Sari la conținut

BMW Voineasa 2009


22iulian
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 396
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

sper sa nu mi se indeplineasca zis-a cu venitul cu microbuzul. Revizia pixdii, si acu s-au adunat toate. :laugh:

 

lasa ma ca te ia careva pasager :wink:

 

DA!

Venim cu motoarele?

 

care are :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a) "Bucla Mare" : Ciungetu -Petrimanu -Curmatura oltetului -pestera Polovragi -Novaci-Ranca -67C Pasul Urdele -Obarsia Lotrului -Lacul Vidra -Cataractele Lotrului (drumul vechi) -Voioneasa -Ciunget

E mai frumoasa varianta asta.Ar fi pacat ca traseul sa nu includa Lacul Vidra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut am fost recent pe traseul Petrosani-Groapa Seaca-Lacul Vidra ,eram curios sa vad daca se poate trece din cauza zapezii,drumul este curat,pe un drum forestier de pe cealalta parte a lacului am dat de ceva urme de zapada dar se poate umbla fara probleme in schimb inspre pasul Urdele nu sunt sanse de ajuns deocamdata.

Imi pare tare rau ca nu pot veni cu voi(avem in Timisoara campanie antiaccidente si tre sa fiu prezent) dar va doresc distractie maxima.

 

Imagini

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea e de stat cu cortul in perioada asta.La anul poate organizam ceva in Iulie.

 

Ce zicea vulpea de strugurii aia la care nu ajungea ?

Ah..da..zicea ca la anul vulpea o sa creasca mai mare si o sa ajunga si ea la ei....

 

Hi....Hi...Hi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

-ce traseu vom aborda ziua de Sambata 09 mai ...aici exista cateva variante:

a) "Bucla Mare" : Ciungetu -Petrimanu -Curmatura oltetului -pestera Polovraci -Novaci-Ranca -67C Pasul Urdele -Obarsia Lotrului -Lacul Vidra -Cataractele Lotrului (drumul vechi) -Voioneasa -Ciunget

:) "Bucla Mica" : Ciunget -Petrimanu -Curmatura Oltetului -Polovraci -Pasul Urdele-Drumul strategic -dreapta spre Ciunget prin valea Rudaresei -Chica Lupului -

c) alte propuneri

 

Frumos! Doar de s-o mai topi din zapada din pasul Urdele! Vroiam sa pun o poza cu harta traseelor, dar e pe alt pc. Poate o gasesc miine ca sa aiba lumea o idee. Oricum, cei care vreti sa mergeti, pregatiti echipamentul de iarna!

Insa...Nene Iuliane.....Matale cu gumele alea ale matale ce te vei face? Ori te iei la intrecere cu Ivan, ori le schimbi, ai?

 

@Enduristul: Lacul Vidra se poate vizita oricum, o plimbare de 1-2 ore si pe sosea, chiar si in varianta ca nu trecem pasul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insa...Nene Iuliane.....Matale cu gumele alea ale matale ce te vei face? Ori te iei la intrecere cu Ivan, ori le schimbi, ai?

Daca si Iulian are mersul pe doua roti in singe,asa cum imi place sa cred ca l-am cunoscut,cred ca amindoi vom putea merge pe orice drumuri parcurse de voi,ceilalti,chiar si fara cauciucuri! :)

Oricum,io n-am de gind sa-mi "upgradez" :bigstar: bestia doar pentru citiva kilometri de drum de tara...asa ca poate sa mearga bine-merci si cu slicurile de acum 3 ani!Si sincer,nici nu cred ca am de gind sa traversez muntii doar pentru a-mi demonstra mie si altora ca pot,preferind sa stau la umbra cu Enduristu',Mihaita,Adi,s.a :) ...si muierile din dotare,evantual cu cite-o bere sub nas,o undita sau alte acareturi care sa-mi confirme ca sint in vacanta si nu am voie sa ma stresez sau sa fac efort! :finger:

Si cred ca daca aceasta este o intilnire a BMW-istilor,nu trebuie sa supunem bietele capre la cazne,mai ales ca unii vor veni cu motoare de strada sau neechipate,cu bagaj si "muieri supradimensionate",iar intilnirea neconstituind neaparat despicarea muntilor pentru a scoate aceasta marca din anonimat!Ori voi nu stiti ce-i aia o intrunire? :D

Editat de ivan_pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce zicea vulpea de strugurii aia la care nu ajungea ?

Ah..da..zicea ca la anul vulpea o sa creasca mai mare si o sa ajunga si ea la ei....

 

Hi....Hi...Hi...

Iulian, o sa ma prefac ca am ras la gluma ta desi e prea subtila pentru mine si recunosc ca nu am inteles-o.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dincolo, pe sectiunea Gorjenilor, Iulian m-a rugat sa ma informez despre starea drumurilor din munti...si ca sa nu repet, aveti aici un link.

/index.php?...p;#entry1855522

Postul nr.10 da detaliile care ar trebui sa faca lumina asupra celor solicitate!

Sa ne vedem sanatosi! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dincolo, pe sectiunea Gorjenilor, Iulian m-a rugat sa ma informez despre starea drumurilor din munti...si ca sa nu repet, aveti aici un link.

/index.php?...p;#entry1855522

Postul nr.10 da detaliile care ar trebui sa faca lumina asupra celor solicitate!

Sa ne vedem sanatosi! :D

 

Multumim frumos Nene Ivan,

Vestile sunt naspa...n-o sa incalecam 67C-ul

Vedem noi pe unde ne dam...vorba ta..pana la urma ne-om vedea sanatosi, stam la "un" pahar,...

Maine-i 1 Mai..mai e 7 zile !

 

Ma duc (sa-mi schimb uleiul...) sa-mi umplu paharu'..beau feteasca alba cu pepsi.....fac antrenament ! :D

 

@Mr. Zeroo.....cum stam cu alunele ?

Editat de 22iulian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi o sa ajungem Sambata dimineata.Daca mai vrea careva sa plece din Bucuresti tot Sambata,dati si voi de veste ca sa stabilim ora si locul de intalnire.Eu asi pleca pe la 6-7 din Bucuresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si io tot simbata vin, asa ca daca vine cineva pe ruta Tg-Jiu - Rm.Vilcea, sa zica aici, ca poate venim in haita!

De la Gorj isi anunta prezenta trei motoare, poate intre timp ajunge si cel de-al patrulea din Italia, nu de alta, dar stapinul lui doreste sa bea ceva impreuna cu noi, ca sa ude motoru'! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva zarvă se tot face ...cu Voineasa asta nene,

 

Si prevăd că sta-vom...crăcănati de multă lene.

 

 

Sus pe muntele Păpusei ...neaua-i incă la putere

 

Măcar de ne-om strânge roată.. la un vin ..sau la o bere,

 

Si ajunsi in Ciungetu seara....vineri ce cade-n opt Mai,

 

Astepta-vom toti să strângem ..primul...Beemer-fest alai.

 

Iară sâmbăta ce-urmează dis de dimineată... fratii

 

Uite-i cum incalecă ..si dusi sunt...să vadă de sus Carpatii.

 

 

Vine Zeroo ,vine Taxi...uite ..vine si Guy Ana

 

Vine până si minerul ..chiar el... nea’ Ivan Pedala,

 

Unii sta-vor ca boierii ..sus in vila cu-apă caldă,

 

Altii-n cort ..sub ceriul liber..Caru’ Mare ca să-l vadă.

 

Robbie ia cu el lanseta...cu fir.. si cu ..rotativă ,

 

Pe lângă enduro merge.. chiar si-un păstrăv deopotrivă,

 

Iar de n-om avea noroc pe “baltă” si n-avem nici un DRIL... nicicum,

 

Ne-o face Nea’ Doru-o masă ...bunătăti puse-n CEAUN.

 

 

Si surprizele sunt multe ...să ne facă bucuria,

 

Vom avea cu noi se pare..echipa Motomagia.

 

 

.............

Mai Zeroo...Codrute.. te rog ia mata legatura !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Codrut este beat sub masa,

Ca plecat maestru Roby,

Far' sa dea si el de veste

La bulgari, cu a lui Sefa.

 

Insa cand se-o 'ntoarde Seful,

Pe Codrut il ia la palme

C-a indraznit acum saracul

Sa-l vorbeasca pe la mese.

 

Multe , multe ar fi de spus

Despre unii despre altii

Dar sunt intr-o zi nasoala

Si nu pot sa mai vorbesc.

 

Si de-o fi sa ne mai vedem

Pana Vineri la Voineasa,

Nu uitati sa injurati

Doar pe cei cu mintea dusa!

 

Dar ne-om vede poate si la anul

La Voineasa, la berica

Si vom scoate niste versuri

Sa le publicam, Nenica!

 

 

Semneaza:

:baldy:

 

 

Aveti cuvantul Maestre!

Editat de taxi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dac'afara nu e soare

Ploua si e racoare

Nu mai calarim motoare,

Compunem poezioare.

 

Am si eu o intrebare

Suntem sanatosi noi oare?

Sau umbla microbul care

Ne loveste-ntre picioare?

:) :wacko: :baldy:

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A dat gripa porcina-n voi, betivani porci care sunteti.

 

Na la tata info utile. Le mai updatez cand se schimba.

 

Friday, May 8

Mostly cloudy and warmer with a couple of showers. Winds from the NW at 11 km/h.RealfeelŸ: 19 °CHigh: 18 °C

Friday Night, May 8

Mostly cloudy with a couple of showers. Winds from the NW at 11 km/h.RealfeelŸ: 5 °CLow: 7 °C

 

Saturday, May 9

Times of clouds and sun. Winds from the NNW at 12 km/h.RealfeelŸ: 23 °CHigh: 21 °C

Saturday Night, May 9

Partly cloudy. Winds from the NNW at 8 km/h.RealfeelŸ: 9 °CLow: 10 °C

 

Sunday, May 10

Sunshine and some clouds. Winds will be light and variableRealfeelŸ: 26 °CHigh: 22 °C

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A dat gripa porcina-n voi, betivani porci care sunteti.

Na la tata info utile. Le mai updatez cand se schimba.

Friday, May 8

Mostly cloudy and warmer with a couple of showers. Winds from the NW at 11 km/h.RealfeelŸ: 19 °CHigh: 18 °C

Friday Night, May 8

Mostly cloudy with a couple of showers. Winds from the NW at 11 km/h.RealfeelŸ: 5 °CLow: 7 °C

Saturday, May 9

Times of clouds and sun. Winds from the NNW at 12 km/h.RealfeelŸ: 23 °CHigh: 21 °C

Saturday Night, May 9

Partly cloudy. Winds from the NNW at 8 km/h.RealfeelŸ: 9 °CLow: 10 °C

Sunday, May 10

Sunshine and some clouds. Winds will be light and variableRealfeelŸ: 26 °CHigh: 22 °C

 

Utile pentru astia 'teligentii care au facut engleza, ca pentru mine expertu-n minereasca-olteneasco-franceza, informatiile-s inutile! :lol:

Si si-asa ma iau dupa ele ca dupa Nety Sandu cu horosporcu'! :wacko:

Versurile le pun alt' dat'...ca plec la o sindrofie! :) :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Utile pentru astia 'teligentii care au facut engleza, ca pentru mine expertu-n minereasca-olteneasco-franceza, informatiile-s inutile! :lol:

Si si-asa ma iau dupa ele ca dupa Nety Sandu cu horosporcu'! :wacko:

Versurile le pun alt' dat'...ca plec la o sindrofie! :) :baldy:

 

Hai Nea Ivane ca nu-i asa rau. Le-am copiat si eu de la altii.

 

Traducerea si adaptarea in olteneasca, dialectul mineresc: :P

 

Vineri 'fo 19 grade, mai cald decat cu-o zi 'nainte da poa' sa mai si ploua

 

Vineri noaptea mai mult noros si cu posibilitate de iesit in prispa cu sapunul in mana pentru un dus scotian la 7 grade.

 

Sambata ia doua umbrele. Una deschisa, una inchisa. S-ar putea sa ploua sau sa nu. 21 de grade.

 

Sambata noaptea cand e de amor cu aleasa inimii, ia un prezervativ flausat, nu trece de 10 grade.

 

Duminica vremea o sa fie mahmura. Ca si noi de altfel. 22 de grade in termometre. Cam cat fo' 4 beri d-alea tari.

Editat de melciu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai Nea Ivane ca nu-i asa rau. Le-am copiat si eu de la altii.

Traducerea si adaptarea in olteneasca, dialectul mineresc: :lol:

Vineri 'fo 19 grade, mai cald decat cu-o zi 'nainte da poa' sa mai si ploua

Vineri noaptea mai mult noros si cu posibilitate de iesit in prispa cu sapunul in mana pentru un dus scotian la 7 grade.

Sambata ia doua umbrele. Una deschisa, una inchisa. S-ar putea sa ploua sau sa nu. 21 de grade.

Sambata noaptea cand e de amor cu aleasa inimii, ia un prezervativ flausat, nu trece de 10 grade.

Duminica vremea o sa fie mahmura. Ca si noi de altfel. 22 de grade in termometre. Cam cat fo' 4 beri d-alea tari.

Eh, asa ma da ma neica! :)

Io credeam ca acolo ne injura cineva, sau ne zice de rau...ca pe-aci prin forumu' asta numa' d-astea am parte! :baldy:

Iar daca era vorba de vreme, era mai simpla varianta olteneasca, adica asta:

http://vremea.kappa.ro/valcea/ciungetu.html

Hai s-auzim de bine si sa ne vedem sanatosi! :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia mai lasati bre cobelile despre vreme, oameni buni! Ca io` si cu a lu` Plescoi plecaram de 1 mai in ciuda ploii si numai de soare avuram parte!.

Tot cu aceeasi ocazie vizitaram si tara Petrosaniului, unde ne intilniram cu fo` doi austrieci belerezi cu niste 450uri de la KTM, ce tocmai traversasera de la lacul Vidra.

:baldy:

N-am ce face, tre se pare sa ma dau batuta in speranta mea de a traversa drumul strategic sau altul pe acolo. Dar se poate trece fara probleme (altele decit frigul) de la Vidra la Petrosani. Asa ca.......lasati-o mai usor cu odele despre beutura, betzivilor ce sunteti, ca daca e intrunire, nu inseamna ca se sta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...