Sari la conținut

Accident Radu Pietreanu


sniperhunt
 Share

Postări Recomandate

Ce-mi place mie la incepatori e ca ajung sa aprecieze si sa ridice in slavi echipamentul de pseudo-psihico-protectie, abia dupa prima tranta ! Apoi daca scapa relativ usor, incep sa dezvolte o fobie si s-o dea in misticism in legatura cu niste plastic, burete si un rahat de piele care in final, la un accident adevarat, nu sunt bune decat sa fii ingropat cu cosciugul deschis si cam atat !!

Si se leaga ca disperatii de acest ,,colac" , ignorand orice altceva facandu-i sa neglijeze viteza, experienta si norocul, chestii cu mult mai importante fara de care nici in titanu` si kevlaru` lui Isus nu ai mai scapa in caz de un crash serios.

 

 

Iar in legatura cu mesajele de mai sus ... mai, mai, cat pupincurism si naivitate Doamne... scarboasa natzie... am cunoscut bikeri adevarati care au dat coltu` si nu am citit asemenea ,,emotionari" de ras... si erau bikeri cu vechime si talent, nu de sezon si look ca unii care cand iau o prima tranta se lamenteaza si le cresc penele facandu-i sa debiteze juraminte si sentimente patriotice care tin ce-i drept fix pana le trece si, precum moda e schimbatoare, le trece rapid . :)

 

Hai care fugiti cu niste flori ca la bastardul de Tariceanu ? Neam de slugi din s.ula stramba...

 

 

 

P.S. Insanatosire grabnica si completa domnu` senator. :)

Editat de DUKE
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 133
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Hai care fugiti cu niste flori ca la bastardul de Tariceanu ? Neam de slugi din s.ula stramba...

 

Sunt fix neutru si nu imi place politica, DAR CA OM, TARICEANU A DONAT NISTE BANI cam de 3 ori motocicleta ta, PENTRU CARE NU A TINUT SA I SE FACA VREO RECLAMA, n-o mai arde aiurea.

 

In plus, Radu l-am vazut de multi ori pe la arc socializand, nu venind de fite ! Nu mi se pare fitos ..

 

Ma rog, insanatosire grabnica !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce-mi place mie la incepatori e ca ajung sa aprecieze si sa ridice in slavi echipamentul de pseudo-psihico-protectie, abia dupa prima tranta ! Apoi daca scapa relativ usor, incep sa dezvolte o fobie si s-o dea in misticism in legatura cu niste plastic, burete si un rahat de piele care in final, la un accident adevarat, nu sunt bune decat sa fii ingropat cu cosciugul deschis si cam atat !!

Si se leaga ca disperatii de acest ,,colac" , ignorand orice altceva facandu-i sa neglijeze viteza, experienta si norocul, chestii cu mult mai importante fara de care nici in titanu` si kevlaru` lui Isus nu ai mai scapa in caz de un crash serios.

 

 

Iar in legatura cu mesajele de mai sus ... mai, mai, cat pupincurism si naivitate Doamne... scarboasa natzie... am cunoscut bikeri adevarati care au dat coltu` si nu am citit asemenea ,,emotionari" de ras... si erau bikeri cu vechime si talent, nu de sezon si look ca unii care cand iau o prima tranta se lamenteaza si le cresc penele facandu-i sa debiteze juraminte si sentimente patriotice care tin ce-i drept fix pana le trece si, precum moda e schimbatoare, le trece rapid . :)

 

Hai care fugiti cu niste flori ca la bastardul de Tariceanu ? Neam de slugi din s.ula stramba...

 

 

 

P.S. Insanatosire grabnica si completa domnu` senator. :)

 

Stai ca n-am inteles... Maestre tu negi importanta echipamentului de protectie performant si de calitate? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DUKE :

- Cei care au postat aici imi sunt prieteni, ne stim din trafic, de la intruniri. Pe tine nu te stiu. De ce postezi intr-o discutie intre prieteni?

- Daca mi-am povestit patzania nu e ca sa ma lamentez, ci pt ca altii sa invetze din ea. Toti facem la fel. Noi astia de aici!

- Moartea nu stie daca esti incepator sau "talentat". Eu ma bucur ca sunt viu! Tu nu?

- Ti-a murit vreun prieten biker? Mie da! Si am postat un RIP. Tu ce-ai fi facut? L-ai fi felicitat ca n-a postat "lamentabil"? Da-ne lista cu prietenii tai inca vii, ca in caz ca vor patzi ceva sa nu postam "emotionari" de ras... si astfel sa te deranjam.

- Pentru mine motociclismul este o placere. Pentru tine? Un mod de a arata cat de dur esti?

- Cum suporti sa fii coleg de forum cu niste "neam de slugi din s.ula stramba"? Sa iesim noi de pe forum?

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce-mi place mie la incepatori e ca ajung sa aprecieze si sa ridice in slavi echipamentul de pseudo-psihico-protectie, abia dupa prima tranta ! Apoi daca scapa relativ usor, incep sa dezvolte o fobie si s-o dea in misticism in legatura cu niste plastic, burete si un rahat de piele care in final, la un accident adevarat, nu sunt bune decat sa fii ingropat cu cosciugul deschis si cam atat !!

Si se leaga ca disperatii de acest ,,colac" , ignorand orice altceva facandu-i sa neglijeze viteza, experienta si norocul, chestii cu mult mai importante fara de care nici in titanu` si kevlaru` lui Isus nu ai mai scapa in caz de un crash serios.

 

 

Iar in legatura cu mesajele de mai sus ... mai, mai, cat pupincurism si naivitate Doamne... scarboasa natzie... am cunoscut bikeri adevarati care au dat coltu` si nu am citit asemenea ,,emotionari" de ras... si erau bikeri cu vechime si talent, nu de sezon si look ca unii care cand iau o prima tranta se lamenteaza si le cresc penele facandu-i sa debiteze juraminte si sentimente patriotice care tin ce-i drept fix pana le trece si, precum moda e schimbatoare, le trece rapid . :D

 

Hai care fugiti cu niste flori ca la bastardul de Tariceanu ? Neam de slugi din s.ula stramba...

 

 

 

P.S. Insanatosire grabnica si completa domnu` senator. :)

 

Te agiti absolut aiurea...Spui " Neam de slugi cu s.ula stramba" cu atata inversunare incat ne faci sa credem ca ai vazut prea multe... :)

 

PS: Sa intelegem ca tu esti ala cu aia dreapta? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DUKE :

- Cei care au postat aici imi sunt prieteni, ne stim din trafic, de la intruniri. Pe tine nu te stiu. De ce postezi intr-o discutie intre prieteni?

- Daca mi-am povestit patzania nu e ca sa ma lamentez, ci pt ca altii sa invetze din ea. Toti facem la fel. Noi astia de aici!

- Moartea nu stie daca esti incepator sau "talentat". Eu ma bucur ca sunt viu! Tu nu?

- Ti-a murit vreun prieten biker? Mie da! Si am postat un RIP. Tu ce-ai fi facut? L-ai fi felicitat ca n-a postat "lamentabil"? Da-ne lista cu prietenii tai inca vii, ca in caz ca vor patzi ceva sa nu postam "emotionari" de ras... si astfel sa te deranjam.

- Pentru mine motociclismul este o placere. Pentru tine? Un mod de a arata cat de dur esti?

- Cum suporti sa fii coleg de forum cu niste "neam de slugi din s.ula stramba"? Sa iesim noi de pe forum?

Asfalt uscat!

Cred ca DUKE asta are alergie la vedete, asa ca poti sa-l ignori linistit (probabil sufera de sindromul "Tariceanu trece printr-o masina mare cu chopperul").

 

Nu te stiu decat de la televizor si nu gust umorul vostru, dar iti urez insanatosire grabnica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce-mi place mie la incepatori e ca ajung sa aprecieze si sa ridice in slavi echipamentul de pseudo-psihico-protectie, abia dupa prima tranta ! Apoi daca scapa relativ usor, incep sa dezvolte o fobie si s-o dea in misticism in legatura cu niste plastic, burete si un rahat de piele care in final, la un accident adevarat, nu sunt bune decat sa fii ingropat cu cosciugul deschis si cam atat !!

Si se leaga ca disperatii de acest ,,colac" , ignorand orice altceva facandu-i sa neglijeze viteza, experienta si norocul, chestii cu mult mai importante fara de care nici in titanu` si kevlaru` lui Isus nu ai mai scapa in caz de un crash serios.

 

 

Iar in legatura cu mesajele de mai sus ... mai, mai, cat pupincurism si naivitate Doamne... scarboasa natzie... am cunoscut bikeri adevarati care au dat coltu` si nu am citit asemenea ,,emotionari" de ras... si erau bikeri cu vechime si talent, nu de sezon si look ca unii care cand iau o prima tranta se lamenteaza si le cresc penele facandu-i sa debiteze juraminte si sentimente patriotice care tin ce-i drept fix pana le trece si, precum moda e schimbatoare, le trece rapid . :)

 

Hai care fugiti cu niste flori ca la bastardul de Tariceanu ? Neam de slugi din s.ula stramba...

 

 

 

P.S. Insanatosire grabnica si completa domnu` senator. :)

Evident ca cineva tre' sa faca si un pic de trolling pe orice topic. Nu se poate sa nu vina cineva sa se cace in petrecere, altfel nu suntem in Romania. Din fericire, intotdeauna e cineva care sa ne aduca aminte ca n-o sa iesim nici in 100 de ani din cocalarime. Asta e, Brucan a fost un optimist.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce-mi place mie la incepatori e ca ajung sa aprecieze si sa ridice in slavi echipamentul de pseudo-psihico-protectie, abia dupa prima tranta ! Apoi daca scapa relativ usor, incep sa dezvolte o fobie si s-o dea in misticism in legatura cu niste plastic, burete si un rahat de piele care in final, la un accident adevarat, nu sunt bune decat sa fii ingropat cu cosciugul deschis si cam atat !!

Si se leaga ca disperatii de acest ,,colac" , ignorand orice altceva facandu-i sa neglijeze viteza, experienta si norocul, chestii cu mult mai importante fara de care nici in titanu` si kevlaru` lui Isus nu ai mai scapa in caz de un crash serios.

 

 

Iar in legatura cu mesajele de mai sus ... mai, mai, cat pupincurism si naivitate Doamne... scarboasa natzie... am cunoscut bikeri adevarati care au dat coltu` si nu am citit asemenea ,,emotionari" de ras... si erau bikeri cu vechime si talent, nu de sezon si look ca unii care cand iau o prima tranta se lamenteaza si le cresc penele facandu-i sa debiteze juraminte si sentimente patriotice care tin ce-i drept fix pana le trece si, precum moda e schimbatoare, le trece rapid . :)

 

Hai care fugiti cu niste flori ca la bastardul de Tariceanu ? Neam de slugi din s.ula stramba...

 

 

 

P.S. Insanatosire grabnica si completa domnu` senator. :)

 

BRAVO! pana sa citesc post-ul tau incepusem sa ma satur de aplaudaci :) . complet de acord cu tine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BRAVO! pana sa citesc post-ul tau incepusem sa ma satur de aplaudaci :) . complet de acord cu tine

Da, e sarcina unui aplaudac sa ureze insanatosire grabnica unui om. Probabil ca e greu sa gandesti mai departe de 2 minute si sa-ti dai seama ca omul asta poate face soferii mai atenti in trafic. Deh, asta e, o fi sau n-o fi aplaudaci, da' scuipatori si aruncatori cu noroi gasim oriunde ne-am intoarce. Tare va mai place s-o faceti, poate-poate va admira cineva pentru vitejia de a sta in spatele unui monitor si-a injura. Ce sa-ti zic, iti trebuie oua pentru asta, nu gluma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica, Radu!

Chiar ma bucur ca o vedeta ca tine isi face timp pentru "chat" si pentru a povesti patzaniile din trafic. Bine ca esti intreg!

off: Acum cativa ani stiam pe derost vreo 5 spectacole cu Vacanta Mare (cand era si Dan Sava) :). Chiar si acum va urmaresc.

Bafta!

Editat de Alex_16
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, e sarcina unui aplaudac sa ureze insanatosire grabnica unui om. Probabil ca e greu sa gandesti mai departe de 2 minute si sa-ti dai seama ca omul asta poate face soferii mai atenti in trafic. Deh, asta e, o fi sau n-o fi aplaudaci, da' scuipatori si aruncatori cu noroi gasim oriunde ne-am intoarce. Tare va mai place s-o faceti, poate-poate va admira cineva pentru vitejia de a sta in spatele unui monitor si-a injura. Ce sa-ti zic, iti trebuie oua pentru asta, nu gluma.

nu ma intelege gresit! nu ma bucur pt ce a patit radu si-i urez insanatosire deplina. nu am injurat si nici scuipat pe nimeni dar ma dezgusta sa vad un forum intreg cum se bate cu caramida-n piept ca au stat ei de vorba cu o vedeta la arc sau poate i-a salutat radu cu faru' sau cu mana cand a trecut pe langa ei pe strada. un motociclist a avut ghinionul sa se afle in locul nepotrivit in fata unui idiot cu o duba, atat. norocul lui ca a fost echipat si il admir pt asta. chiar imi pare rau pt el, maine poate nu ma vede pe mine unul cu o duba si poate o patesc mai rau. se poate intampla oricui..

 

si nu te supara pe mine dar se scrie "or fi sau n-or fi". si ce e cu rosu se scrie fara cratima

numai bine si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

moaaa, nu cred ca mai exista vreun topic in care sa nu se iste ceva naspa...alooo, people, ce naiba cautati nod in papura???ma amuza teribil...in fine, cred ca e de ajuns ca il stiu pe om de la TV si la emisiunea aia cu moto ca sa i urez INSANATOSIRE GRABNICA si sa l felicit! ...se stie pentru ce felicitarile mele..

 

Asfalt Uscat! si ..aveti grija de voi!

 

LE: mai usor cu criticile si incetati a mai judeca omul .... (in general)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DUKE :

- Cei care au postat aici imi sunt prieteni, ne stim din trafic, de la intruniri. Pe tine nu te stiu. De ce postezi intr-o discutie intre prieteni?

- Daca mi-am povestit patzania nu e ca sa ma lamentez, ci pt ca altii sa invetze din ea. Toti facem la fel. Noi astia de aici!

- Moartea nu stie daca esti incepator sau "talentat". Eu ma bucur ca sunt viu! Tu nu?

- Ti-a murit vreun prieten biker? Mie da! Si am postat un RIP. Tu ce-ai fi facut? L-ai fi felicitat ca n-a postat "lamentabil"? Da-ne lista cu prietenii tai inca vii, ca in caz ca vor patzi ceva sa nu postam "emotionari" de ras... si astfel sa te deranjam.

- Pentru mine motociclismul este o placere. Pentru tine? Un mod de a arata cat de dur esti?

- Cum suporti sa fii coleg de forum cu niste "neam de slugi din s.ula stramba"? Sa iesim noi de pe forum?

Asfalt uscat!

 

Pai.. daca nu apare cate un DUKE d'asta sa strice topicu' ... parca nu seamana a motociclism.ro.

 

 

Pana acum... printre organizatorii de mitinguri moto / actiuni moto / campanii anti-accidente / etc , era o chestie.. nimeni nu te baga in seama pe la TV, la presa , daca nu era vreo personalitate care sa iti tina partea, sa dea interviuri, sa apara in prim-plan. Acum... cand avem cate unu , doi, care culmea, se mai si plimba cu motoarele, si nah.. se mai intampla.. mai au si ei accidente.... nu poti sa le urezi cele de bine.. ca vezi domne' esti pupincurist.. :)

 

Stiu.. e jalnic... e patetic... da nah.. suntem romani imputiti, jalnici si cretini.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, Radu, si fa-te bine rapid!

daca ajungeai la Brancu, in emisiune, imbracat in echipament si cu protectiile pe care -inteleg- le porti permanent, transmiteai un mesaj care ar fi starnit pe forum un alt curent

 

domnilor, sunt putini purtatori (adevarati) de cuvant ai motociclistilor.

unii buni, de talia lui Radu sau (oouuu maammaa) de talia Hebei, chiar incearca si fac ceva pentru imaginea motociclistilor. si reusesc.

 

ce naiba, sunt niste oameni normali, care au avut sansa si norocul (si multa munca) de a aparea la televizor, de a fi cunoscuti. si au mai avut si sansa si bucuria de a fi motociclisti.

si pe langa asta, oamenii astia se mai gandesc si la ceilalti.de ce? pentru ca ne plac, asa cum suntem.

mai aratati-mi si mie un motorist cazut, cu glezna rupta si cu durerile de rigoare, care sa aibe taria sa spuna"nu-i mai calca si pe alti motociclisti"

 

PS Radu, ce cizme ai avut?

 

PPS Daca vorbesti cu Brancu si faceti o emisiune pe tema asta, tu fiind cu piciorul in ghips, sa vezi acolo audienta...

PPPS ar fi misto sa vina la emisiune si Mihaela+Dani, dar si Hebe!(aka solista vocala de la Spin, cred ca stii despre cine este vorba)

 

inca odata, multa sanatate!

Editat de Louis Cyphre
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate multa domnu'

Asta-i cel mai important lucru din viata noastra, numai atunci cand nu ai incepi s-o pretuiesti cu adevarat.

Adevarata valoare este sanatatea, nu banii, averile.

Prietenii motociclisti te vor iara la Arc, asa cum faci deja un obicei prin prezenta ta.

 

Insanatosire grabnica si privirea inainte

 

Gabone

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate si recuperare rapida motociclistului.

Unii ar spune ca ar putea fi "botezul", si ca nu esti motociclist pana nu-ti rupi ceva. In cazul tau au fost multi si or sa mai fie, Doamne ajuta sa fie macar atat.

Eu iti recomand ca dupa ce dai gipsul jos, sa iti iei una bucata glezniera eventual cu magneti ca e chiar buna si sa o iei usor la inceput. Treaba nasoala e ca o sa fi un fel de barametru si o sa simti schimbarea vremii cateodata. Numai bine.

Asfalt uscat!

 

P.S. Nu te lasa intimidat de o cazatura, la anul fi din nou in sa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...