Sari la conținut

Accident grav Tuzla !


bau-bau
 Share

Postări Recomandate

Bai nene, si ce voiati ma sa-i faca? Sa opreasca motorul, sa-l puna pe cric si sa o ia de mana pe femeie si sa o treaca strada?!?!?!? Sa zica merci ca a fost o motocicleta care circula cu simt de raspundere si n-a fost un "jmeker" cu gipan si o spulbera de o imprastia pana-n Vama.

Sunt o gramada de imbecili care traverseaza aiurea, baga capul in pamant si se arunca si trec strada fara sa se uite sau zic "las' ca pune frana, ca d-aia are pedala/maneta". E, nu-i tot timpul asa. Mie d'asta nu-mi place sa merg prin localitati si DJ-uri, ca sunt tot felul de imbecili care nu constientizeaza nimic, si te trezesti ba cu o caruta in fata, ba cu o babuta sau un mos pe bicicleta care brusc se hotareste sa se intoarca tocmai cand esti langa el; prefer autostrada unde stiu ca ma pun pe ea si sunt sanse foarte mici sa-ti sara vre-un cascat matol in fata!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 284
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

lasand babuta la o parte , ai putea sa incerci sa-ti repari motorul din banii ,,Fondul pentru victimele strazii". Asta dupa ce vezi daca din ancheta politiei iesi si tu cu vreo culpa. Nu stiu exact daca acest fond iti acorda despagubiri daca si tu ai o mica vina in producerea accidentului. Bafta multa :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care 4 benzi nenea??u ai fii intrat pe contrasens sa o eviti?hai ca a fost tare(drum cu 4 benzi :crack: )

 

da, prietene, asi fi bagat motoru' si in sant numai ca s-o evit! fierul se repara.

ps. indiferent cat era baba de baba iesita din garantie si de pulbere de beata cineva o asteapta acasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, prietene, asi fi bagat motoru' si in sant numai ca s-o evit! fierul se repara.

ps. indiferent cat era baba de baba iesita din garantie si de pulbere de beata cineva o asteapta acasa.

corect,dar nu mi-as fii riscat viata pt ea CLAR

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, prietene, asi fi bagat motoru' si in sant numai ca s-o evit! fierul se repara.

ps. indiferent cat era baba de baba iesita din garantie si de pulbere de beata cineva o asteapta acasa.

eu imi rupeam si gatu' ca sa o scap pe babuta matoala!

ma dau in vint dupa dobitocii pe care" cineva ai asteapta acasa "si ei fac tot posibilul sa nu ajunga ,traversand beti pe unde li se scoala!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, prietene, asi fi bagat motoru' si in sant numai ca s-o evit! fierul se repara.

ps. indiferent cat era baba de baba iesita din garantie si de pulbere de beata cineva o asteapta acasa.

eu zic ca e vorba de instinctul de conservare aici,te gandesti la viata ta,nu la cea a babei,stiind ca daca o lovesti poti fi ranit grav sau chiar sa iti pierzi viata daca ai ghinion maxim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca s a mai gasit o moralista cu mobra de 125 si "speed never" la capatai ,care sa isi dea cu presupusul si sa ne explice cum sta treaba cu viteza in localitate si cam cum ar treb sa mearga un R6 de 120 de cai cu 50 in localitate si 80 afara.....

 

Nu spun ca e normal sa mergi ca nebunul in localitati, dar cred ca 80 Km/h nu e o viteza enorma ...cum zicea cineva mai sus e o viteza care iti permite sa controlezi mobra..

. Asa ca pe coclauri cu cei care merita..

 

Si insanatosire grabnica si tie si femeii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bravo pt ca ai reusit sa iesi cat mai putin sifonat din intalnirea de gradu 3

in locul tau nu mi.as face nici macar griji despre idioata de pe carosabil

 

si sincer

 

da.o in judecata

 

o sa.ti explic si de ce

 

acum 2 ani

o colega cu sotul in masina a accidentat similar o baba

 

la aproape o luna dupa ce era clar ca baba era vinovata

fiica babei a incerca sa.i santajeze

 

de ce .............

pt ca ei au zis ca nu au pretentii de la baba pt repararea masinii imediat dupa accident

 

deci facerea de bine este futere de mama

 

o sa gasesti o ruda mai tupeista care o sa zica a

 

a....... are baiatu bani de motor ia sa stoarcem ceva de la el

 

BAFTA SI SANATATE MAXIMA

 

IAR CELOR CA ACCIDENTATA LE DORESC UN TIR CAT MAI GREU

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da,are o vina,si daca se demonstreaza ca avea 80 ,o sa isi ia o amenda pt depasirea limitei de viteza cu 20km\h.

Nu cred. Daca intr-un astfel de caz motociclistul mergea peste limita de viteza admisa, mai mult ca sigur este si el vinovat (legal). E ca si cum ai spune ca daca erau amandoi sub influenta alcoolului, femeia isi ia amenda ca a traversat aiurea si motociclistul isi ia o amenda ptr influenta.

 

Acum, din punctul meu de vedere, baiatu' in cauza mi s-a parut cu bun simt si cred ca a tras concluziile singur. Nici eu nu merg cu 50 in localitate si e clar ca putini o facem. Ar trebui sa fim f. constienti insa ca intr-o astfel de situatie, daca se demonstreaza ca mergeai cu 60 viteza reala sa zic (in jur de 64-67 pe bord), mai mult ca sigur te faci vinovat de accidentarea pietonului, iar faptul ca este culpa comuna nu vad ce importanta ar mai avea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scrie foarte clar ca nu i s-au gasit urme de sange in alcool.Got the point?

Dumnezeule mare, citeste (atent) in pana mea inainte sa postezi. Era un exemplu! "Got the point?"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred. Daca intr-un astfel de caz motociclistul mergea peste limita de viteza admisa, mai mult ca sigur este si el vinovat (legal). E ca si cum ai spune ca daca erau amandoi sub influenta alcoolului, femeia isi ia amenda ca a traversat aiurea si motociclistul isi ia o amenda ptr influenta.

 

Acum, din punctul meu de vedere, baiatu' in cauza mi s-a parut cu bun simt si cred ca a tras concluziile singur. Nici eu nu merg cu 50 in localitate si e clar ca putini o facem. Ar trebui sa fim f. constienti insa ca intr-o astfel de situatie, daca se demonstreaza ca mergeai cu 60 viteza reala sa zic (in jur de 64-67 pe bord), mai mult ca sigur te faci vinovat de accidentarea pietonului, iar faptul ca este culpa comuna nu vad ce importanta ar mai avea.

nu este adevarat ,citeste noua legislatie..

iti dau un exemplu:ai auzit de cazul lui Cocos?cel ce se intorcea d la munte pe dn,in localitate avea cam 80km\h,unu ca dacia i-a intors in fata pe linie continua,si l-a zburat.toti din dacie au murit.el e bine merci nevinovat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe DN1 limita in localitati este de 70, daca respectivul avea 100 poate ca altfel statea treaba. Recunosc ca nici nu stiu unde ar trebui sa ma uit exact in lege, ce lege, cod rutier etc. Dar niste repere destul de bine fixate am, ca nu conduc de ieri de azi si hai sa ne si gandim: tu vrei sa zici ca daca (ipotetic si exagerat, ca sa se inteleaga ideea) merg cu 200 la ora prin oras si il iau pe sus pe unu care n-a traversat regulamentar, ala moare vinovat si mie imi ia doar carnetu c-am depasit viteza cu peste 50? Amandoi au incalcat regulile de circulatie. Limita de 50 in orase este gandita tocmai pentru a se putea fi evitate astfel de situatii (

) - mph / Mai fac precizarea inca o data ca nu incerc sa arunc vreo vina pe baiatul cu R6, insa a fost la limita. Nu am cum sa fiu de acord insa cu "io merg cu 80, nu am nici o vina ca mi-a sarit ala in fata".
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeule mare, citeste (atent) in pana mea inainte sa postezi. Era un exemplu! "Got the point?"

Am citit chiar foarte atent crede-ma si reiese ca femeia era franta de beata.Care-i problema?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SSC , sanatate iti urez si mai mult noroc in viitor si sper ca si betiva sa se faca bine cat mai repede.

1 : Toti userii gen Merenptah merg doar cu 49 in localitate (conduita preventiva, nu ?)

dar din semnatura domnisoarei/doamnei ne putem da seama ca vorbeste din carti.

2 : A doua categorie stunt guys team care l-au studiat atat de mult pe Christian Pfeiffer pe youtube incat cu fundul pe scaun si ascunsi dupa monitor in pijamale au impresia ca ei ar fii intrat intr-un drift controlat , evitau baba dadeau si un burn out asa de show off si traversau baba in brate oferindu-i si cateva ore de legislatie si one way ticket to rehab.

 

Concluzia , toti sunteti cei mai LEGALI si cei mai skillati !

Sper sa nu aveti parte de asa ceva niciodata , de o persoana care trece printr-un loc nepermis , vizibilitate redusa , care se afla intr-o stare avansata de ebrietate si care isi schimba directia pe sosea in fata ta.

Dar cum sa ai parte de asa ceva cand stai pe forum dand sfaturi celorlalti si spunand ca tu esti cel mai ciumeg.

Editat de spn
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe DN1 limita in localitati este de 70, daca respectivul avea 100 poate ca altfel statea treaba. Recunosc ca nici nu stiu unde ar trebui sa ma uit exact in lege, ce lege, cod rutier etc. Dar niste repere destul de bine fixate am, ca nu conduc de ieri de azi si hai sa ne si gandim: tu vrei sa zici ca daca (ipotetic si exagerat, ca sa se inteleaga ideea) merg cu 200 la ora prin oras si il iau pe sus pe unu care n-a traversat regulamentar, ala moare vinovat si mie imi ia doar carnetu c-am depasit viteza cu peste 50? Amandoi au incalcat regulile de circulatie. Limita de 50 in orase este gandita tocmai pentru a se putea fi evitate astfel de situatii (
) - mph / Mai fac precizarea inca o data ca nu incerc sa arunc vreo vina pe baiatul cu R6, insa a fost la limita. Nu am cum sa fiu de acord insa cu "io merg cu 80, nu am nici o vina ca mi-a sarit ala in fata".

da ,mai nou asa e,iti ia permisu ca ai depasit cu peste 50 limita legala ,si amenda.e cam si cum nu l-ai lovi,si te-ar prinde politie cu 200

 

SSC , sanatate iti urez si mai mult noroc in viitor si sper ca si betiva sa se faca bine cat mai repede.

1 : Toti userii gen Merenptah merg doar cu 49 in localitate (conduita preventiva, nu ?)

dar din semnatura domnisoarei/doamnei ne putem da seama ca vorbeste din carti.

2 : A doua categorie stunt guys team care l-au studiat atat de mult pe Christian Pfeiffer pe youtube incat cu fundul pe scaun si ascunsi dupa monitor in pijamale au impresia ca ei ar fii intrat intr-un drift controlat , evitau baba dadeau si un burn out asa de show off si traversau baba in brate oferindu-i si cateva ore de legislatie si one way ticket to rehab.

 

Concluzia , toti sunteti cei mai LEGALI si cei mai skillati !

Sper sa nu aveti parte de asa ceva niciodata , de o persoana care trece printr-un loc nepermis , vizibilitate redusa , care se afla intr-o stare avansata de ebrietate si care isi schimba directia pe sosea in fata ta.

Dar cum sa ai parte de asa ceva cand stai pe forum dand sfaturi celorlalti si spunand ca tu esti cel mai ciumeg.

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack:

SSC , sanatate iti urez si mai mult noroc in viitor si sper ca si betiva sa se faca bine cat mai repede.

1 : Toti userii gen Merenptah merg doar cu 49 in localitate (conduita preventiva, nu ?)

dar din semnatura domnisoarei/doamnei ne putem da seama ca vorbeste din carti.

2 : A doua categorie stunt guys team care l-au studiat atat de mult pe Christian Pfeiffer pe youtube incat cu fundul pe scaun si ascunsi dupa monitor in pijamale au impresia ca ei ar fii intrat intr-un drift controlat , evitau baba dadeau si un burn out asa de show off si traversau baba in brate oferindu-i si cateva ore de legislatie si one way ticket to rehab.

 

Concluzia , toti sunteti cei mai LEGALI si cei mai skillati !

Sper sa nu aveti parte de asa ceva niciodata , de o persoana care trece printr-un loc nepermis , vizibilitate redusa , care se afla intr-o stare avansata de ebrietate si care isi schimba directia pe sosea in fata ta.

Dar cum sa ai parte de asa ceva cand stai pe forum dand sfaturi celorlalti si spunand ca tu esti cel mai ciumeg.

bine ca se repara si fierul si baba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SSC , sanatate iti urez si mai mult noroc in viitor si sper ca si betiva sa se faca bine cat mai repede.

1 : Toti userii gen Merenptah merg doar cu 49 in localitate (conduita preventiva, nu ?)

dar din semnatura domnisoarei/doamnei ne putem da seama ca vorbeste din carti.

2 : A doua categorie stunt guys team care l-au studiat atat de mult pe Christian Pfeiffer pe youtube incat cu fundul pe scaun si ascunsi dupa monitor in pijamale au impresia ca ei ar fii intrat intr-un drift controlat , evitau baba dadeau si un burn out asa de show off si traversau baba in brate oferindu-i si cateva ore de legislatie si one way ticket to rehab.

 

Concluzia , toti sunteti cei mai LEGALI si cei mai skillati !

Sper sa nu aveti parte de asa ceva niciodata , de o persoana care trece printr-un loc nepermis , vizibilitate redusa , care se afla intr-o stare avansata de ebrietate si care isi schimba directia pe sosea in fata ta.

Dar cum sa ai parte de asa ceva cand stai pe forum dand sfaturi celorlalti si spunand ca tu esti cel mai ciumeg.

Fully agree with you! dar multi dintre noi vorbesc doar din carti si filme, si isi dau aiurea cu presupusul. Sanatate victimei si bafta multa bikerului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca nu te-ai facut si tu muci.Da intreb si eu din curiozitate, pe viitor cand vei vedea o umbra neagra in mijlocul drumului(tu ai spus ca ai vazut-o de departe) ,cum vei proceda? cumva la fel?Daca iti sarea in fata fara sa mai poti avea o reactie ,mai ziceam,dar asa chiar cred ca te-ai bazat pe ce va face umbra si nu pe ce trebuia sa faci tu.Salutari si mult noroc.

 

Apropo ,legat de experienta ,las-o mai incet ca nu apuci toamna asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tii minte cand vorbeam ca un 600 e mare pt cineva cu putina experienta.... iti aduci aminte de poemicile alea :crack:

 

cineva cu experienta nu avea atat de mult la ora .... si poate stia si cum sa o evite numai pt simplul fapt ca a mai patit de astea si ca stie ca seara trebuie sa ajunga acasa la familie!

 

pt tine si victima ..... sanatate la maxim, dar pe viitor deschide de 3 ori mai bine ochii in trafic si mergi mai incet, asa poti evita orce!

 

salut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tii minte cand vorbeam ca un 600 e mare pt cineva cu putina experienta.... iti aduci aminte de poemicile alea :crack:

 

cineva cu experienta nu avea atat de mult la ora .... si poate stia si cum sa o evite numai pt simplul fapt ca a mai patit de astea si ca stie ca seara trebuie sa ajunga acasa la familie!

 

pt tine si victima ..... sanatate la maxim, dar pe viitor deschide de 3 ori mai bine ochii in trafic si mergi mai incet, asa poti evita orce!

 

salut!

 

Tu te auzi?frate,predici absurditati,fara suparare.cum a mai spus cineva,80 e o viteza normala,mai ales ca era drum cu 2 benzi pe sens,lumea merge cu 80 si pe drumuri de tot k.k.tul in localitati.Cineva cu experienta poate avea SI MAI MULT LA ORA.Nu iau partea nimanui,dar vrei sa-mi spui tu mie ca ai franat mereu dupa fiecare indicator si mergi intre 50-60 mereu in localitate.

Si daca e de 600 ce?pana la urma,mai ales pe drumul ala,prindeai si cu un 125 aceeasi viteza.A fost ghinion,doar atat.Ghinion facut de o betiva cretina ce se crede superman.Eu in locul lui as fi INCERCAT SA EVIT,dar daca vad ca nu se poate,decat eu in groapa mai bine ea in aer.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vad de unde atata inversunare generalizata impotriva pietonilor.

 

eu sunt patit, am facut buba din cauza unui idiot totul s-a intamplat undeva in jur 50 la ora asa ca nu o mai dati in ciunga cu evitarile si derapajele voastre controlate.

 

este instant, doar un reflex te poate scapa sau baga in cacao la fel de bine.

poate de 50 ori iti iese manevra dar la un moment dat o mai si zbarcesti.

 

inainte de toate voi nu ati traversat neregulamentar? nu v-ati luat multa carne niciodata? nu v-a ferit vre-odata cineva?

Editat de valbida1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...