Sari la conținut

Honda Cb500 - Home


CrisLuca
 Share

Postări Recomandate

Ce tip de cameră? Cauciucuri cu cameră pui pe scuter dacă mergi cu 50 km/h și eventual cu 70 la vale, nu la moto. Merge tubeless de 140x70R17 pe spate, s-a mai discutat mai sus.

 

Salut,

Si acum intrebarea, ce bujii folositi voi, ce ar fi mai bine sa-i pun si de unde sa le iau?

Louis/Kronaumoto NGK CR8EH9, cod 10035031.

Editat de AdrianB1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Prin București m-am intersectat azi (pe moto) cu vreo alte 3-4 motociclete și cam tot atâtea scutere, ceea ce e cam puțin pentru două traversări ale orașului dintr-un cap în altul. Asfaltul cam rece, viziera se aburea la fiecare semafor, nu e o plăcere să mergi prin oraș dar se poate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari la posesorii de CB500!

 

Sambata Bikers Club Otopeni implineste 3 ani de la infiintare si vor face o petrecere, tot cu aceasta ocazie va fi si lansarea proiectului Caffe Racetek. Mai exact motocicleta mea, Honda CB500S, a stat cam 1 an si 2 luni intr-un service pentru un tunning total iar acum este gata. Cei care sunteti curiosi sa vedeti ce a iesit va astept acolo.

 

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din păcate, spun, din păcate, o altă Honda CB500 de vînzare ! Cu mare regret, mă văd nevoit să mă despart de o motocicletă foarte fiabilă, zdravănă Âşi frumoasă (după părerea mea Âşi doar a încă cîtorva!). Aici, anunțul /index.php?showtopic=452086

 

Sper să nu fie cu supărare că am postat aici la voi, dar e o parte a forumului pe care am vizitat-o des Âşi mi-a fost de mare ajutor. Plus, mi-a plăcut întotdeauna atitudinea posesorilor de CB-uri de aici... Toate cele bune !

Editat de lionofjudah
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare...cine are pe aici de vanzare o oglinda de cb dreapta ( originala), sau amandoua daca nu, si o maneta de frana ?

 

 

 

 

Sau daca aveti ideie de unu care dezmembreaza cb ?

 

 

Mesaj completat

Salutare...cine are pe aici de vanzare o oglinda de cb dreapta ( originala), sau amandoua daca nu, si o maneta de frana ?

 

 

 

 

Sau daca aveti ideie de unu care dezmembreaza cb ?

 

 

 

 

 nimeni?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Meserie, felicitari e super, mai ales rotile alea spitzate :crack:

Mesaj completat

Nimeni, nimic ??? Nu a mai iesit nimeni cu motorul ???

 

ms frumos! :D

 

eu ies zilnic cu ea, insa nu prea stiu ce as putea povesti decat :(

 

post-21654-1259500650_thumb.jpg post-21654-1259500657_thumb.jpg post-21654-1259500663_thumb.jpg

Editat de noro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e superba moto asta.oricum dupa ce am vazut-o live nu cred ca e vreo poza care sa ii cuprinda toata frumusetea...eu unul astept mai multe detalii despre ea si sper ca pe viitor(nu f indepartat) sa reusesc sa intru si eu in posesia unui model customizat.. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e superba moto asta.oricum dupa ce am vazut-o live nu cred ca e vreo poza care sa ii cuprinda toata frumusetea...eu unul astept mai multe detalii despre ea si sper ca pe viitor(nu f indepartat) sa reusesc sa intru si eu in posesia unui model customizat.. :(

 

Ai dreptate, in realitate chiar arata mult mai bine! Daca doresti mai multe detalii poti intreba aici /index.php?showtopic=457359 :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor!

Scuzati-ma ca dau buzna peste voi, dar am o intrebare / rugaminte

Cine are cunostinta despre urmatoarele:

- suport maneta ambreiaj

- maneta frana

- parbriz

Desigur, pt CB 500, si nu de la Louis, e putin cam scump :finger:

Multumesc mult :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu ce intelegi tu prin scump.

pe louis un parbriz puig e undeva la 20 de euro( eu am prins cu 15 la reducere acum 2 ani) iar o maneta de ambreiaj sau frana 8-9 euro.

iti recomand userul ROMI3. aduce fara comision si trimite si prin posta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu ce intelegi tu prin scump.

pe louis un parbriz puig e undeva la 20 de euro( eu am prins cu 15 la reducere acum 2 ani) iar o maneta de ambreiaj sau frana 8-9 euro.

Iti multumesc pt promptitudine

Eu am intrat astazi pe site-ul Louis si nu am gasit parbriz decat cu 69 virgula ceva euro, respectiv codurile 10006546 si 10006612

Poti eventual sa ma ajuti cu codul parbrizului de care zici, de pe Louis?

Multumesc mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...