Sari la conținut

Reparatii sei


darian
 Share

Postări Recomandate

Pernutza sissybar-ului,e-adevarat,am tot aminat-o...Nu-mi placea cum a iesit,si-am experimentat diverse modele.In week-end-ul asta,o fac.Cu seile...chiar nu-i vina mea,si de fapt,nici kiddu "nu e chiar vinovat.Sunt chestii care scapa de sub control Fii sigur ca m-am certat destul cu el,din cauza broderiilor tale.Si stii foarte bine ca m-am oferit sa ti-i le refac gratis,inclusiv sa platesc transportul. Asa-i ? De la afacerea cu seile tale,avind in vedere si transportul,eu ies in pierdere,nici macar sa zic c-am muncit degeaba.Si eu,chiar n-am nicio vina. Nu pot sa-l pun pe @dkid sa plateasca, desi broderiile sunt problema lui,ca-n clipa de fatza a declarat falimentul frmei lui,si chiar n-are bani deloc.Vad ca vrei sa vinzi mobra...Asteptam sa zici ca mi-i le trimiti sa ti-i le refac fara broderie (sau ceva impersonal),ca banuiesc ca viitorul proprietar,n-are nimic de-a face cu porecla ta.Vreo sigla "Virago ", "choppers","535", etc. ...Chiar l-am pus pe @dkid,sa pregateasca ceva de genul asta.

Apropo...Alaltaieri,am avut placerea sa refuleze canalizarea,la baie...m-am trezit cu apa,la mine-n camera.Toata ziua,n-am facut decat sa scot apa si sa smotruiesc.Si s-a rezolvat abia a 2-a zi,dupa ce m-am chinuit vreo 2 ore,cu 2 modele de sarpe..Si ieri,mi-a murit definitiv, capsatorul manual.Acu' 2 luni,mi-a murit ala electric.Asa ca azi,am mai cheltuit 300 ron,si-am cumparat altul nou,electric.O sa fiu nevoit sa cresc nitzel pretzurile,avind in vedere ca asta nou,functioneaza cu niste capse care costa de 4 - 6 ori mai mult decat alea pe care le foloseam pina acum. Am avut o saptamina misto,nu...?angryfire.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sa nu-ti imaginezi ca-s vreun chitros dinala care se caca pe el pentru niste maruntisuri, ca la o adica deschid ebay-ul si-mi iau alt sissy-bar cu tot cu perinitza ... Da uite-te si tu un pic pe paginile din urma sa vezi cam cate aluzii subtile ti-am bagat asa discret, in speranta ca te autosesizezi si tu si imi bagi macar asa, la misto, un raspuns aici pe topic. Si asa am tinut-o mai bine de o luna, si ma uitam cum le raspundeai la aia care postau dupa mine .... Da tu, batman, mi-ai dat ignore total. Asa ca ti-am bagat-o mai direct, banuiam ca daca-ti zic de shea o sa cam sari de poponeata si o sa-mi raspunzi, ceea ce s-a si intamplat. Eu pe cat de tare ma enervez pe moment, cum a fost cazul si azi, cand imi zicea un prieten ca ar trebui sa astup gaurile din sissybar ca arata urat, si atunci mi-am adus aminte de tine si am luat foc, pe atata de repede-mi trece ...

E adevarat, mi-ai propus ca-mi refaci pe cheltuiala ta sheua, ceea ce-i foarte de apreciat, dar ti-am zis si la telefon si ti-o mai zic si aici: n-am pretentia asta, crede-ma, o repet sus si tare: sunt foarte multumit de ce-ai facut cu sheile mele, iar de problema cu cusatura ce sa zic .. se intampla, cu toate ca ma gandesc ca la experienta voastra in domeniu, cam trebuia sa prevedeti asta ... Egal, trag linie si mai zic odata; sheile sunt super, cu sau fara problema aia la cusatura. Stai sa se termine sezonul si o sa te trezesti cu ele la tine in atelier, asta daca nu cumva o sa-mi fie frica sa le mai trimit, ca ma prinde Iulie anu' viitor cu ele tot la tine ...

In orice caz, sunt sigur ca esti baiat fain cu care m-as intelege bine la o bere, da la faza asta cu perinitza ai sarit calu' ... indiferent de problemele pe care le-ai avut, de care ce sa zic ... nasol ... da cam asta-i viata. Si daca simti ca-ti merge rau, fii sigur ca soarta o sa-ti mai dea vreo 2-3 suturi, macar sa stii o treaba ... asa ca fii optimist !

Si ca sa revenim la capitolul Bursa/Servicii / Reparatii shei, da-mi tu o informare asa, macar aproximativ-estimativa, in jur de circa cam pe cand as putea sa astept curierul cu perinitza ?

 

b3f82454.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine o termin,si luni o pun la Posta,sau la curierat (cum preferi)

.La faza cu "de ce s-a-n-tamplat acuma,si nu si-nainte? ",i-am scos ochii destul,@dkid-ulu i(nu putea sa se-ntample cu una din Bucuresti...?! ).Mai ales ca el,face broderiile la C-ta,si dup-aia eu,trebuie sa ti-i le trimit exact in partea cealalta a tzarii,. Cum ti-am si explicat cand mi-ai zis...daca folosea mai putzine impunsaturi,era riscul sa se vada urat...Stai linistit,ca m-am prins de fiecare data,la aluzii...Am incercat inclusiv varianta cu "V "-ul din insertie de negru mat si un pic de material rosu,totul in relief.Ramin la varianta cu cruce de Malta-n relief,prin insertie cu material mai mat decat restul. Ca si broderiile,sunt cu atza mai mata decat materialul.OK?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

EU, INCA ASTEP SI NUMAR: 9 AUGUST, 10 AUGUST, 11 AUGUST......17 OCTOMBRIE, 18 OCTOMBRIE....

PANA CAND?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Datorita "desteptilor "de la Vodafone,care mi-au umflat o factura (864 ron,in loc de 193 ),si-a tergiversarilor lor,in a trimite o factura corectata (au tot promis,de-aproape 3 luni),pina la urma mi-au "nealocat "numarul. Asa ca deocamdata,pot fi contactat doar pe PM,mail sau fixul 021.313.36.59

 

Sa mai pun cateva poze...Sa nu zica vreunu' c-as sta degeaba biggrinbandit.gif... Iaca si-o re-imbracare a unei sei de Ducati Monster. Proprietarul a ales combinatia de negru mat cu imitatie tesatura fibra de carbon si cu cusatura rosie.

 

post-2143-0-23582800-1319893325_thumb.jpgpost-2143-0-74720500-1319893339_thumb.jpgpost-2143-0-59046200-1319893360_thumb.jpg

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astea sunt pozele de care iti ziceam in PM (e un DragStar 650 gasit pe net)

 

OK,ramane cum am discutat. Intre timp,am terminat si predat,si-o sea deTransAlp (le-am pierdut sirul,astora de TA biggrinbandit.gif).Asta-i rezultatul final:

post-2143-0-63330400-1320675052_thumb.jpgpost-2143-0-69643800-1320675077_thumb.jpgpost-2143-0-06472800-1320675101_thumb.jpgpost-2143-0-30879500-1320675127_thumb.jpgpost-2143-0-63600200-1320675167_thumb.jpg

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut dariane! incerc sa ma pun si eu pe o lista. crezi ca ai avea timp iarna asta sa faci o lucrare si la saua mea ?nu stiu daca ai mai lucrat pt modelu asta,am gasit o sg poza cu modelu asta cu o sha care pare a fi facuta de tine.mentionez ca shaua mea a fost scobita de fostu proprietar,deci doare fundu,asa ca o vreau si inaltata si latita si in trepte.nu e graba! astept un raspuns,numai bine!

post-54162-0-63243800-1321218860_thumb.jpg

post-54162-0-86218300-1321219051_thumb.jpg

Editat de LCA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Da,seaua din cea de-a 2-a poza,e modificata de mine. Si da,poti sa mi-o trimiti cand vrei.In perioada asta,e mai lejer - 1-2 sei/sapt.,fatza de vara,cand am si cate 2 sei/zi....Eheee...ce vremuri....Inainte sa mi-o trimiti,te rog fa-i o poza,montata pe motocicleta.Ca sa-i stiu unghiul in care sta,si cat o sa am de adaugat. Asa o sa vad si ce culori ai pe mobra,ca sa stiu si ce combinatii sa-ti propun. .Cel mai bine era sa vad cu ochii mei,da' vad ca nu iesti din Bucuresti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in prima poza cea cu casca pe oglinda e mobra mea,daca maresti poza se vede clar ca a fost furat burete din partea din fata,normal era la nivel cu partea pasagerului.o sa mai caut ceva poze sau o sa-i mai fac.pe 1 dec o sa merg iar acasa,si poate mai trimit una sau doua de africana,ca sa le punem toate la un loc,pana atunci zi-mi cam cat a ajuns saua la tenere-ul albastru? ca sa imi fac o idee despre inaltare latire adaugare,sa vad ce imi permit sa-i fac,pana atunci ms.si spor la munca!

post-54162-0-72701600-1321227756_thumb.jpg

post-54162-0-95786500-1321228013_thumb.jpg

post-54162-0-71562200-1321228211_thumb.jpg

Editat de LCA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, am si eu o problema cu saua, zilele astea am observat ca este diferenta destul de mare a grosimii buretelui intre partea pe care stau eu si partea pasagerului.

trebuie adaugat un strat de 3-4 cm de burete pe locul din fata, la pasager e ok

si schimbata imbracatura

 

cam cat m-ar costa?

 

numai bine

post-54788-0-47703000-1321237370_thumb.jpg

Editat de delete636
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in prima poza cea cu casca pe oglinda e mobra mea,daca maresti poza se vede clar ca a fost furat burete din partea din fata,normal era la nivel cu partea pasagerului.o sa mai caut ceva poze sau o sa-i mai fac.pe 1 dec o sa merg iar acasa,si poate mai trimit una sau doua de africana,ca sa le punem toate la un loc,pana atunci zi-mi cam cat a ajuns saua la tenere-ul albastru? ca sa imi fac o idee despre inaltare latire adaugare,sa vad ce imi permit sa-i fac,pana atunci ms.si spor la munca!

 

Cred c-a fost 150 ron,modificarea aia.La seaua ta,o sa fie mai complicat,daca vrei si latzita.Plus ca trebuie adaugat si ce-a fost scos de fostul proprietarDeci,e ceva mai mult de lucrat la ea,simai mult si ca material .Lucrarea la seaua asta a ta,probabil c-o sa coste 180 - 200 ron.Vreau s-o fac s-arate cam cum e aia de TransAlp,din ultimile poze puse de mine (ca forma,ma refer).

 

 

 

 

salut, am si eu o problema cu saua, zilele astea am observat ca este diferenta destul de mare a grosimii buretelui intre partea pe care stau eu si partea pasagerului.

trebuie adaugat un strat de 3-4 cm de burete pe locul din fata, la pasager e ok

si schimbata imbracatura

 

cam cat m-ar costa?

 

numai bine

 

Salut

Sa-nteleg ca te cam doare fundu' ,din cauza ca-i cam subtire buretele original...? Ar merge adaugat vreo 2-3 cm,si schimbata forma la toata seaua,facuta-n stil Corbin (iarasi,dau exemplu seaua de TransAlp).Ca sa pot adauga la locul pilotului,dar sa aibe si-o forma finala estetica, sa nu fie toata la acelasi nivel,o s-adaug si la locul pasagerului. Acuma...fac cum vrei tu...dar eu asta ti-as sugera,ca modificare generala....Coloristic,am si ceva auriu,macar sa-i fac chederele din culoarea asta.As merge pe combinatia de negru cu gri,si chederele aurii. O moificare de-asta,o fac cu silicon si cu burete,la final.Toata treaba asta,te-ar costa cam 180-200 ron (excluzand transportul,ca vad ca nu iesti bucurestean).

Mersi!

Deocamdata,pot fi gasit doar la nr. de fix 021.313.36.59. angryfire.gif Motoblur-ul ma-sii..Am Motorola Defy,de care sunt foarte multzumit,altfel.Nu stiu ce nu vrea sa se pupe cu cartela cu numarul nou...Trebuie sa-mi recuperez un telefon mai vechi,simplutz,fara Android,pe care-l am imprumutat unei prietene.Scuze pt. problema asta...

 

 

 

Chederul,pt. cine nu stie,este dungutza portocalie,din pozele de mai jos.

Asta-i o sea de Kawasaki ER 5,adusa aseara,pe la ora 18.00.Si cum aveam chef de munca,pe la ora 01.00,era gata,asa cum se vede bigstar.gif.Inafara de reimbracat,i-am reparat si buretele,ca era tocit in relief,destul de rau,acolo unde era rupt materialul original.Motocicleta e portocalie,de unde si chederele tot portocalii.Imbracamintea originala era din 2 feluri de negru,asa c-am folosit si eu,tot 2 feluri.

post-2143-0-32198600-1321271954_thumb.jpgpost-2143-0-97933500-1321271966_thumb.jpgpost-2143-0-66755400-1321271980_thumb.jpg

 

 

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am tot uitat pe topic dar nu am gasit poze cu sei de Dakar/f650 normal. Poti sa-mi arunci niste poze cu niste sei, eventual ceva confort pentru pasager (poate marita sau cu o zona inaltata sa nu mai cada inspre pilot) :D

Editat de Discordless
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmmmm...Ma mir sa nu fie poze si cu sei de F 650,daca nu chiar si de Dakar...Si culmea e ca de curand,cam acum o luna,am modificat una chiar de Dakar...Doar ca era destul de simpla ,estetic,asa ca nu i-am mai facut poze....I-am adaugat burete-n fatza (2 cm de burete moale,pt. plus de confort),si ,bineinteles,inaltzat locul pasagerului (mai bine zis,indreptat,ca sa nu mai alunece la vale). Ca stiu deja,ca asta-i una din principalele probleme,la modelul asta. Sa caut in pozele facute deja...ca am peste 800 de poze ....

 

biggrinbandit.gif Nici n-a trebuit sa caut mult...Am gasit poze cu sea de BMW F650,modificata-n stil Corbin,Erau chiar printre primele,intr-un anumit folder...

post-2143-0-44748500-1321275657_thumb.jpgpost-2143-0-95393200-1321275695_thumb.jpgpost-2143-0-86932900-1321275717_thumb.jpgpost-2143-0-93192700-1321275742_thumb.jpgpost-2143-0-33504000-1321275773_thumb.jpg

 

 

...Si sa va mai arat inceputul modificarii la un set de sei de Virago 535,primite aseara...

post-2143-0-08991400-1321276660_thumb.jpgpost-2143-0-76292700-1321276675_thumb.jpgpost-2143-0-24230500-1321276689_thumb.jpgpost-2143-0-90853100-1321276707_thumb.jpg

Batai de cap o sa-mi dea seaua de pasager,pt. ca are sistemul de inchidere,pe partea dreapta,sus,exact unde trebuie s-o latzesc...

 

post-2143-0-83532900-1321276720_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fain rau, care e pretul, cand pot sa ti-o aduc si cam cand as putea sa o iau si inapoi? :D

 

LE: Poti sa-mi dai un pret doar pentru modificare pasager plus aia 2cm in fata dar si unul pentru imbracarea completa (mi-am cam stricat-o cu benzina si inca ma gandesc daca sa o imbrac pe toata sau doar sa-i fac modificarea aia).

Editat de Discordless
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu totul,o modificare cum e la seaua din poze,o fac cu 180 ron.

Apropo - la aia,chiar am mai lucrat,ulterior.I-am eliminat cutele,din zona busonului pt. benzina,si cel mai important,i-am tot umblat de vreo 3-4 ori,la locul pilotului.Proprietarul,are o problema cu noada si cu tasarea vertebrelor.Din cauza asta,i-am facut un santz pe mijloc,si inaltzare pe zona feselor. Aici,am tot experimentat cu diverse materiale,pina a fost multzumit clientul.

Orice modificare de forma,mai ales prin adaugare ( silicon si/sau burete),inseamna,aproape inevitabil,si alta imbracaminte din piele sintetica.Ca exemplu,as zice ca cineva se ingrasa cu vreo 10 kg,si vrea sa se-mbrace cu aceleasi haine,care de-abia il cuprindeau,inainte sa ia proportii...normal ca nu-l mai incap. Asa si-aici.....Si-n plus,daca si motocicleta,si-n special seaua,are ceva ani....Materialul original, oricat de bun ar fi,imbatraneste si el...Pt. cativa ron mai ieftin,n-as recomanda o treaba facuta pe jumatate....Sa nu mai zic si de aspect. In fine - fac cum vrea clientul....Seile de GS,sunt facute altfel,decat la majoritatea motocicletelor.Adica,buretele este injectat in forma,in care s-a bagat initial vinilinul.De-aia,buretele e lipit de vinilin,prin constructie.La seile obisnuite,buretele e injectat pur-si -simplu in forma respectiva, si p-orma vin baietzii cu vinilinul,si-l capseaza peste toata seaua.De ce va spun treaba asta - vinilinul de la seile de GS,n-are aproape deloc,elasticitate.Deci,greu sa mai poti face ceva cu el,chiar daca-i in stare buna. Numai zic ca-i mult mai mult de lucru,numa'sa " dezbraci" o sea de-asta - trebuie cojita cu mare grija si rabdare,ca sa nu se rupa buretele,mai ales in zona lateralelor rezervorului,unde e foarte subtire,de doar cativa milimetri.Chiar am reconditionat 3 sei de Gs,de la mobre aduse de-afara. Seile,cica re-imbracate,tot "afara " . Cand au vazut tapiterii nemti si italieni (de-acolo erau aduse),ca materialul initial,e lipit de burete,pur-si-simplu,au re-imbracat peste cel vechi.Tziganie...Din cauza constructiei seii,in felul asta,mai ales la o sea mai veche,pare ca-i foarte tare.Desi,dezbracata la nivel de burete,e foarte moale.Practic,e ca un ou fiert,moale.Pe-afara-i ca o coaja tare,dar in interior,e moale....

Am stat sa scriu,cat se usuca siliconul turnat la seile de Virago...

Seaua Dakar-ului,mi-o poti aduce,cand vrei.Pot sa lucrez in paralel,la mai multe,mai ales cand am faze din astea,unde trebuie sa las sa s-usuce siliconul.Unde trebuie sa mi-o aduci,iti dau detalii la nr. de fix 021.313.36.59

Mersi!

 

 

Apropo de poze..Am mai gasit,intamplator.Uite inca o sea de GS...

post-2143-0-86473200-1321287182_thumb.jpgpost-2143-0-52173200-1321287214_thumb.jpg

 

 

 

Mi-i s-au cerut poze,si cu ce-am modificat,la o sea de Z750...Am gasit doar cu seaua pilotului,in lucru.Sa mai caut si cu "produsul finit " ,montat pe mobra...

post-2143-0-82855300-1321287638_thumb.jpgpost-2143-0-41018300-1321287693_thumb.jpgpost-2143-0-09768400-1321287723_thumb.jpg

 

Peste modificarea cu silicon(si restul seii),am mai adaugat inca 3 straturi de burete de 1 cm grosime.Taiate c-o anumita forma,ca sa pastreze,cat-de-cat,o forma normala a seii...Evident,am modificat-o,ca se plangea proprietarul,ca "doare fundu" ,si c-o ia la vale,pe rezervor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok,cand vrei,mi-o aduci.bigstar.gif

 

@viperfx15 :

 

Asa cum ti-am promis,uite poze proaspete,unde am progresat cu seile tale.Astazi,finisez cu siliconul si le-mbrac in burete.Pina acuma,am consumat 5 tuburi cu silicon,si-o sa mai intre inca cel putin un tub,la finisaj.Asa cum am discutat pe PM,am astupat si locasul ochiului de pisica.Cat stau astea la uscat,o sa fac si mostrele alea 2,de combinatie de negru,cu cusatura albastra.

 

post-2143-0-41052600-1321358243_thumb.jpgpost-2143-0-94042800-1321358257_thumb.jpgpost-2143-0-24877100-1321358275_thumb.jpgpost-2143-0-21865200-1321358295_thumb.jpgpost-2143-0-09136900-1321358317_thumb.jpgpost-2143-0-60892100-1321358345_thumb.jpg

...incepe sa semene cu ce vroiai,nu...?!biggrinbounce2.gif

Atentie,pt. cine nu stie...Aste-a sei de Virago 535,iar modelul,e de la Dragstar 650....De-aia n-au cum sa iasa chiar la fel...

 

astea sunt pozele de care iti ziceam in PM (e un DragStar 650 gasit pe net)

 

Asta-i modelul,dupa care sa ma inspir la modificarea seilor de Virago

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut darian,

se pare ca saua de la V-Stromul meu da semne de oboseala.

As dori sa o refac si astea sunt optiunile mele:

1: post-39728-0-76708200-1321432229_thumb.jpg

2: post-39728-0-77635600-1321432251_thumb.png

 

Te rog sa imi spui cat ar costa fiecare, sa pot sa ii fac o idee.

Mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Aia din prima poza,e-o sea Corbin.Astia,au o tehnologie de fabricatie,specifica lor.Ei,lipesc materialul,de burete.Folosesc niste prese cu matrita cu forma seii,si lipici activat termic.De-aia,daca te uiti mai atent,o sa vezi ca materialul cu care e-mbracata seaua,urmeaza perfect, conturul ei,indiferent de forma.Mai ales in zone concave (scobite,unde altfel,vinilinul ar avea tendintza sa stea intins,sa se ridice).Doar la schimbarile drastice de forma (unghiuri de-aproape 90 grade),apar imbinari,cusaturi. Evident,eu n-am asemenea posibilitati tehnologice ...Am experimentat si eu,varianta cu lipit materialul de burete.n-am fost multumit de rezultat,asa ca am abandonat varianta asta.Ca forma generala..da,poate sa-mi iasa si mie,asa.Doar c-ar mai aparea niste cusaturi,pentru ca trebuie sa trag materialul,in jos.Ca pret..cam 180 ron.

Ce-a de-a 2-a sea,e Top Sellerie.biggrinbandit.gifSi de-asta,am mai modificat,asa ca stiu cum arata pe dinauntru...Era o sea de TDM 900,prea moale...culmea ! La drum lung,pilotul se afunda in ea,si statea pe spate,in loc sa stea un pic aplecat in fatza.Solutia ca s-o rezolv - am taiat-o frumos,pe grosime,in plan orizontal,pe toata lungimea,si i-am adaugat un strat de izopren tare,gros de 1 cm.Acuma,e perfecta.... Am pastrat legatura cu proprietarul,asa ca nu spun prostii. In fine...Modelul asta,il fac tot timpul.Mai putin detaliul cu cusaturile alea gri,din poza ta.Astia de la Top Sellerie,au si ei,particularitatea lor.dubleaza vinilinul,pe dedesubt,cu un material sandwich,format din 2 straturi de tricot,cu un strat subtire,de burete.Material din asta,se gaseste si la noi,chiar am si eu,aicea.Se foloseste la imbracat scaunele de masina.De-aia apar cusaturile alea - ele ,unesc vinilinul,cu materialul asta.Am facut si eu,asa,odata,la o sea.Nu mi-i se pare mare diferentza,ca sa justifice plusul de material consumat,si munca aferenta.Sa nu mai zic ca prin gaurile de la cusaturile alea,se infiltreaza apa de ploaie,si se uda materialul de sub vinilin...Degeaba imbrac eu,toata seaua,cu folie...Acolo,n-am ce-i face. O sea pe modelul asta,o modific cu 180 ron.Varianta si cu cusaturile si materialul ala,costa ceva mai mult,respectiv 210 ron.

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe scurt varianta 2 e preferabila.

Si ce nu am inteles: se uda sau nu se uda buretele?

Adica dupa ce ploua si o sterg si ma pun e ea ma ud la sezut sau nu? Sau cand o duc la spalat: ma ud daca ma pun pe ea (dupa ce e stearsa bine)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se uda doar buretzelul ala subtire,de 2 mm grosime,din materialul-sandwich.Buretele propriu-zis,al seii,n-are cum.Totdeauna,inainte sa re-imbrac o sea,intai o-nvelesc cu cel putzin 2 straturi de folie.Uite si modele de broderie, doar contur,sau cu litera plina.Scuze,m-am laudat degeaba,nu gasesc poze si cu fontul specific V-Strom.Desi,stiu c-am facut o sea de V-strom cu logo,broderie.

 

post-2143-0-96865500-1321442062_thumb.jpgpost-2143-0-41898500-1321442094_thumb.jpgpost-2143-0-01463700-1321442152_thumb.jpg

post-2143-0-66204200-1321442262_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la prima sa de hornet nu imi place materialul care e folosit la petecul ala aproximativ triunghiular din mijlocul seii.

In rest arata bine si e ok.

Si mergem pe varianta 2 cu scrisul V-Strom acolo unde e in fotografie.

O sa fac sa trimit saua.

Editat de vrajitoru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK.

Materialul ala care nu-ti place,e negru lucios.L-am tot folosit cu mare succes,in combinatie cu negru mat.Chestie de efect...Si de gusturi, evident. Apropo de combinatia asta,de 2 feluri de negru..Ii.ramasesem dator lui @viperfx15 cu niste poze,cu combinatia asta,si negru semi-lucios+ negru semi-lucios,ambele mostre,cusute cu 2 nuantze de albastru.

 

post-2143-0-15413900-1321454929_thumb.jpgpost-2143-0-63215600-1321454945_thumb.jpg

 

 

Seile de Virago 535,sunt terminate ca modificare,mai am doar sa stiu ce fel de negru si cusatura sa folosesc,ca sa le termin de tot.banana.gif

Scuze,dar din poze nu se vede mare lucru....In realitate,se vede frumos si cusatura cu albastru inchis.Cred ca cel mai bine,faci un drum pina la mine,sa vezi mostrele cu ochii tai.Si cu ocazia asta,iti arat si seile.rolleyes.gif

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...