Sari la conținut

Accident City Mall


Andreea_puiutz
 Share

Postări Recomandate

Mi-a povestit colegul meu ca in drum spre birou, in fata la City Mall a avut loc un accident.Bikerulcu un motor negru,de viteza ,l-a depasit , circuland pe linia de tramvai dinspre piata Progresul catre City Mall.Se pare ca un bmw a iesit dupa strada din lateral, nu s-a asigurat si l-a lovit.SMURD-ul a ajuns in 5 min.Mai multe nu stiu, pt ca colegul meu nu a oprit. Daca poate da cineva mai multe detalii. Sanatate bikerului!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 76
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am trecut si eu pe acolo, ma depasise pe linia de tramvai, nu avea viteza, din cate stiu un BMW i-a intors in fata.

 

Motorul cred ca era un 600RR, culoare neagra, niste desene frumoase pe el.

 

Dupa accident motorul arata destul de urat(mai ales frontal).

 

Motociclistul era ridicat de smurd cand am ajuns in dreptul accidentului.(avea casca si ceva protectii)

 

Asteptam mai multe detalii....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu stau acolo, si nu se poate merge cu peste 50-60/h in zona, fiindca e haos, mai ales de pe stradutele laterale. Multa sanatate motociclistului, si daca afli cine este si cum s-a solutionat accidentul, mai da detalii.

Editat de Magnetto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am ajuns cu Escu acolo cam la 10 min dupa ce a plecat salvarea , am vb cu politistii si am ajutat la catalogarea daunelor . Motorul un ZX6R negru model 2003 (cadru indoit dar furcile si janta sunt neatinse ,din carenajul fata nu au mai ramas nimic ) riderul din ce am vb cu politistii era lovit la picior , a incercat sa se ridice dupa accident dar din cauza ranii nu a reusit .Despre lovitura de la picior politistii spuneau ca nu e prea grava pentru ca nu prea a curs sange deloc (sorry de morbiditatea afirmatiei). Cand am plecat eu venisera niste rude si prieteni ai riderului sa mute motocicleta de acolo

 

@magneto : Manule ,scoate semnatura aia , e atat de trista ca o sa inceapa lumea de pe forum sa-ti ofere bani sau o supa calda si o patura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un baiat a murit in Constanta tot asa, a vrut sa intoarca, masdinile de pe banda 1 si 2 l-au lasat sa treaca, iar el incercand sa treaca fara sa deranjeze traficul nu s-a asigurat si a fost lovit de motociclistul care venea pe axul drumului. Concluzia: dosar penal conducatorului autovehiculului.

 

 

 

 

@Razvan: Semnatura e pentru looserii care exista doar pe forum, insa in realitate sunt niste pokemoni.

Editat de Magnetto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moto : Kawasaki Ninja cu nr de BV

Motociclist : Madalin S

 

Tipul cu BMW a incercat sa faca stanga, venea de langa City Mall, avea cedeaza. 2 masini din coloana l-au lasat sa treaca si a intrat in moto care venea pe linia de tramvai destul de incet. Madalin avea doar casca si geaca de piele. Era julit destul de urat la genunchiul drept si dureri la sold, nimic fracturat din fericire. A fost dus la Bagdasar. La motocicleta fata facuta praf. Soferul a incercat sa o dea cotita dar din fericire era un politist comunitar chiar acolo si a vazut toata faza, neacordare de prioritate si vina lui clar. Am stat si martor la masuratori dupa care m-am carat, venise cineva sa ii ia si mobra oricum.

post-36983-1224577897_thumb.jpg

post-36983-1224577939_thumb.jpg

post-36983-1224577946_thumb.jpg

Editat de lenoyy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Razvan: Semnatura e pentru looserii care exista doar pe forum, insa in realitate sunt niste pokemoni.

 

Lool , Vive la Revolucion !!!Condu tu grupul cu furci si faclii , fi lumina lor calauzitoare =))

Editat de Gra$$u
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-l bage la penal nene ... soferi prosti ... nu zic de toti soferii pentru ca si noi pe forum avem soferi , eu vorbesc de categoria RETARDATILOR :)

 

Dar, de exemplu, pe motociclist il baga cineva "la penal" ca umbla cu numarul asa?? Inainte sa postez, m-am uitat de curiozotate in catalog sa vad cum arata suportul original... Nici o legatura! Normal, in pozitia asta nici nu poate fi vazut, poate nici luminat si mereu murdar. Apropos de "categoria retardatilor"...

 

Imi pare rau ca s-a ranit si sunt convins ca legal soferul este de vina... dar sincer, cand unii opresc sa lase pe altcineva sa iasa (ceea ce este normal si omeneste) nu te duci tu ca berbecul, gandesti putin si opresti si tu.

 

Exceptand accidentele unde este clar vinovat motociclistul, cred ca minim 50% din cele unde este vinovat soferul ar putea fi evitate cu putina atentie si realism din partea motociclistului. Nu este nici o virtute sa mori cu dreptatea de partea ta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dreptate mare tu ai khk, da mai du-i in *$$* si pe bmw-isti cocalari care au ochelari din obor prin care nu vad nimic(dar dau bine in schimb ca scrie dulce&cabana) si vorbesc non-stop la telefon in masina. Nici nu stiu ce e de discutat aici, ala e clar vinovat, trebe facut dosar penal(in special pentru faptul ca probabil era tare in gura si a incercat sa o dea la intors ca nu e vina lui) si sanatate multa si recuperare rapida motociclistului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai,lupule moralist! Tu tii cu ursu'? Stiu ca prin Viena se circula super bine si in imbulzeala,dar...totusi...intra si tu un picut in Bucuresti pe la 9:30 si ai sa vezi ce si cum...sa nu mai zic de zona City Mall...

hai,sanatate bikerului si s-auzim numai de bine!

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... nu am nimic cu voi insa nu au trecut mai mult de ... doua pagini si deja va certati.

e ok asa ?!?

... e doar retorica intrebarea

 

Sanatate biker-ului.

 

take care

 

 

LE:a mai aparut un topic despre acelasi accident

 

/index.php?...p;#entry1530786

Editat de duncan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU se cearta nimeni, doar isi expune lumea parerile. Da are si khk dreptate ca trebe mers ca pe ghimpi si ca si cum n-am exista, ca la cati :) exista nu te poti astepta sa te fereasca cineva. Clar e vina lu cefosu cu bmw, parca din poze un cefos era cu bmw-u, si sper sa plateasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LE:a mai aparut un topic despre acelasi accident

 

/index.php?...p;#entry1530786

 

 

Sunt poze mai clare in acel topic, initiatorul probabil nu a verificat daca se facuse deja topic despre acel accident. Oricum, cei doi barbati fara geaca par a proveni din masina care nu a acordat prioritate, deci unul din ei e soferul. Cei care au fost acolo pot confirma/infirma. Eu cred ca barbatul cu pulover alb cu dungi este soferul masinii, si dupa infundatura aripii si urma de franare de pe jos, motociclistul nu avea mai mult de 30/h. Poate cei care au fost acolo stiu mai multe. Motociclistul are vre-o vina fiindca mergea pe linia de tramvai? Sper sa nu caute culpa comuna smecherul ala cu bmw-ul.

Editat de Magnetto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...mda, asta e concluzia care cred ca trebuie trasa.

 

oriunde se merge exista pericol mai mare sau mai mic.

Greseli stim bine ca se fac de ambele parti insa noi suntem mai expusi

 

Asta trebuie sa ne faca mult mai atenti si mult mai prevazatori.

 

 

 

Bine ca bikerul e in viata.

 

Asta ne doresc tuturor...

 

take care

 

OffTopic: stie cineva daca s-a modificat modul de sustinere al examenelor (autot/moto)? auzisem ca sunt mai dificile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai

deja labareala asta

cu mama avea blugi

mama avea adidasi

doar geaca cu protectii

 

care puii mei pleaca asa imbracat sa.mi spuna si mie

 

omul era in oras cu treaba

nu LA LUPTA CU CONSERVARII

 

sanatate maxima si beliti ochii in trafic la idioti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...