Sari la conținut

Reparatii sei


darian
 Share

Postări Recomandate

Mai am....Lucrez la 4 sei,odatã...La una,silicon,la alta,burete,croiesc la altele 2...

 

@rommel :biggrinbandit.gif mi-a venit Mos Craciun,c-o ditamai cutia...Stiam cã stã-n Laponia,nu la Iasi.....

heil!

...sper sa nu iti dea prea multa bataie de cap.Am vorbit azi cu @kid, o sa iti spuna el mai multe cand va auziti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutari.

A ajuns seaua de BANDIT acasa.

A iesit cam............... cu.............. 10 trepte peste calificativul SUPER.

Nu am termen de a compara calitatea lucrarii, materialul, faptul ca e super moale la ...... stii tu si nu in ultimul rand ca ai pus o parte din suflet la seaua mea si crede-ma ca se simte.

Multumesc din suflet atat tie, Dariane, pentru lucrare cat si lui Adi pentru broderie.

Doi oameni de mare caracter, profesionisti in ceea ce fac si foarte parolisti.

O sa revin cu poze imediat ce o voi pune pe motor.

Multa sanatate maestre.

 

Salut Darian! Pentru Sefan care mi-e prieten si coleg de sala o sa postez eu creatzia ta "magna cum laude" lasand pozele sa vorbeasca chiar daca nu sunt prea bine facute (am fost impreuna si am pus saua pe motor)! In alta ordine de idei as fi vrut sa stiu daca ti-a venit materialul imitatie carbon! Inca o data felicitari pentru ceea ce faci!

post-45197-0-18566000-1327428971_thumb.jpg

post-45197-0-25346300-1327428987_thumb.jpg

post-45197-0-70597600-1327428998_thumb.jpg

post-45197-0-59041100-1327429059_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde si cand pot sa o aduc?

 

tongue.gif Europa,România...Bucuresti...Str. Victor Eftimiu,nr. 5-7. Sunã-mã înainte sã vii. Mersi !

 

 

heil!

...sper sa nu iti dea prea multa bataie de cap.Am vorbit azi cu @kid, o sa iti spuna el mai multe cand va auziti

 

 

Stiu,am vorbit deja. Tocmai m-am întors de la cumpãrãturi (materiale). Am luat si visiniu banana.gif.Nuantza care cred cã se potriveste cel mai bine.Din fericire,am avut de ales dintre 3 feluri.

 

Salut Darian! Pentru Sefan care mi-e prieten si coleg de sala o sa postez eu creatzia ta "magna cum laude" lasand pozele sa vorbeasca chiar daca nu sunt prea bine facute (am fost impreuna si am pus saua pe motor)! In alta ordine de idei as fi vrut sa stiu daca ti-a venit materialul imitatie carbon! Inca o data felicitari pentru ceea ce faci!

 

Mutzam fain !!!bigstar.gif

Materialul ãla,o sã-l comand cel târziu într-o sãptãmânã.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tongue.gif Europa,România...Bucuresti...Str. Victor Eftimiu,nr. 5-7. Sunã-mã înainte sã vii. Mersi !

 

 

 

 

Stiu,am vorbit deja. Tocmai m-am întors de la cumpãrãturi (materiale). Am luat si visiniu banana.gif.Nuantza care cred cã se potriveste cel mai bine.Din fericire,am avut de ales dintre 3 feluri.

 

 

 

Mutzam fain !!!bigstar.gif

Materialul ãla,o sã-l comand cel târziu într-o sãptãmânã.

 

Ok, astept un semnal de la tine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E in grafic? As putea maine dimineata sa trec sa o iau?

 

banana.gif Treci s-o iei...!

Acuma am terminat-o.... 04,15 A.M. Mi-i s-a pus pata,sã nu m-opresc pânã n-o termin.... Poze,însã,dimineatza...Chiar sunt mândru,de cum am gândit-o.Cel putzin la faza cu chederele,fãcute asa.Dracu',c-am tãiat destule zeci de bucãtzele de material alb si negru lucios,de 1cm X 2,5 cm....C-asa am fãcut chederele.Bucãtzele albe si negre,lipite si cusute una lângã alta,pe-o fâsie lungã si îngustã,de fâs subtire. Rezultatul final,sper sã fie pe mãsura asteptãrilor.

 

Asta-i lucrarea ...

post-2143-0-00215700-1327484631_thumb.jpgpost-2143-0-47571500-1327484643_thumb.jpgpost-2143-0-62334700-1327484655_thumb.jpgpost-2143-0-69310400-1327484667_thumb.jpg

...Bineânteles,seaua am modificat-o-n stil Corbin...

 

 

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta-i lucrarea ...

post-2143-0-00215700-1327484631_thumb.jpgpost-2143-0-47571500-1327484643_thumb.jpgpost-2143-0-62334700-1327484655_thumb.jpgpost-2143-0-69310400-1327484667_thumb.jpg

...Bineânteles,seaua am modificat-o-n stil Corbin...

 

 

wNdNps.jpg nUw0ks.jpg mRnyDs.jpg

 

Evident, cu mult peste asteptari. Pacat ca nu-i primavara sa-i fac rodajul :D da vine ea acusi. Revin cu poze cand revine soarele :)

 

Si pentru comparatie, asa arata saua inainte sa-si bage Darian coada:

 

7uwE8l.jpg

Editat de Discordless
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dariane, ce material e asta la saua lui Discordless, negru mat cumva?

 

bigstar.gif

Si uite contrastul cu negru lucios,al partilor negre,de pe chedere...

 

wNdNps.jpg nUw0ks.jpg mRnyDs.jpg

 

Evident, cu mult peste asteptari. Pacat ca nu-i primavara sa-i fac rodajul :D da vine ea acusi. Revin cu poze cand revine soarele :)

 

Si pentru comparatie, asa arata saua inainte sa-si bage Darian coada:

 

7uwE8l.jpg

 

Multzam pt. feedback si pt. poze....E bine c-ai pus si-o pozã cu partea din fatzã a motocicletei,ca sã se-nteleagã de ce-am fãcut chederele alea,asa...Chiar pãtrãtzele,n-aveam cum biggrinbounce2.gif...

 

@stefanut: mersi,mersi beer.gif...

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Darian, lasa-mi te rog o adresa de mess sa tainuim putin referitor la cum o sa-mi modifici saua.... :rolleyes:

 

darianvn750@yahoo.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine mai dureaza ? oricum maine si poimaine nu pot veni dupa ele dar is curios cum au iesit :D :rolleyes:

Cred cã pânã mâine searã,le termin si pe-ale tale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-un final atasez si eu poze cu saua mea facuta de Darian. Modificari la pasager: latit, inaltat cu burete pentru extra comfort, prelungit pentru spatar la pilot. Modificari la pilot: latit, adaptat forma pentru imbinare cu saua pasager. Plus reimbracat si adaugat cusaturi in culoarea motorului.

Rezultatul:

 

Inainte: post-61362-0-89448500-1327652869_thumb.jpg

Dupa: post-61362-0-88425700-1327652884_thumb.jpg

 

Inainte: post-61362-0-63656800-1327653063_thumb.jpg

Dupa: post-61362-0-49464600-1327653090_thumb.jpg

 

Inainte: post-61362-0-90602500-1327653156_thumb.jpg

Dupa: post-61362-0-69532000-1327653188_thumb.jpg

 

Proba practica - feeling la drum lung o sa o fac la primavara:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Initial seile mele arata ca in poza moto visinie si vreau sa iasa ca in poza cu moto rosu+negru sau albastra.

Vreau seile sa fie mai subtiri(poti pune peste suportul original de plastic orice consideri tu ca e mai bun/burete silicon etc si cred ca trebuie la pilout adaugat in partea din fata ceva material ca sa nu mai ramana locul liber aprox 3-5mm, le vreau mai mult estetice decat comode deoarece fac drumuri fara pasager deci saua de a doua persoana nu conteaza deloc la confort si pe distante scurte/50-100km)

Sa aiba continuitate ce pleaca de la rezervor cu partea spate a seii pilot , inceputul seii pasager, sfarsitul seii de pasager care sa se termine cat mai aproape de aripa (linia "sa curga"/sa fie "sinusoidala"cred ca poti ma bine ca in poze)

Si sa fie imbracate daca se poate dintr-o singura bucata material cel mai bun/negru lucios,fara cusaturi cum am observat in poza moto albastra(daca e posibil si la pasager tot fara cusaturi/daca nu nu).

Binenteles care e ste si pretu.

post-13850-0-21167200-1327675053_thumb.jpg

post-13850-0-60574200-1327675099_thumb.jpg

post-13850-0-52711100-1327675125_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Hai sa le iau punctual : 1. Seaua pilotului,se poate scobi,no problem.Dealtfel,am mai fãcut-o,la sei de Virago 535.

2. De adãugat la vârful seii pasagerului,se poate.Nu prea-mi place sã lucrez orbeste,fãrã sã vadã ochiu' meu despre ce e vorba,da' hai....! Mã iau dupã ce zici tu...

3.Seaua pasagerului,NU se poate scobi aproape deloc.Buretele,e foarte subtire.Suportul de plastic,de dedesubt,e ca o cutie.Nici nu merge sã-l modifici prea usor,mai ales cã-n partea din spate,ai si sistemul de fixare. Detalii de-astea,cred cã cel mai bine,le discutãm la telefon....

4. Slabe sperantze sã pot sã re-îmbrac seaua pilotului,fãra îmbinãri...Cea a pasagerului - nicio sansã.E prea paralelipipedicã.Au si materialele astea,o limitã de elasticitate...!

Scobit,adãugat la vârf,re-îmbracat -= cam 120 ron

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai am de lipit o bucatã de burete,pe locul tãu.Azi,m-apuc si de croit.Din pãcate,din cauza vremii,nici luni nu cred c-o sã-mi vinã broderiile de la @dkid.. Ieri,am fãcut un pic de ordine,si-am gãsit într-o pungã,niste bucãtzi de material,care-ar merge bine sã le combin cu negru mat. Adicã,s-o fac în stiul negru mat cu negru lucios,numai cã bucãtzile astea,nu sunt asa lucioase,dar au altã texturã.Vrei asa ?Combinatia asta de materiale,am folosit-o la ultimie 2 sei de V-Strom.Vezi câteva pagini mai în urmã,cã-s puse si poze. Si sunt si cu chedere gri,cum va fi si-a ta...! Daca luni primesc broderiile,marti,e gata biggrinbounce2.gifCã-n week-end,acuma, termin de croit si cusut,restul de elemente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sigur man, tu stii mai bine cum se potrivesc lucioasele cu nelucioasele. Am vazut seile de care zici, e ok combinatia. moale sa fie.

Mai devreme am vazut ca autostrada spre Constanta e inca inchisa :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Darian, am vorbit la telefon, uite si o poza cu modelul motocicletei, iar in legatura cu broderia o facem cum ai zis tu, doar conturul cu gri.In rest ramane cum am stabilit, negru mat simplu, chedere si cusatura gri.post-14660-0-91555500-1327779063_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Darian, am vorbit la telefon, uite si o poza cu modelul motocicletei, iar in legatura cu broderia o facem cum ai zis tu, doar conturul cu gri.In rest ramane cum am stabilit, negru mat simplu, chedere si cusatura gri.post-14660-0-91555500-1327779063_thumb.jpg

 

OK. Astept. seile.Între timp,dau comandã pt. broderie.

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...