Sari la conținut

Introducere In Forum


Raul.
 Share

Postări Recomandate

  • 3 weeks later...
  • Răspunsuri 164
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut,

 

Sunt Alex, 25 de ani, urmaresc forumul de ceva timp, m-am pricopsit cu permis cat. A de 1 saptamana, si cu un Suzuki Gsxr 750 Srad.

Din pacate, un pic cam tarziu,cred, ca sezonul sta sa'si inchida portile.

Toate cele bune, si sa ne pregatim de iernat :stuck:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Sunt Alex, 25 de ani, urmaresc forumul de ceva timp, m-am pricopsit cu permis cat. A de 1 saptamana, si cu un Suzuki Gsxr 750 Srad.

Din pacate, un pic cam tarziu,cred, ca sezonul sta sa'si inchida portile.

Toate cele bune, si sa ne pregatim de iernat :stuck:

 

Priveste partea buna : ai mai mult timp la dispozitie sa pui mobra la punct si sa incepi un sezon nou cu motocicleta boboc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...

Salutare,

 

Sunt Adrian, 28 ani, din Ploiesti. Am cat. A de vreo 4 ani, dar abia anul asta am inceput sa merg pe doua roti.

Detin un Suzuki GSR600, cu care ma impac foarte bine.

Desi citesc forumul de mai mult timp, abia de curand mi-am facut cont si pe aceasta cale salut pe toti cei de aici si va doresc asfalt uscat. :06Biker:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salut, sunt Razvan, am 23 de ani si de vreo 3 saptamani am luat si eu acest microb cu motoretele . In primavara dau de cat A si prima moto care o doresc e o Suzi Gsr 600 - am citit ca este buna pentru incepatori si iarta mult.

 

Vara lunga si asfalt uscat va doresc . :06Biker:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 months later...

Salutare

 

Sunt Luci, 34 ani, din Resita ... deocamdata moto-visator. Din august sper sa fiu posesor de cat. A, dupa care imi voi achizitiona si motoreta (pana la motor trebuie sa rezolv echipamentul).

 

Ca tip de motociclete imi plac enduro-touring, dar rodajul cred ca il voi face pe vreun CB500 sau ceva asemanator (dar NU mai puternic), deoarece, pererea mea (neavizata) este ca pe un astfel de motor poti sa intalnesti si sa treci cu bine peste majoritatea situatiilor neprevazute.

 

Asfalt uscat ... si sper sa va cunosc pe unii dintre voi cat mai curand!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Salutare si bine v-am gasit! Nou pe forum, nou posesor de categoria A, nou posesor de Thunderace, fara evenimente negative si sper asa sa ramana si pe viitor :)

Ma bucur ca am gasit site-ul motociclism.ro, am multe de invatat de aici. Asfalt uscat to everybody!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Desi nu am inca permisul, ma prezint si eu (avand in vedere ca de vreo 2 saptamani citesc cam tot ce misca pe aici).

Asadar, numele meu este Sebastian, am 29 de ani si m-am decis sa fac scoala. Nu am mai condus niciodata o motocicleta (de fapt am condus vreo 30 de minute cand m-am intalinit cu instructorul). La ghidon mi-a placut, nu mi-a placut in spatele lui cand mi-a aratat care e senzatia cu 100+ km/h, Maine am pretestarea la teorie (ca asa e acum, nu conduci pana nu iei pretestarea, ceea ce e ok) si de saptamana viitoare incep condusul.

Emotii la poligon si traseu, zero la teorie (deja fac 20 pct...si mai rar 19). Ar fi culmea prostiei sa pic la sala.

 

Ce mi-as dori eu? O motocicleta linistita, de 125, 250 cmc (numai ca nu stiu ce gasec pe dimensiunile mele: 90 kg, 187). Mi-au fost recomandate japonezele de 500. Am condus la scoala CB500 cu care m-am simtit confortabil insa am mers doar la relanti cu ea. Desi examenul il dau pe un Hornet de 600, cred ca mi-as dori ceva mai micut. Nu am prieteni motociclisti.

Editat de sebibv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu spui de unde esti, nici nu o sa iti gasesti prieteni :)

In alta ordine de idei, un Transalp ar fi o alegere buna, tinand cont ca esti masiv si inalt. Sau un Suzuki V Strom 650.

Pe naked uri nu cred ca te vei simti vreodata confortabil...

Asta e , daca ne a placut mancarica cand am fost mici, acum suportam....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

 

 

Mihai, 34 de ani din Bucuresti, cat A din vara aceasta...incerc sa deslusesc tainele motociclismului pe un FZ6N (si imi place muuult).

 

Incerc sa citesc cat mai multe de pe aici, sa bag la cap cat mai multe si sa exersez in siguranta, progresiv....sa ma pot bucura fara incidente de moto (ceea ce va doresc si voua)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut,

 

Desi nu am inca permisul, ma prezint si eu (avand in vedere ca de vreo 2 saptamani citesc cam tot ce misca pe aici).

Asadar, numele meu este Sebastian, am 29 de ani si m-am decis sa fac scoala. Nu am mai condus niciodata o motocicleta (de fapt am condus vreo 30 de minute cand m-am intalinit cu instructorul). La ghidon mi-a placut, nu mi-a placut in spatele lui cand mi-a aratat care e senzatia cu 100+ km/h, Maine am pretestarea la teorie (ca asa e acum, nu conduci pana nu iei pretestarea, ceea ce e ok) si de saptamana viitoare incep condusul.

Emotii la poligon si traseu, zero la teorie (deja fac 20 pct...si mai rar 19). Ar fi culmea prostiei sa pic la sala.

 

Ce mi-as dori eu? O motocicleta linistita, de 125, 250 cmc (numai ca nu stiu ce gasec pe dimensiunile mele: 90 kg, 187). Mi-au fost recomandate japonezele de 500. Am condus la scoala CB500 cu care m-am simtit confortabil insa am mers doar la relanti cu ea. Desi examenul il dau pe un Hornet de 600, cred ca mi-as dori ceva mai micut. Nu am prieteni motociclisti.

Salutare sebibv, baftă la examen dacă încă nu l-ai dat! Emoțiile o să treaca, la fel am avut și eu la poligon, dar am avut ambiție, și jaloanele le-am făcut în 2:30 min. Așa ca dacă îți dorești cu adevărat, nu o să fie greu ;)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, din pacate nu am dat examenul...si nici cu condusul nu stau bine deloc..abia am facut o ora si jumatate. Daca ajung dupa ora 17, in poligon e full...o sa trebuiasca sa mai fug de la munca. Maine vorbesc cu instructorul...intelegerea a fost ca scoala sa nu dureze mai mult de o luna. In stilul asta ...dau eamen in august.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Nu, din pacate nu am dat examenul...si nici cu condusul nu stau bine deloc..abia am facut o ora si jumatate. Daca ajung dupa ora 17, in poligon e full...o sa trebuiasca sa mai fug de la munca. Maine vorbesc cu instructorul...intelegerea a fost ca scoala sa nu dureze mai mult de o luna. In stilul asta ...dau eamen in august.

bafta multa!

» Post actualizat in 15 Sep 2015 06:27

Salutare. Sunt nou în lumea motociclismului. Am categoria A din 2014, iar de 4 zile sunt fericitul posesor al unui kawasaki-er 5.

bine ai venit, sa-l stapanesti sanatos si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare!!

 

Se poate spune ca sunt incepator, pt ca nu am mai avut motor pana acum, in schimb m-am dat pe cateva.

Ideea e ca as vrea un motor care sa traga sa imi rupa dintii sa fie de 600-750 sa fie frumos ca o vitezana

dar sa traga brutal. Recent am dat ca in putina cu varza intr-un cb 500 si mi-a placut maxim feeling-ul ala

gen muscle moto spre deosebire de 600 care are destui cai dar nu prea are cuplu.

De asemenea as vrea sa ma ajutati si cu discutia 2 pistoane 4 pistoane... nu ma pot decide :D

Deci ce imi recomanda expertii??? :mexicanwave:

Editat de Neghy Alex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in primul rand nu eram ironic !

 

respect motociclistii si unii pe aici sunt chiar experti scuze daca exprimarea e interpretabila

 

apoi permisu il am din 2011

 

si muscle adica are un cuplu nenorocit si instant ai bagat mana in gaz fuge cu tine rau

sunt unele care au mai multi cai dar trag mai finut

probabil sunt eu compatibil cu 2 pistoane...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...