Sari la conținut

De Ce "fete Motocicliste"


Smokey
 Share

Postări Recomandate

Va salut si eu din Brasov. Anul trecut m-am dat prea putin, ca am cumparat o motocicleta un pic defecta. Acum e gata de drum. La intrebarea " de ce fete motocicliste" eu va raspund usor : la mine este in sange. Amandoi bunicii mei au avut motoare (IJ-uri), asa ca am crescut in preajma lor.

Asfalt uscat .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 497
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Sal tuturor vad ca sunt foarte multi baieti revoltati pentru ca avem printre noi si fete motocicliste... eu unu spun ca e o treaba buna adica ma bucur sa vad ca mai exista si fete care au capusorul pe umeri si nu sunt cu el prin noori ...iertati-ma eu locuiesc in Oradea dar aici marea majoritate a fetelor sunt instabile psihic si categoric traind aici intr-un fel tindeam sa cred ca asa e peste tot..pana mi-am dat seama ca nu toata lumea e la fel si ca nu poti judeca pe nimeni aniway's sunt baiat nu sunt fata..sa nu interpreteze nimeni gresit...prima mea motocicleta e o honda sabre de 1.100 centimetri cubi da e veche asta e si am intalnit maxim 5 motocicliste din Oradea pana acum in 3 ani de zile de cand cu ajut lui Dumnezeu sunt motociclist cu acte in regula si fara evenimente ;) mie unu mi se pare fenomenal ca o fata sa fie motociclista am dus foarte multe fete pe motor si la marea majoritate le-a fost frica ba au avut emotii ba au vrut sa se arunce jos de pe el.. :laugh:) in fine.. am de spus doar ca ma bucur ca se intampla lucrul asta adica ca avem si fete printre noi ... asta demonstreaza totodata si pentru conducatorii de conserve ca suntem cat se poate de oameni normali ... si poate sunt mai anormali ei decat noi si ca intr-adevar este un lucru frumos faptul ca esti motociclist cu riscuri si fara riscuri... iar pentru baietii care sunt atat de mirati....de ce fete motocicliste ???.... puneti-va intrebarea urmatoare...de ce fete soferite pe camioane mari de 25..35 de tone ?:)) aia mai e mirare..dar de motocicleta nu e foarte mare..hai v-am pupat si poate ne vom strange toti o data la o intrunire ceva in tara asta pe undeva sa ne cunoastem si personal cu totii aveti grija de voi asfalt uscat si fara evenimente .

 

 

Hey.. si eu mi-s din Oradea. Deci suntem 6 motocicliste :lol:

si de unde parerea asta ca majoritatea fetelor sunt instabile psihic? pai daca o luam asa.. nici la categoria barbati nu e mai roza situatia

Editat de maria.lazar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si de unde parerea asta ca majoritatea fetelor sunt instabile psihic? pai daca o luam asa.. nici la categoria barbati nu e mai roza situatia

Nu pot fi majoritatea instabile psihic, normalitatea e data in general de majoritate :laugh: Iar daca toti sunt instabili psihic atunci cei care nu sunt instabili sunt anormali, iar ceilalti sunt perfect normali. Deci nu te impacienta, a fost doar un exces in exprimare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hey.. si eu mi-s din Oradea. Deci suntem 6 motocicliste :laugh:

si de unde parerea asta ca majoritatea fetelor sunt instabile psihic? pai daca o luam asa.. nici la categoria barbati nu e mai roza situatia

 

si eu tot din oradea sunt.deci vom fii 7.mai la anu;))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...
:blink: uuuuuuhhh!

presimt ca se vor isca niste fulgere pe la topicu' asta...care o fi de fapt problema?ca fetele nu pot stapani ceva care vibreaza la fel de bine?

tin sa va zic ca sunt o beginner si ma laud cu asta :D

vreau sa invat cateva secrete macar,dar aveti dreptate...cam putine gagici din pacate!

fetelor,tineti-va tare pe pozitie,de coarne sau..ma rog! :goodposting:

 

 

hahaha

vibreaza la fel de bine, dar e mare, e tare si asculta numai de comenzile noastre....

un amic a facut o gluma pe tema asta...cica daca vibreaza sub mine 2 ore nu mai am nevoie de barbat...hahaha

hai, fetelor !

suntem inca pe coarne pe vremea asta superba !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, cred ca gluma asta o aude negresit orice femeie motociclista. :goodposting:

 

hahaha

vibreaza la fel de bine, dar e mare, e tare si asculta numai de comenzile noastre....

un amic a facut o gluma pe tema asta...cica daca vibreaza sub mine 2 ore nu mai am nevoie de barbat...hahaha

hai, fetelor !

suntem inca pe coarne pe vremea asta superba !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Buna! Eu sunt Ancuta, sunt incepatoare..am carnet din 2010 dar am prins prea putin din sesonul trecut, asadar cum a iesit soarele hop si eu cu motoreta. :bounce:

 

"De ce fete motocicliste?" Dar de ce baieti motociclisti? :laugh: Cand tresari de fiecare data cand auzi zgomotul unui motor, cand te uiti cu tristeste cand trece cate un motociclist/motociclista, cand ii admiri in trafic si tu stai in masina, cand crezi ca mersul pe 2 roti te va face mai fericita.....atunci clar trebuie sa devii una dintre ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos! Poate vor fetele sa ne intalnim intr-un weekend sa ne cunoastem si eventual sa ma mai initieze si pe mine in tainele motociclismului. :bounce:

Numai bine si asflat uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Buna!Sunt Ela...incepatoare...de ce "fete motocicliste":pentru ca iubesc libertatea si pentru ca EL e singurul care nu ma va trisa niciodata.ASFALT USCAT!

 

Ptiu, sa nu te deochi. Ce alegere inspirata ai facut pentru prima motoreta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna!Sunt Ela...incepatoare...de ce "fete motocicliste":pentru ca iubesc libertatea si pentru ca EL e singurul care nu ma va trisa niciodata.ASFALT USCAT!

bravo pt alegere..de acu mai urmeaza sa'ti pui niste buburuze,flori si nr preferential. Neaparat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bravo pt alegere..de acu mai urmeaza sa'ti pui niste buburuze,flori si nr preferential. Neaparat.

hehehe nu ma caracterizeaza :D

 

Ptiu, sa nu te deochi. Ce alegere inspirata ai facut pentru prima motoreta.

nu ma deochi ca port rosu :blbl: ...de ce asa ironic? :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ma deochi ca port rosu :blbl: ...de ce asa ironic? :what:

 

Incearca sa privesti situatia intr-un mod mai obiectiv. Vizualizeaza experienta ta, drumurile romanesti, motocicleta pe care o detii si scopul/mediul pentru care a fost creata. O sa observi niste discrepante. Mari. Sau nu.

 

Nu stiu, zic si eu. Cum am mai spus: nu am motoreta, imi dau doar cu parerea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca sa privesti situatia intr-un mod mai obiectiv. Vizualizeaza experienta ta, drumurile romanesti, motocicleta pe care o detii si scopul/mediul pentru care a fost creata. O sa observi niste discrepante. Mari. Sau nu.

 

Nu stiu, zic si eu. Cum am mai spus: nu am motoreta, imi dau doar cu parerea.

Pareri sunt multe...consider ca ce se poate intampla pe 1300 se poate intampla si pe 600.Mai mult ar conta zic eu cat la suta din cerebel functioneaza si cat de larg ai jocul la incheietura de la mana dreapta...

 

Moarte Usoara :friends:

...de ce nu as muri pe trecerea de pietoni???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ti se pare asa cool incearca tu si cand o sa ne intalnim ai sa-mi povestesti(dak ai sa mai tii minte)

 

Te las pe tine! Mai bine ai citi ce s-a scris mai sus, ori prin alte topicuri. Chiar n-am nimic cu tine, să nu înțelegi greșit. La cât mai mulți km!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e 99% troll si voi va atacati fara rost. :cheers:

relax ... nu e troll.

E o fetiscanca reala si chiar are o hayabusa.

Dealtfel provine dintr-o familie in care si fratii au motoare ...

Da' asa-i cand faci speculatii de (cuvant urat) pe forum ... trolli deveniti voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e reala si au si alti membri ai familiei motoare, atunci nu-mi explic lipsa de inspiratie cand i-au cumparat motor fetitei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e reala si au si alti membri ai familiei motoare, atunci nu-mi explic lipsa de inspiratie cand i-au cumparat motor fetitei.

Nu-l cunosc pe ta-su ... da' nu cred ca ai varsta sa fii tu ... Nu intelege gresit, dar e deja tardiv sa ii dea cineva explicatii si sfaturi pro/contra ... motoreta e deja intre picioarele ei ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...