Sari la conținut

Suzuki Savage 650


spire
 Share

Postări Recomandate

atw, mersi mult de informatie...adevarul e ca daca stai si citesti ce scriu cei de pe suzukisavage.com iti vine sa nu iti mai iei acest motor....numai si numai probleme.....ma cam speriat, plus un prieten din germania care imi spunea ca nu are o reputatie grozava acest motor.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 318
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

atw, mersi mult de informatie...adevarul e ca daca stai si citesti ce scriu cei de pe suzukisavage.com iti vine sa nu iti mai iei acest motor....numai si numai probleme.....ma cam speriat, plus un prieten din germania care imi spunea ca nu are o reputatie grozava acest motor.....

toate motoarele au probleme! fiecare model are cate un punc slab!... mai ales dc trec anii peste ele...

...dar tb sa te gandesti si ca la pretul pe care il are un savage, nu prea iti iei motoreta de capacitate cat-de-cat! oricum, este o motoreta pe care inveti componentele unui motor! este FOARTE simpla si aerisita!

eu sunt (eram) atehnic si dupa 2 ani, dc ma pui sa schimb ceva la un savage, o fac cu ochii inchisi! (in afara de interiorul motorului ca nu am avut ce cauta acolo!...

si este, dupa parerea mea, cea mai indicata pt incepatori datorita pozitiei sezutului si a centrului de greutate!

Apropos, este de vanzare ca mi-am luat intruder de 800... din motive de evolutie!

 

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toata lumea! Credeam ca sunt singurul pasionat de Savage.........se pare ca am facut fixatie pe modelul asta :-))).....si eu ma intreb asemenea unora cit ma costa intretinerea ei! Daca stie cineva de unde sa o cumperi in siguranta si la ce sa ma uit? As vrea sa plec in Germania dar am inteles ca Olanda ar fi m-ai buna la achizitionarea de asa ceva??? Orice informatie mi-ar fi de ajutor......o alta intrebare pt cei care au fost "afara" la cumparaturi ar fi sa o achizitionez de la particular sau de la deler? As m-ai avea intrebari dar...............:-))) ramine asa! Toate bune si sper la ceva sfaturi de la detinatori de Savage(eu inca nu o am dar am fost obligat sa complectez spatiul asa ca........)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Sal... de 2 luni am shy yo un savage... de o luna il dau legal pe sosele...

:) ,acum am o mica problema cu distributia... 200E de la suzuki... lantz+ghidaje...

in fine...

c-am tot ce am citit pe aici...

e c-am asa... sincer... parerea mea... e shmechera cureaua...

shy yo vreau sa o fac sa sune ma rau... da parca shy asa e destul de galagioasa...

o iubesc...

pe scurt...cat mi-a mers "legal" am facut 2000km in 5 zile prin buc

problema cu distributia era de cand am luat-o de la unu care nu stia ce fel de suspensie era pe spate...

shy tot asa... e adusa de ala din germania...

a mea e lucrata...

a fost a unei firme de curierat...

shy avea 40000km cand al luat-o

shy singura problema e lantul pe care il astept... urmand vineri sa il iau...

poza cu ceasu e facuta la 5 zile dupa ce am facut permisu....

acum are undeva la 43000-43500km...

Merita TOTI BANII...

post-20629-1190425921_thumb.jpg

post-20629-1190426191_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Am o problema cu motorul meu....

mi-a iesit balansul din el...

shy am nev de carcasa noua la cutie shy de alte cateva...

care stie de unde pot sa le iau ieftinache il implor sa ma ajute....

va rog...

nu ma ignoratzi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-a iest balansul? Ce e ala?

Spune exact si cu vorbe mai multe ce iti trebuie.

Savageul are cutie de viteze separata?

Fii mai explicit, necunoscatorii sunt in ceata (ma refer la cei care nu au Savage).

asa....

arborele cotit are contra greutatzi...

ok....

asta are una in fata lui pe langa restul de 2....

pun shy poze....

cu desenele pieselor...

bucata aia de fier(crank_balancer) a tzajnit prin motor afara....

spargand crankcase-ul :ok:

caut posesor de savage care are nev de piese de motor sa ne combinam la cumparat sau care a avut unu shy nu ii ma merge pt piese...

incercam sa il luam pe tot....

poze ma jos cu ce stiu ca am nev pt moment...

post-20629-1192830673_thumb.jpg

post-20629-1192830800_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa....

arborele cotit are contra greutatzi...

ok....

asta are una in fata lui pe langa restul de 2....

pun shy poze....

cu desenele pieselor...

bucata aia de fier(crank_balancer) a tzajnit prin motor afara....

spargand crankcase-ul :ok:

caut posesor de savage care are nev de piese de motor sa ne combinam la cumparat sau care a avut unu shy nu ii ma merge pt piese...

incercam sa il luam pe tot....

poze ma jos cu ce stiu ca am nev pt moment...

Mai s-ar putea sa te ajut eu cu ceva ieftinica unnul "complet"lipsa doar chiuloasa pret in jur de 1000 si un pic de euro,numai sa nu il fi dat daca te intereseaza pot sail caut pe tip

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai s-ar putea sa te ajut eu cu ceva ieftinica unnul "complet"lipsa doar chiuloasa pret in jur de 1000 si un pic de euro,numai sa nu il fi dat daca te intereseaza pot sail caut pe tip

merci mane....

tzinem legatura....

pe forum am tot shi nr tel shy mail...

 

--- Mesaj completat în 21 Oct 2007 01:28 -------------
:ok: :eek: :D :(

nimic...

caut caut caut....

inebunesc..... :( :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuie in ambele cazuri

 

sus cu topicul. o intrebare:la apasarea franei de pe spate trebuie sa se aprinda

stopul , sau numai la cea de pe fatza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal...

va multumesc...

carcasa am luat-o de pe ebay....

cu 6 mil + drum....

a ramas bucata de fer...

satept in continuare propuneri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-are nici o legatura cu carburatorul. Trecerea la benzina fara plumb a presupus modificarea camerei de ardere, a scaunelor supapelor si a ghidurilor de supape. In principiu benzina fara plumb contine adititvi antidetonanti oxigenati, deci folosirea ei duce la saracirea amestecului care oricum e reglat mai sarac pentru respectarea normelor anti-poluare, chestie care duce la temperatura mai mare in camera de ardere, ce presupune materiale mai bune si arhitecturi care sa disipe caldura mai eficient. Teoretic, poti folosi benzina etilata intr-un motor care e gandit pt benzina fara plumb, dar vei distruge catalizatorul si ti se va ancrasa bujia mai repede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Poti baga si fara plumb, Savage nu are catalizator, dar benzina fara plumb e mai ieftina oricum, deci... Pune fara plumb, asa cum scrie in carte. Verzii te vor iubi si vei face economii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...

Fratilor, cine mai are savage si se mai da cu el? Cam cati suntem in tara asta? Dar in Bucuresti??? Ca din acest topic, si din ce am mai cautat pe forum, nu cred ca am gasit mai mult de 5-6 savage-uri.Oare chiar asa sa fie?...Astept semne de la voi. Mersi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Fratilor, cine mai are savage si se mai da cu el? Cam cati suntem in tara asta? Dar in Bucuresti??? Ca din acest topic, si din ce am mai cautat pe forum, nu cred ca am gasit mai mult de 5-6 savage-uri.Oare chiar asa sa fie?...Astept semne de la voi. Mersi!

Am eu unul. De vanzare. :P

Am mers aproape 2 ani cu el, e un motor excelent pentru inceput, usor, manevrabil si fiabil.

Cel mai mult mi-a placut la el feelingul de monocilindru (BUM-BUM-BUM-BUM... :angryfire: ) si transmisia pe curea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
serios?

iacata aici e locul!

esti mare!:wacko:

nush de ce n'a iesit nimic cand am dat search:D

Mesaj completat

Fratilor, cine mai are savage si se mai da cu el? Cam cati suntem in tara asta? Dar in Bucuresti??? Ca din acest topic, si din ce am mai cautat pe forum, nu cred ca am gasit mai mult de 5-6 savage-uri.Oare chiar asa sa fie?...Astept semne de la voi. Mersi!

 

una bucata propretar de savage, aici aici:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...