Sari la conținut

intrebare


easy_rider
 Share

Postări Recomandate

Mama ce caterinci imi vin si mie.

Dar ma abtin.

Asa ca: daca pui furca de IJ cred ca o sa trebuiasca sa pui si roata de IJ asa ca pune frana de iJ. Daca gasesti una pe disc e perfect. Daca nu, merge si pe tambur, dar in cazul asta o sa trebuiasca sa te obisnuiesti sa folosesti franarea old school, mai mult pe spate. Lumea a cam uitat in ultima vreme de spate, de cand cu frana hidraulica cu disc pe fata.

franarea cu cala se poate folosi si pe spate, dar, in acest caz, trebuie dexteritate sporita (nu este cazul sa va ingrijorati pentru ca dexteritatea se obtine in urma unor mai intense sesiuni de antrenament).

 

mult succes! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah am uitat. mai este franarea cu parasuta. functioneaza asa: iei o pitipoanca, cat mai vopsita si boita, ii legi o parama(sfoara mai groasa) de picior ( nu conteaza care picior) si cand vrei sa pui frana ii spui sa sara de pe sa. prin fracarea parasutei de asfalt se produce pranarea. super tare sistem tinand cont de faptul ca nu blocheaza roata :laugh:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc tuturor pt. ajutor... am "inventat" ceva.. si se pare k functioneaza..

..Se poate inchide topicu`.. mi-a fost de foarte mare ajutor.. ... AAAAA...

 

De ce te cacao pe matale? La asa intrebare, asa raspunsuri. Daca erai in stare sa formulezi o intrebare coerenta sunt sigur ca gaseai nebuni care sa-si puna mintea cu o astfel de transformare

 

bah am uitat. mai este franarea cu parasuta. functioneaza asa: iei o pitipoanca, cat mai vopsita si boita, ii legi o parama(sfoara mai groasa) de picior ( nu conteaza care picior) si cand vrei sa pui frana ii spui sa sara de pe sa. prin fracarea parasutei de asfalt se produce pranarea. super tare sistem tinand cont de faptul ca nu blocheaza roata :laugh:)

 

Vezi ca nu stii? nu se zice parama, se zice paNArama. ufff

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ... iti .... mai ... place ... shaorma...

daca ii place shaorma cum ti-a placut tie gramatica ... 3 cl@r m@y m3k@nyko$ul3 :laugh: :laugh:

colegii am si eu o intrebare,ma chinui de cateva zile cu niste magneti de pe la niste receptoare de telefon sa imi adaptez un sistem de franare gen Maglev,are cineva idee cum ii alimentez ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ii place shaorma cum ti-a placut tie gramatica ... 3 cl@r m@y m3k@nyko$ul3 :laugh: :laugh:

colegii am si eu o intrebare,ma chinui de cateva zile cu niste magneti de pe la niste receptoare de telefon sa imi adaptez un sistem de franare gen Maglev,are cineva idee cum ii alimentez ???

prin cadere!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...