Sari la conținut

Accident Gilera DNA


Luci03
 Share

Postări Recomandate

Salut , azi ma duceam la scoala si in curte ma opreste unu si imi zice ca un coleg din clasa a avut accident grav, acesta ar fi intrat pe contrasens si s'ar fi lovit frontal cu o masina. Este in coma, la 45 min aprox dupa ce am aflat se zvonea ca a murit. Sper sa nu fie asa, era doar un copil.

Purta mereu casca si avea si o geaca de piele cu protectii, nu avea permis A1. Dar totusi nu merita nici el si nici nimeni o astfel de soarta.

 

Daca are cineva mai multe detalii sa posteze. Cand o sa aflu mai multe, cum s-a produs accidentul si in ce circumstante o sa scriu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ma copii, de ce mergeti ma fara permis :lol: ... Daca nu avea permis, banuiesc ca motoreta nu era a lui, parintii nu-i luau fara permis si singur nu putea, ca in liceu n-ai mii de euro bani de buzunar. Ala care i-a dat-o nu s-a gandit si el de doua ori? Casca si geaca erau ale lui? A avut 3-400 de euro de echipament da' n-a avut bani de permis? Imi pare sincer rau si nu doresc asta nimanui, dar vina morala ii apartine. Astept sa ne spui cum a ajuns pe contrasens. Imi imaginez ca sunt trei variante - ori a iesit in depasire fara sa vada contratraficul, ori masina din fata a franat brusc si a evitat prin stanga, ori l-a speriat ceva din dreapta (caine, pieton, masina) si a fandat spre stanga. In ultimul caz, nu pot sa judec, dar daca se incadreaza la primele doua variante, vina ii apartine in totalitate. Sa speram ca mai traieste sa invete din asta, e pacat sa se duca asa tanar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e de 50 de ce avea nevoie de carnet? Oare daca avea carnet nu iesea pe contrasens?

 

Am vazut destui care desi au carnet merg de parca nu ar avea, deci isi pierde din importanta acest plastic.

 

Problema este ca multe persoane de 16-18 ani isi cumpara scutere fara sa aibe un pic habar cu ce se mananca aceste 2 roti. se pleaca de la premiza "e ca mersu pe bicicleta"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e de 50 de ce avea nevoie de carnet? Oare daca avea carnet nu iesea pe contrasens?

 

Am vazut destui care desi au carnet merg de parca nu ar avea, deci isi pierde din importanta acest plastic.

 

Problema este ca multe persoane de 16-18 ani isi cumpara scutere fara sa aibe un pic habar cu ce se mananca aceste 2 roti. se pleaca de la premiza "e ca mersu pe bicicleta"...

 

Iti zic eu .. daca era de 50cc ii trebuia A1 ... poate de 49.7cc .. Pan` aci` stiu eu ca nu-ti tre` A1 dar .. Iti` tre` legislatie .. Si bag mana`n foc ca nu o avea facuta ...

 

Sa speram ca nu s-a intamplat nimic grav ... Eu merg pe concluzia ca din tantar se face armasar .. adica baiatu` are doar cateva zgarieturi .. Si tu auzi ca-i mort .. ! .. Sa speram ca nu-i asa .. !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti zic eu .. daca era de 50cc ii trebuia A1 ... poate de 49.7cc .. Pan` aci` stiu eu ca nu-ti tre` A1 dar .. Iti` tre` legislatie .. Si bag mana`n foc ca nu o avea facuta ...

 

Sa speram ca nu s-a intamplat nimic grav ... Eu merg pe concluzia ca din tantar se face armasar .. adica baiatu` are doar cateva zgarieturi .. Si tu auzi ca-i mort .. ! .. Sa speram ca nu-i asa .. !

 

se pare ca ai inteles ce vroiam sa zic prin 50 cc.

 

daca era de 125cc trebuia a1 dar oricum nu il salva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

probabil pt niste roni a iesit din coma, i-au trecut toate durerile si a hotarat sa nu se mai duca la politie, zic si eu :lol:

sper sa am dreptate si sa nu fie ceva mai grav ..

Editat de Cataaa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am cam saturat sa citesc atatea presupuneri si prostii de scuteristi la rubrica de accidente. Voi aici v-ati gasit sa faceti posturi. Fugi nene la spital ca e colegul tau. Pune si tu aici niste detalii.....ce a constatat politia, data, ora, chestii nu asa...

e unu in coma e coleg cu mine nu-l cunosc...etc.

pai vrei sa-ti spun io mai multe ???

Vad ca ai peste 300 de posturi. Cunosti ceva ??? Invata-l si pe ala sau altii daca da.

Spunei ca-i trebuie permis, spune-i sa stea cuminte d-astea PLM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ma copii, de ce mergeti ma fara permis :laugh: ... Daca nu avea permis, banuiesc ca motoreta nu era a lui, parintii nu-i luau fara permis si singur nu putea, ca in liceu n-ai mii de euro bani de buzunar. Ala care i-a dat-o nu s-a gandit si el de doua ori? Casca si geaca erau ale lui? A avut 3-400 de euro de echipament da' n-a avut bani de permis? Imi pare sincer rau si nu doresc asta nimanui, dar vina morala ii apartine. Astept sa ne spui cum a ajuns pe contrasens. Imi imaginez ca sunt trei variante - ori a iesit in depasire fara sa vada contratraficul, ori masina din fata a franat brusc si a evitat prin stanga, ori l-a speriat ceva din dreapta (caine, pieton, masina) si a fandat spre stanga. In ultimul caz, nu pot sa judec, dar daca se incadreaza la primele doua variante, vina ii apartine in totalitate. Sa speram ca mai traieste sa invete din asta, e pacat sa se duca asa tanar.

dar tu esti vreo "omida" de le stii pe toate? baga-ti mai baiatule banuielile si imaginatia undeva si stai in banca ta.

e plin forumul de astia ca tine de-si dau cu banuiala. suge o acadea si doar citeste, pana inveti ceea ce trebuie sa scrii pe aici.

atat am avut de spus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe data de 23.11 nu s-a intamplat in Bucuresti nici un accident cu specificatiile descrise in primul thread!

Pai e iarna, poate se inventeaza accidente la gura sobei... Cred ca stii cat de mult trebuie sa postezi aici ca sa ai 2 sau 3 buline din alea la profil... Na ca am comis-o si eu, si asa ma ridic de la super-mebru de tastatura la probabil hiper-membru de tastatura daca mai muncesc din taste...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa fie vorba de asta?

post-2973-1227659632_thumb.jpgpost-2973-1227659588_thumb.jpg

Pe scurt, baiatul care trebuia sa implineasca 18 ani peste o luna sau doua, mi se pare si ca fara permis dar in mod sigur fara echipament, mergea cu o oarecare viteza nu prea mare dinspre brancoveanu spre luica (e posibil sa scriu gresit numele strazilor, dar directia e buna), cand i-a iesit in fata un manelist cu o dacie. manelist spun ca era, pentru ca avea o freza de manelist si o privire plina de goliciune. Dacia a iesit de pe o strada din dreapta vis-a-vis de petrom si a vrut sa vireze stanga. baiatul a incecat sa-l evite, nu a reusit, s-au intalnit undeva la mijloc, baiatul a zburat 3.5 m prin aer si a dat cu mufa de asfalt, intrand aproape imediat in coma. pasagerul lui, tot fara casca, e ceva mai bine, dar nu mult.

motocicleta era o cagiva mito de 125 galbena (dupa cum se vede si in poze).

concluzii?

lipsa echipament mortala

politistii au masurat urma de frama de 6 metri. sa fiu al naibii daca am vazut ceva pe asfalt, probabil baiatul a franat, dar cauciucurile fiind reci... nema aderenta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Carcotasii care se dau cu presupusu lasati-o mai moale.

 

Am vorbit pe mess cu un coleg acum 5 min care abea a venit de la spital, se pare ca baiatul era in coma de gradul 4 si acum 2 ore a decedat. Dumnezeu sa il ierte.

 

Accidentul s-a intamplat vineri pe data de 21 in jurul orei 16:00, DECEDATUL ERA PASAGER SI NU PURTA CASCA, prietenul lui care conducea purta casca si nu el nu are decat un picior in ghips si e teafar. O masina a intrat pe contrasens si i-a lovit. Nu stiu unde a fost accidentul, o sa mai revin cu detalii maine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi-ti ma de treaba ta si mai cauta niste cocalari pe strazi sa ii pozezi , sa ii pui pe topicul tau.

:laugh: o sa atasez pozele de mai jos (ininte si dupa )

 

 

post-2973-1227659632_thumb.jpgpost-2973-1227659588_thumb.jpg

fara permis dar in mod sigur fara echipament,, baiatul a zburat 3.5 m prin aer si a dat cu mufa de asfalt, intrand aproape imediat in coma. pasagerul lui, tot fara casca, e ceva mai bine, dar nu mult.

 

concluzii?

lipsa echipament mortala

de ce trebuie sa auzim de astia ??? ce treaba au ei cu motocicletele ??? auzi... Numere aveau ???? :D

 

DECEDATUL ERA PASAGER SI NU PURTA CASCA,

intra pe topicul meu. poate-l recunosti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca va arde de motociclete?

ce are man? :P azi sunt cu motoreta la munca ,iar aseara am iesit la o tura mica ca era 7-8 grade :D

 

se pare ca lipsa echipamentului minim necesar a fost fatal...adik banala casca

 

erau* scuzati ,viteza :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Carcotasii care se dau cu presupusu lasati-o mai moale.

Accidentul de care am scris eu tot vineri s-a intamplat, intre orele 17:00-18:00. Ce spun am aflat de la politist. Unul dintre baieti era poreclit "Iuda", dar nu stiu care dintre ei, pentru ca asta mi-a spus-o un amic de-al lui, foarte afectat de faptul ca un gura-casca nu stia ca cei ce vin de pe banda doi si vor sa intre pe banda 1 au prioritate fata de cei care circula pe banda 1, mai ales daca sunt motociclete. Avea un scuter cu neoane albastre.

Nu ma intereseaza cine sunt si daca se zbarleste cineva.

Accidentul s-a intamplat pe strada care face legatura intre McDonald's Brancoveanu si Luica, la capatul dinspre CET Sud, putin mai sus de Petrom.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca va arde de motociclete?

Mie de motocicleta nu (e la dormit in garaj cu bateria la incarcat pe la servici), dar de scuterit nu ma las pana nu e gheata pe jos, ca si daca merg tot drumul cu 15km/h pana la servici tot fac mai putin decat cu metroul, plus ca pe scuterul meu nu pute a cersetor ca in unele vagoane de metrou. Mai nasol e ca astia cu masinile imi pulverizeaza din greu picaturi de noroi pe casca zilele astea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accidentul de care am scris eu tot vineri s-a intamplat, intre orele 17:00-18:00. Ce spun am aflat de la politist. Unul dintre baieti era poreclit "Iuda", dar nu stiu care dintre ei, pentru ca asta mi-a spus-o un amic de-al lui, foarte afectat de faptul ca un gura-casca nu stia ca cei ce vin de pe banda doi si vor sa intre pe banda 1 au prioritate fata de cei care circula pe banda 1, mai ales daca sunt motociclete. Avea un scuter cu neoane albastre.

Nu ma intereseaza cine sunt si daca se zbarleste cineva.

Accidentul s-a intamplat pe strada care face legatura intre McDonald's Brancoveanu si Luica, la capatul dinspre CET Sud, putin mai sus de Petrom.

 

Cei care merg pe banda 2 nu au prioritate cand vor sa intre pe banda 1. Cred ca vroiai sa zici ca cei de banda trei au prioritate cand vor sa treaca pe banda doi. cei de banda 1 nu au prioritate cand trec pe banda 2. intelegi? ce ai zis tu este fals.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei care merg pe banda 2 nu au prioritate cand vor sa intre pe banda 1. Cred ca vroiai sa zici ca cei de banda trei au prioritate cand vor sa treaca pe banda doi. cei de banda 1 nu au prioritate cand trec pe banda 2. intelegi? ce ai zis tu este fals.

o sa pun postul tau pe seama oboselii si a neatentiei :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...