Sari la conținut

Probleme Cu Cadrul...


pepsi
 Share

Postări Recomandate

Am un etz 250. toata lumea stie ca cadru la aceste motoare e cam slabut. Fostu proprietar o picat cu ea ===> cadrul nu mai e perfect drept se vede clar ca rotile nu is perfect aliniate. Intrebarea mea: se poate cumva indrepta cadrul? Fara sa o schimb. Afecteaza mult performantele (consum, vit max.) ? Rotile se uzeaza mai repede?

 

:haha: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la viraje te-ai obisnuit tu cu el. Mergi cu un motor drept si o sa ti se para ca ala merge stramb :haha:

treaba cu trazul stanga sau dreapte poate fi si din descentrarea rotilor (spatele montat stramb) Lipsa unor distantieri sub forma de saibe la roti, furca stramba, etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tzi-l indrept eu, nu e chiar asha de ushor, dar am mai indreptat cadru la MZ ETZ

da jos motorul, rezervorul, cutiile, toata instalatzia electrica, sa aduci doar cu cadrul shi furca fatza cu ghidonul, bascula shi rotzile, shi il rezolvam.

suna-ma inainte la : 0744 582148 sau 0723 683298

numai bine cosmin aka kerosen

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pepsi si eu am avut cam aceeasi problema la al meu. L-a indreptat Radu de la Transilvania Bykers (pe str Traian) dar nu a iesit perfect, se simtea instbilitate la franare puternica si cand lasam ghidonul liber. Solutia ideala e un cadru nou intarit inainte de a fi folosit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...