Sari la conținut

BMW Voineasa 2009


22iulian
 Share

Postări Recomandate

Buuueii ..frati patati.....da' mari bulangii mai sunteti !

Sa depuneti avansul , asa....ca o dovada ca va pasa si ca veti participa la intalnire , n-ati fost in stare !

Da' sa faceti pe desteptii ..mama,mama ..tare priceputi sunteti...

 

Ca-i prea ..negru , ca n-are c,oa,ie...ca nu-i roz, ca nu.. miroase...

 

Stiti ceva ?

Eticheta va fi platita de mine...si , asa naspa cum e , eu ..si cu amicu' cel care-a pictat-o (manca-l-ar tata pe el de Picasso) suntem mandri ca e prima eticheta a primei intalniri de posesori de BMW din Romania.

 

Mi-a fost teama ca o sa fiu certat de posesori de LT-uri, sau de K-uri..ca imaginea nu prea are de-aface cu ei ..dar ..vezi bine ..baietii au fost (sunt) "subtiri ".

 

Hai ca va iert...stiu ca sunteti foarte esxcitati sa ne vedem mai repede si sa va lipiti habtibildu-n geam..asa ..naspa cum e el...

 

P.S.

Mai sunt 12 locuri libere ! :lol:

 

 

Iuliane, nu-s bulangiu si o pot dovedi :)

lasand gluma la o parte eu sunt pt platitul abtipildului de catre fiecare participant care intra in posesia lui !

referitor la avans, pe criza asta nu stiu daca in mai o sa am bani de bilet de tramvai, asa ca daca vin, stau la cort ! :cheers:

 

 

bafta !

 

ps: schimba dreacu sigla aia ca arata ca curu :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 396
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

declar deschisa licitatia pt nr 69

 

care vine cu bucata cea mai buna o punem deasupra la 69

 

ps si eu dunt de acord cu plata habtipildului

 

ok

primul numar licitat ..69

Ofer 100 RON.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

repet anuntul lui iulian, ca sa nu mai cautati aiurea datele de cont-etc.

 

 

 

 

 

Buna ziua !

 

Sa trecem la lucruri serioase:

 

Prima intalnire a BEEMERILOR din Romania:

Perioada 8-10 mai 2009

Locatia : Pensiunea Baciu ,

Localitatea Ciungetu ,valea Rudaresii ,

post-27837-1236603427_thumb.jpg

Cazare in 3 vile alaturate,camere duble cu baie proprie sau apartamente,total capacitate cazare 36-40 persoane.

Posibilitate camping : Da -conditionat de achitare masa,pensiune completa.

Acces : din drum asfaltat DN7A Brezoi-Petrosani,drum asfaltat DC 175 pana la Ciungetu ,ultima portiune cca. 2,5 km drum comunal neasfaltat.

Costuri totale zilnice: Cazare in vila + 3 mese/zi = 130 RON/persoana/zi.

Restaurant cu posibilitate de servire pana la 70-80 de persoane.

Pentru cei interesati de amplasare cort, nu se percepe un anumit tarif pentru campare DAR serviciul de campare este doar la pachet cu pensiune completa 3 mese = 80 RON/zi/pers.

 

Pensiunea se afla pe valea Rudaresei ,afluent al Latoritei ,la randul ei afluent al Lotrului.

Posibilitati multiple pentru startul unor trasee cu diferite dificultati soft pana la serious -enduro.

 

Locatia este "rezervata" .

Inscrierile pentru aceasta intalnire se fac in ordinea achitarii unui avans de 140 RON/participant ,

in contul RO83 INGB 0000 9999 0034 5804

 

titular cont :Răuță Iulian,

cont deschis la :

ING Bank Agentia Centrala Bucuresti.

 

 

 

Termenul limita de depunere a avansului :30 martie 2009.

 

Va rog sa specificati in detaliile de plata numele vostru si sa confirmati plata prin PM sau prin email iulian.rauta@petrom.com

O sa public la sfarsitul saptamanilor ce vor urma nick-urile participantilor inscrisi.

 

 

Astept sa-mi cereti orice fel de informatie legata de programul celor 2 zile.

Sunt deja conturate cateva trasee...curmatura Oltetului ,pasul Urdele ,....niscaiva pesteri de vazut....

La randul meu va provoc in a lansa orice propunere ce poate completa intalnirea noastra,de genul : alune,feteasca neagra,clatite cu vaselina,cine bea ,cine nu bea ,...cine pescuieste, ...apropo,sunt vreo cateva lacuri cu pastrav in zona ..asadar ..spinning around.

 

 

Avem prieteni Beemeri "outside the forum" ?

Sunt bineveniti !

 

Surpriza intalnirii :daca vom fi cel putin 40 de participanti ,Taxi aduce un Dakar in tombola !

Alta surpriza : participarea echipei AB ,cu motoare de drive test.

 

Sa fim sanatosi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

saluty

 

uite:

 

 

Pentru cei interesati de amplasare cort, nu se percepe un anumit tarif pentru campare DAR serviciul de campare este doar la pachet cu pensiune completa 3 mese = 80 RON/zi/pers.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare intrebacioasa:

 

Daca platim trei mese pe zi asta inseamna si masa de pranz.

Daca noi la pranz strabatem coclaurile patriei si ajungem inapoi seara,ce se intampla cu mancarica noastra?

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

saluty

 

uite:

 

 

Pentru cei interesati de amplasare cort, nu se percepe un anumit tarif pentru campare DAR serviciul de campare este doar la pachet cu pensiune completa 3 mese = 80 RON/zi/pers.

Puteti sa ma adaugati pe lista voastra vin la cort..cred ca o sa vin si cu doamna...acum depinde de vreme pt mine mi-e indiferent ea e cu frigul.daca se poate sa lasati si ceva nr de telefon pt contact sa ne intalnim intr-un punct sau ceva de gen sa nu alerg de nebun ca nu va gasesc pe nustiu unde . Eu sunt din targoviste asa ca pot veni cu cei din Bucuresti ,Pitesti,Campulung..depinde de traseu..daca nu vrea ca cineva sa faca public nr de tel macar poate sa imi dea un pm un sef de trib de undeva sa vbim.vad ca voi deja va cunoaste-ti e mai mult o intrunire a unei "gasti" dar as putea sa vin si eu cu voi in gasca,NUMAI DACA MA PRIMITI binenteles!

nr meu 0723453749 care sunt prin imprejurimi poate sa dea semn si mergem impreuna!

cu stim gory! :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Puteti sa ma adaugati pe lista voastra vin la cort..cred ca o sa vin si cu doamna...acum depinde de vreme pt mine mi-e indiferent ea e cu frigul.daca se poate sa lasati si ceva nr de telefon pt contact sa ne intalnim intr-un punct sau ceva de gen sa nu alerg de nebun ca nu va gasesc pe nustiu unde . Eu sunt din targoviste asa ca pot veni cu cei din Bucuresti ,Pitesti,Campulung..depinde de traseu..daca nu vrea ca cineva sa faca public nr de tel macar poate sa imi dea un pm un sef de trib de undeva sa vbim.vad ca voi deja va cunoaste-ti e mai mult o intrunire a unei "gasti" dar as putea sa vin si eu cu voi in gasca,NUMAI DACA MA PRIMITI binenteles!

nr meu 0723453749 care sunt prin imprejurimi poate sa dea semn si mergem impreuna!

cu stim gory! :angryfire:

 

 

Brava, bine ca ne stringem!

 

Treaba e, ca asa nu mai stim nici cum care si cu cine. Am propus o lista pe care fiecare sa se treaca la sfirsit, cu nr de persoane. Vad ca e nevoie sa trecem si tipul de cazare dorit. Asta ca sa avem totusi o idee citi o sa fim si ca sa stim si cite spirtoase/ vinoase organizam, si pe cine contactam pe PM, etc.

Cazarea in camere se va face numai pentru locurile rezervate, pentru restul nu vom putea garanta, deci cei care vor sa vina, trebuie sa dea avans, ca sa fim siguri cind ii raspundem omului......

Asi propune totusi sa se dea un avans macar simbolic si de catre cei care vin cu cortul, tot din motivul ca ne vom angaja sa venim un anumit numar de persoane si nu ar fi bine ca acest numar sa varieze prea mult. Pentru ca gazda noastra va trebui sa se aprovizioneze si nu cred ca ii va fi egal daca va cumpara mincare pentru 20 sau 50 de oameni..... Cum ar fi un 40 de lei de persoana la cort avans?

Deci, reiau lista, de la stadiul la care ramasese inainte sa intre in uitare:

 

 

1. Iulian22

2. Guy_ana

3. Zeroo

4. Nils

5. TAXI x 2

6. Ianachim (poate x 2)

7. Ali Baba x2

8. Rul x 2

9. THC x2 cort

10. Melciu x2

11. Uzunu (poate x2)

12. Delta X x 2 moto

13.Enduristul + Endurista (la ce numar m-am bagat...)

 

Acum mai stim si de

 

14 Gotry- cort, 2 persoane (Si nu, nu suntem o gashka. Suntem o gashka pe cale de a deveni o gashka mai mare! :angry: )

 

Si lista mai are adepti, stiu eu, numai ca nu se incumeta sa se scrie pe ea! hai deti o data!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca platim trei mese pe zi asta inseamna si masa de pranz.

Daca noi la pranz strabatem coclaurile patriei si ajungem inapoi seara,ce se intampla cu mancarica noastra?

 

 

 

La pachet. :angry:

Punem ciorbitza in borcane?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Iulian22

2. Guy_ana

3. Zeroo

4. Nils

5. TAXI x 2

6. Ianachim (poate x 2)

7. Ali Baba x2

8. Rul x 2

9. THC x2 cort

10. Melciu x2

11. Uzunu (poate x2)

12. Delta X x 2 moto

13.Enduristul + Endurista

14.Gotry- cort, 2 persoane

15.Moldovean (BOGDAN) -un cort si doi saci de dormit - cine nu are cort e bine primit (si ... fara aluzii va rog!!!).

 

La sfarsitul lunii ridic dakarul (daca nu il ridic vin pe drag :angryfire:)... sper (90%) sa ne vedem acolo ! de 1 Mai vreau si in Vama si pe 16 e si DM in Bucuresti , mmmmm prea multe weekenduri plecat de acasa :angry:

 

Hai pe curand !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hm, este foarte tentanta locatia. Poate ma primiti si pe mine cu un ST mai batranior. Trebuie sa vad cu timpul liber cum stau in perioada respectiva, din Iasi pana la voineasa e un pic de drum si nu stiu daca il pot face vineri de la 14 pana seara. Daca vin probabil va trebuii sa dorm pe undeva ca ajung sambata spre dimineata. Oricum, voi urmari topicul si va anunt daca vin.

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Iulian22

2. Guy_ana

3. Zeroo

4. Nils

5. TAXI x 2

6. Ianachim (poate x 2)

7. Ali Baba x2

8. Rul x 2

9. THC x2 cort

10. Melciu x2

11. Uzunu (poate x2)

12. Delta X x 2 moto

13.Enduristul + Endurista

14.Gotry- cort, 2 persoane

15.Moldovean (BOGDAN) -un cort si doi saci de dormit - cine nu are cort e bine primit (si ... fara aluzii va rog!!!).

 

La sfarsitul lunii ridic dakarul (daca nu il ridic vin pe drag :angryfire:)... sper (90%) sa ne vedem acolo ! de 1 Mai vreau si in Vama si pe 16 e si DM in Bucuresti , mmmmm prea multe weekenduri plecat de acasa :angry:

 

Hai pe curand !

Mai stau un pic sa vad cum ma sutesc de la job in zilele alea, ca as veni si eu.Salutare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hm, este foarte tentanta locatia. Poate ma primiti si pe mine cu un ST mai batranior. Trebuie sa vad cu timpul liber cum stau in perioada respectiva, din Iasi pana la voineasa e un pic de drum si nu stiu daca il pot face vineri de la 14 pana seara. Daca vin probabil va trebuii sa dorm pe undeva ca ajung sambata spre dimineata. Oricum, voi urmari topicul si va anunt daca vin.

Bafta

 

st-ul tau mai batraior o sa se simta in apele lui inconjurat de atatea st-uri de aceeasi generatie,

 

bafta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Brava, bine ca ne stringem!

 

Treaba e, ca asa nu mai stim nici cum care si cu cine. Am propus o lista pe care fiecare sa se treaca la sfirsit, cu nr de persoane. Vad ca e nevoie sa trecem si tipul de cazare dorit. Asta ca sa avem totusi o idee citi o sa fim si ca sa stim si cite spirtoase/ vinoase organizam, si pe cine contactam pe PM, etc.

Cazarea in camere se va face numai pentru locurile rezervate, pentru restul nu vom putea garanta, deci cei care vor sa vina, trebuie sa dea avans, ca sa fim siguri cind ii raspundem omului......

Asi propune totusi sa se dea un avans macar simbolic si de catre cei care vin cu cortul, tot din motivul ca ne vom angaja sa venim un anumit numar de persoane si nu ar fi bine ca acest numar sa varieze prea mult. Pentru ca gazda noastra va trebui sa se aprovizioneze si nu cred ca ii va fi egal daca va cumpara mincare pentru 20 sau 50 de oameni..... Cum ar fi un 40 de lei de persoana la cort avans?

Deci, reiau lista, de la stadiul la care ramasese inainte sa intre in uitare:

 

 

1. Iulian22

2. Guy_ana

3. Zeroo

4. Nils

5. TAXI x 2

6. Ianachim (poate x 2)

7. Ali Baba x2

8. Rul x 2

9. THC x2 cort

10. Melciu x2

11. Uzunu (poate x2)

12. Delta X x 2 moto

13.Enduristul + Endurista (la ce numar m-am bagat...)

 

Acum mai stim si de

 

14 Gotry- cort, 2 persoane (Si nu, nu suntem o gashka. Suntem o gashka pe cale de a deveni o gashka mai mare! :angry: )

 

Si lista mai are adepti, stiu eu, numai ca nu se incumeta sa se scrie pe ea! hai deti o data!

 

ok si cum se face dovada ca am achitat in contul respectiv?adica sa nu se intample ca mai toti au achitat avans si cand ajungem acolo stiti doar pt inca 3-4 persoan avem mancarea si acolo intra cine poate! eu zic sa fie o dovada catre cei care organizeaza sa stie sigur ,din gura sau tastatura pot sa zic multe..! la mine e mai greu cu banca din cauza serviciulu dar trimit pe cineva sa ma rezolve...pana acum vad ca suntem 3 corturi..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din Iasi pana la voineasa e un pic de drum si nu stiu daca il pot face vineri de la 14 pana seara. Daca vin probabil va trebuii sa dorm pe undeva ca ajung sambata spre dimineata. Oricum, voi urmari topicul si va anunt daca vin.

Nu ai de ce sa faci mai mult de 6 ore din Iasi pana la Voineasa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai de ce sa faci mai mult de 6 ore din Iasi pana la Voineasa

mai pune!!! nici fara pauza nu poti venii in 6 ore 500 de km !!! :angry: doar daca se face pana atunci autostrada!!!! :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai pune!!! nici fara pauza nu poti venii in 6 ore 500 de km !!! :angry: doar daca se face pana atunci autostrada!!!! :angryfire:

medie orara de 85 Km/h,cu o pauza de 5-10 min,

ca sa compensezi zonele unde mergi cu 50 Km/h trebuie sa mergi cu 120 sau peste unde se poate,dar sa fim seriosi,cine merge cu 50 in localitate?Nici cu masina nu faci asta.Una peste alta s-ar putea sa mearga....pentru unii. :baldy:

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...