Sari la conținut

inca o mini-tura pana in Veliko


MihneaRatte
 Share

Postări Recomandate

dupa cum i-am propus si danei eu vreau sa mai merg in veliko pt ca am mers mai de mult si e demential(si se manaca extraordinar de bine)

acuma e vb de mai multi bani pt ca este nevoie de buvinieta si taxa de pod - 10 euro fiecare parca

daca vreti sa inoptam acolo e ok, avem unde, cam vreo 10 euro pe noapte de persoana era cand am fost eu

AI CE VEDEA si ce vizita, timp sa avem!

deci ce ziceti? bagam o Bulgaria?

 

 

http://www.velikoturnovo-info.ro/index1.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

fratele meu, chestii de taxe si vami nu prea imi plac de nici o culoare sincer sa fiu. puls ca nu stii cum te trezesti"racorit" pe acolo de diverse chestii inclusiv obiectu cu care te plimbi.... nu stiu ce sa zic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratele meu, chestii de taxe si vami nu prea imi plac de nici o culoare sincer sa fiu. puls ca nu stii cum te trezesti"racorit" pe acolo de diverse chestii inclusiv obiectu cu care te plimbi.... nu stiu ce sa zic

eu am mers deja de doua ori anul asta si a fost ok

cel putin de o plimbare de o zi este foarte ok, peste noapte si mie imi e cam frica sa las viraga "expusa" dar stiu ca unde am stat era si o curte.

nu mi s-a furat nimic pacolo desi am auzit povesti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratele meu, chestii de taxe si vami nu prea imi plac de nici o culoare sincer sa fiu. puls ca nu stii cum te trezesti"racorit" pe acolo de diverse chestii inclusiv obiectu cu care te plimbi.... nu stiu ce sa zic

Nu e bine sa te iei dupa gura lumii. Eu am fost vara asta de mai multe ori si distractia a fost pe masura. In schimb asfaltul lor e mai bun decat al nostru, iar oamenii sunt chiar de treaba. Taxe si vami?! Care? Eu mereu am trecut fara sa platesc nimic...e adevarat pentru ca nu am oprit, dar nu m-a strigat nimeni. La moto e mai mult optional. Nu tre decat sa ai buletinul la tine...

Alte impresii poti vedea aici: in topicul facut de mine cu plimbarea la veliko /index.php?...=233099&hl=

 

Ps: iar daca chiar tre sa opriti la taxa de pod, aceata e 10 lei nu euro! :P

Editat de ravenitza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ehei.. pe vremea aia era cald si bine..

As zice eu prea cald, dar nr de km si oraselul merita o plimbare si acum!

 

merci de detalii

noi am mers cu conserva atunci si daia am platit taxele

Am inteles. La motociclete, nu va zice nimeni nimic daca nu va opriti, treceti si asta e...Taxa de moto e 10 lei. Neaparat trebuie sa aveti insa C.I. (carte de identitate) nu B.I. (buletin identitate)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

spune nene asa, ca ma luase cu transpiratii - auzi sa bage bulgaru taxa de drum si pod :P pentru mobre

Pai este :lol: Adica pe cabina ofiterilor sau ce mam'sii sunt...este un tabel cu valoarea taxei in functie de mijlocul de transport. Numai ca la motoare nu prea se tine cont decat daca opresti tu... :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca se mai incalzeste vremea ma bag si eu la o plibarica pan la vecini. Despre taxe si alte d-astea la fel am auzit ca nu prea opreste lumea cu moto, deci ciuciu platit. Cand aveti de gand mica excursie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Terminati cu prostiile ... pentru taxa de pod se trece usor pe langa bariera fara probleme, iar vigneta nu se plateste. Eu m-am oprit special sa o platesc si tanti bulgaroiaca de la ghiseu a ras de mine si mi-a facut semn sa plec. Nu aveti nevoie de harta ca e greu de tot sa va pierdeti in drum spre veliko. Singura chestie naspa e drumul de iesire din bucuresti care e cam praf, dar trece repede.

Vremea este care este doar nu va asteptati ca in weekend sa fie 20 de grade :P .

Bafta si asfalt uscat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vremea pe net se arata ok la Ei

la noi e problema....

 

 

Daca se mai incalzeste vremea ma bag si eu la o plibarica pan la vecini. Despre taxe si alte d-astea la fel am auzit ca nu prea opreste lumea cu moto, deci ciuciu platit. Cand aveti de gand mica excursie?

sambata asta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti grija cu aia de la vama, uneori este o tura care se trezeste cu posteriorul in sus. Pe mine si inca unul erau sa ne dea jos cu bariera pentru ca am trecut fara sa oprim. Apoi Sensei a trebuit sa le explice ca nu eram cu ei, ca nu plateste pentru noi, ca nu ne stie numerele samd.

 

Probleme nu am avut niciodata in Bulgaria. Doar cu vreme infecta :P

Asfaltul lor este ceva mai aderent dar iti si uzeaza mai repede cauciucurile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e ok in bg, numai decorul e ca la noi acum 20 de ani. drumurile sunt mai bune si mai libere. nu am platit taxa la pod niciodata. as merge si eu sambata. mancarea la veliko nu e asa grozava, e pe stilul bulgaresc, totul pare de fast food. poti manca salata de-a lor ii zice shopska.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna treaba, dak nu se face cu ramanere pe noapte e parfum, ma bag si eu si asta pentru ca nu ma scot banii afara din casa.

alta intrebare: plata la magazin in ce se face: lei, euro sau leva? unde schimb ca nu am fost niciodat acolo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ramanem peste noapte, ne intoarcem in aceeasi zi

 

plata se face in leva si avem casa de schimb valutar in russe, este preferabil sa skimbam cativa euro si apoi sa-i skimbam in leva pentru iesim in castig fata de skimbul lei-leva.

 

se mananca excelent la TEMPO, chiar in centrul veliko si la abni de nimic, gen 12 lei felul 1 si 2 :P)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...