Sari la conținut

Reparatii sei


darian
 Share

Postări Recomandate

Salutare darian vad ca esti tatiucul sheilor :) ma bucur sa aud asta ( cred ca shaua la crossul meu si acuma e buna la cine l am vandut )

Numa bine si spor la facut shei iarna asta... poate spre primavara vin si eu cu cea de la crosul asta nou

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare Dariane, arata super lucrarile tale.

Am si io o honda cbr f4i cu sa banana si am vazut mai sus ca ai facut una pe rosu,arata misto. m-ar bate si pe mine gandul poti sa-mi dai un PM cu pretul la cea rosie sa imi fac si io o idee? multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Mersi pt. aprecieri. Nu-mi dau seama de care sea zici...Aia de Thundercat ? În fine...Pot sã-ti spun direct,cât iau în functie de complexitatea lucrãrii: Doar re-îmbrãcat seaua= 90-100 ron ; si cu adaos de burete=120 ron; modificare cu adaos de silicon si burete (stil Corbin,sã zicem)= 180-200 ron.Existã si posibilitatea de broderie.De exemplu,una cu CBR,sau F4i,ar costa încã 50 ron.Daca vrei ceva simai personalizat (cum a fost dragonul ãla mare,chinezesc,pe tot locul din spate,la un CBR F3)...creste pretzul la 150 ron...În functie de dimensiune si complexitate. Da' te gândesti cã nu modifici seaua,în fiecare lunã...Si dacã vrei sã iesi în evidentzã si sã ai si plus de comfort...

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:pics: si cu ale mele daca sunt gata

 

Uite-o pe cea a pilotului...Si unul din cele 5 motive pt. care n-am reusit sã fac aproape nimic,la sei,în ultimile 2 zile...Cã-s 5 derbedei din ãstia,mici...post-2143-0-10162400-1328194327_thumb.jpgpost-2143-0-75423900-1328194343_thumb.jpgpost-2143-0-35345600-1328194360_thumb.jpg

La noapte,o termin si pe cealaltã,care e mult mai complexã...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Darian si am revenit :) sper sa fie asta poza cu saua de cbr. tot ce este cu albastru sa fie cu galben ptr ca mobra mea e galbena :) si pe ridicatura dintr-e mine si cel din spate sa scrie CBR iar pe partea dis spate sa fie niste flacari tot cu galben. Asta asa ca sa-ti faci o idee si sa spui cam cat va costa pe PM sau aici.

AStept raspuns si spor la treburi :cheers:

post-54674-0-20365600-1328206780_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda...Aia e de Hornet...Oricum,seamãnã,ca formã.Cu flãcãrile alea...Hmmm...Motivul mi-i se pare cam chopper-istic...N-am mai vãzut la ST si SS-uri.Ok,asta nu-nseamnã cã nu se poate,sau cã n-ar da bine,pe mobrã.Mai ales dac-ai mai avea si-n altã parte,motivul ãsta.Cum vrei flãcãrile - din material,sau schitzate din cusãturã?Din material, adicã limbile croite din vinilin galben,cusut pe material negru.Vrei flãcãrile în relief ? Vrei mici,pe laterale,ca si când arde de dedesubt,si pe sea ajung doar vârfurile,sau traditionale,pe partea platã a seii? Pt. broderie, am si vorbit cu @dkid-u"...

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, motivul poate pare chopperist dar mie imi place.

Flacarile doar schitate din cusatura nu umplute si nu in relief asa mi se pare mie ca o sa arate bine si pe sa partea spate nu pe margini.

Am sa pun si o poza cu mobra,una care am gasit-o pe comp acu :crack: si se vede pe partea spate ca mai am ceva cu megru ca un tribal facut cu aerograful.

Faci un pret si restul discutam la telefon si cel mai probabil iti mai dau de lucru :).

post-54674-0-48632800-1328254729_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

O modificare "din aia ",e 180 ron.Broderia,încã 50 ron.Treaba cu flãcãrile ,asa cum vrei tu,nu e complicat,e doar migãlos.Pt. asa ceva,as mai cere încã 10-20 ron...Deci,cu totul,cel mult 250 ron.

Zic cã e migãlos,ca trebuie cusut foarte încet,pas cu pas,ca sã iasã limbile alea,fãrã zig-zag-uri...sã aibe continuitate,totul perfect arcuit...Si ca sã se vadã ca lumea,cred c-ar trebui sã cos de 2 ori,cusãturile alãturate,lipite una de alta.Ca sã dea grosime liniei de conturare,dacã-ntelegi ce vreau sã spun...Asta o sã fie iarãsi,probã de îndemânare si rãbdare,cam cum am facut cu chederele de la Dakar-ul ãla...De ma-njurat @dkid,cã de ce nu i-am fãcut si lui,asa,anu' trecut,când i-am modificat seile Intruderului...Asta e...Dacã acuma mi-a venit ideea...biggrinbandit.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Suna bine si va arata si bine zic eu si intradevar contur flacari duble s-ar vedea si mai bine.

M-am hotarat si sunt hotarat sa las saua pe mana ta :ok: ,asa ca o sa te sun in cursul zilei de maine sa hotaram cu ce curier rapid trimit si unde si cand ai tu timp. Acu la vremea de afara nu e de dat cu mobra :hurt: doar cu sania :grinbandit: .

Pretul e ok mai ales daca v-a fii cusut ca cea de hornet si mai moale la popou :).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Suna bine si va arata si bine zic eu si intradevar contur flacari duble s-ar vedea si mai bine.

M-am hotarat si sunt hotarat sa las saua pe mana ta :ok: ,asa ca o sa te sun in cursul zilei de maine sa hotaram cu ce curier rapid trimit si unde si cand ai tu timp. Acu la vremea de afara nu e de dat cu mobra :hurt: doar cu sania :grinbandit: .

Pretul e ok mai ales daca v-a fii cusut ca cea de hornet si mai moale la popou :).

 

No problem,stiu cum va fi.

He,he...cred c-ar trebui sa ma clonez,si s-o trimit la Timisoara...Câte sei au venit de-acolo...si-acuma,mai am 2 în lucru,aicea...biggrinbounce2.gif

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Heil!

Ai vazut seile mele?...daca ai vb cu @kid se pot face modelele alea de broderie pe ele....el punea problema de loc, adica daca o sa aiba loc ptr scris si simbol. Spatarul de la sissy-bar ... se poate modifica?....sunt curios, nu ma grabesc

....aaaa si ptr ca ti-ai marit familia, sa-ti traiasca si la mai mare!....sanatate la puisori!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Heil!

Ai vazut seile mele?...daca ai vb cu @kid se pot face modelele alea de broderie pe ele....el punea problema de loc, adica daca o sa aiba loc ptr scris si simbol. Spatarul de la sissy-bar ... se poate modifica?....sunt curios, nu ma grabesc

....aaaa si ptr ca ti-ai marit familia, sa-ti traiasca si la mai mare!....sanatate la puisori!

 

bigstar.gif Mersi,mersi...!

Azi,am dat 2 baietzei.Mai am de dat o fetiza si-un baietzel,plus cei doi maidanezi albi (superbi ,si foarte curati). Ai tu dreptate - "ti-ai marit familia"...c-am decis sa pastrez o fetitza...Aia gri inspicat si cu maro...Nu-s fan brac german,da' m-a cucerit...O botez Yo-yo...ca tot timpul vrea-n brate..ba sus,ba jos...wink.gif Iarasi n-am facut nimica,toata ziua,din cauza lor..

Scuze de off-topic...Speteaza - da,o sa ti-o-naltz cu 10 cm,si-o s-o fac si arcuita.O sa-mi dea ceva de lucru - s-ar putea sa trebuiasca sa bag sarme si-n ea...pina acuma,n-am mai facut asa,si la o speteaza...Dar,cum toate au un inceput..Practic,o sa fac alta,cu totul.Mi-e mai simplu,decat s-o modific pe cea originala.plus c-ar fi problematic modificatul plasticului dinauntru. Nu stiu ce-ai stabilit cu @dkid...Am vorbit cu el,azi,da' nu mi-a zis nimica,si de-ale tale broderii...Era si el,nervos..nu stiu ce nu-i merge bine,la masina de brodat si nici n-avea caldura,ca s-a fisurat de la frig,teava de gaze...la ce frig a fost zilele astea la C-ta....nu prea sunt obisnuiti acolo,cu friguri d-astea...

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Dariane !

 

Nasolie afara, si aici e la fel ... doar ca parca nu asa grav ca in alte zone.

Sheaua mea a ajuns la tine ? Am trimis-o de cateva zile cu Fan-ul ...

Daca n-o fi ramas inzapezita pe undeva ....

 

Dac-o ai, zi-mi ce crezi c-ar trebui facut ?

Eu o singura pretentie am: sa-i faci si la asta asa cum ai facut la sheaua mica cusatura cu rosu, ca sa aibe o noima, sa fie la fel amandoua, restul e pe mana ta ...

 

Toate cele bune si spor cu catzeii !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai noroc

Da,ieri a ajuns.Am si uitat sa te sun,sã-ti zic. Cu 8 cãtzei (acuma,c-au fost 10,per total),din care 5 sunt pui mici,mai mult adun mizeria fãcutã de ei,decât sã fac treabã...Ieri,au reusit sã-mprãstie în tot apartamentul, o pungã cu pudrã de burete de la seile scobite.Evident,era pudrã finã,pe care-o pãstram cã poate-mi vine vreo idee,s-o folosesc la ceva...Or fi crezut cã stau degeaba,afurisitzii....Cu seaua ta,avem de discutat...Mai ales dacã vrei sã vinzi motoru'....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bigstar.gif Mersi,mersi...!

Azi,am dat 2 baietzei.Mai am de dat o fetiza si-un baietzel,plus cei doi maidanezi albi (superbi ,si foarte curati). Ai tu dreptate - "ti-ai marit familia"...c-am decis sa pastrez o fetitza...Aia gri inspicat si cu maro...Nu-s fan brac german,da' m-a cucerit...O botez Yo-yo...ca tot timpul vrea-n brate..ba sus,ba jos...wink.gif Iarasi n-am facut nimica,toata ziua,din cauza lor..

Scuze de off-topic...Speteaza - da,o sa ti-o-naltz cu 10 cm,si-o s-o fac si arcuita.O sa-mi dea ceva de lucru - s-ar putea sa trebuiasca sa bag sarme si-n ea...pina acuma,n-am mai facut asa,si la o speteaza...Dar,cum toate au un inceput..Practic,o sa fac alta,cu totul.Mi-e mai simplu,decat s-o modific pe cea originala.plus c-ar fi problematic modificatul plasticului dinauntru. Nu stiu ce-ai stabilit cu @dkid...Am vorbit cu el,azi,da' nu mi-a zis nimica,si de-ale tale broderii...Era si el,nervos..nu stiu ce nu-i merge bine,la masina de brodat si nici n-avea caldura,ca s-a fisurat de la frig,teava de gaze...la ce frig a fost zilele astea la C-ta....nu prea sunt obisnuiti acolo,cu friguri d-astea...

...ma gandeam ...n-ar fi mai bne sa iti trimit si sissy-bar-ul ca atunci cand termini spatarul de refacut sa il montezi direct?...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...ma gandeam ...n-ar fi mai bne sa iti trimit si sissy-bar-ul ca atunci cand termini spatarul de refacut sa il montezi direct?...

 

Mi-e sã nu te coste prea mult,pt. o treabã pe care putem s-o rezolvãm doar prin comunicare...În pernutza ta,n-am gãsit nici piulitze,nici suruburi,în alea 3 gãuri...Cum se fixa pe cadru? Uite,de exemplu,la ultima pernutzã fãcutã tot asa,integral,am încastrat între plastic si burete (pe interior,adicã ),piulitze...Prin cadrul-suport,cromat,treceau suruburile. Am fãcut si variantã invers,cu suruburi încastrate-n pernutzã,si care sã treacã prin gãurile cadrului.Pe partea cealaltã,prinzi cu piulitze din alea frumoase,cromate,cu cap rotund...La modelul cu piulitze-n interiorul pernutzei,poti sã folosesti suruburi cu cap zenc,care sã vinã la nivel cu restul tzevii. La tine,nu-mi dau seama,ce-a fost...Popnituri ...?

Deci,ai 2 variante...

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-e sã nu te coste prea mult,pt. o treabã pe care putem s-o rezolvãm doar prin comunicare...În pernutza ta,n-am gãsit nici piulitze,nici suruburi,în alea 3 gãuri...Cum se fixa pe cadru? Uite,de exemplu,la ultima pernutzã fãcutã tot asa,integral,am încastrat între plastic si burete (pe interior,adicã ),piulitze...Prin cadrul-suport,cromat,treceau suruburile. Am fãcut si variantã invers,cu suruburi încastrate-n pernutzã,si care sã treacã prin gãurile cadrului.Pe partea cealaltã,prinzi cu piulitze din alea frumoase,cromate,cu cap rotund...La modelul cu piulitze-n interiorul pernutzei,poti sã folosesti suruburi cu cap zenc,care sã vinã la nivel cu restul tzevii. La tine,nu-mi dau seama,ce-a fost...Popnituri ...?

Deci,ai 2 variante...

da...au fost popnituri....ambele variante sunt ok...dar iti dai seama de diametru din gaurile alea?

Editat de rommel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da...au fost popnituri....ambele variante sunt ok...dar iti dai seama de diametru din gaurile alea?

 

Bãnuiesc cã de 6...Sã-mi zici cum preferi - pe-afarã,sã ai suruburi ,sau piulitze ...Cã-ncep cu plasticul interior si evident,cu prinderile...Sã nu uit..ca sã fiu sigur cã nimeresc la marele fix,prefer sã te pun sã mãsori distantza dintre centrele gãrilor din tzeavã...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai noroc

Da,ieri a ajuns.Am si uitat sa te sun,sã-ti zic. Cu 8 cãtzei (acuma,c-au fost 10,per total),din care 5 sunt pui mici,mai mult adun mizeria fãcutã de ei,decât sã fac treabã...Ieri,au reusit sã-mprãstie în tot apartamentul, o pungã cu pudrã de burete de la seile scobite.Evident,era pudrã finã,pe care-o pãstram cã poate-mi vine vreo idee,s-o folosesc la ceva...Or fi crezut cã stau degeaba,afurisitzii....Cu seaua ta,avem de discutat...Mai ales dacã vrei sã vinzi motoru'....

 

Lasa-i sa se distreze si ei putin pe seama ta ... ramai cu amintiri. Eu duminica am pierdut-o pe Clementina (pisica) ... dupa 3 zile de perfuzii si tratamente, nu si-a mai revenit .... Intoxicatie cu nu se stie exact ce ... probabil a calcat in ceva si s-a lins pe labute. Cleo era de fapt al 4-lea caine din haita, ca mai am si 3 dulai (2 mari si unu' mic) ... Asta e ...

 

Si in alta ordine de idei, motorul nu prea mai vreau sa-l vand. Nu s-a anuntat nimeni pana acuma, asa ca ramane al meu. Ca mi-e frica ca daca-l dau acuma, n-o sa mai fiu in stare sa-mi iau altul, mai ales ca la vara vine primul urmas .... Asa ca la mine ramane, macar stiu ce am si ce mai trebuie sa-i fac, si la urma urmei nu-s eu cine stie ce mare motociclist, sa-mi trebuiasca motoare de peste 1000, cum planuiam sa-mi iau, din pur snobism, pe care-l recunosc. Ma pot bucura si de Viraga foarte bine. De povestit legat de shea, povestim cand vrei, ti-am zis, singura mea doleanta e sa-i faci cusatura tot cu rosu, ca la sheaua mica, in rest faci ce si cum crezi de cuviinta.

 

Toate cele bune si ma ierti ca mi-am varsat of-ul aici la tine pe topic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...