Sari la conținut

Ij Festival


lil debul
 Share

Postări Recomandate

Vizitator moto_comuniste

felicitari! sa-l stapanesti sanatos! despre vopsea: da, incearca la Policolor, dar nu Emaur, recomand Duralchid sau mai ales Klar.E posibil sa aibe ce vrei tu. Sigur insa nu stiu...

Editat de moto_comuniste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari!

Bine ai venit in grupul posesorilor de Ij '56!!! :ok:

Sa o stapanesti sanatos, fara incidente si probleme!

Daca totusi nu gasesti vopsea incearca sa amesteci doua culori, dar probabil tu vrei vopsea mata...cred ca o varianta buna este a lui @mihaiachi, iar pretul nu mi se pare deloc mare.

 

Numa' bine! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motoru este absolut original, spre norocul meu. Cu vopseaua o sa incerc in Vitan , la Policolor, vreau ceva Wehrmacht , semimat si vopsesc tot , inclusiv ghidonu. Singura chestie e ca tre s-o trec pe 12 v si deci caut un frezor sa sape in carter, da sa fie bun ca daca il buleste sap eu in el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai daca nu gasesti vopsea iti vand io un bidon de 2L de vopsea de la Armata Romana, culoare verde "TAB".

Io am luat-o pt Ural dar dupa ce am muncit la vopsit la el muuult, m-am gandit ca mai sigura e o culoare Duralchid Verde deschis.

Deci exista un pericol de incretire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

Motoru este absolut original, spre norocul meu. Cu vopseaua o sa incerc in Vitan , la Policolor, vreau ceva Wehrmacht , semimat si vopsesc tot , inclusiv ghidonu. Singura chestie e ca tre s-o trec pe 12 v si deci caut un frezor sa sape in carter, da sa fie bun ca daca il buleste sap eu in el.

 

poti sa-i faci si flansa si sa nu mai frezezi! asa poti s-o faci si pe 6 daca te apuca vreodata restaurarea 100% si poti s-o faci si pe 12 :lol: in alta ordine de idei daca gasesti o cama de 12v (aia de la platina) pe undeva zi-mi si mie te rog ca si eu am un ij 56 dar am pierdut cama aia si mi-e dor sa ma dau cu el :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai daca nu gasesti vopsea iti vand io un bidon de 2L de vopsea de la Armata Romana, culoare verde "TAB".

Io am luat-o pt Ural dar dupa ce am muncit la vopsit la el muuult, m-am gandit ca mai sigura e o culoare Duralchid Verde deschis.

Deci exista un pericol de incretire.

zi-mi te rog care-i treaba cu incretzirea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

caut un frezor sa sape in carter, da sa fie bun ca daca il buleste sap eu in el.

Nu se sapa nimic in carter. Vino sa il vezi pe al meu pe 12, facut cu flansa. E mai usor si mai rapid de facut asa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer iti spun ca la fratele meu. Nu te cirpi ca mai rau te rupi. Ia un policolor(vopsea auto), cu intaritor si tot ce trebuie si dute frate la un vopsitor, si sa aiba si cuptor ca e cancer afara, nu de aia de au ei in garaj un jeg de compresor. Intreaba pe forum , sigur avem si vopsitori printre noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai toata motocicleta....shi as vrea o vopsea superioara..nu shtiu daca o s-o vopsesc la cuptor k mi-a cerut ala 1,3 mil manopera:rez,cutiile laterale shi terminatzia la ij, + vopseaua,+vopsitu cadrului cred ca trece de 2,5 mil ,ceea ce cred ca e enorm pt un ij chiar daca e al meu shi i-am dat tot ce-i trebe...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ura,am reusit.Am un festival,din pacate fara atas si il reconditionez.De unde iau si eu un kaki Wehrmacht?

scuze ca ma bag si euca musca in lapte, dar nu aveti cotu de la esapament, ala din motor :crack:

Din pacate mie imi lipseste :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

si io la fel. adica si eu mam apucat sa mi restaurez iju. dami si mie nr tau de tel la cristea_madali@yahoo.com sau trimitemi un mesajn si til dau io. mot intentionez sa arate ca in poza

post-8246-1135522885_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si io la fel. adica si eu mam apucat sa mi restaurez iju. dami si mie nr tau de tel la cristea_madali@yahoo.com sau trimitemi un mesajn si til dau io. mot intentionez sa arate ca in poza

asta din poza nu are sea originala. Ij 56 aresea lunga de felul lui

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam tarziu am vazut postul asta

 

Felicitari pt achizitie, sa te duca multi km fara nici un incident decat alea placute :friends:

 

Cu vopseaua e mai complicat, pt ca cele nemetalizate au lacul in ele. Poti sa o vopsesti asa, sa o matuiesti si apoi sa gazezi peste ea ca sa dea astepctul ala rugos pe care il are vopseaua militara :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...