Sari la conținut

Reparatii sei


darian
 Share

Postări Recomandate

cred ca e visiniu...

 

Dap,clar,visiniu ...! bigstar.gif

 

....headscratch.gif ce-ar fi ca-n loc de zvastica clasicã,sã fie una cu doar 3 bratze ..? Vorba ceea...seamãnã,dar nu e aia...wink.gif.La asa una,nu cred cã ti-ai mai lua castane...tongue.gif

 

 

 

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

se poate broda asa ceva dar nu sunt sigur ca pe lateralul seii.e spatiul destul de inghesuit si s-ar putea sa iasa cam de kakao.de fapt ar trebui sa stiu exact ce dimensiuni am la dispozitie si mai vbim....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi ! Le stiu,le-am vãzut si eu.Nu se potrivesc...Sunt prea sofisticate,prea încãrcate.Singura care-ar merge,din punctul meu de vedere,ar fi aia cu 3 bratze. ...Hi,hi...Ar fi haios ca-n loc de zvasticã,sã punã....steaua rosie,sovieticã ! crackup.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi mai simplu sa intorci bratele zvasticii si ai scapat de o grija! zvastica

 

Stiu,m-am gândit si la varanta asta bigstar.gif....Da-s destui prosti,la noi,care habar n-au cum e orientata zvastica,si-ar sãri-n sus...! Plus,c-ar fi prea evident...Oricum,rãmâne la latitudinea lui @rommel,ce preferã...Are deja,câteva optiuni... M-am gândit inclusiv la broderie cu portretul maresalului Rommel.Tocmai am vorbit cu @dkid,pe tema asta...Se poate face,dar ar ar costa cam 100 euro.Si-asa,suma asta,e pretz minim pe-afarã, pt. broderie simplã,nu sofisticatã,ca asta...

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e prea mult 100 euro...

hai sa o rezolvam mai simplu

asa post-53440-0-99865100-1327334041_thumb.gif

sau asa...post-53440-0-05280000-1327334273_thumb.gif

dar cu culori care sa se potriveasca cu restul

...seaua de intruder e destul de ialta pe laterale...cel putin asa cred eu...ramane sa decideti voi la fata locului, dar ca sa o pun deasupra si sa stau cu fundul pe ea nu are rost. Daca nu incape pe laterala renuntam la idee

Editat de rommel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e prea mult 100 euro...

hai sa o rezolvam mai simplu

asa post-53440-0-99865100-1327334041_thumb.gif

sau asa...post-53440-0-05280000-1327334273_thumb.gif

dar cu culori care sa se potriveasca cu restul

...seaua de intruder e destul de ialta pe laterale...cel putin asa cred eu...ramane sa decideti voi la fata locului, dar ca sa o pun deasupra si sa stau cu fundul pe ea nu are rost. Daca nu incape pe laterala renuntam la idee

 

Scuze,am uitat sã specific - 100 euro,ar costa portretul...Cu broderiile,vorbeste direct cu @dkid,cã el e maestrul de ceremonii,pe domeniul ãsta.Acuma...ce ti-as sugera...broderia,sã fie cu kaki,scrisul, cu negru sau cu maro,si totul,pe-o bucatã de piele bej,culoarea nisipului...Cu visiniu pe negru,parcã-i contrastul prea mic.Si nici culorile,n-ar avea nicio legãturã cu emblema...

 

 

 

 

salutare!

 

poate te'a mai intrebat cineva...ai putea pune gel la o sa? apoi sa ii tragi o broderie?

 

Multumesc.

 

salut

Da,am mai si pus,dealtfel.Mi-a adus cineva,2 pernutze din alea triunghiulare,de la Louis,sã i-i le pun pe seaua de V-Strom. Si chiar acuma,am un set de sei de 1000 RR,venite de la Timisoara,pt. aceeasi operatiune (doar pe locul pilotului, cã pt. pasager,doar plus de burete). Eu,la modificãrile de formã a seilor,folosesc silicon,nu gel siliconic.Asa cã n-am chestie de-asta..La asta de RR,de exemplu,î nlocuiesc buretele original,cu pernutza trimisã de proprietar,odatã cu seile.O sã pun si poze,cu "matzele"seii.C-o sã fie si fatza ei,destul de spectaculoasã,asta numai zic... Combinatie de negru mat si imitatie fibrã de carbon.cool.gif. Broderie - no problem.Logo ,cu modelul mobrei,sau ceva personalizat,(ce vrea muschiu' tãu biggrin.gif). Sunt destule poze,cu sei cu broderii personalizate.Dragon chinezesc,cãtzelul lui Rossi, Road Runner,etc...Astea,le vezi pe utimile pagini.

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi se pare foarte buna combinatia ...broderia,sã fie cu kaki,scrisul, cu negru ,si totul,pe-o bucatã de piele bej,culoarea nisipului....deci domnu @kid, se poate?...si la ce pret?

Editat de rommel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Am un BMW F650GS din 2003 care are o "gaura" in sa(doar musamaua s-a crapat,buretele pare ok). As vrea o retapitare simpla. Cam cat ar costa operatiunea?

Editat de Taz XL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi se pare foarte buna combinatia ...broderia,sã fie cu kaki,scrisul, cu negru ,si totul,pe-o bucatã de piele bej,culoarea nisipului.. ..deci domnu @kid, se poate?...si la ce pret?

 

He,he...Deci,mai am idei bune.....l-am sunat pebiggrinbandit.gifsoldatul @dkid, da' vãd cã doarme-n post...

Pânã una-alta,sã mai pun niste poze...O sea originalã Corbin,a unei Honde Magna 750.Venitã la re-fãcut,si mai ales,la modificat locul pasagerului.Nu mi-i s-a întins perfect,asa cum vroiam...nu mai am cpse scurte,pt. capsatoru pneumatic.Astea de la Corbin,au plasticul foarte tare,si nu merg capsate altfel.Original,de la mama lor,sunt asamblate cu popnituri. Când o sã mai gãsesc capse potrivite,o s-o aranjez cum trebuie....

post-2143-0-11098200-1327338805_thumb.jpgpost-2143-0-02295100-1327338857_thumb.jpgpost-2143-0-31615800-1327338872_thumb.jpgpost-2143-0-50988300-1327338883_thumb.jpgpost-2143-0-65390400-1327338892_thumb.jpgpost-2143-0-93792900-1327338905_thumb.jpgpost-2143-0-84659500-1327338919_thumb.jpg

 

Sper sã gãsesc si poza cu seaua originalã,ne-modificatã.Cã e mare diferenta între cum era,si cum am fãcut-o,acuma...

 

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum e saua de Dakar? :D

Pãi,am terminat cu modificarea spatelui.Am subtiat-o si-n fatzã,asa cum vroiai.Mai am sã re-lipesc buretele ãla suplimentar pe care-l avea,când mi-ai adus-o.Cred cã-n seara asta,m-apuc s-o si croiesc. Mâine searã,poti sã vii s-o iei burnout.gif

Am gãsit si poze cu seaua Corbin,aia de Honda Magna. Asa cum a venit,originalã.Sper sã se vadã diferentza dintre forma spatelui cum era,si cum e-acuma...

post-2143-0-41327000-1327344413_thumb.jpgpost-2143-0-98690800-1327344424_thumb.jpgpost-2143-0-39798100-1327344456_thumb.jpg

 

 

 

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi se pare foarte buna combinatia ...broderia,sã fie cu kaki,scrisul, cu negru ,si totul,pe-o bucatã de piele bej,culoarea nisipului.. ..deci domnu @kid, se poate?...si la ce pret?

 

de putut se poate orice:))

 

care broderie?aia cu panzer gruppe sau aia cu afrika korp?

 

cel mai bne da-mi un tel si vb direct: 0745072750

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru sa Darian. Nota 10 pentru executie. Inca un client multumit :) .

 

 

makeout.gif Mersi !

...ti-a zis sotia,ce i-am povestit...? Seaua ta,era tare si din cauzã cã cel care o re-îmbrãcase înainte,a fost lenes,si-a capsat materialul ãla lucios peste materialul original,fãrã sã-l mai scoatã...Asa c-am avut plãcerea sã decapsez 2 straturi...angryfire.gif

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de putut se poate orice:))

 

care broderie?aia cu panzer gruppe sau aia cu afrika korp?

 

cel mai bne da-mi un tel si vb direct: 0745072750

 

exact asta dar pe lateralul seii principale si cu combinatia asta de culori scris negru pe portiune de material bej (culoarea nisipului)

post-53440-0-86572800-1327389925_thumb.gif

exact cum e poza :)

Editat de rommel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pãi,am terminat cu modificarea spatelui.Am subtiat-o si-n fatzã,asa cum vroiai.Mai am sã re-lipesc buretele ãla suplimentar pe care-l avea,când mi-ai adus-o.Cred cã-n seara asta,m-apuc s-o si croiesc. Mâine searã,poti sã vii s-o iei

E in grafic? As putea maine dimineata sa trec sa o iau?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ale mele is gata ? :)gixer albastru :D

 

Mai am....Lucrez la 4 sei,odatã...La una,silicon,la alta,burete,croiesc la altele 2...

 

@rommel :biggrinbandit.gif mi-a venit Mos Craciun,c-o ditamai cutia...Stiam cã stã-n Laponia,nu la Iasi.....

 

 

 

 

E in grafic? As putea maine dimineata sa trec sa o iau?

 

C-o micã întârziere,da...Mâine,treci s-o iei. La chederele alea,am avut de lucrat mai mult decât credeam,da' tot le fac cum vorbisem wink.gif...

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...