Sari la conținut

Campina, Valea Doftanei, Paltinu, Comarnic


Purghy
 Share

Postări Recomandate

De foarte mult timp mi-am dorit sa ajung pe Valea Doftanei si la lacul Paltinu si iata ca azi mi s-a realizat visul. In plus, am avut parte de surprize placute pe care ni le-a daruit drumul. Ma rog, pentru cei pasionati de putin enduro au fost surprize placute, ceilalti probabil au cam blestemat printre dinti portiunile fara asfalt dar eu cred ca a meritat din plin, tinand cont si de conditiile foarte putin favorabile excursiei (nor, burnita, carosabil ud, frunze si noroi pe asfalt, gropi la greu si al dracului de frig). Dar natura este intr-adevar spectaculoasa si acum imi doresc sa merg pe acolo si pe soare si uscat.

Hai sa pun intai poze cu gasca, care s-a comportat exemplar si apoi pun si cateva imagini cu natura.

 

:rolleyes:

 

si acu natura...

 

:nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da frumoasa intr-adevar plimbarea, noroi din belsug, ceata si frig cat cuprinde, iata cateva ingrediente dintr-un aluat care este numai pentru pasionati. Reusite poze Dana!!!

Pe curand.

Editat de phantom21042003
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rolleyes:

 

Da frumoasa intr-adevar plimbarea, noroi din belsug, ceata si frig cat cuprinde, iata cateva ingrediente dintr-un aluat care este numai pentru pasionati. Reusite poze Dana!!!

Pe curand.

Nici acum nu m-am oprit din tremurat, chiar si dupa o baie fierbinte. Hehe... Mersi fain pt. compliment.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe timp de primavara/vara e foarte mito zona...iar la Valea Neagra merita de petrecut weekendul. eheee, ce betii ies la Paltinu de 1 Mai...

Editat de alex ripper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu n-as fi zis ca mai ajung teafara acasa! desi acum cand ma uit la poze, parca m-as duce iar.

 

Vreau sa le multumesc baietilor care au stat cu mine pe drum si nu m-au lasat singura, si in acelasi timp sa le cer scuze ca n-am putut tine pasul cu restul grupului. Merci mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu n-as fi zis ca mai ajung teafara acasa! desi acum cand ma uit la poze, parca m-as duce iar.

 

Vreau sa le multumesc baietilor care au stat cu mine pe drum si nu m-au lasat singura, si in acelasi timp sa le cer scuze ca n-am putut tine pasul cu restul grupului. Merci mult!

 

 

mergi in ritmul tau, cum te simti tu in siguranta, nu trebe sa alergi dupa altii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu n-as fi zis ca mai ajung teafara acasa! desi acum cand ma uit la poze, parca m-as duce iar.

 

Asa e de fiecare data cand faci ceva mai dificil. Acolo te juri ca nu mai faci vreodata asa ceva, si cand ajungi acasa, parca iti vine iar cheful de duca. :nono:

 

Vreau sa le multumesc baietilor care au stat cu mine pe drum si nu m-au lasat singura, si in acelasi timp sa le cer scuze ca n-am putut tine pasul cu restul grupului. Merci mult!

 

Se gaseste mereu cate cineva sa stea si cu cei mai lenti. Doar de aia mergem in grup, nu ? Eu la intoarcere am luat-o pe alta parte, de aia nu am mai stat cu grupul. Apropo, sa vedeti frig la Slanic, parca pe motor la 100km/h imi era mai cald... :rolleyes: In schimb, am vazut si pe acolo niste peisaje misto. Merita mers pt o tura scurta (si mai scurta decat aia de ieri).

 

Hai ca incerc si eu acuma sa pun niste poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mergi in ritmul tau, cum te simti tu in siguranta, nu trebe sa alergi dupa altii.

:rolleyes:

Se gaseste mereu cate cineva sa stea si cu cei mai lenti. Doar de aia mergem in grup, nu ?

 

:nono:

 

ei da las ca ma fac si eu mare.. la primavara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ei da las ca ma fac si eu mare.. la primavara!

 

Pai de ce la primavara ? Saptamana viitoare, peste 2 saptamani stai acasa ? :nono:

 

Hai sa pun si eu poze. Mi-a fost cam greu sa filtrez din ele, toate sunt frumoase. Am si vreo 2 filmuletze, dar n-am cont pe youtube sau ceva asemanator. Se ofera careva care le poate face publice ? Unul dintre filmuletze o sa va aminteasca de aventura pe noroi si ploaie :rolleyes:

 

post-41145-1226250051_thumb.jpg post-41145-1226250074_thumb.jpg post-41145-1226250081_thumb.jpg post-41145-1226250095_thumb.jpg post-41145-1226250101_thumb.jpgpost-41145-1226250151_thumb.jpgpost-41145-1226250156_thumb.jpg

 

Ordinea la postul anterior e cam ciudata. Prima oara cand pun poze, ce sa-i faci...

Inca o serie...

post-41145-1226250008_thumb.jpg

post-41145-1226250021_thumb.jpg

post-41145-1226250110_thumb.jpg

post-41145-1226250120_thumb.jpg

post-41145-1226250127_thumb.jpg

post-41145-1226250132_thumb.jpg

post-41145-1226250138_thumb.jpg

post-41145-1226250145_thumb.jpg

post-41145-1226250699_thumb.jpg

post-41145-1226250706_thumb.jpg

post-41145-1226250713_thumb.jpg

post-41145-1226250718_thumb.jpg

post-41145-1226250724_thumb.jpg

post-41145-1226250733_thumb.jpg

post-41145-1226250737_thumb.jpg

post-41145-1226250742_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da.... frumos, sa speram ca nu mai e asa urat afara data viitoare

 

 

sa-ti dea dumnezeu sanatate care ai facut ultimele poze, ce aparat ai de au iesit asa frumoase (exceptand duda aia cu geaca de vitezana)?

Editat de nox1300
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oameni buni, vad ca incepe sa fie frumos afara. dak e asa frumos si sambata va fac io un traseu pana la horezu judetul valcea de mai mare frumusetzea. drumul este super, fara gropi si alte minuni , peisajul de vis.

io fac traseul asta de mic, anu asta a dat domnu sa il fac cu suza si ai ce vedea, va jur!

dak va intereseaza, spunetzi-mi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oameni buni, vad ca incepe sa fie frumos afara. dak e asa frumos si sambata va fac io un traseu pana la horezu judetul valcea de mai mare frumusetzea. drumul este super, fara gropi si alte minuni , peisajul de vis.

io fac traseul asta de mic, anu asta a dat domnu sa il fac cu suza si ai ce vedea, va jur!

dak va intereseaza, spunetzi-mi!

 

Putem merge pana la Pestera Muierii, e tot prin zona. Eu ma gandeam ca daca e vremea mai urata in Romania, sa o luam spre sud (Bulgaria). Daca e ok, gasim ceva in Ro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De foarte mult timp mi-am dorit sa ajung pe Valea Doftanei si la lacul Paltinu si iata ca azi mi s-a realizat visul. In plus, am avut parte de surprize placute pe care ni le-a daruit drumul. Ma rog, pentru cei pasionati de putin enduro au fost surprize placute, ceilalti probabil au cam blestemat printre dinti portiunile fara asfalt dar eu cred ca a meritat din plin, tinand cont si de conditiile foarte putin favorabile excursiei (nor, burnita, carosabil ud, frunze si noroi pe asfalt, gropi la greu si al dracului de frig). Dar natura este intr-adevar spectaculoasa si acum imi doresc sa merg pe acolo si pe soare si uscat.

Hai sa pun intai poze cu gasca, care s-a comportat exemplar si apoi pun si cateva imagini cu natura.

 

:lol:

 

si acu natura...

 

:ok:

pai bine mai tovarashi... treceti prin campina si nu dati un semn? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O daaaaa! Pestera Muierii, , Pestera Polovragi pe Oltetz, manastirea dintr-un lemn, Manastirea Bistritza si pe cine il tine dam o tura pe Ranca la cota 1800! drumul e bunicel dak um urcat cu dacia mea veche de 35 de ani, cu moto nu vad vre-o problema! Sa vad dak pot pune ceva poza, asa ca preview...

 

<<Eu ma gandeam ca daca e vremea mai urata in Romania, sa o luam spre sud (Bulgaria)>>

 

La cat de nasparlii sunt vamesii in Bulga nu prea m-as aventura pe acolo....

Editat de nox1300
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dak se lungeste treaba nici o problema, aproape de pestera polovragi este o manastire cu cazare unde putem sta linistiti. cui nu-i place e hotelul langa.

adevarul e ca e cam lung traseul, de aia am zis sa ne vedem maine la arc eventual aducem si o harta sa facem traseul asa cum trebuie si adaugam sau scoatem obiective dupa cum hotaram impreuna!

astept comentarii :P

Editat de nox1300
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...