Sari la conținut

Reparatii sei


darian
 Share

Postări Recomandate

Salutari.

A ajuns seaua de BANDIT acasa.

A iesit cam............... cu.............. 10 trepte peste calificativul SUPER.

Nu am termen de a compara calitatea lucrarii, materialul, faptul ca e super moale la ...... stii tu si nu in ultimul rand ca ai pus o parte din suflet la seaua mea si crede-ma ca se simte.

Multumesc din suflet atat tie, Dariane, pentru lucrare cat si lui Adi pentru broderie.

Doi oameni de mare caracter, profesionisti in ceea ce fac si foarte parolisti.

O sa revin cu poze imediat ce o voi pune pe motor.

Multa sanatate maestre.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bun....Mersi pt. feedback. Asta-nseamnã c-am început ziua,bine...bigstar.gif. Cel mai mult,mã bucur cã iesti multumit de rezultat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare !

Breee...S-ar putea sã prefer sã-mi trimiti seile,cu mobrã,cu tot...!biggrinbandit.gif Anu' ãsta,îmi iau alta (Vulcanu' meu,e kaput...),si printre optiuni,e si Viroaga ta...bigstar.gif

Seile,poti sã mi-i le trimiti,când vrei. Mersi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. M-am hotarat intr-un final sa refac si eu saua la hornet.

Problema e ca imi rupe fundu si mie si pasagerului, deci in primul rand ma intereseaza pentru comfort, spuma, gel, burete ce-o fi dar sa fie confortabil ca acu parca e scandura.

In al doilea rand arata-mi te rog ce model crezi ca s-ar potrivi, motorul e negru(gen corbin ai facut?).

Si nu in ultimul rand un pret si cand vrei sa ti-o aduc.

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

"gen Corbin,ai facut? " biggrinbandit.gifAuzi la el...dac-am mai modificat asa...GRA-MA-DA !!! bigstar.gifPai,numai pe ultimile 10 pagini daca te uiti,si sigur vezi cel putzin vreo 3-4...Fara sa ma laud,dar in ultimile 6 luni,cred c-au fost vreo 8 sei de Hornet,la modificat...Toate,subliniez,toate,la modificat,nu doar re-imbracat.Ca toti baietzii s-au plans ca " ma doare fundu',ca-i tare,si vine pasageru' peste mine" ....Si la 2 din ele,au mai vrut sa pun burete simai mult decat pun deobicei, in dreptul rezervorului...Ziceau ca " dadeau cu outzele de rezervor,cand puneau frana,mai zdravan".Inafara de vreo 2,toate le-am modificat in stil Corbin,inclusiv cu logo.Cel putzin 2 sunt chiar spectaculoase,cu logo "Hornet" si broderie personalizata (una cu un bondar mare,galben,pe locul pasagerului,si cealalta,cu catzelul lui Rossi,tot pe locul pasagerului).Am eu poze cu ele,daca nu le gasesti pe topic. Pretz: 180 ron,indiferent de culoare sau combinatie de texturi sau culori.Broderia cu "Hornet",mai costa-n plus,inca 50 ron. Broderie personalizata,se poate si costa-n functie de marime si complexitate.

La un Hornet negru,ar merge combinatie de negru mat cu negru lucios (doar ca aspect,ca altfel,e destul de cauciucat).Sau,diferentza de texturaPoti sa mi-o aduci cand vrei,ca-s intr-o perioada destul de lejera.Si-asi zice ca m-ajuta si vremea,ca-i cam frig sa te dai acuma,cu motoru'...

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, te sun azi sau maine sa-mi zici cum ajung la tine.

post-29633-0-50736300-1326965538_thumb.jpg

 

Cred ca asta ar fi modelul, cum zici tu cu mat/lucios nu ma pricep la alea+broderie deci la vreo 230.

Parca intr-o discutie anterioara ziceai ca nu mi-ai recomanda gel, ca nu-si merita banii sau ceva in genul.

Deci ramane doar cu burete nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Schimbarea formei,prin adaugare,o fac cu silicon.Prin experientza,am ajuns sa stiu cum sa-l torn in asa fel,incat sa fie un pic mai moale decat buretele original al seii.Ca sa fie simai comfortabila,adaug burete moale.Si ala,e pus intr-un anumit fel...wink.gif

Cand vrei,ma suni sa-ti explic cum s-ajungi cu seaua,la mine.In princpiu,trebuie s-ajungi la Cismigiu,in Centru.

Mersi !

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

"gen Corbin,ai facut? " :grinbandit:

Salut, da' cu jeleu? sau din jeleu, in fine, jeleu, ai facut? :unsure:

 

Nuuu...embarrassed.gifCa cica-s diabetic,si n-am voie.....! (Acuma,pe bune,chiar sunt ! ).

 

Serios vorbind,daca te referi la facut o sea numai din silicon,atunci da,am facut .A fost una pt. un Shadow VT 500 C,din '86. Mi-a fost trimisa doar o bucata de plastic,partea din fatza.Adica,facuta sea solo. Tin minte sigur,ca doar am avut si eu,o mobra de-asta.Si chiar imaginea din fundalul banner-ului meu,e c-o portiune chiar de la seaua asta.Numai jumatatea asta de sea,cantarita,avea 5 kg...C-am trimis-o cu Fan Courier,si trebuia sa trec si greutatea.O sea normala,din burete,pt. 2 persoane,are cam 3-3,5 kg.

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D ok, vazusem ca facea cineva reclama la sei de astea, jeleu, si nu prea imi dadeam seama cu e asta :D , as vrea sa modific seile la un CBF 600 asa si ma intrebam daca ai adus material imitatie de carbon, si cat ar dura... Editat de turku
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D ok, vazusem ca facea cineva reclama la sei de astea, jeleu, si nu prea imi dadeam seama cu e asta :D , as vrea sa modific seile la un CBF 600 asa si ma intrebam daca ai adus material imitatie de carbon, si cat ar dura...

 

Userul ãla cu jeleul,e-un începãtor pe forum,care nu prea stie nimica...Mãcar sã fi citit tutorialele pt. nou-venitzi,pe forum...Nici de reguli de bun-simtz,adicã sã nu-si facã reclamã,pe topicul concurentzei, si nici mãcar detalii simple,la ce vrea el,sã facã reclamã.Cã el probabil cã e dealer-ul pt. România,al unei firme unguresti,care printre altele,modificã si sei moto.Si fiind cam habarnist în domeniu,n-a stiut ce vor sã zicã ungurii,la faza cu jeleul...Eu,înafarã de "nemtudom romano",nu stiu o iotã de maghiarã,,,,Da' m-am prins ce vor ãia,sã zicã...wink.gif Si fãrã gugãl translate...biggrinbounce2.gif

Material imitatie de carbon,o sa comand pe la sfãrsitul saptãmânii viitoare.Face cam 2 sãptãmâni,pe drum (cã-i import SUA ).Deci,cam peste 3 sãpt. ,o sã mã pot lãuda cã am si material din ãsta. De re-îmbrãcat o sea ca a ta - dureazã o zi,maximum 2,dacã-i ud sau umed, buretele...Dacã mai vrei ceva modificare doar cu burete,sau scobire,se-ncadreazã tot în termenul ãsta.Dacã-i vorba de modificare cu silicon,atunci mai pune la socotealã,încã o zi...

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mane schimbi telefoanele mai des ca sosetele. Care mai e valabil? Ala de voda de pe pagina cealalta nu mai merge... sau cel putin nu a mers cand a incercat sa te mai sune lumea.

 

headscratch.gifHa ! Ceva nu-i în regulã,în altã parte..Vodafone-ul merge,fãrã probleme..Acu' vreo 2 luni,într-adevãr,l-am avut închis.Am si tot scris,cã puteam fi gãsit doar pe fix..Da' acum,no problem...0722.564.409 , e valabil bigstar.gif

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ACHTUNG!!!...

....ai bagat de seama ca topicul tau a ajuns la pagina 100?

in alta ordine de idei.....seile mele sunt in drum spre tine!!!

He,he...Vielen dank...! Ieri,remarcasem si eu, cã-s la pag. 99....Azi,cu problemele cu Schnauzer-ul pitic,n-am lucrat aproape nimica...Tocmai m-am întors de la veterinar...A 2-a oarã,azi...N-am reusit sã dorm decât 2 ore,noaptea trecutã. Ieri,le-am luat cãtzeilor mei,niste oase de ros...De la astea,la 2 din 3,le-a cam fost rãu,toatã ziua...Doar cã piticului,nu i-a trecut si s-ar putea s-ajung la cutzit,cu el...Cu probleme de-astea, numa' timp si chef de muncã,n-am avut...angryfire.gif...

Deci,mâine,trebuie s-astept sã vinã curierii...Cã mai am de primit un set de sei de RR,de la Timisoara....

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce faci Dariane, s-a facut bine catelusul?

 

Ai chef sa-mi faci si mie o husa pentru motor? :)

As vrea in primul rand sa fie impermeabila si sa se prinda foarte bine pe jos, sa nu mi-o sufle vantu'. Mi-ai mai zis tu o data cam ce material ar trebui sa cumpar, dar daca gasesti ceva mai bun de acolo de unde iti iei materialele pentru sei, poate iei tu, ca stiu sigur ca iei ce trebe'.

In plus, ar trebui sa vin cu motoreta la tine (saptamana viitoare, sper sa am drum p-acolo intr-una din zile) ca sa vezi exact dimensiunile si cum o poti face.

Hai ca mai vorbim pe mess cand ne gasim. ;)

Editat de Beatrice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bunã

 

Mda,cicã e aproape bine.Azi,îi scoate si branula din labã. Da' ieri,eram cât-pe-ce sã mã duc cu el,la Armeneacã,sã-i facã radiografie,ca sà stie ce-i în stomacul lui,si unde sã-l taie...

Material pt. husã,o sã fie de luat de la Bucur-Obor.E singurul loc unde-am vãzut.E-adevãrat cã nici n-am mai cãutat în altã parte...Materialul e bun calitativ,se preteazã foarte bine pt. husã moto,dar e cam scump...26 ron/m liniar...Si la o husã intrã cel putzin 7 m....Chiar si-asa,am fãcut din culoarea visinie (cea mai potrivitã,din ce au acolo),2 huse.Una pt. un chopper adevãrat,d-ãla cu roatã de 300 pe spate,si furca foooarte lungã,si-a 2-a,pt. un Dragstar de 1100,al unui prieten.Bine cã mi-am adus aminte,sa-l sun si sã-l pun sã-i facã poze...Sã nu te-astepti sã coste sub 250 ron...Doar cã o croiesc fix pt. mobra respectivã.poate sa fie folositã si pt. alta,cu dimensiuni apropiate,dar sã nu stea la fel de bine.Apropo,cã husa mea,croitã special pt. VN750-ul meu,acoperã acuma,Crossbones-ul lui @foxdesert...Cred cã stã ca naiba,având în vedere c-o croisem pt. mobra mea,cu parbriz mare,si-aia a lui,n-are deloc...De-aia,mãsor cel putzin 10-15 cote...La cruisere, simai multe,cã n-o fac simetricã.Doar la carenate merge-asa.

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, te sun azi sau maine sa-mi zici cum ajung la tine.

post-29633-0-50736300-1326965538_thumb.jpg

 

Cred ca asta ar fi modelul, cum zici tu cu mat/lucios nu ma pricep la alea+broderie deci la vreo 230.

Parca intr-o discutie anterioara ziceai ca nu mi-ai recomanda gel, ca nu-si merita banii sau ceva in genul.

Deci ramane doar cu burete nu?

 

Salut,

o mica precizare, griul de care ziceam ptr scris si cheder sau cum ii zice este asta:

http://www.bikeshop.ro/uploads/file_96743_phpYusM0L.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Heil!

probabil saptamana viitoare o sa te anunte postasul...Dupa cum am vb ti-am trimis seile si spatarul vineri. Revin cu pozele ca sa nu mai dai inapoi. Ca si culoare vreau modelul asta

post-53440-0-52813900-1327252157_thumb.jpg post-53440-0-46208700-1327252180_thumb.jpg post-53440-0-90115700-1327252210_thumb.jpg

M-am hotarat insa sa umblam putin si la comfort. Adica pune ce crezi tu de cuviinta ca totul sa fie mai moale iar seaua pasagerului cat si spatarul de la sissy-bar cat mai confortabil...poate asa ii deschid mai mult pofta doamnei mele pentru calarit :rolleyes: ... La fel pentru spatar as vrea sa-l mai inalti si sa il latesti cam cu o palma, tot pentru comfort iar daca ai sa poti sa ii faci o forma scobita de genul asta

post-53440-0-32501100-1327252515_thumb.jpg...

Cam asta ar fi...daca se poate.

Nu ma grabesc, asa ca le poti trimite si in martie, numai sa iasa treaba buna...sa imi zici te rog un pret la toata treaba asta....aa de curiozitate... se poate broda asa ceva pe lateralul seii?

post-53440-0-09399900-1327252780_thumb.png

...da fara zvastica ... ca ma iau unii la intrebari dupa aia :disappointed:

Toate bune iti urez in rest...

Editat de rommel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

o mica precizare, griul de care ziceam ptr scris si cheder sau cum ii zice este asta:

http://www.bikeshop....3_phpYusM0L.jpg

 

S-a notat.rolleyes.gifChiar am gri,tonul ãla.I-am dat si @dkid-ului comandã,sã-ti facã broderie tot cu un ton cât mai apropiat.Seaua ta,e deja modificatã,la partea cu siliconul.Mâine,urmeazã buretele suplimentar.Cam pe miercuri-joi,o sã fie gata croite si piesele din piele sinteticã. Dacã pânã vineri,primesc si bucata brodatã,cred cã-n week-end,o sã fie gata.

 

Heil!

probabil saptamana viitoare o sa te anunte postasul...Dupa cum am vb ti-am trimis seile si spatarul vineri. Revin cu pozele ca sa nu mai dai inapoi. Ca si culoare vreau modelul asta

post-53440-0-52813900-1327252157_thumb.jpg post-53440-0-46208700-1327252180_thumb.jpg post-53440-0-90115700-1327252210_thumb.jpg

M-am hotarat insa sa umblam putin si la comfort. Adica pune ce crezi tu de cuviinta ca totul sa fie mai moale iar seaua pasagerului cat si spatarul de la sissy-bar cat mai confortabil...poate asa ii deschid mai mult pofta doamnei mele pentru calarit :rolleyes: ... La fel pentru spatar as vrea sa-l mai inalti si sa il latesti cam cu o palma, tot pentru comfort iar daca ai sa poti sa ii faci o forma scobita de genul asta

post-53440-0-32501100-1327252515_thumb.jpg...

Cam asta ar fi...daca se poate.

Nu ma grabesc, asa ca le poti trimite si in martie, numai sa iasa treaba buna...sa imi zici te rog un pret la toata treaba asta....aa de curiozitate... se poate broda asa ceva pe lateralul seii?

post-53440-0-09399900-1327252780_thumb.png

...da fara zvastica ... ca ma iau unii la intrebari dupa aia :disappointed:

Toate bune iti urez in rest...

 

rolleyes.gif Mein fĂźhrer,

Deasemenea,s-a notat.Vrei ceva rosu,spre visiniu,adicã...?Sau,chiar visiniu ? Cã existã materiale,ambele variante..Chiar acuma,am folosit rosu tern,dar nu chiar visiniu.Eheee...Am lucrat 2 ore,numai la emblema de pe seaua asta...Dar...banana.gif !!!!! Mâine,când o termin,pun poze. Semnul "radioactiv",în relief...cool.gif. Revenind la seaua ta : mai putzin speteaza,care trebuie sã vãd cum e,restul,pot sã-ti spun de pe-acuma,c-o sã te coste cam 150 ron.În functie de cât de mult o sa-mi dea de furcã,sã croiesc fetzele.

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a notat.rolleyes.gifChiar am gri,tonul ãla.I-am dat si @dkid-ului comandã,sã-ti facã broderie tot cu un ton cât mai apropiat.Seaua ta,e deja modificatã,la partea cu siliconul.Mâine,urmeazã buretele suplimentar.Cam pe miercuri-joi,o sã fie gata croite si piesele din piele sinteticã. Dacã pânã vineri,primesc si bucata brodatã,cred cã-n week-end,o sã fie gata.

 

 

 

rolleyes.gif Mein fĂźhrer,

Deasemenea,s-a notat.Vrei ceva rosu,spre visiniu,adicã...?Sau,chiar visiniu ? Cã existã materiale,ambele variante..Chiar acuma,am folosit rosu tern,dar nu chiar visiniu.Eheee...Am lucrat 2 ore,numai la emblema de pe seaua asta...Dar...banana.gif !!!!! Mâine,când o termin,pun poze. Semnul "radioactiv",în relief...cool.gif. Revenind la seaua ta : mai putzin speteaza,care trebuie sã vãd cum e,restul,pot sã-ti spun de pe-acuma,c-o sã te coste cam 150 ron.În functie de cât de mult o sa-mi dea de furcã,sã croiesc fetzele.

cred ca e visiniu...

post-53440-0-46769400-1327268889_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...