Sari la conținut

31 ianuarie 2009 - Cristuru Secuiesc


Postări Recomandate

Incredibil.., chiar azi ma uitam pe un topic facut de un endurist naravas si ma gandeam cata liniste ,in ce comuniune intri cu natura avand un agregat creeat pt asta.., multam mult, din ce am auzit aici si de la altii ,acum, tot asfaltul e de mine! Fara a face psihologie , pot spune ca in fiecare vanator exista o gena de criminal aflata in stare latenta si beutura e tocmai buna pt activarea ei! Tampitul, era frustrat ca i-ati izgonit godacii! Patentul pe podoabele lui!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 91
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Baieti, bine ca nu ati patit nimic. Dati-i in judecata, evident. Si luati legatura si cu Dani. Sigur ar da o mana de ajutor. BAFTA!

la dani ma gandeam si eu..da un semn si te ajut,sunt prieten bun cu el..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am un amic aici in Timisoara, vanator vechi cu acte, care mi-a spus sa am mare grija cand sunt deschize sezoanele de vanatoare ... poti lua glonțul neintenționat sau chiar Âşi intenționat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de necrezut ce se intampla pe meleagurile noastre!! defapt ... nu cred ca mai mira pe cineva, idioti sunt pe toate drumurile acum sunt si prin paduri :| .. trebuie luat masuri importriva nenorocitilor (e inadmisibil sa mori din cauza unui idiot ca asta)

oricum .. ma bucur ca baietii sunt in reglula !! si sper sa ia masuri ... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator sorin28m

imi pare rau de ce ati patit

cu toate ca , probabil , voi ati fost "intrusii" pe un fond de vanatoare unde se desfasura o vanatoare organizata , avand in vedere numarul mare de vanatori , cel care a tras spre voi nu avea nici un drept legal sa faca lucrul asta chiar daca era administratorul,proprietarul sau paznicul fondului !!! Prostia care ati facut-o a fost ca dupa incident ati plecat! Trebuia sa sunati urgent la 112 si sa nu va dezlipiti de respectivul sub nici o forma si sa-l filmati in acest timp cu un telefon fara sa intrati in discutii cu el !

Gaura din butuc a fost facuta de un "proiectil unic" adica glont sau breneke . daca va ajuta cu ceva va pot "povesti" multe despre armele de vanatoare !

foarte mult v-ar ajuta in probarea celor intamplate un cartus , care probabil a ramas la locul "faptei"(depinde de tipul de arma folosit)

Cu toate ca sansele sa aveti castig de cauza sunt aproape nule , NU VA LASATI !!!!!!!!!!!!

Cel care a facut asta nu poate fi numit VANATOR

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca sunt socat .... :blink: ce aveti de gand sa faceti...??? asa se intampla in romania unde legea e facuta sa fie incalcata de niste prosti cu pusti si pistoale care nu au nici 12 clase

 

pe strada ne calca masinile...si acum nici in padure nu mai avem liniste :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum un an si ceva ne luam cabluri in freza si crengi stufoase pe urcari....acum ne impusca rotile....la anu sau in toamna ce o sa patim? Impuscati si lasati sa putrezim in rape? Romania, TREZESTE-TE! Exemple trebuie date, televiziunea implicata! A fost o tentativa de omor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E mult prea mult ...

Discutat, clar, cu avocati. Nici nu vreau sa ma gandesc ce tragedie se putea intampla.

 

 

Ok. Stiu ca nu suntem deloc sfinti ... facem mult zgomot, praf, dam cu pietre in urma noastra, ...

Dar de aici pana la vanatoare de oameni ... e cale mult prea lunga.

 

Nu in ultimul rand ar trebui cautat daca a fost facuta publica respectiva partida de vanatoare, iar cel putin la la AJVPS trebuie sa existe inscrisuri cu asta. Poate e cineva care poate furniza si aceasta informatie, pentru ca pot pica multe capete pe-acolo de la o astfel de tampenie, mai ales dupa ''evenimentul media'' legat de ultimul masacru a lu' nenete Tiriac ...

 

Spor, man !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Geza

1. Vorbeste cu un avocat mai ales ca ai martori plus motocicleta lovita de glont. Este foarte grav din punct de vedere legal ce a facut vanatorul si a incalact mai multe legi si ii va fi foarte greu sa scape fara dosar. Si daca va scapa, crede-ma, va da niste bani sa musamalizeze, regimul armelor e foarte drastic si de obicei nu se baga nimeni sa acopere rahaturi din astea, decat pe bani multi. Ideea e ca reclamatia sa ajunga MAI DEPARTE de zona in cauza. Vorbeste cu avocatul ca sa respecti intocmai procedurile.

2. Implica cat poti presa, am inteles ca te poate ajuta ionut73. Il va ingreuna si mai tare sa musamalizeze si asta e scopul tau.

3. Reclama-l peste tot , la politie, la asociatia vanatorior, la departamentul care se ocupa de controlul armelor si munitiilor. Vanatoarea trebuia organizata, trebuiau semnate niste acte, nu au cum sa iasa asa pur si simplu la plimbare cu pustile, oricum nu mai are rost sa aberez, pana la urma a fost tentativa de omor, a tras dupa tine....nu mai are importanta vanatoarea

 

Nu abandona si nu te lasa intimidat, ii va fi foarte greu sa musamalizeze, crede-ma, tatal si fratele meu sunt vanatori si sunt speriati ca dracu de reclamatii, regimul armelor si munitiilor este infernal de strict si pedepsele sunt mari.

Conflictul dintre vanatori si enduristi din pacate este real. La fel de real cum peste 90 % dintre vanatorii nostrii nu au nici o treaba cu vanatoarea de fapt si sunt niste retardati notorii insetati de dorinta de a impusca cat mai mult si cat mai des ....e si pentru ei un loc in care sunt puternici, cand au arma aia in brate.....si de aici toate problemele, nu mai vreau sa mai divaghez ca am facut destule spume in fata alor mei, de atatea ori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

clar acolo sint unguri ucigasi in zona aia....

 

- ce treaba are nationalitatea in toata povestea? ultim warn inainte de suspendare!

Editat de Soso
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand am vazut acu 20 de ani filmul Easy riders , am ramas shocat ...dar am zis ,asa e in America ,unde sunt multe arme si multi tampiti se mai intimpla sa ajungi vanat daca esti motociclist.Credeam ca la noi asta nu poate sa se intimple.Iata ca nu e asa.....pacat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

clar acolo sint unguri ucigasi in zona aia....

Si daca n-ar fi fost unguri,ar fi fost absolviti de orice vina? Sau numai ungurii ar putea face un asemenea lucru? Sau daca esti ungur esti ucigas? Ei afla ca nu! O intamplare asemanatoare a avut loc si pe meleagurile noastre brasovene,doar ca erau numai vreo 3 vanatori,si mai multi motociclisti...deci nu au avut curajul sa mearga asa departe incat sa traga(sau poate nu erau destul de bauti). Este irelevanta afirmatia ta,factorul cheie care ne caracterizeza nu este nationalitatea. Si baietii cu motoarele sunt tot unguri. Precizez acest lucru ca nu cumva sa-ti vina idei de genul,,unguri ucigasi vanatori de motociclisti romani". Oamenii aceia(e mult spus oameni) indiferent daca sunt unguri sau romani,au incalcat grav legea,colegii nostri au scapat cu bine de data asta dar data viitoare...? Sau ni se poate intampla si noua... Deci,parerea mea personala este ca principalul lucru care ar trebui sa ne intereseze este ce se poate face ca sa mai taiem din ,,rangurile" ce le-au crescut specimenelor de genul vanatorilor,si nu datul verdictelor! Pacat ca totul se reduce la unguri vs romani... Scuze de off topic. Geza,ceva noutati? Ati inceput vreun demers in ceea ce-i priveste pe ,,ungurii ucigasi"? :scratch: Andrea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si daca n-ar fi fost unguri,ar fi fost absolviti de orice vina? Sau numai ungurii ar putea face un asemenea lucru? Sau daca esti ungur esti ucigas? Ei afla ca nu! O intamplare asemanatoare a avut loc si pe meleagurile noastre brasovene,doar ca erau numai vreo 3 vanatori,si mai multi motociclisti...deci nu au avut curajul sa mearga asa departe incat sa traga(sau poate nu erau destul de bauti). Este irelevanta afirmatia ta,factorul cheie care ne caracterizeza nu este nationalitatea. Si baietii cu motoarele sunt tot unguri. Precizez acest lucru ca nu cumva sa-ti vina idei de genul,,unguri ucigasi vanatori de motociclisti romani". Oamenii aceia(e mult spus oameni) indiferent daca sunt unguri sau romani,au incalcat grav legea,colegii nostri au scapat cu bine de data asta dar data viitoare...? Sau ni se poate intampla si noua... Deci,parerea mea personala este ca principalul lucru care ar trebui sa ne intereseze este ce se poate face ca sa mai taiem din ,,rangurile" ce le-au crescut specimenelor de genul vanatorilor,si nu datul verdictelor! Pacat ca totul se reduce la unguri vs romani... Scuze de off topic. Geza,ceva noutati? Ati inceput vreun demers in ceea ce-i priveste pe ,,ungurii ucigasi"? :lol: Andrea

 

:scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acord cu Rea, nu cred ca ar trebui să ducem discuția asta spre zona unguri vs. români Âşi sunt convins că a fost doar o glumă din partea lui Zodiac. Îi susținem pe băieți Âşi credem în înțelepciunea lor!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Andrea explica mult prea frumos pentru inteligenta mult prea inexistenta a celui care asociaza ungurii cu ucigasii de motociclisti. Sigur ca e foarte bine sa arati atata decenta, logica si sa argumentezi asa frumos o idee, dar pe mine sa ma ierte Dumnezeu, dar nu ma pot abtine! JET MA BIZONULE DE AICI CU IDEILE TALE CU TOT!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

INCREDIBIL.....eu daca as fi in locul tau direct la tampitu ala de diaconescu eram ...ca macar ala face ravagi pt reting.....si cu legea e aiurea dar tie nu poate decat sa iti dea o amenda .....apropo...pune poza cu el aici nu iti fie frica si spune cine e sa vada toata lumea ce jegos bogat o mai fi si ala ...si daca nu ma insel la-i si recunoscut .....asa am inteles ....succes si dute pana la haga cu el

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atenție enduriÂşti!

Sezonul de vînătoare colectivă la porc mistreț e deschis pînă în 15 februarie!!!

 

 

revin la postul meu anterior.

fiind sezonul de vînătoare deschis pînă la 15 feb, asta înseamnă că timp de încă 2 week end-uri dealurile, pădurile, vor fi înțesate de vînători amatori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si daca n-ar fi fost unguri,ar fi fost absolviti de orice vina? Sau numai ungurii ar putea face un asemenea lucru? Sau daca esti ungur esti ucigas? Ei afla ca nu! O intamplare asemanatoare a avut loc si pe meleagurile noastre brasovene,doar ca erau numai vreo 3 vanatori,si mai multi motociclisti...deci nu au avut curajul sa mearga asa departe incat sa traga(sau poate nu erau destul de bauti). Este irelevanta afirmatia ta,factorul cheie care ne caracterizeza nu este nationalitatea. Si baietii cu motoarele sunt tot unguri. Precizez acest lucru ca nu cumva sa-ti vina idei de genul,,unguri ucigasi vanatori de motociclisti romani". Oamenii aceia(e mult spus oameni) indiferent daca sunt unguri sau romani,au incalcat grav legea,colegii nostri au scapat cu bine de data asta dar data viitoare...? Sau ni se poate intampla si noua... Deci,parerea mea personala este ca principalul lucru care ar trebui sa ne intereseze este ce se poate face ca sa mai taiem din ,,rangurile" ce le-au crescut specimenelor de genul vanatorilor,si nu datul verdictelor! Pacat ca totul se reduce la unguri vs romani... Scuze de off topic. Geza,ceva noutati? Ati inceput vreun demers in ceea ce-i priveste pe ,,ungurii ucigasi"? :scratch: Andrea

 

 

Andreea, draga...sincer, ma cam sperii cand te vad. Din cand in cand ai o privire de ucigasa :lol: Da, normal ca is unguri vanatori ucigasi de romani motociclisti. Uite ce nume de romani 100%: Geza, Csaba..... Nu m-ar mira ca acei vanatori sa fie unguri ucigasi pe nume "Ion", "Gheorghe" sau "Vasile". Mai sunt si unguri si unguroaice cu nume romanesti nu, ANDREEA? :P

 

Pana la urma, s-a intamplat ceva grav si nu mai conteaza apartenenta etnica. Niste vanatori au atentat la integritatea fizica a unor conationali. PUNCT

Ceva trebuie facut, altfel va deveni din ce in ce mai rau. De la cabluri intinse prin padure la focuri de arma....oare unde vom ajunge??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai procedat corect ca ti-ai vazut de drum. Ti-ai cam fortat norocul cand te-ai intors sa faci poza dar per global ai procedat bine.

Ce faci mai departe e decizia ta.

 

Obligatia ta e sa ai grija de tine si de familia ta. Restul sunt probleme de orgolii si vitejisme gratuite.

 

PS. a mai fost un nene prin Brasov care nu a evaluat bine situatia si a vrut sa ia de urechi pe unu care tocmai impuscase mortal 2-3 oameni... acuma e erou si copii lui plang dupa el.

Editat de _Dexter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...