Sari la conținut

Castile Bell


remu1
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 52
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Felicitari pentru o casca superba! Am avut onoarea sa o incerc(nu si testat) in comparatie cu un RF. Din pacate pe capul meu nu se potrivea asa cum mi-am dorit. Sa ne spui cum iti vine...Felicitari inca odata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

intrebare de baraj: Bell M4R si Bell Star sunt una si aceeasi casca?

 

"cica" ar fi cea mai usoara casac de carbon in comert ..1.000 de grame...ciuteam in nu mai stiu ce revista recenta...eu care am un nolan de apropae 2 kile de care m-am saturat, sunt dispus sa-mi incerc norocul cu bell...

viziera profi de 3,2 mm....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebare de baraj: Bell M4R si Bell Star sunt una si aceeasi casca?

Nu, sunt două animale diferite. M4R e produsă de Bell Racing Europe sub licență Bell, după standarde europene, iar Bell Star e produsă de Bell Powersports pentru piața americană.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact! Sunt doua casti diferite produse de cele doua divizii ale celor de la BELL si anume: Bell Racing Company (America de Nord) si Bell Racing Europe (Europa, Asia si Africa). Despre castile produse de divizia europeana insa nu am auzit mai nimic! Nu prea ii vad invaluiti in aura de faima a fratilor americani!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astea nu au pinlock? M-ar tenta si pe mine un bell star matte black. sunt curios cat sunt taxele. sper sa postezi detaliile :scratch: bafta

Din păcate n-au pinlock și nici măcar vizieră de schimb cu pinlock. Sper ca tratamentul lor anti-aburire și aerisirile și să-și facă treaba pe măsura așteptărilor și a reclamei.

Teoretic, casca costă 300 de dolari la ofertă, pe www.bellhelmets.com (Atenție: doar modelele Recoil și Ace Of Hearts! Matte Black e 540 USD!). Practic se mai adaugă un soi de TVA specific fiecărui stat din SUA. În California, respectiva taxă este 8.25%, deci prețul total ajunge la aproximativ 325 de dolari. Se mai adaugă transportul prin USPS între 33 și 41 USD.

Deci... un preț de maxim 366 USD, fără a include comisioane de transfer bancar sau Western Union/Moneygram. Și binențeles fără taxe vamale. Astea vor fi o surpriză, chiar dacă l-am pus pe amicul meu să declare coletul ca fiind cadou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
DOmn doctor ceva noutati? a venit casca n-a venit care e treaba, ca ma bate serios gandu sa imi iau si eu asa ceva si ca sa stiu. Ori asta ori un scorpion exo-1000.

A plecat pe 17 februarie spre Românica, așa că ar trebui sa ajungă cam peste o săptămână. :crack: Dacă porți M poate aranjăm o probă.

Editat de Doctor X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci dar eu am L, pe mine nu marimea ma interesa foarte tare cat alte chestiuni legate de confort, protectie la vant(adica sa nu intre daca ai aerisirile inchise sau pe la viziera), etc. Asteptam sa iti ajunga sa ne dai detalii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Primele impresii:

- mi-e cam mare ;) ; chiar și cu "obrajii" rigizi care vin la pachet cu casca, tot nu se pupă cu capul meu; nu pot să zic că nu mă așteptam, după toate recenziile citite, dar speram din tot sufletul să-mi vină; asta e... concluzia e clară și bine cunoscută: nu cumpărați fără probă!

- aerisiri gârlă: una la bărbie, care se deschide in doua trepte; una deasupra vizierei; două sus pe casca; plus "exhaust"-uri: sub deflector si lateral-spate.

- interior foarte confortabil, total detașabil, cam grosuț, dar nu incomodează și casca intră cu ușurință; "obrajii" se schimbă cu un pic de efort și dexteritate, deci nu foarte ușor.

- ca și dimensiune exterioară, mi se pare cam mare (gen Schubert S1); cei mici de statură s-ar putea să arate caraghios cu ea pe cap...

- chinguard detașabil

- design și paint job impecabil

 

Deci... care vrea un Bell Star? :ok: Părerea mea e că cei care poartă de obicei măsura L intră foarte bine în ea. Vă fac și un preț bun și vă las să o probați în trafic. :cheers:

Editat de Doctor X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aici un posesor de Daytona MX5.

Casca superba, accesorii bune...din pacate am luat-o putin gresit ( ma cam strange ) si ma bate gandul sa o dau.

am purtat-o doar o data.

in rest nu am nimic sa-i reprosez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
are cineva idee de unde pot cumpara o viziera pt un Bell

 

si daca au reprezentatnta in romania?

Aveau baietii de la Honda Motorshow, dar cred ca au dat faliment...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveau baietii de la Honda Motorshow, dar cred ca au dat faliment...

 

am gasit reprezentanta in romania doar ca aduc doar pt rali si kart - sunt langa gara de nord

la preturi fenomenale - varful de gama 3200 si ceva de euro

in rest pe la 2000 si ceva :laugh:

Editat de delu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 years later...

Salutare,

Vreau sa vad si eu un Bell MX-9 Adventure MIPS dar nu am gasit vreun magazin cu specific Bell.

Stiti vreun magazin pe care nu il stie Netu? eu am gasit un site, http://shop4moto.scorpio-az.ro/index.php?route=product/category&path=59_60&mfp=manufacturers[36]&page=3 , are ceva casti Bell dar nici una nu este MX-9 adv mips si siteul nu prezinta incredere (vezi sectiunea "Contact").

Voi stit ceva despre aceasta casca? Vreun detinator pe aici care ne poate oferii mai multe informatii?

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

shop4moto.ro va aduce casti Bell. Mi-a spus Mihai ca se pregatesc sa devina importatori. Poate le vedem la SMEB acum la ei.

Sper sa le aduca la preturi decente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Super casca, detin un Bell Star si pot spune ca sunt multumit de el.

Bell race star este cu totul la alt nivel, recomand casca si mai ales pretul este mai mult decat ok.

Stefanel baga un anunt pe bursa de echipamente si cu pretul eventual.

post-79058-0-39455200-1529445325_thumb.jpg

post-79058-0-35024800-1529445363_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ce preț?

Ce preț?

Ce preț?

1500 ron

» Post actualizat in 05 Jul 2018 05:18

Super casca, detin un Bell Star si pot spune ca sunt multumit de el.

Bell race star este cu totul la alt nivel, recomand casca si mai ales pretul este mai mult decat ok.

Stefanel baga un anunt pe bursa de echipamente si cu pretul eventual.

merci, asa o sa fac.

Fruomasa casca ta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Vreau sa vad si eu un Bell MX-9 Adventure MIPS dar nu am gasit vreun magazin cu specific Bell.

Stiti vreun magazin pe care nu il stie Netu? eu am gasit un site, http://shop4moto.scorpio-az.ro/index.php?route=product/category&path=59_60&mfp=manufacturers[36]&page=3 , are ceva casti Bell dar nici una nu este MX-9 adv mips si siteul nu prezinta incredere (vezi sectiunea "Contact").

Voi stit ceva despre aceasta casca? Vreun detinator pe aici care ne poate oferii mai multe informatii?

 

Salut! JustEd, ai reusit sa iti iei modelul asta de Bell? Si eu as tinde spre casca aia si eram curios daca poti sa-mi zici cate ceva despre ea. :) Merci si seara faina!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...