Sari la conținut

Honda Cb500 - Home


CrisLuca
 Share

Postări Recomandate

Eu sunt curios cum suna cu toba aia ? :) Ca eu o am pe cea stoc si ma cam bate gandul sa o schimb , careva vreo idee ce/cum/unde ? (in rest imi place astept versiunea finala :))

 

 

p.s. asta seara in buc la Herastrau vine vreun CB-ist ? :)

Editat de LuCkYaN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

am avut cb cu toba ROMBO si suna ca un chopper pt ca e motor in 2 cilindri. asa o sa sune si asta, poate chiar mai gros. pe youtube n-am vazut mare lucru, erau de proasta calitate filmuletele dar parea sa sunt ok toba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va invidiez in momentul asta...

Mesaj completat

Pai ceva mai gros ma intereseaza si pe mine :) ca asta stoc da putin spre "scuter"

 

Hai cu "marea intalnire" :)

gasisem ceva la dezmembrari chiar dupa ce mi-am luat eu toba si era din carbon. orice toba sport suna mai bine decat stocku asta e clar. cauta-ti una faina sh ca altfel ajungi sa dai 250 euroi pe una faina.

si pe louis am vazut una la reducere. nu ajungea la 200 de euro....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ce ora in Herastrau ?

 

Pai nu stiu , parca miercurea este ziua de intalnire moto la arcul de triumf nu ? (sry dar eu sunt de 1 luna in "bransa" :))

 

 

va invidiez in momentul asta...

Mesaj completat

 

gasisem ceva la dezmembrari chiar dupa ce mi-am luat eu toba si era din carbon. orice toba sport suna mai bine decat stocku asta e clar. cauta-ti una faina sh ca altfel ajungi sa dai 250 euroi pe una faina.

si pe louis am vazut una la reducere. nu ajungea la 200 de euro....

 

Nici nu ma gandeam sa iau ceva nou pentru ca nu se merita la anu o mai tin si apoi o dau deci ceva acolo pana in 100E sh :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ceva mai gros ma intereseaza si pe mine :) ca asta stoc da putin spre "scuter"

 

Hai cu "marea intalnire" :)

Daca vrei o toba destul de ieftina (sub 50 de euro) iti pot face eu. Poze cu ea gasesti la "galeria mea de lucrari" iar de auzit poti sa auzi in bucuresti la user-ul chatuiesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei o toba destul de ieftina (sub 50 de euro) iti pot face eu. Poze cu ea gasesti la "galeria mea de lucrari" iar de auzit poti sa auzi in bucuresti la user-ul chatuiesc

 

Daca te referi la http://picasaweb.google.com/Thunderbyte13/...890417992328386 , identica este si toba mea , nu asa este cea stoc ? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt curios cum suna cu toba aia ? :) Ca eu o am pe cea stoc si ma cam bate gandul sa o schimb , careva vreo idee ce/cum/unde ? (in rest imi place astept versiunea finala :))

 

 

p.s. asta seara in buc la Herastrau vine vreun CB-ist ? :)

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=QQszlksSQM4

http://www.youtube.com/watch?v=dzEDm4YUS84&NR=1

 

asa suna fostu nostru cb, il conducea un prieten (eu filmam)...in realitate suna mult mai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te referi la http://picasaweb.google.com/Thunderbyte13/...890417992328386 , identica este si toba mea , nu asa este cea stoc ? :)

 

Ce ai aratat tu acolo e toba stock, defapt in imaginea aia(cu motorul lui chatuiesc) se vad crash bar-urile facute tot de mine. Defapt pozele cu toba is astea http://picasaweb.google.com/Thunderbyte13/...521987826139842 http://picasaweb.google.com/Thunderbyte13/...520245481856802 .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ma gandeam la un tuning ptr moto ,am vazut unul interesant pe net ,gen : toba ,far ,codita ,insa nu prea merita investitia ,trebuie sa-mi iau o geaca de piele buna !

Daca aveti ceva idei de magazine cu marfa de calitate si nu exagerat de scumpe ,va raman recunoscator!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SALUT ,

 

revin cu stiri bune :

 

Bordul merge ok ,nr de km reali si viteza asemenea!!

 

ps : era sa ma calce un nebun cu masina si tot el sa ma bata ,a avut noroc ca s-a dus pe o alta strada si eu trebuia sa ajung de urgenta la serviciu!!!

Mai rau ca in jungla!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, cine stie cum pot adauga putin ulei in furca fata la CB. Sfaturi de ulei, cantitatea necesara, procedura de inlocuire/completare. Multumesc anticipat! Drum bun si asfalt uscat celor care azi mananca asfaltul in plimbari!

Pai pui motorul pe central, apoi bagi un lemn ceva sub baia de ulei ca sa stea ridicat de fata, apoi desfaci roata, dupa ce ai desfacut roata ai la fiecare brat al furcii in partea de jos un surub pe imbus de 6(e pozitionat pe lungimea furcii, de jos in sus, poti ajunge la el numai cu axul rotii dat jos), dupa ce desfaci fiecare surub de tot o sa iti curga uleiul din furca, apoi pui suruburile la loc. asta e operatia de golire, acu cea de umplere. Desfaci ghidonul din jug(cele 4 suruburi pe imbus de 6) si il dai la o parte pentru a avea acces la capacele fiecarui brat al furcii, capace pe care le desfaci, dupa ce ai facut asta comprimi bratele si scoti distantierul cu tot cu arc afara. Apoi torni ulei(cu furca comprimata) si ori masori cantitatea ori masori cu ruleta distanta dintre buza de sus a furcii si nivelul de ulei din fiecare tub al furcii. Cantitatea de ulei difera de la un model la altu, in functie de ce CB ai cauti in manual cantitatea de ulei. La final decomprimi fiecare brat, introduci arcul cu partea mai deasa a spirelor jos, apoi saiba, distantierul ala si in cele din urma ii pui capacele la loc, pui ghidonul si gata treaba. Toata afacere nu ar trebui sa iti ia mai mult de jumatate de ora.

 

Succes!

Mesaj completat

Nimeni nimic, Ice-Man cineva ? Toata lumea isi schimba uleiul din furca sau cum ?

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am nevoie de bani si vreau neaparat sa dau CB-ul pentru ca am prins un pont pt alt motor.

NUMAI PANA LA SFARSITUL LUNII OCTOMBRIE PRETUL ESTE DE 1500 euro

 

moto e din 2002

in motor nu mai trebuie investit absolut nici un leu.

are 44.000 km

kitul de lant (DID-Racing) a fost schimbat pe la 36.000.

bujiile au fost schimbate la 32.000 (ar trebui sa tina 18.000 km )

cauciucurile sunt noi. nu am facut mai mult de 1000 km cu ele (marca Heidenau)

are verificarea tehnica pana in 2010

 

dau CADOU: 2 pinioane aproape noi, un schimb de ulei repsol, un parbriz puig si poate si un topcase GIVI de vreo 24 L

 

PS: motorul este cel din semnatura

Editat de smakalan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sir Vlad : iti pot da un nr. de telefon la serviceul de am fost eu ,iar el o sa iti spuna daca se poate sau nu fara mai costuri sau eforturi!

 

Mesaj completat

Urata vreme aseara ...ploaie peste ploaie...dar a mers ok motorul ...am mers exagerat de atent desi a plouat ...m-am folosit de el ,am pus pelerina pe mine si am plecat la drum 12 km!

ca sa nu mai zic de azi dimineata ...era ...ziceai ca ninge ceva de genu!!!!

Voi le-ati bagat la garaj ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...