Sari la conținut

Accident Radu Pietreanu


sniperhunt
 Share

Postări Recomandate

Salutare...multa sanatate si recuperare grabnica...

Daca toti am spune ca ai spus tu soferului ...poate o sa le intre in cap si nu o sa ne mai ignore....

 

:) De fapt suntem o cantiate neglijabila in ochii soferilor.....asta pentru ca nu mergem pe 4 x 4......ca sa se fereasca ei de noi ....

Inca o data numai sanatate si asfalt uscat .. :)

Editat de _tony_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 133
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ai perfecta dreptate, radu...in Romania, soferii nu sunr deloc atenti la motociclisti.. prima oara cind am fost in Italia, am fost pe punctul de "a lua" 4 dintr'o lovitura.. obisnuit ca in Romania, am virat stinga (pe banda 3), moment in care aud claxoane disperate.

ma uit in retrovizoare (dupa semnal dreapta, dupa viraj!!!!) si vad niste rideri care frinau disperati. normal, trag dreapta (fara semnal, fara asigurare).. aud claxoane disperate. locul meu pe banda (ala de'l eliberam eu pe banda 2, daca eliberam banda) era deja ocupat de 2 motociclisti (scuteristi, nu mai are importanta). asa ca inchid ochii si merg drept (pe axul drumului, intre banda 2 si banda 3). trec si aia de pe stinga si aia de pe dreapta.. intre timp, am mai crescut la minte si merg foarte...precaut!!!! adica: ma asigur, semnalizez, ma asigur, ma asigur, ma asigur, ma asigur si din nou ma asigur si abia pe urma schimb banda. si asta pen'ca am patit'o si eu ca motociclist, in aceleasi conditii. si nu e "moale" deloc!!!! sanatate, radule. ne vedem la intruniri in 2009. :)

 

Daca tot n-am ce face o luna (atat o sa port gipsul din "fericire") o sa mai scriu si eu pe-aici...

Avertisment : cei pe care nu-i intereseaza, sa nu citesca :)

Vad ca se vorbeste tot mai mult despre Vacantza Mare, despre "a gusta" sau "a nu gusta" umorul nostru. Eu am scris aici in calitate de motociclist si nu are legatura cu serviciul meu. Pt ca asta este Vacantza Mare pt mine, un servici. In rest imi petrec viatza cum stiu eu si fara sa fac caz de "cine sunt" si "unde apar". Poate unul din motociclisti lucreaza la Vodafone si scrie ca a avut accident. Ce i se va replica? "Eu nu gust Vodafonele, sunt pe Orange... Oricum insanatosire grabnica" :)

Pe strazile Romaniei parca e un adevarat razboi intre soferi si motociclisti. Dar un razboi in care mor NUMAI motociclisti. Ceea ce mi se pare nedrept. Nu ca as vrea sa moara si soferi :D Dar s-ar putea face ceva ca sa nu mai moara nimeni! Si anume soferii sa stie ca daca dau jos un biker li se poate intampla ceva mult mai rau decat o amenda, cativa ani cu suspendare sau pierderea carnetului. Poate o lege mai aspra in care sa se spuna ca orice atingere a unui motociclist poate duce la o crima si astfel soferul va fi judecat pentru tentativa de crima, nu pt neatentie sau neacordare de prioritate. Astfel, cand vede un motociclist in trafic (cu sigurantza ca isi va arunca mai des ochii in oglinzi pt asta) soferul sa stie ca il asteapta ani grei de inchisoare daca "din neatentie" il loveste. Fiind in loc libertatea lui, va fi mult mai atent la viatza noastra!

E doar unul din subiectele pe care vreau sa le abordez la prima emisiune la care voi fi invitat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut din gips :) In sfarsit am patzit-o si eu. Azi la 12. Eram cu BMW-ul F 650, semnalizam sa fac stanga sa intru la Mitsubishi spre spatele Romexpo caci eram invitat la Cristi Brancu in emisiune. Un tip cu o furgoneta se gandea la ale lui si m-a luat in plin din spate, desi a franat vreo 10 m. Am cazut rau dar am avut noroc cu echipamentul (cisme enduro, genunchere, geaca, casca, manusi). Am o fractura de glezna care ma va tine in gips o luna. Daca nu aveam cisme tari, mi se rasucea glezna 360 grade. In toate emisiunile in care am fost invitat am vorbit despre necesitatea de a purta echipament de protectie complet pe motor indiferent cat de cald ar fi! Tipul care m-a lovit era mai palid ca mine :) Tremura tot si o tinea pe a lui : "Nu stiu unde ma gandeam, nu te-am vazut, sunt de vina, ce trebuie sa fac, cu ce sa te ajut" I-am zis : "Singurul lucru cu care poti sa ma ajuti este sa nu mai lovesti alt motociclist". Vreau sa-i multumesc lui Cosmin - Kawasaki ninja verde - care doar ce intrase pe poarta Mitsubishi si a auzit bufnitura, a oprit motorul si a venit sa ma ajute. Nu ne cunosteam. Dar nici nu e nevoie, motociclistii sunt o familie, nu?

 

insanatosire grabnica

cred ca te-a blestemat fosta sotie , sa iti faca o frectie calda actuala prietena

ciSma?????parca este cu "Z" , de la Zorro , sau poate asa o fi in textele emisiunii Vacantza Mare ,

sau "genunchere" , mai era un " I " pe acolo ,

oricum am trecut in clasa a V-a si nu mai pot fi "GARCEL" :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut din gips :) In sfarsit am patzit-o si eu. Azi la 12. Eram cu BMW-ul F 650, semnalizam sa fac stanga sa intru la Mitsubishi spre spatele Romexpo caci eram invitat la Cristi Brancu in emisiune. Un tip cu o furgoneta se gandea la ale lui si m-a luat in plin din spate, desi a franat vreo 10 m. Am cazut rau dar am avut noroc cu echipamentul (cisme enduro, genunchere, geaca, casca, manusi). Am o fractura de glezna care ma va tine in gips o luna. Daca nu aveam cisme tari, mi se rasucea glezna 360 grade. In toate emisiunile in care am fost invitat am vorbit despre necesitatea de a purta echipament de protectie complet pe motor indiferent cat de cald ar fi! Tipul care m-a lovit era mai palid ca mine :) Tremura tot si o tinea pe a lui : "Nu stiu unde ma gandeam, nu te-am vazut, sunt de vina, ce trebuie sa fac, cu ce sa te ajut" I-am zis : "Singurul lucru cu care poti sa ma ajuti este sa nu mai lovesti alt motociclist". Vreau sa-i multumesc lui Cosmin - Kawasaki ninja verde - care doar ce intrase pe poarta Mitsubishi si a auzit bufnitura, a oprit motorul si a venit sa ma ajute. Nu ne cunosteam. Dar nici nu e nevoie, motociclistii sunt o familie, nu?

 

insanatosire grabnica

cred ca te-a blestemat fosta sotie , sa iti faca o frectie calda actuala prietena

ciSma?????parca este cu "Z" , de la Zorro , sau poate asa o fi in textele emisiunii Vacantza Mare ,

sau "genunchere" , mai era un " I " pe acolo ,

oricum am trecut in clasa a V-a si nu mai pot fi "GARCEL" :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut din gips :) In sfarsit am patzit-o si eu. Azi la 12. Eram cu BMW-ul F 650, semnalizam sa fac stanga sa intru la Mitsubishi spre spatele Romexpo caci eram invitat la Cristi Brancu in emisiune. Un tip cu o furgoneta se gandea la ale lui si m-a luat in plin din spate, desi a franat vreo 10 m. Am cazut rau dar am avut noroc cu echipamentul (cisme enduro, genunchere, geaca, casca, manusi). Am o fractura de glezna care ma va tine in gips o luna. Daca nu aveam cisme tari, mi se rasucea glezna 360 grade. In toate emisiunile in care am fost invitat am vorbit despre necesitatea de a purta echipament de protectie complet pe motor indiferent cat de cald ar fi! Tipul care m-a lovit era mai palid ca mine :) Tremura tot si o tinea pe a lui : "Nu stiu unde ma gandeam, nu te-am vazut, sunt de vina, ce trebuie sa fac, cu ce sa te ajut" I-am zis : "Singurul lucru cu care poti sa ma ajuti este sa nu mai lovesti alt motociclist". Vreau sa-i multumesc lui Cosmin - Kawasaki ninja verde - care doar ce intrase pe poarta Mitsubishi si a auzit bufnitura, a oprit motorul si a venit sa ma ajute. Nu ne cunosteam. Dar nici nu e nevoie, motociclistii sunt o familie, nu?

 

insanatosire grabnica

cred ca te-a blestemat fosta sotie , sa iti faca o frectie calda actuala prietena

ciSma?????parca este cu "Z" , de la Zorro , sau poate asa o fi in textele emisiunii Vacantza Mare ,

sau "genunchere" , mai era un " I " pe acolo ,

oricum am trecut in clasa a V-a si nu mai pot fi "GARCEL" :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut din gips :) In sfarsit am patzit-o si eu. Azi la 12. Eram cu BMW-ul F 650, semnalizam sa fac stanga sa intru la Mitsubishi spre spatele Romexpo caci eram invitat la Cristi Brancu in emisiune. Un tip cu o furgoneta se gandea la ale lui si m-a luat in plin din spate, desi a franat vreo 10 m. Am cazut rau dar am avut noroc cu echipamentul (cisme enduro, genunchere, geaca, casca, manusi). Am o fractura de glezna care ma va tine in gips o luna. Daca nu aveam cisme tari, mi se rasucea glezna 360 grade. In toate emisiunile in care am fost invitat am vorbit despre necesitatea de a purta echipament de protectie complet pe motor indiferent cat de cald ar fi! Tipul care m-a lovit era mai palid ca mine :) Tremura tot si o tinea pe a lui : "Nu stiu unde ma gandeam, nu te-am vazut, sunt de vina, ce trebuie sa fac, cu ce sa te ajut" I-am zis : "Singurul lucru cu care poti sa ma ajuti este sa nu mai lovesti alt motociclist". Vreau sa-i multumesc lui Cosmin - Kawasaki ninja verde - care doar ce intrase pe poarta Mitsubishi si a auzit bufnitura, a oprit motorul si a venit sa ma ajute. Nu ne cunosteam. Dar nici nu e nevoie, motociclistii sunt o familie, nu?

 

insanatosire grabnica

cred ca te-a blestemat fosta sotie , sa iti faca o frectie calda actuala prietena

ciSma?????parca este cu "Z" , de la Zorro , sau poate asa o fi in textele emisiunii Vacantza Mare ,

sau "genunchere" , mai era un " I " pe acolo ,

oricum am trecut in clasa a V-a si nu mai pot fi "GARCEL" :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut din gips :) In sfarsit am patzit-o si eu. Azi la 12. Eram cu BMW-ul F 650, semnalizam sa fac stanga sa intru la Mitsubishi spre spatele Romexpo caci eram invitat la Cristi Brancu in emisiune. Un tip cu o furgoneta se gandea la ale lui si m-a luat in plin din spate, desi a franat vreo 10 m. Am cazut rau dar am avut noroc cu echipamentul (cisme enduro, genunchere, geaca, casca, manusi). Am o fractura de glezna care ma va tine in gips o luna. Daca nu aveam cisme tari, mi se rasucea glezna 360 grade. In toate emisiunile in care am fost invitat am vorbit despre necesitatea de a purta echipament de protectie complet pe motor indiferent cat de cald ar fi! Tipul care m-a lovit era mai palid ca mine :) Tremura tot si o tinea pe a lui : "Nu stiu unde ma gandeam, nu te-am vazut, sunt de vina, ce trebuie sa fac, cu ce sa te ajut" I-am zis : "Singurul lucru cu care poti sa ma ajuti este sa nu mai lovesti alt motociclist". Vreau sa-i multumesc lui Cosmin - Kawasaki ninja verde - care doar ce intrase pe poarta Mitsubishi si a auzit bufnitura, a oprit motorul si a venit sa ma ajute. Nu ne cunosteam. Dar nici nu e nevoie, motociclistii sunt o familie, nu?

 

insanatosire grabnica

cred ca te-a blestemat fosta sotie , sa iti faca o frectie calda actuala prietena

ciSma?????parca este cu "Z" , de la Zorro , sau poate asa o fi in textele emisiunii Vacantza Mare ,

sau "genunchere" , mai era un " I " pe acolo ,

oricum am trecut in clasa a V-a si nu mai pot fi "GARCEL" :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut din gips :) In sfarsit am patzit-o si eu. Azi la 12. Eram cu BMW-ul F 650, semnalizam sa fac stanga sa intru la Mitsubishi spre spatele Romexpo caci eram invitat la Cristi Brancu in emisiune. Un tip cu o furgoneta se gandea la ale lui si m-a luat in plin din spate, desi a franat vreo 10 m. Am cazut rau dar am avut noroc cu echipamentul (cisme enduro, genunchere, geaca, casca, manusi). Am o fractura de glezna care ma va tine in gips o luna. Daca nu aveam cisme tari, mi se rasucea glezna 360 grade. In toate emisiunile in care am fost invitat am vorbit despre necesitatea de a purta echipament de protectie complet pe motor indiferent cat de cald ar fi! Tipul care m-a lovit era mai palid ca mine :) Tremura tot si o tinea pe a lui : "Nu stiu unde ma gandeam, nu te-am vazut, sunt de vina, ce trebuie sa fac, cu ce sa te ajut" I-am zis : "Singurul lucru cu care poti sa ma ajuti este sa nu mai lovesti alt motociclist". Vreau sa-i multumesc lui Cosmin - Kawasaki ninja verde - care doar ce intrase pe poarta Mitsubishi si a auzit bufnitura, a oprit motorul si a venit sa ma ajute. Nu ne cunosteam. Dar nici nu e nevoie, motociclistii sunt o familie, nu?

 

insanatosire grabnica

cred ca te-a blestemat fosta sotie , sa iti faca o frectie calda actuala prietena

ciSma?????parca este cu "Z" , de la Zorro , sau poate asa o fi in textele emisiunii Vacantza Mare ,

sau "genunchere" , mai era un " I " pe acolo ,

oricum am trecut in clasa a V-a si nu mai pot fi "GARCEL" :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ciSma?????parca este cu "Z" , de la Zorro , sau poate asa o fi in textele emisiunii Vacantza Mare ,

sau "genunchere" , mai era un " I " pe acolo ,

oricum am trecut in clasa a V-a si nu mai pot fi "GARCEL" :)

 

 

alt frustrat

 

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

radu macar a incercat sa faca ceva pt noi motociclistii, pacat ca unii au orgasm cand speculeaza cea mai mica greseala a lui...tot om e si el ca si noi, e actor, nu profesor de romana...

 

sanatate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sanatate Costele!!!

ne pare bine ca esti acelasi pe care il stim chiar si dupa o incercare naspa...

 

off: Leana ce mai face? ce motoreta are?

 

BRAVO! pana sa citesc post-ul tau incepusem sa ma satur de aplaudaci :) . complet de acord cu tine

 

 

Duke a spus-o la modul general si are dreptate! aici nu e vb. de un subiect ci de modul general. abstract vorbind Radu nu are nici o legatura cu ce a spus el.

Insanatosire grabnica Radule!

Omul se referea la ceea ce e adevarat si ce a trait sa vada in viata de zi cu zi!

 

adevarul este ca daca nu era cineva cunoscut in mass media, acest topic deja era inchis d.p.d.v. al interesului celor cititori. dar fiind implicata o persoana cunoscuta, aici a devenit un subiect incins care o sa mai starneasca interesul cititorilor. Respect pt. Radu Pietreanu ca e pro ''noi'' si incearca sa sensibilizeze in media acest fenomen care e destul de ... pt. noi.

Pt. cei care nu-l cunosc, va zpun ca Duke nu vb. prostii si nici nu merge pe doua roti din prostie cum o fac multi de pe aici, sau de azi, de ieri...

Atat am vrut sa zic.

Insanatorie grabnica.

 

Cand reluati serialul Vacanta Mare, sa o pui pe Leana pe Motor. Leana pe vitezana iar Garcea pe chopper. Sigur o sa fie tare! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am aflat de la Mona (fosta producatoare Brancu) ... Sorry! Nu as fi vrut sa aud d-astea.

Sa ai o recuperare usoara si rapida. Treaba cu emisiunea nu ar fi o idee rea ca avem resurse informationale atat din motociclismul de strada pe care il practicam cu totii cat si din sportul cu motocicleta care din pacate este atat de invizibil ....

 

Raducule mama te pupa fata din spatele tastelor cu speranta ca ne vom vedea meclele cat mai rapid!

 

ps: Mirela ce a zis????????(pup-o din partea mea)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

insanatosire grabnica! bine ca esti ok, asta e tot ce conteaza pana la urma :)

 

 

Iar in legatura cu cele spuse mai sus ... sa fim seriosi, daca Tariceanu, prim ministru, nu a facut nimic pentru protejarea noastra ... ce pretentii sa avem de la altii. Trebuie sa fim realisti, nivelul de civilizatie din romania este scazut(practic, este nevoie de educatie) Cum vad eu aceasta educatie? simplu! campanii TV. Probabil vor trece ani buni ptr. ca noi, motociclistii, sa fim cu atevarat observati. Daca aveam pile in CNA, tot exista acest consiliu al audiovizualului, obligam televiziunile sa foloseasca solo spoturi, la ore de "maxima" audienta, cu avertizari in ceea ce priveste motociclismul national. Exact cum sunt cartoanele ptr. ALCOOL. Daca ne aruncam putin privirea pe statistici, doamne, este revoltator. Sunt din ce in ce mai multe accidente, in mare parte nu din vina noastra.

 

Nu stiu de ce toata lumea se ia de acest DUKE. Este parerea lui pana la urma. Daca analizati bine ce a scris, chiar nu e de condamnat. Nici eu nu sunt de acord cu mesajele de genul: "vai! Radu Pietreanu, chiar tu esti?" si alte blabla-uri de genul asta. Ma rog, ideea e ca trebuie sa fim cat mai uniti.

 

Profit de audienta acestui topic si va intreb: are careva relatii la CNA?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Radu,

 

Iti urez refacere rapida la picior si sa te urci cat mai repede in sa.

Multumesc pentru raspunsul dat celui care te-a lovit si mai ales pentru initiativa de promovare a sigurantei motociclistilor prin purtarea echipamentului cat si constientizarea automobilistilor ca motociclistii au la fel de multe drepturi sa circule pe strada ca si ei si in aceeasi siguranta.

In Italia am inteles ca legea este mult mai drastica cu conducatorul unui vehicol daca acesta acroseaza o motocicleta/raneste un motociclist decat daca ar acrosa un automobil. Ar fi buna si la noi o lege mai drastica in privinta asta. Cu siguranta soferii s-ar uita mai des in oglinda, n-ar mai schimba directia dupa feeling (unii chiar se cred cavaleri Jedi) si cu siguranta nu ar mai fi atatea cazuri de "Nu te-am vazut" (cum mi s-a intamplat si mie acum 2 sapt) sau, mai rau "n-am vrut sa-l omor dar Nu l-am vazut".

 

Sa auzim numai de bine.

 

Bafta si Asfalt uscat! :)

 

PS: Saptamana asta pe Trafic greu un tip care vorbea la telefon a facut dreapta de pe banda 2 pe banda 1 exact in fata mea, cand l-am intrebat daca e sanatos cu capul ... omul s-a oprit o secunda din vorbitul la telefon si mi-a zis "Stai linistit ca TE-AM VAZUT" :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre nenea actoru'

 

Ca de la mobrist la mobrist, insanatosire grabnica, bine ca n-a fost mai rau. Ai si avut noroc de unu cu bun simt. Traisca echipamentul. La cum au decurs ultimele saptamani... Doamne Ajuta ca ai scapat usor.

 

Dar nu ma puteam opri aici. Ca de la iubitor de animale la braconier: NA BA SA VEZI SI TU CUM E SA-TI UMPLE UNU CURU DE METAL PE LA SPATE FARA SE TE ASTEPTI. Zi mersi ca nu fac astia masinile de plumb.

 

Mobristului Radu Pietreanu: insanatosire grabnica si nu te lasa de motociclete...

Vanatorului Radu Pietreanu: suffer baby suffer... o meriti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot n-am ce face o luna (atat o sa port gipsul din "fericire") o sa mai scriu si eu pe-aici...

Avertisment : cei pe care nu-i intereseaza, sa nu citesca :)

Vad ca se vorbeste tot mai mult despre Vacantza Mare, despre "a gusta" sau "a nu gusta" umorul nostru. Eu am scris aici in calitate de motociclist si nu are legatura cu serviciul meu. Pt ca asta este Vacantza Mare pt mine, un servici. In rest imi petrec viatza cum stiu eu si fara sa fac caz de "cine sunt" si "unde apar". Poate unul din motociclisti lucreaza la Vodafone si scrie ca a avut accident. Ce i se va replica? "Eu nu gust Vodafonele, sunt pe Orange... Oricum insanatosire grabnica" :)

 

1. ON TOPIC

 

Insanatosire grabnica, motociclistului cu user sniperhunt.Purtarea echipamentului este in interesul motociclistului, indiferent de vechime.

 

2. OFF TOPIC - da' necesar frate, nu asa

 

problema acestor raspunsuri offtopic, este urmatoarea:

cand ai scris titlul topicului,acesta nu trebuia sa sune gen stire(mai ales ca l-ai scris tu,si n-a deschis altcineva topicul), drept pentru care nu pot sa spun decat ca imi pare rau, dar cam miroase... ,si din cauza asta,acum trebuie sa stai cu usa si geamurile deschise.

Fiecare dupa posibilitati incercam sa facem cunoscuta prezenta motociclistilor in trafic , daca unii pot ajuta fenomenul prin prisma meseriilor, atunci e cel mai bine.

Nu zice,nimeni ca R.P. este fitos or ba, ... dar parca prea se uda toti, ca acolo in titlu scrie R.P. si nu sniperhunt.

 

Chestia cu echipamentul ramane oricum valabila , indiferent ca a postat-o DUKE sau altul.In functie de viteza care o ai cand te tavalesti, mai poti sa alegi intre OPEN sau CLOSED.

Ca nu-si are rostul in topicul asta,comentariul respectiv,....asta iar e alta poveste

 

 

Eu cam atata am avut de spus, bafta si sa ne auzim sanatosi user sniperhunt. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre nenea actoru'

 

Ca de la mobrist la mobrist, insanatosire grabnica, bine ca n-a fost mai rau. Ai si avut noroc de unu cu bun simt. Traisca echipamentul. La cum au decurs ultimele saptamani... Doamne Ajuta ca ai scapat usor.

 

Dar nu ma puteam opri aici. Ca de la iubitor de animale la braconier: NA BA SA VEZI SI TU CUM E SA-TI UMPLE UNU CURU DE METAL PE LA SPATE FARA SE TE ASTEPTI. Zi mersi ca nu fac astia masinile de plumb.

 

Mobristului Radu Pietreanu: insanatosire grabnica si nu te lasa de motociclete...

Vanatorului Radu Pietreanu: suffer baby suffer... o meriti.

 

melciule, bine zici :) eu si uitasem ca are "pasiunea" cu pricina.

 

radule, calciu la tibie, baga tir sportiv, lasa animalutele in pace, ca e si ei oameni :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu o iei in nume de rau dar cred ca e benefic pentru motociclistii de rand atunci cand o pateste unul care are ceva impact in mass-media. Sper sa te folosesti de chestia asta. In momentul asta e cam singura cale de a constientiza si ceilalti participanti la trafic de fenomenul motociclistic. Altfel, dumnezeu cu mila, traim intr-o tara in care mie unul mi-e frica sa merg cu bicicleta.

 

Ma bucur ca ai avut protectiile cu tine, recuperare rapida ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca e doar atat si iti urez "insanatosire grabnica!"

Ce poti sa mai zici unii soferi sunt facuti sa nu vada nimic,chit ca esti cu masina chit ca esti cu motoru ei vad numa ce le place! Plina tara de ei!:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK, hai sa inchidem subiectul. Nu vreau sa mai deranjez pe nimeni cu "vaicarelile" mele.

Va multumesc tuturor celor care mi-ati spus o vorba frumoasa, o incurajare, o "insanatosire grabnica", dar si celor care ati rascolit netul ca sa gasiti ceva rau despre mine. A trebuit sa patzesc accidentul asta ca sa imi dau seama cu cine sa ies la drumuri lungi si cu cine nu. Oricum am sa salut si sa respect pe oricine calareste o motocicleta.

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noroc Radu

 

Toti am patit-o macar o data. Eu personal ma bucur ca un motociclist (ma lasa rece daca e politician, om de stiinta, om de televiziune sau orice altceva) a scapat intreg, cu toata cizma aia de enduro care nu l-a ferit de fractura :)

 

Si nu pune la pipota tot ce zic Âşacalii, sunt peste tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si nu pune la pipota tot ce zic Âşacalii, sunt peste tot.

 

:)

 

Noroc...

Ne-am vazut de cateva ori si pe la arc si printr-un "bar de roacheri" prin Bucuresti, chiar daca nu ne-am salutat (asta doar asa, ca fapt divers :) ).

Ma ingrijorasem nitel cand am citit titlul topicului, m-am linistit cand am vazut tousi ca cel care posteaza vorbeste la persoana I .

 

Cat or sa te tina cu ghipsul?!

Editat de Lt. Navarro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...