Sari la conținut

Accident De C***t, F***t Si Cu Banii Luati.


LOTRU
 Share

Postări Recomandate

Dr. Taberei 34,plecat de la stop pe artera principala ce duce de la Moghioros la Academia Militara,in cca 10 metri max. 40-50/h .Conserva iese dintre blocuri timid,pe strada laturalnica,eu contini drumul crezand ca mi se acorda prioritate .V-ati prins ca a sprintat in fata mea taindu-mi drumul ptr a intra pe scuar si a face apoi stanga catre Moghioros.Frana destul de puternica,usor inclinat ptr a evita prin dreapta, derapat fata(blocat roata ptr ca ma apropiasem serios de auto) dupa care au urmat 7-10 m motorul taras pe jos ,eu doar vreo 5 m ca eram mai aderent la asfalt,ba pe un cot ba pe genunchiul celalalt.Telefonul mi s-a polizat in buzunar,carenele dreapta sunt varza, pedala frana indoita tare inauntru,semnal,bla bla.Gagiul a vazut tot,a incetinit si a privit inapoi sa vada daca ma ridic dupa care a taiat-o rapid.B 38 FWL,masina straina , cred,barbat la volan , culoare verde deschis/gri metalizat,din cate am putut vedea dupa ce m-am dat de-a berbeleacul.La politie am dat declaratie, am mentionat si un martor insa m-am ales cu amenda pe deasupra ptr ca n-am pastrat distanta corespunzatoare.Am blugii rupti si in genunchi ( unde probabil exista vreo contuzie) si pe la solduri insa nu schiopatez si nu as vrea altceva decat sa-i pot da o ciocata in gura jegosului si sa-mi repar carenele alea cumva ptr ca altfel ma usuca .Cred insa ca nu am nici o sansa,poate doar cu avocat.Abia'l adusesem din Germania-CBR 600 F3-1995.Adaug faptul ca in afara de umezeala datorata ploii,pe jos am mai avut parte si de celebra mazga impotriva inghetului pe care nu am sesizat-o fiind ud.Oricum prioritatea era a mea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 55
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Dr. Taberei 34,plecat de la stop pe artera principala ce duce de la Moghioros la Academia Militara,in cca 10 metri max. 40-50/h .Conserva iese dintre blocuri timid,pe strada laturalnica,eu contini drumul crezand ca mi se acorda prioritate .V-ati prins ca a sprintat in fata mea taindu-mi drumul ptr a intra pe scuar si a face apoi stanga catre Moghioros.Frana destul de puternica,usor inclinat ptr a evita prin dreapta, derapat fata(blocat roata ptr ca ma apropiasem serios de auto) dupa care au urmat 7-10 m motorul taras pe jos ,eu doar vreo 5 m ca eram mai aderent la asfalt,ba pe un cot ba pe genunchiul celalalt.Telefonul mi s-a polizat in buzunar,carenele dreapta sunt varza, pedala frana indoita tare inauntru,semnal,bla bla.Gagiul a vazut tot,a incetinit si a privit inapoi sa vada daca ma ridic dupa care a taiat-o rapid.B 38 FWL,masina straina , cred,barbat la volan , culoare verde deschis/gri metalizat,din cate am putut vedea dupa ce m-am dat de-a berbeleacul.La politie am dat declaratie, am mentionat si un martor insa m-am ales cu amenda pe deasupra ptr ca n-am pastrat distanta corespunzatoare.Am blugii rupti si in genunchi ( unde probabil exista vreo contuzie) si pe la solduri insa nu schiopatez si nu as vrea altceva decat sa-i pot da o ciocata in gura jegosului si sa-mi repar carenele alea cumva ptr ca altfel ma usuca .Cred insa ca nu am nici o sansa,poate doar cu avocat.Abia'l adusesem din Germania-CBR 600 F3-1995.Adaug faptul ca in afara de umezeala datorata ploii,pe jos am mai avut parte si de celebra mazga impotriva inghetului pe care nu am sesizat-o fiind ud.Oricum prioritatea era a mea!

 

Poi daca ala ti-a taiat calea nu se poate pune problema de nerespectarea distantei!!!

 

:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand am spus ca sunt lovit si la genunchi m-au trimis la spital ptr constatari dupa care sa astept sa se deplaseze o brigada mobila la locul accidentului ceea ce m-a facut sa renunt la mentionarea genunchiului.

 

i-am intrebat daca il vor cauta dar mi s-a spus ca nu ptr ca nu s-au lovit

vehiculele intre ele

 

 

daca macar va loveati...cica!

 

 

Mi se rupea inima cand o vedeam cum se duce pe burta si nu se mai opreste

Editat de LOTRU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Big M**************************************IE :P :crack: :baldy: :lol: ;) :rose:

 

Incearca poate poti sa-i dai in judecata pe politai pentru incompetenta sau ceva de genul, cine stie mai multe sa posteze.

 

Mai era un baiat cu intruder parca, la o faza asemanatoare a platit amenda ca a lovit asfaltul or smth.

La burtile lor, le e lene sa se deplaseze. Si mai sunt si platiti din banii nostri ! Nu-i lasa sa scape asa usor.

 

Bafta si bine ca nu ai patit nimic(grav).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Boului aluia nu-i poti face nimic daca nu l-ai lovit, insa amenda nu este data corect si o poti contesta, prcedura este foarte anevoioasa si exista un termen de depunere a contestatiei care nu stiu exact cit este. Bine ca nu ai patit tu nimic grav, restul se rezolva. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana una-alta, daca ma gandesc de pe ce straduta a iesit pot cauta masina intr-o arie destul de restransa.Si poate il gasesc.Atunci are sa prefere sa plateasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ptiu .... exact in locu' ala m-am dus si eu pe poponeata in primavara.

Tu ai patit-o azi ?

 

 

Pai ma alatur si eu cautarii conserveri. Cred ca ii va face o placere deosebita daca intr-o dimineata isi va gasi masina cu autografele noastre pe ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi,ZZ,sunt fiert.Cred ca plangi si tu cand o s-o vezi

 

parca nu mai am chef de nimic azi.L-oi cauta maine.As baga vreo 2 LAZI DE BERE IN MINE.asa ca sarbatoare

 

LupAlb, un sfat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi,ZZ,sunt fiert.Cred ca plangi si tu cand o s-o vezi

 

parca nu mai am chef de nimic azi.L-oi cauta maine.As baga vreo 2 LAZI DE BERE IN MINE.asa ca sarbatoare

 

n-are treaba ca s-au lovit sau nu fiarele intre ele

 

daca tzi-a taiat fatza si chiar nu v-ati lovit atunci ala e "surs generatoare de pericol" deci bun e plata.

 

spun asta ca avocat.

 

trebuia sa te declari accidentat- atunci erau obligati sa vina la locu' faptei.

dosar- tot tacamul - plus ca il cautau si pe ala!

 

pe de alta parte daca tzi-a facut PV ( si ai zis ca da) ai termen 15 zile de contestatie.

 

e complicat....si nu prea merita... mai bine il tii minte pe ala si poate-l prinzi altfel... sa nu i-o dai din prima - spune-i ca are deschis dosar la politie si poate-l faci de niste bani ca sa-tzi retragi plangerea. Daca nici asa nu vrea atunci ai liber sa-l executi cum vrea neuronu' tau.

 

cel mai bine fratilor daca va tine ii amenintati pe militieni cu sesizare penala pentru abuz in serviciu (am vazut ca multi se inmoaie)

 

aia e.

 

bafta in repararea motocicletei.

Editat de dankrp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stii numarul, stii locul cam pe unde ar locui, ce-ti mai trebuie?! Aaa, niste pietre, bata, sau doar un cui... :P Poate itzi va multumi daca ii faci niste "grafiti" cu cuiul pe masina!! :crack:

 

Bafta,

 

Bogdan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stii numarul, stii locul cam pe unde ar locui, ce-ti mai trebuie?! Aaa, niste pietre, bata, sau doar un cui... :P Poate itzi va multumi daca ii faci niste "grafiti" cu cuiul pe masina!! :crack:

 

Bafta,

 

Bogdan

Dar pe pambriz ce are ? :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dormi linistit....militia romana are grija de tine (ca in reclama de la FNI) :haha: probabil daca v-as spune si eu pt. ce am luat amenda v-ati kka pe voi de ras....1 milion k mi-au cazut pantalonii cand alergam dupa ora de sport jigodiile dracu.....autoritatile curului.....fa-l pe bou' ala sa iti plateasca daunele....daca ii zgarii masina in afara de satisfactie nu primesti nimik ba poate iti faci si mai rau probleme

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate am intalnit si eu genul asta de reactie de la politia municipiului Caransebes. In timpul unei depasiri tirul pe care il depaseam mi-a lovit lateral masina in asa fel incat m-a aruncat cu spatele intr-un pom, de unde am iesit pe aratura. Tirul a plecat fara sa incetineasca macar si m-a lasat acolo.

Nu i-am putut lua numarul, avea gheata pe el, dar aveam semnalmentele, inclusiv ce scria pe prelata, de unde se putea deduce care masina a acelei firme circula la ora aceea pe soseaua respectiva. Cand am ajuns la politie mi-au explicat ca nu au chef sa caute faptas necunoscut in ajun de Craciun (era 22 decembrie), au intocmit un proces verbal in care nu aparea nici un fel de camion, in ciuda declaratiei mele, desi le-am aratat si locul lociturii, care purta inclusiv vopseaua camionului. In procesul verbal nu aparea vinovatie, dar mi-au zis ca daca soacra mea pateste ceva in urma loviturii la cap pe care am incast-o, o sa-mi faca si dosar pentru vatamare. Concluzia lor a fost ca daca nu-mi convine, sa ii contest.

 

Ala cu masina se poate rasplati numai de la om la om, de la om la masina. El a muscat si a fugit, musca si tu si fugi. La o masina straina orice redecorare e binevenita. Se numeste tuning. Daca gusturile tale nu se potrivesc cu ale lui, sa mearga la Protectia Consumatorului. Iar amenda o poti contesta, eu am facut-o si am avut castig de cauza. Probabil sunt si judecatori care-i iubesc la fel de mult pe militieni ca si noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va face prea mult zgomot, dar cu putin acid rezolva masina nemernicului! :haha:

 

CORECT...daca i-o zgarii se revopseste...nu-i mare bai, dar daca esti dibace ia niste acid sulfuric si pulverizeaza-l pe masina. poate sa incerce sa o vopseasca de 1000 de ori ca nu iese :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lichid de frana....rezolva totul.

Ce se intampla ? :haha:

 

CORECT...daca i-o zgarii se revopseste...nu-i mare bai, dar daca esti dibace ia niste acid sulfuric si pulverizeaza-l pe masina. poate sa incerce sa o vopseasca de 1000 de ori ca nu iese :D

Si de faci tu rost ma de acid sulfuric... il cumperi de la piata ? il prepari ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fa un mic "aerograf" pe masina lui cu niste spary-uri d-alea pt ziduri, apropos de grafiti. Si ce sa-i desenezi?

Pai un semn de "cedeaza trecerea" si o motocicleta cu un calaretz pe ea.

:D

 

SI pune-le pe geamuri eventual! :lol: Tabla e rezervata cuiului.

 

Acu serios vorbind, dobitocul trebuie sa stie NEAPARAT de ce, daca ii faci ceva, altfel n-ai rezolvat ABOSLUT NIMIC. :haha:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc ptr sfaturi, cel al lui Zoltan m-a amuzat grozav,repet insa ca nu cunosc proprietarul masinii ci doar urmeaza sa il caut ptr ca sunt prea suparat ca sa las lucrurile asa.Si cred ca am sanse mari ptr ca la ora aia ori pleca de acasa la job ori venea dintr-un loc unde a ramas peste noapte si pe care il viziteaza mai des.Nu sunt excluse nici alte variante mai intortochiate insa cred ca ora aceea matinala le exclude.Cu contestatia ptr amenda n-o sa-mi bat capul,sunt 30 ron.Fuck the police!Acid... hehe,tuning!Ochii mari fratilor la cretini si la carosabil.Lichidul ala maroniu de pe jos e crima!

Editat de LOTRU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...