Sari la conținut

Accident Mortal In Bucuresti


king
 Share

Postări Recomandate

Cineva m-a sunat si mi-a zis ca a vazut un chopper lovit de o masina. Din cate am inteles baiatul nu purta casca si s-a lovit cu capul de asfalt. Dobitocul cu masina s-a dat jos si dupa aia s-a suit inapoi in masina si a plecat.

Sper sa nu fie adevarat.

Editat de king
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 58
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cineva m-a sunat si mi-a zis ca a vazut un chopper lovit de o masina. Din cate am inteles baiatul nu purta casca si s-a lovit cu capul de asfalt. Dobitocul cu masina s-a dat jos si dupa aia s-a suit inapoi in masina si a plecat.

Sper sa nu fie adevarat.

In ce zona, ce motor era, numar de inmatriculare... detalii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am primit de la purghy un SMS: "accident motor B 90 CFA. Cred ca a murit cineva. Pe Racovita".

 

mai multe nu stiu...

 

DOAMNE FERESTE sa fi murit cineva... sper sa fie bine totusi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dati detalii despre motor - cine poate!! Stiu pe cativa cu chopper care obisnuiesc sa nu poarte casca! :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accidentul a avut loc pe strada Mitropolit Nifon, la intersectia cu Mitropolit Filaret.

Din nefericire motociclistu a decedat, am vazut niste lumanari aprinse la intersectie.

Motociclistul era unul dintre patronii de la Dines (saorma, magazin si restaurant in Parcul Carol). Motocicleta era un choper cred ca Yamaha. Nu stiu in ce imprejurari s-a produs accidentul.

R.I.P. :finger: :crack: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ca echipamentul l-ar fi salvat.......?De ce nu vor unii sa inteleaga acest lucru simplu??Am vazut si in Ploiesti unul ce tragea de un speed,dar nu avea nici manusi macar,poate nu avea nici permis?

Pacat de bietul baiat ! R.I.P :P :banana: :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P :P :banana: :banana: Mai nu-mi vine sa cred ca unii isi pierd asa de usor viata si intr-o prostie...poate daca ar fi avut casca nu s-ar fi intamplat asta.Poate ca totusi nu e adevarat sper...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inteleg ca nu s-a aflat inca nimic clar si divagam ca babele, eu mai sper ca nu e asa. Si de Zahei s-a spus atunci si este cat se poate de viu.

 

 

 

Un coleg de servici - cel care m-a sunat initial sa-mi spuna - a fost martor direct al accidentului. Mergea cu bicicleta putin in spatele motorului (care nu avea mai mult de 40 la ora!) Masina a intrat cu viteza mare in intersectie si a lovit in plin motociclistul care se deplasa regulamentar si cu viteza mica. In urma impactului motociclistul-care NU PURTA NICI UN FEL DE CASCA- a decedat. Soferul s-a dat jos din masina si s-a indreptat initial spre cel accidentat . Vazandul pe motociclist intins pe jos, tremurand si cu o mare balta de sange sub cap s-a razgandit si a fugit de la locul accidentului.

 

:P :banana: :banana: :crack:

 

 

PS Nu as fi intitulat topicul accident mortal daca nu as fi fost aproape sigur .Speram totusi ca m-am inselat :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P :P

 

 

alte detalii nu se cunosc?! Motorul era speed sau chopper, culoare etc?!

A fost gasit soferul vinovat?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este vorba de un choper inchis la culoare, cred ca era un Vulcan (nu sunt sigur am vazut motorul o singura data in Parcul Carol).

Eu stau in zona si de vineri, acolo, sunt aprinse lumanari tot timpul. Deci, din nefericire motociclistul a decedat.

Repet este vorba de unul dintre patronii (baietii patronilor) de la Restaurantul Dines din Parcul Carol.

Cred ca pleca de la Rondul Cosbuc (unde firma are o saorma si un magazin) spre restaurantul din Parcul Carol, distanta de maxim 1km. Drum care il faci pe jos in 10 minute.

Zona in care a avut loc accidentul era pana acum o luna strada cu sens unic (dinspre Rondul Cosbuc spre Parcul Carol) de cand cu lucrarile de pe Str. 11 iunie au bagat circulatie in ambele sensuri.

Mai multe detalii despre accident nu stiu. Am un prieten care are o vitezana, dar, nici el nu stie mai multe.

Sper ca soferul vinovat sa fie prins si sa raspunda pentru fapta sa.

 

R.I.P. :P :banana: :banana: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...