Sari la conținut

Grupul posesorilor de Kawasaki ZZR


ray
 Share

Postări Recomandate

mai nu e de gluma ..serios acuma ... se fura in draci

 

unui coleg de la munca la fel i-au furat motoru un Suzuki(katana) si la fel era intre alte doua motoare un super tenere si un bmw 1100 care costau minim dublu ..?!?! dar care probabil nu ar fi incaput in duba.

 

chestia e ca si-a recuperat motorul dupa ce a facut ceva valuri, defapt politia a gasit motorul vopsit in negru pe un camp.

 

zzr nu prea vad in trafic ... am vazut decat unu aseara la iron ... cand plecam eu a venit el.

 

daca vedeam anuntul poate ma uitam mai atent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o problema la frana fata...pierde lichid pe la un etrier...inafara de garnituri mai e ceva ce ar trebui schimbat ca sa remediez problema? Ca nu vreau sa le desfac si sa constat ca mai trebuie ceva.

Editat de SEBYK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti . Unde gasesc 2 pistoane si segmenti pt zzr 250 ?( la capital de criza ) Astazi am primit minunata veste ca sunt praf . Asta era motivul pt care au scos cativa litri de benzina din baia de ulei .... pffff !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce zici sunt dusi segmentii. De ce vrei si pistoane?

Eu mai am pe undeva pistoanele cu segmenti de la un ZZR500 (4 cilindri a 125 cmc fiecare). Insa trebuie verificat daca se potrivesc. Bore and stroke :cheers:

Insa vezi mai bine de segmenti noi ca sa stii ca merita reparatia. Asa daca pui segmenti vechi aia s-au pasuit deja pe alt cilindru bla bla....e mai nasol. Si oricum garnitura de chiulasa te costa vreo 30 euro.

 

 

Baieti . Unde gasesc 2 pistoane si segmenti pt zzr 250 ?( la capital de criza ) Astazi am primit minunata veste ca sunt praf . Asta era motivul pt care au scos cativa litri de benzina din baia de ulei .... pffff !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o problema la frana fata...pierde lichid pe la un etrier...inafara de garnituri mai e ceva ce ar trebui schimbat ca sa remediez problema? Ca nu vreau sa le desfac si sa constat ca mai trebuie ceva.

Teoretic se rezolva cu garnituri. Practic... depinde daca a mai umblat careva pe acolo sa nu fi facut cumva "buba" -adica sa fi zgariat pistonasele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Teoretic se rezolva cu garnituri. Practic... depinde daca a mai umblat careva pe acolo sa nu fi facut cumva "buba" -adica sa fi zgariat pistonasele.

 

Le-am mai desfacut eu anul trecut sa curat pistoanele. Am avut mare grija nu s-au zgariat sau altceva. Abia acum recent a inceput sa curga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai suta in suta nu stiu exact cum e . Motorul e in service acum si m`a sunat ieri baiatul de acolo. A spus clar ca a gasit problema ca e vorba de segmenti si pistoane. Tipul care l`a avut inainte l`a jaruit cat a putut si de asta s`a ajuns aici . Nu pot sa merg acolo sa vad cum e ca`s la servici . Daka gasesc azi o portitza ma duc sa vad exact si va spun. Mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e ceva mai am si eu ceva piese,pistoane chiuloasa ax came supape etc..sunt de pe un zzr400 nu stiu daca se potrivesc...dar daca e ceva te ajut cu placere.

Multzani`Fain ! pe la pranz aflu exact exact ce`mi trebuie. Te tin la curent ! MErci MErci !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut la toata lumea! :hug: sunt nou printre posesorii de moto si ghici ce , am si zzr :cheers: am achizitionat de curand un kawa zzr 600 din 94' si sunt f multumit de el , nu prea ma pricep la mecanica dar imi place la nebunie cum suna . Sunt electrician auto de meserie si daca avetzi freo problema cu electrica la motorete va ajut cu placere!

 

Bafta la toata lumea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut la toata lumea! :lol: sunt nou printre posesorii de moto si ghici ce , am si zzr :) am achizitionat de curand un kawa zzr 600 din 94' si sunt f multumit de el , nu prea ma pricep la mecanica dar imi place la nebunie cum suna . Sunt electrician auto de meserie si daca avetzi freo problema cu electrica la motorete va ajut cu placere!

 

Bafta la toata lumea!

 

 

Salutari si bun venit !!!

Daca se indreapta vremea poate strangem mai multe ZZR -uri la o iesire de dimineata pana seara!!!

 

Asfalt uscat !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari si bun venit !!!

Daca se indreapta vremea poate strangem mai multe ZZR -uri la o iesire de dimineata pana seara!!!

 

Asfalt uscat !!!

 

 

Cica de maine s-ar indrepta vremea, poate facem plimbarea aia pana la urma pana nu vine iarna de tot!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

numai daca faci adaptari pt o sonda de benzina.

 

 

Am vazut ca dezmembrezi zzr400 din '92, ai semnalizatoarele fata si parbrizul?

Daca da, cat costa?(cred ca se potrivesc pe zzr-ul meu din '91)

 

Sa auzim de bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m`a sunat adineaori de la service . sunt si pistoanele duse . A gasit sa faca comanda 2 pistoane plus segmenti 600 lei . Ce sa fac ? dau comanda? nu`s cam scumpi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut :D am si eu un zzr 600 , 93 negru mat , dar am o mare problema de 1 saptamana . Cei de la care l-am cumparat nu stiau sa verifice uleiul ... au mers cu ea in jur de 30 de km si sa dus ambreiaju patineaza discurile si nu mai pot pleca dupa loc. Nu stiu ce sa i mai fac. Presupun ca este ambreiajul alte pareri ... a si uitasem are treapta a 2-a defecta se aude doar un zgomot ciudat. Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am verificat la ambreiaj se actioneaza perfect ... dar cand o bagam in treapta a 1 -a mergea in gol am desfacut si am invartit de roata si am vazut ca discurile aluneca unul pe celalalt cele cu rizuri nu sunt foarte uzate dar mai sunt unele de metal alea sunt sigur :D . Pareri ? Multumesc de ajutor pt treapta a 2 -a

Mesaj completat

Alte idei sau pareri ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Am si eu un zzr 400 din 96 cu mari probleme la sistemul de aprindere,am nevoi de o schema electrica daca ma puteti ajuta.Un baiat de pe forum mi-a dat o carte service dar din pakte nu se potriveste schema cu instalatia mi-a electrica.Incerc so repar de cateva luni dar fara rezultate.

post-51907-1256730555_thumb.jpg

post-51907-1256730570_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...