu mai am numarul tau de tel sa bem berile alea

 

detalii mai multe daca vreti in 2-3 sapt cand ies de aici si se calmeaza treburile

 

multumesc tuturor care au venit sa ma vada la spital. a crescut mult inima in mine cand am vazut ca nu sunt singur!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Ok, nu are rost sa incepem un flame aici si nici prea multe explicatii nu vreau sa dau.Imi cer scuze pentru ce am scris mai sus.Am scris inainte sa se afle ca unul dintre ei si-a pierdut piciorul.Cred ca cel putin unul dintre ei a gresit(altfel nu se ajungea aici), insa potul pus in joc este prea mare.

 

Gresesc si eu(spre exemplu, postul citat de tine), insa incerc sa micsorez costurile greselilor si sa nu implic si pe altii nevinovati.

Pentru greseala de mai sus, sper sa-mi fie acceptate scuzele.

 

Multa putere tipului!Over!

Sa ne fereasca Dumnezeu sa gresim noi vreodata, numai asa vom sti ce simt cei care gresesc....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...
Topic reluat dupa doi ani. Banuiesc ca aveai ceva de spus apoi te-ai razgandit.

Pt ca multi nu au inteles la vremea respectiva cum s-a intamplat accidentul si au aberat formuland fel si fel de ipoteze cu privire la cauzele producerii accidentului, acum ca ancheta s-a finalizat ,voi putea face precizarile necesare . ( nu am timp acum pt ca sunt la serviciu, dar voi reveni in cel mai scurt timp)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa mi-am inchipuit si eu,stiu din experienta ca e nevoie de timp ca sa-ti aduci aminte ce s-a intamplat,sa legi cap la cap amanuntele si sa intelegi. E bine ca vii cu lamuririle. Cum e cu sanatatea si starea de spirit a celor implicati?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fizic eu m-am recuperat 100% cat despre psihic, acum cred ca sunt ok. Despre Petre nu mai stiu nimic, nu a vrut sa mai vorbeasca cu mine la cca 4 luni de la accident( intr-un fel il inteleg). De la o cunostinta comuna am aflat ca este ok , si-a pus o proteza performanta....a dovedit inca odata ca este un tip puternic, putini ar fi reusit sa treaca peste un astfel de eveniment.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este o poveste tare trista,imi dau seama prea putin de spaimele prin care ati trecut. Eu am avut o simpla fractura dar in timp ce eram transportat cei din ambulanta vorbeau prin statie ca sa pregateasca sala pentru o posibila amputare,au fost momente groaznice.

Ce a zis in final ancheta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...