Sari la conținut

Honda Cb500 - Home


CrisLuca
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Manual de utilizator - a fost postat link de mai multe ori in trecut pe acest topic.

 

Service bun - exista service Honda in Bucuresti si e bun, iar preturile erau decente. In plus mai exista vreo duzina de ateliere bune si inca vreo cateva duzini de ateloiere mai putin bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutarile mele CB-istilor.

Am si eu o intrebare in legatura cu anvelopele.

Vreau sa imi achizitionez un set nou si nu prea gasesc anvelopa pe fata de 110/80/17.

Intrebarea este daca pot sa pun pe spate 130/80/17, dimensiune ce e trecuta in talon si e recomandata de producator si pe fata sa pun 110/70/17. Inteleg ca ar fi de preferat sa pun ambele anvelope de 80 inaltime au de 70 dar deocamdata nu gasesc ce doresc. Imi va afecta in vreun fel comportamentul motocicletei?

Multumesc mult !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Orice schimbare va afecta comportamentul mobrei, dar in cazul asta probabil nu atat de tare incat sa poti observa. Poate doar daca te dai pe curbe pana dai cu scaritele de asfalt. Atunci s-ar putea sa ai o problema. La fel si cu gropile. Fiind cauciucul mai scurt, ai sanse mai mari sa lovesti janta daca iei o groapa mai zdravana cu viteza. Se gasesc fara probleme cauciucuri de 80 fata. Nu o sa fie sfarsitul lumii nici daca pui de 70. Vezi si tu acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru link..prin denumire am ajuns la acesta: http://www.scribd.com/full/7180016?access_key=key-1bsjm67o1oa8avtdfueb

poate mai ajuta pe cineva.

cu placere, sper ca ti-a fost de folos

 

Salutarile mele CB-istilor.

Am si eu o intrebare in legatura cu anvelopele.

Vreau sa imi achizitionez un set nou si nu prea gasesc anvelopa pe fata de 110/80/17.

Intrebarea este daca pot sa pun pe spate 130/80/17, dimensiune ce e trecuta in talon si e recomandata de producator si pe fata sa pun 110/70/17. Inteleg ca ar fi de preferat sa pun ambele anvelope de 80 inaltime au de 70 dar deocamdata nu gasesc ce doresc. Imi va afecta in vreun fel comportamentul motocicletei?

Multumesc mult !

http://www.pneurimoto.ro/, cauta la astia, pana acum cele mai bune preturi, pneurile se aduc pe comanda, dureaza 7 zile, de catre cei de la mymoto, eu mi-am comandat pirelli sport demon, 62 de euro fata si 87 spatele, cat despre chestia cu cauciuc cu talon de 70, atat am acum, asa am cumparat motorul, a fost al unei femei, este putin mai jos, in rest nu am acut emotii cu el. stima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.pneurimoto.ro/, cauta la astia, pana acum cele mai bune preturi, pneurile se aduc pe comanda, dureaza 7 zile, de catre cei de la mymoto, eu mi-am comandat pirelli sport demon, 62 de euro fata si 87 spatele, cat despre chestia cu cauciuc cu talon de 70, atat am acum, asa am cumparat motorul, a fost al unei femei, este putin mai jos, in rest nu am acut emotii cu el. stima

 

Multumesc frumos tuturor pt sfaturi.

Chiar acum ma uit pe site-ul pneurimoto.ro si cel mai probabil imi voi comanda si eu aceleasi anvelope. Cred ca sunt ceea ce caut pentru strada si la un pret accesibil.

Draven, tu le-ai comandat deja? Cum sunt? Cat a durat pana au venit?

Mersi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos tuturor pt sfaturi.

Chiar acum ma uit pe site-ul pneurimoto.ro si cel mai probabil imi voi comanda si eu aceleasi anvelope. Cred ca sunt ceea ce caut pentru strada si la un pret accesibil.

Draven, tu le-ai comandat deja? Cum sunt? Cat a durat pana au venit?

Mersi.

Cum te astepti sa fie, ceva foarte ieftin=in cele mai multe cazuri teapa. am facut comanda pe site, am primit mail de confirmare in care eram anuntat sa merg la mymoto sa platesc 50%avans(termen de livrare 7 zile) numai ca in momentul in care am ajuns acolo pretul pentru anvelope era cu totul altul(fata 107 euro si spatele aprox 150) raspunsul celor de la mymoto a fost ca este o greseala a adminului siteului ca nu a modificat pretul... in fine niste tepari, imi trimiti confirmarea comenzii si cand sa dau banii imi ceri dublu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si o intrebare ca toata lumea m-a bazait si acum nu mai stiu ce ii bine... am si eu pe cb-ul meu michelin active pilot (parca asa ii numele) si vreau sa va intreb.. ce presiune in roti imi recomandati? (deobicei cu pasager). Deobicei bagam 2 pe fatza.. 2.2-2.3 pe spate

Editat de Tibi_c
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in manual este prevazut rider only 29 psi(2.00 bar)front si 33 psi(2.25bar)rear iar pentru rider and passenger 29 psi(2bar)front si 36psi(2.5bar)rear. Asta recomanda fabricantul, daca tu vrei alte setari go ahead.

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi, n-am mai schimbat un bec, de fapt becul e spart a ramas doar putin din el (cazatura). Credeam ca e vreun bec special, care se gaseste numai in Japonia :)

 

Imi lipsea si piesa de sustinere ambreiaj, oglinda stanga, se gaseste aici: http://www.wemoto.com/bikes/honda/cb_500_r_t/93-96/picture/clutch_lever_perch_-_holder/ ,parca o mai cauta cineva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...