Sari la conținut

Sa Ne Fie "rusinica"


Postări Recomandate

Hmmm ... daca imi aduc bine aminte, pozele astea au dat nastere la discutii furtunoase referitoare la "chinuitul" motoarelor non-enduro/cross pe munte  :P

Eu cred ca mai tare s-a chinuit tipul decat GPZ-ul.

Cert e ca asa cum mie nu-mi place sa-i dau la KTM mai mult de 120 km/h pe strasse asa nicu cu (,) carenata nu m-asi baga pe drum naspa, desi ideea de ma ajunge la Babe si Sfinx "calare" pe motor imi surade f. mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tipul, adica eu, nu s-a chinuit deloc...singurul deraj a fost ca am luat un milimetru-doi din cric la cateva portiuni mai accidentate :D , dar acum mi-am luat un MZ 251 pe care vreau sa-l echipez cu cramponate...sa vezi la vara trasee :P .

Si ar mai fi o kestie...e cam naspa drumul pe sosea pana la munte cu un cross..asa ca sincer, la un drum forestier mai lejereanu' care se afla la vreo 300 km de Bucuresti parca as fi tentat sa iau GPZ-ul.

Voi ce parere aveti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

speed - touring pana la sinaia si apoi scos din "rucsac" cross-ul mic.

cand am zis ca te-ai chinuit ma gandeam ca a trebuit sa mergi incet si sa te concentrezi mai mult la mers.

oricum, imi place ce ati facut iar ideea cu mz-ul e buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

problema la noi e ca nu prea santem in legatura...weekendul trecut am fost plecat la munte la baia de fier( parang) dar fiind nou in ale enduroului nu am avut cui sa-i dau vreo invitatie asa ca ma dusei singur si ma dadui pe parang... eu plec destul de des in plimbari de astea, asa ca daca as mai cunoaste niste adepti, am putea sa mergem si noi ca sa nu ne mai fie rusinica.... ca despre drunu pana acolo nu-i mare problema... eu i-mi pun motoru pe break si mai am un porbagaj pe care pot sa-l pun la dispozitie...

cred ca a-r trebui sa existe si un colt pentru "organizari plecari"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parandul - Transalpina am pus-o pe lista de prioritati la vara. Ca si Apusenii, Bucegii si Rarau & Giumalau.

 

Mai la vara o sa initiem pe forum niste "strigari" adica cine planuieste o tura interesanta sa ii anunte si pep ceilalti amatori

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai la vara (ca sa se topeasca zapada pe sus) am de gand urmatorul traseu:

Valea Oltului-Voineasa-Lacul Vidra-Obarsia Lotrului(de-aici e numai drum forestier)-traversare Carpati pe la 2000m spre Novaci (aici e ceva mai accidentat drumul) am incercat cu un Hyundai si a trebuit sa dau inapoi.

Orice traseu ar fi ...contati pe mine ca sunt innebunit sa ma catar cu motoreta pe munte :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
un alt traseu super: moroeni - lespezi -scropoasa - bolboci - padina - babele - omu - piatra craiului - pestera dambovicioarei - rucar. Merita incercat.

si mie imi surade ideea asta, mai ales ca la babele si rucar vreu sa ajung neaparat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Sunt tare curios cum s-a comportat GPZ-ul la drum de munte? Putine sunt zonele in care poti sa o folosesti la adevarata valoare! Nu ai lovit carena?

Daca e de mers in gasca merg si eu am un prieten care are o Africa Twin , eu am un Pegaso 650.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...