Sari la conținut

Reparatii sei


darian
 Share

Postări Recomandate

aaaa in loc de rosu nu ar merge cu ceva carbonlook??? la seaua mea , de exemplu??? cum care sea , aia care o sa o tapitezi ;)

 

Ha,ha...Mi-a plãcut cererea ta rolleyes.gif,e-n stilul meu,asa,mai glumetz...biggrinbounce2.gif. Normal cã s-ar putea,cu conditia sã -mi ajungã restul de material carbonlook...Problema e cã-i import USA,luat de pe ebay.Si nu se poate cumpãra decât o cantitate de minimum 2 yarzi (cam 2 m). Si-ãstia 2 yarzi,i-am luat atunci c-o reducere substantialã din cauza nu-stiu-cãrui eveniment.Chiar si-asa,cu transport cu tot,au costat 88 $.. .Dac-as avea mai multe cereri de lucrãri cu material din ãsta,as mai cumpãra si-n momentul de fatzã. Acuma,ca sã ti-o zic cinstit... Octombrie, noiembrie si decembrie,totdeauna ,au fost luni slabe,si de-abia reuseam sã fac fatzã cheltuielilor uzuale.Adicã,nu-mi permit, cel putzin încã vreo 2 luni,sã investesc într-un material scump,pe care nu stiu cât de repede reusesc sã mi-l amortizez... Anul trecut,când l-am cumpãrat, aveam cel putzin 4 comenzi ferme...Dealtfel,am si postat poze,cu ce-am lucrat,cu materialul ãsta... Mâine,mã uit unde-am pus resturile de imitatie carbon,si verific dacã cumva,mai iese de-o portie,din el...Nu-ti face sperantze prea mari....Dacã nu-mi ajunge ,ai rãbdare,pânã mai aduc un cupon nou.Cã sigur,mai iau unul,pânã-n varã....bigstar.gif

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

aaaa in loc de rosu nu ar merge cu ceva carbonlook??? la seaua mea , de exemplu??? cum care sea , aia care o sa o tapitezi ;)

 

 

Spidere stai linistit ca seaua mea e unica! Intreabal pe Darian si vezi ca am dreptate! Nu mai pupa el sea ca a mea si nici nu o sa mai poata sa faca :haha:

 

Ori cum e meserias baiatu, ti-l recomand Spidere.

 

:banana: :banana: :banana:

 

Darian ai apucat sa trimiti azi seaua, poti sa imi dai pe PM contul pentru viramnet, mai bagi o poza cu ea terminata???

Editat de tamas_daniell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am mai apucat sã-i fac poze,iarãsi....Nu de alta,da'am avut de lucrat si la cutia-n care-am trimis-o....Dacã pe tine,nu te interesa prea mult, cum ajungea la mine,cã tot trebuia modificatã....Apoi,pe mine,îti dai seama cã mã foarte intereseazã sã ajungã intactã...! Uite nr, de AWB: 54925113. Cicã mîine,ajunge la tine.burnout.gif.....

 

headscratch.gifSã-i fi avertizat sã se pregàteascã pt. mâine dimineatzã,cã tu la prima orã, le rupi usa...?!biggrinbounce2.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal is si eu interesat de o sa pt un hornet atasez o poza (plagiarism) cu cel a lui coobra, si modificarile la care m-am gandit eu....

cel mai important, ca partea pt pasager sa fie comod.

post-55231-0-01658700-1325799119_thumb.jpg

Editat de Norbyke
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Problema,asa cum am zis si mai înainte,e materialul imitatie tzesãturã fibrã de carbon.Sper sã pot sã-l comand cam peste 2 sãptamâni,si sã-l am într-o lunã (dureazã 2 sãptãmâni,transportul).La design-ul propus de tine,as mai avea niste amendamente,dacã nu vrei mortzis, neapãrat,asa...Treaba asta,o discutãm cel mai bine,la telefon.

...Deci,dacã vrei neapãrat cu materialul ãla,mai ai rãbdare cam înc-o lunã....Trebuie comandat/trimis din America....N-am gãsit în altã parte.

....Apropo....Chiar acuma,lipeam burete suplimentar,pe-o sea modificatã,de....Hornet....! Asta,va fi negru semi-lucios,cu chedere galbene.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ha,ha...Mi-a plãcut cererea ta rolleyes.gif,e-n stilul meu,asa,mai glumetz...biggrinbounce2.gif. Normal cã s-ar putea,cu conditia sã -mi ajungã restul de material carbonlook...Problema e cã-i import USA,luat de pe ebay.Si nu se poate cumpãra decât o cantitate de minimum 2 yarzi (cam 2 m). Si-ãstia 2 yarzi,i-am luat atunci c-o reducere substantialã din cauza nu-stiu-cãrui eveniment.Chiar si-asa,cu transport cu tot,au costat 88 $.. .Dac-as avea mai multe cereri de lucrãri cu material din ãsta,as mai cumpãra si-n momentul de fatzã. Acuma,ca sã ti-o zic cinstit... Octombrie, noiembrie si decembrie,totdeauna ,au fost luni slabe,si de-abia reuseam sã fac fatzã cheltuielilor uzuale.Adicã,nu-mi permit, cel putzin încã vreo 2 luni,sã investesc într-un material scump,pe care nu stiu cât de repede reusesc sã mi-l amortizez... Anul trecut,când l-am cumpãrat, aveam cel putzin 4 comenzi ferme...Dealtfel,am si postat poze,cu ce-am lucrat,cu materialul ãsta... Mâine,mã uit unde-am pus resturile de imitatie carbon,si verific dacã cumva,mai iese de-o portie,din el...Nu-ti face sperantze prea mari....Dacã nu-mi ajunge ,ai rãbdare,pânã mai aduc un cupon nou.Cã sigur,mai iau unul,pânã-n varã....bigstar.gif

hai ca suna bine ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Problema,asa cum am zis si mai înainte,e materialul imitatie tzesãturã fibrã de carbon.Sper sã pot sã-l comand cam peste 2 sãptamâni,si sã-l am într-o lunã (dureazã 2 sãptãmâni,transportul).La design-ul propus de tine,as mai avea niste amendamente,dacã nu vrei mortzis, neapãrat,asa...Treaba asta,o discutãm cel mai bine,la telefon.

...Deci,dacã vrei neapãrat cu materialul ãla,mai ai rãbdare cam înc-o lunã....Trebuie comandat/trimis din America....N-am gãsit în altã parte.

....Apropo....Chiar acuma,lipeam burete suplimentar,pe-o sea modificatã,de....Hornet....! Asta,va fi negru semi-lucios,cu chedere galbene.

inteleg, ideea ar fi atunci ca pe aceste portiuni sa se foloseasca ceva material "antiderapant" cara sa blocheze cat de cat ca pasagerul din spate sa alunece in fata :D cu aceste idei se reduce timpul de asteptare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da,evident. Dacã renuntzi la materialul "carbonlook",restul,am aicea. Dacã mi-o aduci/trimiti zilele astea,pânã la sfârsitul sãptãmânii viitoare,e gata.

Ca formã,toate seile de Hornet,care mi-au trecut prin mânã,au suferit cam aceeasi modificare,legatã de unghiul locului pt. pasager.Inclusiv asta,la care lucrez acuma...Iar ca aspect, înteleg cã vrei combinatie de negru+gri.Ar fi vreo 3-4 variante posibile.Se poate combinatie de material negru si material gri,sau combinatie de negru mat si negru lucios (doar ca aspect,cã altfel,e destul de cauciucat,la pipãit) si chedere,cusãturi si broderie,culoare gri.Ar mai merge si combinatie de material negru si material gri,si chederele,din negru lucios.Ca principiu,chederele,ar trebui sã fie din altã culoare,decât cele ale materialelor de lângã.Asa se vede cel mai frumos.Exceptie,evident,când se lucreazã monocromatic (absolut toatã seaua,din aceeasi culoare).Bineînteles,pot sã fac orice combinatie vrei tu,cã-n definitiv,e seaua ta...Eu,doar îmi permit sã-ti propun....

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mã bucur cã-ti place...Dar,sã stii cã nu-s multzumit de cum "se pupã" cu rezervorul...Eu,când am re-modificat modificarea facutã de tine,am respectat forma datã initial,de tine...Am bãnuit c-ai turnat siliconul ãla,în asa fel încât sã se continue cu rezervorul,fãrã lufturi...Na,cã m-am pacãlit,si nu-mi place cum stã...Dacã ai posibilitatea s-o mai trimiti,sã corectez,nu ezita.

 

arata fainuc,:)

 

 

dariane... cum sedem cu materialu??

 

Sorry...Azi,am avut de umblat,si p-ormã am intrat tare-n seaua asta de Hornet,pe care-o termin în noaptea asta...Am uitat sã caut resturile alea de "carbonlook"....

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pupi tu dealea! Acolo pot sa tin mufa mea de la viitorul intercom :bounce: si o bucatica de carpa pentru sters de praf :bounce:

 

Spaidere sa stii ce eu am vruto asa, inaltata la pasager si foarte moale (am portbagajul si nu iese in evidenta bordura de la terminarea sei)

 

Sunt foarte multumit, rosu ala zici ca e din fabrica cu culoarea motocicletei. :cheers:

post-18855-0-02888600-1325880585_thumb.jpg

post-18855-0-62752100-1325880603_thumb.jpg

Editat de tamas_daniell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, nu-i bai, cand ai timp

:cheers:

 

Nu pupi tu dealea! Acolo pot sa tin mufa mea de la viitorul intercom :bounce: si o bucatica de carpa pentru sters de praf :bounce:

 

Spaidere sa stii ce eu am vruto asa, inaltata la pasager si foarte moale (am portbagajul si nu iese in evidenta bordura de la terminarea sei)

 

Sunt foarte multumit, rosu ala zici ca e din fabrica cu culoarea motocicletei. :cheers:

da mah, da eu am pisica neagra, cu urme de carbonlook, nu pot pune rosu pe ea.

 

 

 

 

 

ce zici dariane... merge??

 

 

 

asa ca ... seaua neagra, eventual un tatuaj cu yzf/thundercat, si insertie de carbonlook :banana:

Editat de tiranspider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Treaba ta,Dane...Cum vrei...

Spidere,i-am si dat tema de cercetare,@dkid-ului,referitor la logo.Inclusiv sã caute vreun soft,care aseazã literele,în ce formã vrei.... Evident,mã gândeam la THUNDERBOLT,scris în formã de mâtzã zbârlitã.bigstar.gif. Sau,dacã ai vreo idee,vorbeste direct,cu el...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Treaba ta,Dane...Cum vrei...

Spidere,i-am si dat tema de cercetare,@dkid-ului,referitor la logo.Inclusiv sã caute vreun soft,care aseazã literele,în ce formã vrei.... Evident,mã gândeam la THUNDERBOLT,scris în formã de mâtzã zbârlitã.bigstar.gif. Sau,dacã ai vreo idee,vorbeste direct,cu el...

ce thunderbolt mah..... thunderCAT nu thunderBOLT :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze...Sunt cu ochii pe-o comedie frantzuzeascã,misto....În fine,ai prins ideea...Din moment ce-am zis cã-n formã de mâtzã,e clar cã la Thundercat,mã gândeam....

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Taci mãh,cã Thunderbolt e-un avion misto,cu ditamai tunu' cu 6 tzevi (Gatling)...Trage cu obuze de 10 kg....E tunul,lung aproape cât juma' din avion.. .Face praf orice tanc....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Taci mãh,cã Thunderbolt e-un avion misto,cu ditamai tunu' cu 6 tzevi (Gatling)...Trage cu obuze de 10 kg....E tunul,lung aproape cât juma' din avion.. .Face praf orice tanc....

adica pisicutele noastre gingase... seamana cu uratania aia???? :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urâtzenia aia,"zgârie " rãu de tot...bigstar.gif .

...Zici cã-i neagrã complet,mobra aia a ta ?.Hmmm....Mã gândesc cu ce culoare sa fie fãcutã broderia,indiferent de ce-ar fi ea....Cred cã cel mai misto,ar fi cu fir cromat....sare-n ochi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saptamana viitoare mai tre sa tarasc hornetul prin service, si am nevoie de sa, ca nu-i de trial saraca, cand is gata (daca le rezolv) o trimit la tine pt infrumusetare :D ai tu gust de design, pt mine culorile gri si negru sunt importante, se sorteaza cu bike-ul.

doar ca o s am nevoide de adresa ta sa stiu unde s-o trimit :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok domnu darian

deci ...seaua fata de pe tractoru meu arata acum asapost-53440-0-54100800-1322917122_thumb.jpgpost-53440-0-89852200-1322917137_thumb.jpgpost-53440-0-66141300-1322917153_thumb.jpg

se vede ca are un defect . Fostul proprietar a adaugat peste o taietura o bucata de piele...grosolan dar asta e...

seaua pasagerului e ok.

Ce vreau eu este o restaurare si modificare care sa arate asa post-53440-0-44031200-1322917286_thumb.jpgpost-53440-0-21554300-1322917309_thumb.jpgpost-53440-0-86515900-1322917340_thumb.jpg

...se poate?Lasati-mi un raspuns cu un pret doar ptr sei si unul si pentru spatar driver+sissy bar. Nu tin sa fie neaparat din piele dar sa fie rezistent si in culoarea motocicletei.

Multuiri anticipate!!

Heil herr Darian...

Trimit seile si spatarul de la sissy bar dupa data de 14...daca e bine, astept raspuns

...o singura mentiune...daca se poate inalta spatarul cu vreo 10 cm..nu vreau spatar ptr seaua fata...ptr moment

Asa arata panzerul ca si culoare

post-53440-0-15042600-1325921392_thumb.jpg

post-53440-0-43815700-1325921478_thumb.jpg

Editat de rommel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saptamana viitoare mai tre sa tarasc hornetul prin service, si am nevoie de sa, ca nu-i de trial saraca, cand is gata (daca le rezolv) o trimit la tine pt infrumusetare :D ai tu gust de design, pt mine culorile gri si negru sunt importante, se sorteaza cu bike-ul.

doar ca o s am nevoide de adresa ta sa stiu unde s-o trimit :D

 

OK,o trimiti,când poti.Detaliile despre design,le discutãm la telefon,ca sã meargã treaba mai repede.Adresa ti-o dau pe PM.

 

 

 

 

Heil herr Darian...

Trimit seile si spatarul de la sissy bar dupa data de 14...daca e bine, astept raspuns

...o singura mentiune...daca se poate inalta spatarul cu vreo 10 cm..nu vreau spatar ptr seaua fata...ptr moment

Asa arata panzerul ca si culoare

 

Guten morgen,mein herr !bigstar.gif

Mobrã fix pe gustul meu: cruiser clasic,cu cardan,jenti turnate,parbriz,proiectoare,coburi si crash-bar-uri si-n spate..Pãcat cã-s prea micutz,pt. asa o minunãtzie...Ar fi prea mare chinul,sã manevrez asa o namilã.Da,poti sã le trimiti cãnd vrei.. Si da,se poate înãltza.Desi,n-o sã mai fie pe forma tzevii-suport (mie-mi place ca pernutza sã urmeze conturul ei) .Chiar la o asemenea lucrare,o sã am de terminat ,în week-end-ul ãsta. Am refãcut complet,de la zero,o pernutzã de sissy-bar,inclusiv mãritã cu totul. Si-o o sã aibe si broderie. Când termin si seile,cã le-am modificat si pe-alea,mai ales cea a pilotului,o sã fac si poze.Nu de alta,dar seamãnã cu-ale tale.Astea-s ale unui Vulcan de 1500.Proprietarul,e-un tip de peste 2 m...Asa c-am modificat substantial,si forma seii lui...

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...