Sari la conținut

Reparatii sei


darian
 Share

Postări Recomandate

Pãi,abia azi dupã-amiazã am primit-o....Bineânteles, întâi m-am apucat s-o "cojesc" de buretele pus de tine,ca sã netezesc siliconul...Avea prea multe 'cosuri" în relief...Mã miram sã reusesti s-o faci tu,din prima,fãrã experientzã,sã iasã fãrã gâlme...Dacã doar asa,fãrã fatza de piele sinteticã, nu se vede,apoi când e-mbrãcatã,ies foarte vizibile,toate neregularitãtile astea....Ti-i minte cã te-am avertizat,nu....?

 

Apropo...EVITATI sã folositi START CURIER - joi,mi-a trimis @dkid,un pachetel cu broderii pt. 3 sei,si nici azi,nu l-am primit...angryfire.gif Poate am surpiza sã zicã cã l-au pierdut....

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

La multi ani Darian! sa ai parte de sanatate si spor in treaba buna pe care o faci! Multi km si mai multi ani!

 

P.S...o broderie din alea trei era a mea:-(?

 

La Multi Ani,si tie ! Mersi de urãri !

Exact....Una din ele,era a ta..Dac-au pierdut pachetelul,o sã trebuiascã sã-i trimit altã bucatã de material bej...Seaua pasagerului,la setul tãu, e gata demult ...! La cât de frumos aratã,sigur o sa pun poze,cu ea. Si de-o sãptãmânã,îsi asteaptã bucata brodatã,si-o sea de TransAlp. Si-i promisesem proprietarului,c-o sã aibe sub brad,de Sãrbãtori, si seaua modificatã...

P.S.: Ar cam trebui sã vinã si pachetul cu mansoanele tale,alea comandate pe ebay.

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dacã nu greseam la croit,una din piesele mari,era gata de-asearã...O termin azi si probabil cã ti-o si trimit , tot azi.biggrinbandit.gif.

Si-am primit si pachetelul cu broderii (l-a receptionat maicã-mea,cã eu mai dormeam).Dacã-l luam eu,poate aflam de la curier,ce sa-ntâmplat,de-a întârziat atâta...

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A venit si broderia ta bigstar.gif.Aratã ok.Seaua, e-n lucru. Acuma,îi fac finisajul la partea de silicon.Azi si mâine,termin cu buretatul suplimentar,si croiesc. Poimâine,e gata.

Sã mai pun niste poze,cu ce-am terminat în ultimile 2 zile...

 

TransAlp: post-2143-0-44932600-1325079803_thumb.jpgpost-2143-0-37412300-1325079814_thumb.jpg

 

Aprilia Caponord : post-2143-0-84320800-1325079851_thumb.jpgpost-2143-0-47746100-1325079870_thumb.jpgpost-2143-0-81876100-1325079884_thumb.jpgpost-2143-0-47715700-1325079831_thumb.jpg

 

Si-una de Yamaha ( ? ) :post-2143-0-85751700-1325079898_thumb.jpgpost-2143-0-40455400-1325079937_thumb.jpg

 

TransAlp- modificare deja clasicã,doar cã la asta,s-a adãugat si broderia.La Caponord,i-am înãltzat coditza (asa a vrut clientul),si-am adãugat burete,mai ales pe seaua pilotului.În fatzã,spre rezervor,sunt chiar 3 straturi de 1 cm grosime. La seaua de Yamaha,a fost cea mai mare modificare din ultima perioadã...Lãtzitã pe ambele locuri,în zona posteriorului (câte 3 cm pe fiecare parte ...).Evident, si cu burete-n plus,ca sã fie cât mai confortabilã...

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

no, pai nu imi trimite saua la adresa de la care ti-0am trimis-o eu, ca nu-s la servici.

dar daca e te sun, sau astept un semn de la tine si vin eu maine sa o iau, ca tot vreau sa ies prin oras.

numai bine.

PS - io-s fara broderie :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

no, pai nu imi trimite saua la adresa de la care ti-0am trimis-o eu, ca nu-s la servici.

dar daca e te sun, sau astept un semn de la tine si vin eu maine sa o iau, ca tot vreau sa ies prin oras.

numai bine.

PS - io-s fara broderie :bounce:

 

OK.

M-a pus maicã-mea sã-i fac niste chestii,plus alte treburi gospodãresti...Asa c-o sã ti-o termin mâine dupã-masã...Scuze...

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut darian,

am un r1 din 2005 si ma interesesaza retapitarea sei de pasager, rosu ca la r6 daca s-ar putea. cat m-ar costa, cand as putea sa ti-o aduc ? ms

 

Salut

Reâmbrãcat seaua pasagerului=50 ron.Îmi ia cam 2 ore,dacã-i buretele uscat.Poti sã mi-o aduci,când vrei.Optiuni de nuanta rosului,ar fi 2,posibil 3 ...Culmea e cã tocmai mã duc sã mai cumpãr si material rosu...

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Reâmbrãcat seaua pasagerului=50 ron.Îmi ia cam 2 ore,dacã-i buretele uscat.Poti sã mi-o aduci,când vrei.Optiuni de nuanta rosului,ar fi 2,posibil 3 ...Culmea e cã tocmai mã duc sã mai cumpãr si material rosu...

 

 

Dariane seaua mea e gata? Baga o poza sa vada lumea ca lucrezi si intre craciun si revelion. :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici de Revelion,n-o sã fac pauzã...Nu de alta,da' azi am primit 3 sei,la reparat si modificat.Poze,na cã pun ,da' nu cu a ta...Mai am de lucru...Mâine,o sã fie gata si-aia de Thundercat.rolleyes.gif.2 ore am umblat sã cumpãr materiale,mai ales pt. asta a ta angryfire.gif....Deocamdatã,tocmai am terminat-o pe cea de Hornet (a lui COObra)

post-2143-0-80928100-1325185099_thumb.jpgpost-2143-0-23235200-1325185110_thumb.jpgpost-2143-0-93006100-1325185121_thumb.jpg

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e chiar cutã...Dacã dedesubt ar fi fost doar buretele original,care e mai tare,s-ar fi întins perfect,si-acolo.Te mai pãcãleste si poza.... Seara,umbre de la blitz,pozã fãcutã cu telefonul...Oricum,între timp,si-a mai dat drumul,s-a întins de a sine. Uite ce-ti propun: mâine dimineatzã,mai fac 2-3 poze,numai cu zona respectivã - pozã-detaliu.Dacã tot nu-ti place,desfac capsele pe zonele alea,si corectez,cã stiu ce sã-i fac. OK ?

 

Dariane seaua mea e gata? Baga o poza sa vada lumea ca lucrezi si intre craciun si revelion. :bounce:

 

Avem de discutat...Ca sã iasã cum trebuie,ar cam trebui sã scot tot ce-ai fãcut tu,acolo...Adicã,sã repar si ce-ai stricat...Cã te-ai apucat sã scoti din buretele original,când n-ar fi trebuit.Practic,ai înlocuit un burete,care era acceptabil ca densitate,cu silicon turnat bloc compact,care e mult mai tare...Adicã,obtii exact invers,fatzã de rezultatul scontat..Ti-am zis cã n-o sã fii-n stare sã reusesti,neavând experientza mea...Plus c-ai lãsat spatii goale între silicon si buretele ãla gros,si se simte la pipãit,inclusiv prin stratul ãla de buretzel auto-colant. Când îti trimit seaua înapoi,o sã-ti trimit si-o bucatã de silicon,asa cum îl torn eu,si (dacã vrei sã scot) ce-ai turnat tu,ca sã te convingi singur,de diferentza de densitate.Pe tine,te intereseazã ca siliconul turnat, sã fie mai moale decât buretele original,nu mai tare.. Deja,intru în detalii,pe care prefer sã le tzin drept secrete de fabricatie...unsure.gif Am experimentat destul,pînã s-ajung la metodele pe care le folosesc acuma....

 

 

 

 

te misti greu dar faci treaba nu gluma :banana:

 

Mersi bigstar.gif

Normal cã mã misc încet...Lucrez singur,si tratez fiecare sea în parte.Cã sunt diferite,si chiar dac-ar fi acelasi model,fiecare client vrea altceva...De-aia nu pot folosi tipare. Si de-aia îmi ia câte-o zi,chiar 2,fiecare lucrare. Si dacã nu-mi iese din prima,cã se mai întâmplã,cã doar nu-s robot ... Si mai si pierd destul timp umblând sã cumpãr materiale...

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite ce-ti propun: mâine dimineatzã,mai fac 2-3 poze,numai cu zona respectivã - pozã-detaliu.Dacã tot nu-ti place,desfac capsele pe zonele alea,si corectez,cã stiu ce sã-i fac. OK ?

este perfect. multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Dariane, ti-am mai spus face ce vrei, cum poti (decojeste minunile mele) numa spunemi ca lucrezi si la ea (baga o poza) si cand e gata sa fi multumit si tu si eu. In principiu ma intereseaza sa fie inaltata la rezervor si moale, partea transversala intre sezuturi sa fie arcuita, pasagerul sa nu vina pe mine si sa aibe sezutul comod (moale si lat). Da-mi apel si te sun daca ai nelamuriri.

 

:friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rolleyes.gif Mersi pt. urãri...Si tie,la fel! Si mã bucur cã iesti multzumit. Desi nu mã simt prea bine,vãd c-am Inceput ziua de azi,binisor...Am primit un pachet din Germania,pe care-l asteptam cu emotie (achizitie ebay,plãtitã prin transfer bancar,nu prin paypal).Si-a 2-a veste,e de la tine...burnout.gif
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...