Sari la conținut

Veteranii,adunarea!


Dan Nastase
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Tismana, jud. Gorj, 09-11.07.2010. :)

Poate ca daca schimbati locatia si nu o faceai in acelasi loc de 2 ori, eram mai multi.Dar e bine ca e aproape de tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate daca schimbam locatia, poate organiza altcineva...si-atunci venea unu' in plus! Dar daca lumea a vrut sa o facem anuala aici, m-am conformat! Vine cine doreste! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ca daca schimbati locatia si nu o faceai in acelasi loc de 2 ori, eram mai multi.Dar e bine ca e aproape de tine.

 

Este liber la la organizat.

S-au mai oferit si anul trecut niste baieti din Brasov sa organizeze in zona Brasovului si au disparut in ceata.

Asa a aparut Ivan, cind au disparut cei de la Brasov.

Dar cum spuneam, este liber la initiative.

Asteptam sa fim invitati.

 

Asfalt uscat. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Devii agasant !

 

Daca mai continui cu reclama pe acest topic vei fi suspentat si primesti WARN.

Asa e.Nu-i ajunge ditamai banerul.Atata a insistat incat chiar daca initial vroiam sa ma duc,acum cred ca renunt.Mai ales ca nu agreez pseudo muzica propusa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
pan la urma treaba aia cu tresele a picat sau cum?

Nu a picat domnule. Cine a spus asta? S-au facut si dat trese celor care au fost anul trecut la Tismana. Poate cineva de pe aici, cei care s-au ocupat de treaba asta ii v-a lamuri si pe cei nou veniti care e treaba cu tresele in continuare. Sa auzim de bine! La Cluj m-am intalnit cu Gabi de la Craiova si cu Roby Indianu. Ma asteptam la mai multi veterani pe acolo. Toni prietene, nu ai mai dat niciun semn de viata. Ai avut in plan sa vii si tu la Cluj dar ai lasat-o balta...

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ar fi bine sa discutam la viitoarea intalnire posibilitatea de a ne face un site.Am putea pune pe el informatiile necesare dobandirii statutului de veteran,modalitatea de a obtine fizic acele trese,poze de la intalniri, programul viitor,etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Seniori din toate zarile, uniti-va !

Sper ca motociclistii colegi nu se vor supara

si ai nostrii se vor delecta cu aceste poze.

Sa mai invioram si noi topicu'...

 

 

Introducere "fierbinte"

 

 

Ne uda mosu'

 

 

Din zare in zare...

 

 

Sprijinind cerul.

 

 

Pana la marea cea mare...

 

 

"Casuta" din copac...

 

 

Splendoare in iarba...

 

 

Muma padurii

 

 

Kilometrii de... curbe !

 

 

Pana in varf !

 

 

Pe curand !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Seniori din toate zarile, uniti-va !

Sper ca motociclistii colegi nu se vor supara

si ai nostrii se vor delecta cu aceste poze.

Sa mai invioram si noi topicu'...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am vizitat complexul Tismana, cu imprejurimile inverzite, rasunind de triluri salbatice!

La hotel se lucreaza la renovarea receptiei, bucataria a fost deja renovata si concomitent se curata imprejurimile pentru amenajarea locurilor de campare.

In tabara scolara se auzeau copiii galagiosi si din manastire rasunau rugaciunile spuse de maici!

Cind sa ma apuc sa fac poze, constat ca nu mi-am luat bateriile de rezerva si cele din aparat si-au dat obstescul sfirsit doar dupa vreo doua-trei cadre (is acumulatori care n-au mai vazut incarcare de asta toamna!)...asa ca multumiti-va cu ce am apucat sa pozez undeva deasupra complexului, la vreo citiva kilometri, pe drumul ce traverseaza muntii spre judetul vecin, Hunedoara, unde mi-am incercat nitel capacitatile enduristice ale caprei.

post-2215-1275899086_thumb.jpg

post-2215-1275899209_thumb.jpg

post-2215-1275899265_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru unii care nu urmaresc zilnic acest topic si care vor sa vina la Tismana.Cand are loc intrunirea sau adunarea sau intalnirea.Suntem cativa "moshi"ce dorim sa participam.Deci data,ca sa o bagam in calendarul propriu.Bunu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumim ivan! asta este o intalnire a veteranilor si asa trebuie sa ramana ! si sa nu incerce nimeni sa schimbe acest spirit de unitate spontana as spune eu! evident poate veni oricine si e bine venit ! dar veterani santem cei ce in prima intalnire am stabilit o regula simpla! consider ca prin asta santem uniti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.....si nu uitati sa veniti cu tresele "montate" .Cine nu se conformeaza trebuie sa bage 10 flotari...sau beri (la alegere) :D

 

sa inteleg ca cei ce nu au li se fac pe loc ?....eu am sa fiu in trecere ......posibil sa nu stau mai mult de cateva ore

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daaa, li se fac pe loc citeva locuri la mese ca sa poata depana amintiri linga oarece lichide cu octane! :D

Daca vreti trese, contactati-l pe Bogdan Harea si stabiliti amanuntele impreuna. Cei care nu au primit trese si vin fara acest accesoriu, pot avea in bagaj in locul lor, in functie de vechimea in categoria "A", pentru fiecare 10 ani impliniti, cite o sticla de trascau! -_-

Sa ne vedem intregi si sanatosi! :lol:

Editat de ivan_pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daaa, li se fac pe loc citeva locuri la mese ca sa poata depana amintiri linga oarece lichide cu octane! :D

Daca vreti trese, contactati-l pe Bogdan Harea si stabiliti amanuntele impreuna. Cei care nu au primit trese si vin fara acest accesoriu, pot avea in bagaj in locul lor, in functie de vechimea in categoria "A", pentru fiecare 10 ani impliniti, cite o sticla de trascau! -_-

Sa ne vedem intregi si sanatosi! :lol:

 

De cat sa fie "stecla"?Ca daca vine berchezul de la Cluj cu palinca lui,trei,patru bucati de cate doi litri,am imbulinat-o toti.deci una bucata mai mica.sau mai mare.ce mai conteaza.?bunu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De cat sa fie "stecla"?Ca daca vine berchezul de la Cluj cu palinca lui,trei,patru bucati de cate doi litri,am imbulinat-o toti.deci una bucata mai mica.sau mai mare.ce mai conteaza.?bunu.

Te mai ajut si eu la iaga. Facem noi cumva si le dam gata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vino neica, vino, ca s-or gasi si pentru tine sticle si "V"-uri...chiar daca iti dau ratia mea, fiindca io nu mai gust de vreo 11 ani beuturi octanizate, iar tresele le pot da oricui ca nu-s batute-n cuie! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...