Sari la conținut

Postări Recomandate

Cumpar o sha de XTZ 750. Nu conteaza starea buretelui..


» Post actualizat in 18 Jul 2017 08:25

Salut baietii!

Caut rulmentii astia pentru articulatia din spate pe care e prins amortizorul. Aveti idee in Romania unde ii gasesc? Am cautat in Timisoara dar nu sunt.

earings:

4x 20 x 27 x 20 for both of the dog bones bolts IKO code TA2020Z
2x 20 x 27 x 15 link to the frame bolt IKO code TA2015Z
Seals:
6x 20 x 27 x 5 for all of the above

 

Multumesc!


» Post actualizat in 18 Jul 2017 13:18

Am gasit pe Ebay, pt viitor cine mai cauta, preturi bune si la transport aici http://www.ebay.de/usr/revolve_bearings_and_pt_ltd


» Post actualizat in 23 Jul 2017 08:15

Are cineva si nu ii trebuie protectia de apa/praf a rulmentul de jos de jug? Mi-am cumparat rulmentii separat, nu kit, si piesa aia nu e. Nici in microfische nu apare nimic acolo..


» Post actualizat in 23 Jul 2017 18:38

Asa, pentru cine va mai schimba rulmentii la jug.

Cel de jos e Koyo 32006 JRRS. Neaparat trebuie JRRS ca asta contine si protectia de cauciuc/metal pentru praf/apa.

Ala de sus e 32005.

Sunt in UK cu 8lire setul.


» Post actualizat in 24 Jul 2017 08:28

Alta intrebare!

 

Ce model de cablu de ambreiaj sa cumpar, sa fie mai lung ca cel original? Cu high bend + rox risere treaba e la limita. Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutare!

Intrebare: am pus stop cu LED si nu merge ok, in sensul ca e aprinsa pozitia imediat ce pun contact, apoi la pozitie/faza scurta se aprinde ca si cum as pune frana.

Si la actionare frana, nu se intampla nimic..

Aveti idee ce trebuie facut sa functioneze OK instalatia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Intrebare: am pus stop cu LED si nu merge ok, in sensul ca e aprinsa pozitia imediat ce pun contact, apoi la pozitie/faza scurta se aprinde ca si cum as pune frana.

Si la actionare frana, nu se intampla nimic..

Aveti idee ce trebuie facut sa functioneze OK instalatia?

Păi verificăm mai întâi stopul (conform schemei de conectare; e cu LED, chiar contează polaritatea) apoi verificată instalaţia-n coadă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, deci rezistenta de putere in serie cu firele. Merci!

 

Btw, am pus LED H4 de 7000lumeni in sticla din stanga, e foarte ok. A costat ceva, de la Cyclops Adventure, dar merita investita. Numai sa nu ma opreasca politia.. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Orice tip de bec vrei să bagi în far cu oglinda H4... trebuie să aibă caracteristicile din poză (poziţionarea sursei de lumină faţă de focarul oglinzii).

Altfel vei avea o superbă "stropitoare" de lumină!

post-106-0-81111200-1502908785_thumb.jpg

Editat de nflt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salut! Caut posesor de xt1200, bucuresti sau prin zona, dispus sa piarda 10 minute la povesti cu mine, sa vad jucaria, si sa ma sui pe ea. Vreau sa imi fac o idee legata de pozitie. Urmaresc in speta model 2010-2012..

Dau bere la schimb :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 1 month later...

Salut!

Am o problema electrica, poate aveti idei..

Am dat jos toata coada motoretei si am pus un stop pe Led-uri omologat de strada. Are 3 fire, si le-am conectat la mufa ce vine in spate. Masa - negru, si mai 2 fire, la pozitie si frana. Cand pun contact, primul rand de leduri e deja aprins, cand pun pozitie-faza scurta, se aprinde al doilea rand.

Si frana nu mai aprinde nimic prin urmare. Am incercat si cu rezistente in paralel pe masa/fir verde sau masa/fir albastru sau cum e. Mai scade lumina la led dar tot e aprins de la inceput.

Idei?

Merci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Păi, deci... ai contactul de frână blocat. Mai rămâne de stabilit care... fața sau spatele. Spor!

Editat de nflt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spatele! :)) Merci!

nu m-am gandit sa verific, ma gandeam la ceva consum , cum ca LEDul are consum mic de curent si ca se intampla ceva in retea.. A stat motocicleta si inainte functiona OK contactul, o sa dau cu WD sau ceva contact spray acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Stiti daca cineva produce la noi (Bucuresti, Romania) sidecase-uri cu suport cu tot pentru Yamaha Super Tenere de 1200 din 2017? Am incercat la heavyduties.ro dar nu fac pentru Super Tenere 1200..

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Salut baieti!

La suruburile de la carenaj, cele de sus din stanga/dreapta bordului, la mine e cam rupt plasticul negru si nu mai stau bine carenele prinse acolo. .Voi ce solutii ati folosit? Ati lipit pe partea neagra ceva piulita si venit de sus cu alte suruburi... ? Alte idei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. De ceva timp m-am utilat cu 2 super Ténére, pe lângă Transalp. Mă interesează care este "călcâiul lui Ahile" la modelul acesta. La ce să mă aștept să pice mai des. Mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fisuri la cadru.

Si ce se mai recomanda, relocare releu de sub sha, sa fie dus altundeva, gen in fatza ascuns sub carenele de la faruri.

Eu am schimbat arcurile/arcul spate cu unele progresive de la Hyperpro si e diferenta in bine, in special pe spate.

 

In rest e racheta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Fisuri la cadru? Asa slab este? Suspensie este schimbata și la mine, față/spate, arcuri progresive hyperpro+schimbate furtune de frână cu unele metalice. Pe frânare sta bine, poți da în frâne bine de tot. Am sa vad care este treaba cu releul. Interesant metoda de verificare nivel ulei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...