Sari la conținut

Honda Cb500 - Home


CrisLuca
 Share

Postări Recomandate

:laugh: Ar fi super tare. Hai sa vedem...vrea cineva sa se ocupe de organizare? Mie mi-ar place enorm de mult sa facem o intalnire a noastra a CB-istilor. Eu as mai putea aduce vreo cativa din Oradea.

 

 

Pai super tare idee, n-ar fi potrivit Brasovu???si pitoresc si in centru tarii......A cam venit timpu nostru,eu va propun intalnirea si pentru duminica!!!

Asfalt uscat la toata lumea ca ne-am saturat de ploi!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pai super tare idee, n-ar fi potrivit Brasovu???si pitoresc si in centru tarii......A cam venit timpu nostru,eu va propun intalnirea si pentru duminica!!!

Asfalt uscat la toata lumea ca ne-am saturat de ploi!!!!

 

Count me in ! :)

Chiar vreau sa vin, doar sa stabilim data cu cateva zile bune inainte, ca sa-si rezolve toata lumea problemele din timp (serviciu, facultati etc).

Daca tot facem asta, macar sa ne strangem multi, cat mai multi :laugh:

Eu zic sa mai asteptam sa vedem cati ne strangem, poate chiar sa facem cu totii o conferinta pe mess sau ceva in gen ca sa vedem fiecare ce parere are si cand poate veni.

Salutare si ne auzim !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca majoritatii convine Brasovul este O.K. dar sa mai auzim pareri.Sa nu ne grabim,sa fie totul O.K. sa zicem pe data de 07.06 simbata ar fi bine? Este destul timp sa ne aranjam ploile. Incep aceasta lista si va rog sa va bagati si voi cu data cind doriti si orasul. fast_arrow = Brasov 07.06 -simbata

Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Primiti si cu CBF 500 la intalnirea voastra? Daca da, as veni si eu pe 07.06 in Brasov.

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Primiti si cu CBF 500 la intalnirea voastra? Daca da, as veni si eu pe 07.06 in Brasov.

 

Asfalt uscat!

 

 

Pai doar tot CB e :) ceva mai nou si si-a pierdut un amortizor de pe spate, dar nu cred ca are cineva ceva impotriva noii generatii :laugh:

Si eu sunt de acord cu data de 07.06 ! pana acum suntem 3...mai sare cineva ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si respect pentru clubul CB

 

De cateva zile, cand am timp arunc un ochi pe forum. Am devorat absolut toate cele 733 de posturi de pe topic si pot spune ca deja stiu sa fac si mici reparatii :lol:

 

Motor vreau de ceva vreme sa`mi iau :lol: insa ca student nu imi permit inca.. :lol: M`ati convins 80% ca Honda CB500 merita investitia, insa mai stric ceva nopti sa mai citesc si despre alte modele :lol:

 

Asfalt uscat si excursie frumoasa spre Brasov :lol:

Editat de letgo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce posesori de cb 500 sunt din Brasov, sa ridice mana !? Daca v-a ramane Brasovul si probabil ca da, trebuie gasit un loc frumos pentru masa si cazare daca ramanem peste noapte. A doua zi propun o vizita la Moeciu de sus, este foarte frumos, cu pauza de masa si plecarea spre casa la pranz.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce posesori de cb 500 sunt din Brasov, sa ridice mana !? Daca v-a ramane Brasovul si probabil ca da, trebuie gasit un loc frumos pentru masa si cazare daca ramanem peste noapte. A doua zi propun o vizita la Moeciu de sus, este foarte frumos, cu pauza de masa si plecarea spre casa la pranz.

 

Buna idee cu Moeciu..e frumos o sa fiu si eu!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca sunt liber...mai vedem.

 

m-am intalnit vineri cu un cb500 visiniu intre tg mures si cluj. a fost cineva de pe forum? a mea e albastra

Ai o luna sa iti aranjezi ploile,cred ca noi cu cb 500 suntem oameni echilibrati. nu am optat pentru vitezane deci avem ceva in cap si cred ca stim sa ne stapanim, probabil ca avem ce invata unii de la atii, desi timpul este scurt. E nemaipomenit sa vezi aceleasi modele dar diferite, una langa alta. Fa un efort, sigur v-a merita. Gabriela poate se ofera cineva sa vina cu tine,sa fii si tu prezenta,daca nu mergi incet nu te grabi si ajungi tu. Daca ai fi fost pe traseul meu ne intalneam si mergeam impreuna...dar nu esti...Probabil ca aceasta intalnire se v-a face odata pe an si este bine de pastrat acesta traditie, peste catva timp ne vom intalni sute de motoare, hai sa formam un nucleu si sa canalizam si celelalte energii. Eu nu renunt prea curand la acest model, sunt multumit si caut sa o intretin foarte bine ,factor psihologic, pot merge mai relaxat cand stiu ca raspunde la comenzi si ma simt mai in siguranta.Daca este sa-mi cumpar ceva de imbracat de ex. sau pentru motor sigur motorul va castiga, dar eu voi merge mai relaxat ,tehnic vorbind. Mai intreb o data nimeni din Brasov?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca sunt liber...mai vedem.

 

m-am intalnit vineri cu un cb500 visiniu intre tg mures si cluj. a fost cineva de pe forum? a mea e albastra

 

Am un coleg de servici, care nu cred ca are cont pe motociclism. Detine un cb visiniu si vineri probabil pe el l-ai vazut. Zicea ca are de facut drum spre Ludus. Pe colegul meu nu cred ca putem sa-l corupem pt intalnire ca are o fetita de 3 saptamani si nu cred ca este dornic de excursii acum. Daca cumva e pe forum si nu stiu eu :lol: .... SA-TI TRAIASCA FRUMUSETEA DE FETITA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am optat pentru vitezane deci avem ceva in cap

 

:lol:

 

Si totusi... :lol: :lol:

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am mai informat in legatura cu cb 500 si am aflata ca daca ai ghinionul sa iti pice ceva la motor te costa cam mult sa il repari.Voi astia cu cb 500 ce parere aveti?este adevarat?voi stiti mai bine.A avut cineva ghinionul sa duca motoru in service si sa i se perceapa niste preturi foarte mari ?

Editat de ghostrider000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de azi ma alatur si eu comunitatzii. Sunt proaspatul proprietar al unei CB500 :lol:

motoreta atzi mai vazut-o dar atasez 2 imagini. Urmatoarele vor fi cu mine pe ea.

multzumesc pt sfaturi si asflat uscat !!

post-26493-1210587187_thumb.jpg

post-26493-1210587207_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am mai informat in legatura cu cb 500 si am aflata ca daca ai ghinionul sa iti pice ceva la motor te costa cam mult sa il repari.Voi astia cu cb 500 ce parere aveti?este adevarat?voi stiti mai bine.A avut cineva ghinionul sa duca motoru in service si sa i se perceapa niste preturi foarte mari ?

Eu am fost în service de mai multe ori (în 3 sezoane) Âşi mă mai duc dacă e nevoie, deci prețurile nu mi se par prea mari. Am manualul de service, la nevoie aÂş putea să îmi repar singur motocicleta dar mi-e mai comod să o fac în service - e un răspuns destul de clar?

 

De picat ceva la motor nu pică decât dacă mergi fără ulei Âşi antigel sau dacă se duce lanțul de distribuție Âşi întinzătorul. Lanțul se duce pe la 50.000 km Âşi costă 3-400 EUR schimbarea (multă manoperă, trebuie făcut motorul bucăți), dar o dată la 50.000 km (sau chiar mai rar) nu e o problemă aÂşa mare, cauciucurile costă mai mult la acelaÂşi nr. de kilometri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca ma impusc, dragi colegi. de o saptamana caut cablu de ambreiaj si...nimic. adica am sunat la honda in bucuresti si mi-au zis ca il au pe stoc , dar ma ajunge undeva pe la 130-140 ron cu tot cu transport. voi chiar nu ati cumparat din alta parte? sau sunt singurul care a avut ghinionul sa i se rupa :lol:

numai bine si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar azi am povestit despre asa ceva cu colegul meu. Si el a avut cablul rupt de 2 ori. Zice ca un cablu de ambreiaj costa cam un mil jumate, dar exista ceva kit de reparatie care costa 500 mii dar nu o recomanda. Acel kit l-a cumparat din Floresti. Poate acolo gasesti si cablu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...