Sari la conținut

Reparatii sei


darian
 Share

Postări Recomandate

rolleyes.gif Mersi pt. urãri...Si tie,la fel! Si mã bucur cã iesti multzumit. Desi nu mã simt prea bine,vãd c-am Inceput ziua de azi,binisor...Am primit un pachet din Germania,pe care-l asteptam cu emotie (achizitie ebay,plãtitã prin transfer bancar,nu prin paypal).Si-a 2-a veste,e de la tine...burnout.gif

 

Haha... Asta cu ebay-ul am patit-o si eu. Mi-am luat o casca Shoei prin transfer bancar si neamtzu´ n-a avut vreme sa-o trimita vreo saptamana si nici sa ma anunte... Am cam stat cu morcovu´...

O sa pun azi saua pe vaca si o sa o scot putin la pascut, prin oras, chiar daca afara fulguie.:banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mai bine stai potolit....Nu-i vreme de umblat cu mobra.

Acuma,seara,cã m-am pus pe picioare,dupã ce-am zãcut toatã ziua,am trecut iar la treabà.Am rezolvat problema la seaua lui @COObra,si-acuma m-apuc de modificat o sea Corbin (! ) de Honda Magna si de re-modificat seaua de Thundercat (se stie care..!.).

Poze cu detalii de la seaua de Hornet.Înainte de rezolvare,si dupã:

post-2143-0-36017900-1325273040_thumb.jpgpost-2143-0-73523300-1325273061_thumb.jpg

 

post-2143-0-93860700-1325273096_thumb.jpgpost-2143-0-29278400-1325273132_thumb.jpg

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bunnn...! Mã bucur cã iesti multzumit de rezultat bigstar.gif

Mersi pt. feedback-ul pozitivrolleyes.gif

 

LA MULTI ANI !

...Si-am început 2012-le,în fortzã....Am plãcerea sã vã prezint si prima sea terminatã de modificat,anul ãsta...

 

post-2143-0-48038500-1325433354_thumb.jpgpost-2143-0-63083600-1325433372_thumb.jpgpost-2143-0-02923200-1325433384_thumb.jpgpost-2143-0-56186200-1325433397_thumb.jpg

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI pentru toti banditii.

E tare seaua de bandit. Culmea ca e a mea si a iesit super, abia astept sa o pun pe motor.

Multa sanatate pentru maestrul Darian.

Apelati la el cu cea mai mare incredere. E profesionist in ceea ce face si foarte serios.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

arata foarte bine saua de Bandit!

cat m=ar costa si pe mine una identica?

180 ron,fãrã broderie,230 ron,cu broderie. Doar cã n-o sã mai fie cu material imitatie fibrã de carbon.Ce mai am,nu cred cã mai ajunge pt. încã una...Ori alt fel de negru (altã texturã sau mai lucios,ca sã fie un pic de contrast),sau altã culoare.Sau,un singur fel de negru,si chedere colorate ....Sunt câteva variante...

 

Pt zzr 600 ai modificat ceva?

 

Cam 80% din silicon,re-turnat...Pus asa cum stiu eu wink.gif....

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa reformulez si eu intrebarea: Pentru Thundercat ai modificat ceva?

 

Astãz,i,fac finisajul cu siliconul,o re-îmbrac cu burete si-ncep sã croiesc. Mâine,e gata,cu totul..Din cauzã c-am avut de re-modificat si ce-ai experimentat tu ,am avut mai mult de lucru,ca timp,si-am turnat si-un tub cu silicon,mai mult decât as fi folosit în mod normal...

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

180 ron,fãrã broderie,230 ron,cu broderie. Doar cã n-o sã mai fie cu material imitatie fibrã de carbon.Ce mai am,nu cred cã mai ajunge pt. încã una...Ori alt fel de negru (altã texturã sau mai lucios,ca sã fie un pic de contrast),sau altã culoare.Sau,un singur fel de negru,si chedere colorate ....Sunt câteva variante...

 

 

 

Cam 80% din silicon,re-turnat...Pus asa cum stiu eu wink.gif....

 

I-mi poti da ceva poze?a-si vrea si eu ceva dar nu-mi pot imagina cum sa fie...ce culori,forma etc.Plus ca sunt din cluj........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I-mi poti da ceva poze?a-si vrea si eu ceva dar nu-mi pot imagina cum sa fie...ce culori,forma etc.Plus ca sunt din cluj........

Pune o pozã cu motocicleta ta. O sã caut o imagine c-o sea modificatã,care sã se potriveascã cu mobra.Am peste 900 poze...! Asa,o sã si pot sã-ti propun combinatia coloristicã.Referitor la locatie...primesc tot timpul,sei din tzarã....Uite,@tamas_daniell,e din Petrila...Posta Românã,curierat rapid,prieteni care vin la Bucuresti - posibilitati s-ajungã la mine,si-napoi,la tine,sunt destule...

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa arata:

 

Poza,e exact cum îmi doream...! Ca formã,as face-o cam asa:post-2143-0-58265100-1325495862_thumb.jpg.

Vârful spatelui,mai putzin înãltzat decât la aia din pozã.Din punct de vedere coloristic,as finisa-o neagru semi-lucios cu chedere rosii.Poate si-o broderie cu logo-ul 'Ninja",pe locul pasagerului. Cu acelasi font,ca pe carene.Scris cu rosu,evident...Structural.ar fi de adãugat ceva silicon,la locul pasagerului,cât sã-l aduc la orizontalã (ca sã nu mai alunece pasagerul,peste tine),si bordura aia,între locuri.Totul,îmbrãcat cu burete moale,ca sã fie toatã seaua,mai comodã.

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poza,e exact cum îmi doream...! Ca formã,as face-o cam asa:post-2143-0-58265100-1325495862_thumb.jpg.

Vârful spatelui,mai putzin înãltzat decât la aia din pozã.Din punct de vedere coloristic,as finisa-o neagru semi-lucios cu chedere rosii.Poate si-o broderie cu logo-ul 'Ninja",pe locul pasagerului. Cu acelasi font,ca pe carene.Scris cu rosu,evident...Structural.ar fi de adãugat ceva silicon,la locul pasagerului,cât sã-l aduc la orizontalã (ca sã nu mai alunece pasagerul,peste tine),si bordura aia,între locuri.Totul,îmbrãcat cu burete moale,ca sã fie toatã seaua,mai comodã.

 

Si toata treaba asta m-ar costa:. . . . Se executa in. . . . zile. :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astãz,i,fac finisajul cu siliconul,o re-îmbrac cu burete si-ncep sã croiesc. Mâine,e gata,cu totul..Din cauzã c-am avut de re-modificat si ce-ai experimentat tu ,am avut mai mult de lucru,ca timp,si-am turnat si-un tub cu silicon,mai mult decât as fi folosit în mod normal...

 

Astept poze pe cand o fi si imbracata si sa imi spui cat e diferenta de pret.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si toata treaba asta m-ar costa:. . . . Se executa in. . . . zile. :bigstar:

 

180 ron,fãrã broderie.Cam 3-4 zile.Dac-o trimiti cu Posta Românã,asteaptã-te sã facã vreo 3 zile dus,si tot cam asa,întors...Ti-o spun din experientzã....

 

 

 

 

Salut si La Multi Ani !!! cat ma costa si pe mine retapitarea seilor de gsxr care acum arata ca in poza de mai jos.

 

Salut si La Multi Ani ! si tie ! Cum vrei retapitzate ? Tot asa ? Dacã da,asa ceva as face pt. 150 ron,cu materialele mele.Dacã vrei simple, negre sau altã culoare,atunci ar fi 100 ron.Am mai fãcut si eu,ceva de genul ãsta.Drept sã fiu,parcã mai mult mi-ar plãcea sã se vadã portiunile albe,"curate",nu cu cusãturã albastrã.Adicã,pe alb,sã fie si cusãturile albe,iar pe-albastru,cu albastru.Si mai putzine cusãturi ornamentale.Seile astea,mi-i se par prea încãrcate - si desen din culori,si cusãturi...Acuma,dacã tu te hotãrãsti cã le vrei identice...Pot sã ti-i le fac asa cum vrei...

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Na poftim,poze cu seaua ta....rolleyes.gif Oricum,o re-desfac,sã corectez cusãtura cea mai complicatã de pe ea angryfire.gif...Trebuie sã cos 2 milimetri mai în interior,ca sã stea întins materialul,pe zonele alea. Asta e...Nu totdeauna-mi iese din prima... Mde...! Fiecare sea modificatã,e unicat....Nu pot sã folosesc tipare...

post-2143-0-96505500-1325704733_thumb.jpgpost-2143-0-83503100-1325704762_thumb.jpgpost-2143-0-07001200-1325704811_thumb.jpgpost-2143-0-58513000-1325704835_thumb.jpg

 

....Exceptând cutele alea,îti place ?

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rolleyes.gif Bun,tocmai o decapsam.Mâine,ti-o trimit. Nu de alta,dar poimâine,primesc iarãsi niste broderii,si am de terminat cel putzin o sea care stã cam de mult,pe la mine...Ceva c-o zburãtoare alergãtoare,de fapt... Sunã cuiva,cunoscut...?!headscratch.gif
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si am de terminat cel putzin o sea care stã cam de mult,pe la mine...Ceva c-o zburãtoare alergãtoare,de fapt... Sunã cuiva,cunoscut...?!headscratch.gif

Da da da...suna cunoscut si suna bine :rolleyes: !!! Cred ca zburatoarea abia asteapta sa "alerge" un pic... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Na poftim,poze cu seaua ta....rolleyes.gif Oricum,o re-desfac,sã corectez cusãtura cea mai complicatã de pe ea angryfire.gif...Trebuie sã cos 2 milimetri mai în interior,ca sã stea întins materialul,pe zonele alea. Asta e...Nu totdeauna-mi iese din prima... Mde...! Fiecare sea modificatã,e unicat....Nu pot sã folosesc tipare...

post-2143-0-96505500-1325704733_thumb.jpgpost-2143-0-83503100-1325704762_thumb.jpgpost-2143-0-07001200-1325704811_thumb.jpgpost-2143-0-58513000-1325704835_thumb.jpg

 

....Exceptând cutele alea,îti place ?

aaaa in loc de rosu nu ar merge cu ceva carbonlook??? la seaua mea , de exemplu??? cum care sea , aia care o sa o tapitezi ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...