Sari la conținut

Joja La Ulei


Narko
 Share

Postări Recomandate

Salut, ma cheama Gigel, am 18 ani, i-am implinit acum o luna, carnetul il am de-o saptamana, si parintii mi-au cumparat de ziua mea o Yamaha R1, problema mea e ca nu stiu cum sa gasesc joja la ulei, am inteles ca trebuie sa verific uleiul din cand in cand, pentru ca n-o sa-mi mai mearga motocicleta bine daca n-o sa mai am ulei. Am zis sa intreb aici despre joja asta, pentru ca prietenii mei motociclisti, gen " Giovanni cu R6 si Italianu' cu Hayabusa " s-au dus in Mall sa-si cumpere echipament nou moto, la standul Versace si n-am vrut sa-i deranjez din shopping. Acum ma scuzati, trebuie sa ma duc la baie sa-mi fac parul cu gel sa ies prin oras cu Yamaha mea. Va multumesc anticipat.

 

Ahhh ! inca o chestie (tot o nedumerire de-a mea) : tot la " Service " cred ca trebuie postata, pentru ca e o problema tehnica, Cum pot sa-mi fac parul cu gel si cand imi pun casca pe cap sa nu mi se strice freaza ? :disappointed:

 

Tare de tot postu! :lol: Ai imaginatie, nu gluma.

Voi chiar nu v-ati prins ca e la vrajeala? :lol:

 

on topic:

Daca iti pui destul gel, manca-ti-as, nu mai ai nevoie de casca, pt ca ofera destula protectie parul intarit. Nu inteleg de ce n ti-ai luat R1 inainte de carnet, sa te dai prin spatele blocului sa te antrenezi. :lol: Nu avea tu treaba cu uleiul, gelul sa fie tot timpul la nivel corespunzator, poti sa iti infigi joja de la ulei in freza, sa verifci nivelul....

Nu uita de slapi. Chiar nu te vad bine pe R1 fara ei!

Editat de vladut50
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tare de tot postu! :lol: Ai imaginatie, nu gluma.

Voi chiar nu v-ati prins ca e la vrajeala? :lol:

 

on topic:

Daca iti pui destul gel, manca-ti-as, nu mai ai nevoie de casca, pt ca ofera destula protectie parul intarit. Nu inteleg de ce n ti-ai luat R1 inainte de carnet, sa te dai prin spatele blocului sa te antrenezi. :lol: Nu avea tu treaba cu uleiul, gelul sa fie tot timpul la nivel corespunzator, poti sa iti infigi joja de la ulei in freza, sa verifci nivelul....

Nu uita de slapi. Chiar nu te vad bine pe R1 fara ei!

:disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ieri am implinit si eu 90 de ani,si mi-a luat tata o Yamaha YZ de 450,modelu asta nou,din 2009,cu toba scurta si 5 supape de titan.a montat-0 in fata blocului,a luat lopata si a venit fericit sa mi-o aduca.a sapat el vreo ora,si abia a dat de mine.cand am vazut-o, sa MOR de fericire,nu alta.l-am imbratisat si i-au dat lacrimile.ITI MULTUMESC,TATA!!!de cateva ore ma dau prin cimitir ca nebunu,mi-am facut 2-3 trambuline si sar peste Capela si peste dric,si mor de fericire.tata mi-a implinit visul din tinerete.mi-a luat motor,acum,la 90 de ani!am stat ca prostu 72 de ani,aici,printre cadavre,din cauza unui stupid de Yamaha R1!!!!tata stia ca vreau Yamaha yz f si mi-a luat R1.dar eu vroiam YZ 450 F.visam sa fiu Campion la Motocross.de nu le incurca tata,poate ca mai traiam si astazi!!! YAMAHA YZ 450 F-VISUL UNUI CAMPION!!!iti multumesc,TATA!!! :P ;) :rolleyes: :nono: :lool:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand am cititi primele randuri... din post... m-am (cuvant urat) pe mine de ras... prea tare... si io care vroiam sa invat cate ceva pe la o r1 asa de curiozitate vb regretatului dem radulescu... hai pa... `rai al dreaq de ghirtoi... asta cred ca vrut sa il injure cineva si nu stia cum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, ma cheama Gigel, am 18 ani, i-am implinit acum o luna, carnetul il am de-o saptamana, si parintii mi-au cumparat de ziua mea o Yamaha R1, problema mea e ca nu stiu cum sa gasesc joja la ulei, am inteles ca trebuie sa verific uleiul din cand in cand, pentru ca n-o sa-mi mai mearga motocicleta bine daca n-o sa mai am ulei. Am zis sa intreb aici despre joja asta, pentru ca prietenii mei motociclisti, gen " Giovanni cu R6 si Italianu' cu Hayabusa " s-au dus in Mall sa-si cumpere echipament nou moto, la standul Versace si n-am vrut sa-i deranjez din shopping. Acum ma scuzati, trebuie sa ma duc la baie sa-mi fac parul cu gel sa ies prin oras cu Yamaha mea. Va multumesc anticipat.

 

Ahhh ! inca o chestie (tot o nedumerire de-a mea) : tot la " Service " cred ca trebuie postata, pentru ca e o problema tehnica, Cum pot sa-mi fac parul cu gel si cand imi pun casca pe cap sa nu mi se strice freaza ? :P

Fataaaaaaaaa, ai grija cu gelul ala ca pe R1 s-ar putea sa iti zboare la viteza! Eu am alta problem, fata! Nu ma iei si pe mine pasagera, fata? Mi-am tras azi de la Mall o fustita super scurta, cu "svarovschi" si scrie D&G pe ea, trebuie sa o vada toata lumea. Plus ca bluza mea cea noua are un decolteu de nu o sa ma simti in spate, or sa zboare sanii mei, or sa falfaie pe langa mine. Hai tu fata! Ma iei pls pls pls?? Dar iti spun de acum, eu casca nu mi-o pun in cap, cum naiba imi mai zboara mie pleata in vant, nu de alta dar am fost la cosmetica si frizer azi si nu vreau sub nici o forma fata! sa imi rup unghia mica si roz, ca apoi nu mai am ce sa imi bag in gat! Plus ca parul meu e aranjat, nu pot irosi gelul, fixativul, spuma!!

Bine fata?!!! Ps: ce aia joja de ulei? ti s-a terminat uleiul de masaj?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Dupa cercetari indelungate si nopti nedormite mi-am gasit in sfarsit joja la ulei, era in debara aruncata intr-un copac, gata gata sa cada impreuna cu ochelarii D&G, cand am vazut negru in fata ochilor am zis ca turbez...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cercetari indelungate si nopti nedormite mi-am gasit in sfarsit joja la ulei, era in debara aruncata intr-un copac, gata gata sa cada impreuna cu ochelarii D&G, cand am vazut negru in fata ochilor am zis ca turbez...

eu aveam una in baie pe pian da am dat cu killtox si a murit nenorocita

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toate ca toate da voiam sa imi iau motor din anglia si voiam sa va intreb daca nu are ghidonu pe dreapta, nu de alta mancatzash da eu vreau cu ghidonu pe stanga sa ma vada aia care vin din fatza ce sexy sunt in tricou meu roz si mulat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toate ca toate da voiam sa imi iau motor din anglia si voiam sa va intreb daca nu are ghidonu pe dreapta, nu de alta mancatzash da eu vreau cu ghidonu pe stanga sa ma vada aia care vin din fatza ce sexy sunt in tricou meu roz si mulat

Ghidonu' nu-i pe dreapta, schimbătoru' de viteze e. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doctor x acum la modu serios chiar sunt invers comenzile?(ma gandesc ca dak e schimbatoru e si ambreiu), stiu ca e o intrebare cel putin stupida dar sunt curios si google-u e la prea multe taste distanta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doctor x acum la modu serios chiar sunt invers comenzile?(ma gandesc ca dak e schimbatoru e si ambreiu), stiu ca e o intrebare cel putin stupida dar sunt curios si google-u e la prea multe taste distanta

 

Nu, nu sunt. Doar farul bate mai mult pe stanga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...