Sari la conținut

De Ce "fete Motocicliste"


Smokey
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 497
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

am si eu ceva de zis, total pe dinafara:

 

eu ca om(conservar sau pieton in cel mai rau caz), sa aflu ca tipa de care-mi place are moto... nu mi-ar pica bine. Bine,sexy, etc bla bla, as prefera mai degraba sa aflu ca ea lucreaza in constructii, da cu picamerul decat ca are moto, dar asta sunt eu, si, asa cred ca-s majoritatea.

(Nu pot sa explic de ce, asa ca nu intrebati, doar ca mi s-ar parea aiurea rau)

 

eu asa imi imaginez ca stau lucrurile:

prietenii vostri sunt baicari si ei, sau nu aveti prieten. (se cere sondaj pe tema asta, clar :laugh:)

 

cine doreste sa arunce cu pietre: PM.

 

ooookeee... wooow... esti primul barbat (sau frigider sau ma rog) pe care l-am intalnit cu astfel de parere.. in cazul meu ai dreptate la faza cu prietenul..am incercat cu indivizi care nu au avut nici o legatura cu motoarele si nu a iesit bine, mai mult pt ca in sezon mai tot timpul sunt pe drumuri, intruniri etc...

dar sincer nu inteleg, odata ce esti motociclist si ai motor de ce te-ar deranja ca iubita ta sa aibe si ea..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer nu inteleg, odata ce esti motociclist si ai motor de ce te-ar deranja ca iubita ta sa aibe si ea..

 

Pe al meu nu-l deranjeaza, ba chiar se bucura ca impartasim aceeasi pasiune.Niciodata nu i-am comentat nimic legat de motoare pentru ca suntem la fel de nebuni cand vine vorba de ele. E bine sa ai pe cineva sa te sustina nu sa se opuna.

 

Pana acum nu am auzit de barbati (straight nu gay)care sa nu fie atrasi de vehicule cu motor.Cu siguranta cei care se feresc sa se urce pe motocicleta (in schimb au masina) sunt cei carora le este frica. Si asta spune tot despre cat de barbati sunt, deci, no thanks!

Editat de Vizitator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(Nu pot sa explic de ce, asa ca nu intrebati, doar ca mi s-ar parea aiurea rau)

 

eu asa imi imaginez ca stau lucrurile:/public/style_emoticons/default/rolleyes.gift

prietenii vostri sunt baicari si ei, sau nu aveti prieten.

 

 

 

 

sa fie oare teama ca va fi mai buna si mai apreciata decat tine???? sau frica si gelozia ca se uita alti barbati dupa evacuari????? :crack:

 

in general stiu ca bikeri sufera dupa o partenera care sa le inteleaga pasiunea si sa nu-i sune la fiecare juma' de ora......si astfel sa nu fie nevoiti sa faca cheia sau siriu ca pe circuit doar ca sa ajunga acasa....ca se supara domnita( sau invers- domnul)....eu stiu ca asta era satisfactia personala a sotului meu......(ce tare frate ca e cu mine si ca ne place acelasi lucru si ca nu alerg de nebun...decat doar in spatele ei sau ea in spatele meu :moto: ) :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si cum e? Cand pleaca fata pe Cheia cu motorul in we barbatul nemotociclist pleaca la fete sau cum? :rolleyes:

 

La cei care sunt amandoi motociclisti am vazut ca daca se iau si fac si un copil cazurile sunt urmatoarele:

- se lasa amandoi de motociclism si nu se mai apuca;

- se lasa cativa ani cat e copilul mic, apoi el incepe sa se mai dea, ea nu;

- se lasa cativa ani, apoi incep sa se mai dea amandoi;

 

Cand e fata motociclista poate fi lasat barbatul nemotocilist cu pampersii si ea sa plece pe Cheia, de exemplu? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Nico stii care pare sa fie problema generala? Barbatii au prea multe hobby-uri si femeile prea putine. Imagineaza-ti ca, in momentul in care ea se da cu motorul, el joaca fotbal, sau practica diverse sporturi, se duce la sala, iese la o bere cu baietii, fara stricta ei supraveghere :)) Ei bine, momentul asta de libertate e satisfacator pentru ambele parti (zic eu). Bine , eu vorbesc de cuplurile fara copii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Nico stii care pare sa fie problema generala? Barbatii au prea multe hobby-uri si femeile prea putine. Imagineaza-ti ca, in momentul in care ea se da cu motorul, el joaca fotbal, sau practica diverse sporturi, se duce la sala, iese la o bere cu baietii, fara stricta ei supraveghere :)) Ei bine, momentul asta de libertate e satisfacator pentru ambele parti (zic eu). Bine , eu vorbesc de cuplurile fara copii.

 

sau ...totusi mai bine se dau amandoi cu motorul. e mai comod asa :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am observat barbati care sunt in stare sa-si ia motor cand realizeaza ca asa poa sa o mai taie de acasa, mai ales cei care sunt sigur ca ei nu-i va placea si va prefera sa stea acasa! :laugh: Ce nu face omu' ca sa mai scape!

 

D-alea cu "noi mergem la enduro si ne murdarim, stam toata ziua prin paduri, tu ce faci?-Eh, pai atunci eu stau acasa!"

Si asa au castigat un weekend d-ala vorba lu Iorgu, cu curve and stuff!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si cum e? Cand pleaca fata pe Cheia cu motorul in we barbatul nemotociclist pleaca la fete sau cum? :rolleyes:

 

La cei care sunt amandoi motociclisti am vazut ca daca se iau si fac si un copil cazurile sunt urmatoarele:

- se lasa amandoi de motociclism si nu se mai apuca;

- se lasa cativa ani cat e copilul mic, apoi el incepe sa se mai dea, ea nu;

- se lasa cativa ani, apoi incep sa se mai dea amandoi;

 

Cand e fata motociclista poate fi lasat barbatul nemotocilist cu pampersii si ea sa plece pe Cheia, de exemplu? :)

 

 

Mai e o varianta: se dau pe rand cu motorul in acest timp (sau au bani de baby sitter), cand copilul face 3 ani ii cumpara si lui mobra si il indruma spre aceast domeniu.

Apoi cand copilul e marisor face enduro pana isi ia carnetul si ies toti trei pe strada :)

 

one big happy family!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@niko + Hondita500 - bune glumele cu frigiderul :laugh:

 

@Ice-queen - la tine e altceva, si el e motociclist, eu vb de ea cu moto, el nu.

 

 

curiozitate: este vreo tipa pe aici care are barbat nemotociclist? (nu luam in calcul cele care nu au barbat deloc)

 

bine spus, asta vroiam sa vad. pana acum 1 (una, nu unul, e vb de fete)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si cum e? Cand pleaca fata pe Cheia cu motorul in we barbatul nemotociclist pleaca la fete sau cum? :rolleyes:

 

La cei care sunt amandoi motociclisti am vazut ca daca se iau si fac si un copil cazurile sunt urmatoarele:

- se lasa amandoi de motociclism si nu se mai apuca;

- se lasa cativa ani cat e copilul mic, apoi el incepe sa se mai dea, ea nu;

- se lasa cativa ani, apoi incep sa se mai dea amandoi;

 

Cand e fata motociclista poate fi lasat barbatul nemotocilist cu pampersii si ea sa plece pe Cheia, de exemplu? :)

 

 

ai uitat variantele.....

1- nu se lasa nici unul nici macar cand bebe e mic.....si

2- cand fata pleaca pe Cheia...barbatul nemotociclist sa mearga la peste, sau un fotbal, sau o bere cu baietii sau ce-i place lui....iar piciu la bunici....si asa sunt ambii fericiti.. :banana:

 

sa fiu putin rau:

depinde ce face inainte sa plece :D

 

 

si uite asa....ne-ai dat motiv sa mai umplem vreo cateva pagini cu pareri pro si contra...well done... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

legat de 'prietena care ia motorul la o tura', revin cu o gluma:

 

Exista bucatarii asa mari incat te poti da cu moto prin ele?

 

:laugh:

 

si uite asa....ne-ai dat motiv sa mai umplem vreo cateva pagini cu pareri pro si contra...well done... :cheers:

 

vesnic dornic s-ajut la strangerea si ungerea lantului ce pune in miscare comunitatea asta :bigstar:

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai e o varianta: se dau pe rand cu motorul in acest timp (sau au bani de baby sitter), cand copilul face 3 ani ii cumpara si lui mobra si il indruma spre aceast domeniu.

Apoi cand copilul e marisor face enduro pana isi ia carnetul si ies toti trei pe strada :)

 

one big happy family!

Da,ai dreptate,la fetita mea i-am luat deja motor,s-a dat,are deja si o tranta la activ iar inca nu are 3 ani!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...