Sari la conținut

Cine Si-a Facut Minskul Enduro?


Supapa_Jr
 Share

Postări Recomandate

GATA...m-am hotarat!!! Va fi enduro...cel putin pana ma razgandesc :D :lol: ...

Nu asta va fi....enduro...imi pare rau ca am confuzat comunitatea motociclistilor din romania... :haha:

Asadar...din cate am inteles eu....ca sa pun alta fata (de ETZ in cazul meu) trebuie facute juguri si nu mai stiu ce la prinderi....

PEPSI...te rog fa o poza la prinderea furcii ca sa inteleg....

ORICINE ALTCINEVA...va rog postati o poza cu prinderea furcii originale la Minsk...

P.S. voi credeti ca eu nu vreau sa pun frana pe disc?

P.P.S. STRESS PARCA ERA VORBA SA TRIMITI PROGRAMELELE...DACA TU CREZI CA E MAI USOR INTRA PE MESSENGER SI MI LE TRIMITI ACOLO.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@supapa sorry da nu am cum sa fac poza, da iti garantez ca se potriveste furca de etz cu modificari minime, sau poate chiar fara. tre sa vezi atat furca de etz cat si motorul tau unu langa altu ca sa-ti dai seama ce tre si ce nu modificat, da credema ca nu tre modificat o groaza de chestii. de pe poza nu o sa intelegi mai nimik, mai bine cauta pe cineva cu un etz si te uiti, in pucuresti 100% gasesti pe cineva...

 

:haha:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Supapa_jr: esti criminal.... hotaraste-te ce faci cu minskul ala ca deja ai confuzat toata comunitatea motociclistilor din Romania :lol:)

:haha:

 

Poate ii trece prin cap sa-l faca chopper sau trike.... :D

Editat de PepsiMan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

arata si a tiganie ... cz-u lu achile arata binisor dar sa vedem cum isi va face evacuarea ca nu a montat-o inca ...

inca lucrez sa-i montez bateria, conjunctorul si alte matze...tre sa gasesc un cimpoi

merci pt apreciere

 

 

cimpoiul ala e de fapt parte din toba! :D are rol de supapa pt. ca apare o rezonanta in el si impinge gazele nearse inapoi in cilindru! :lol: hai ca iti trimit azi programelele ca sa te convingi! scuze ca nu ti le-am trimis pana acum dar chiar nu am avut timp! :kiss:

trimite-mi-le si mie pls :haha:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

@paw paw - frumoasa initiativa, din pacate nu toti se prind..

Pt cei in cauza- poza e cu o Gilera RC..

Ideea era ca nu merita un minsk sa bagi bani in el.Daca nu ai bani, lasa-l asa si fii fericit.Daca ai bani de investit, schimba-l !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

era o gluma, a vrut sa spuna ca-si baga pewla in el de cacao si de harb subdimensoinat si fara putere!

 

:peace: Hai mai ca-i dragut, dar ai tu ce ai cu minskurile, esti rasist cand e vorba de ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de unde ai luat toba rezonatoare si cum se aude fara partea din spate?

cum trage cu toba?

presupun ca e de cz 250 cross

 

Nu toba e de la Cagiva care am vandut-o era fara limitare si era avion chiar se simtea binisor acuma nu stiu daca era numai de la toba pt ca eu am pus si o muzicuta de la un scuter de 125 cc si astea amandoua deodata si nu pot sa-mi dau seama de unde era zvacul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai deocamdata nu mai fac nimic pentru ca nu l-am mai cumparat...o sa ascult sfatul a mai mult de 70% din membri si o sa imi iau la 18 ani ceva mai bun....pana atunci m-am reprofilat :peace:) o sa imi caut un IMS.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

:peace: Hai mai ca-i dragut, dar ai tu ce ai cu minskurile, esti rasist cand e vorba de ele.

 

 

pt. ca is fara rost.... doar ca is relativ fiabile si consuma putin... in rest canci putere, canci "looks", canci cadru rezistent, canci tot!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...