Sari la conținut

Veteranii,adunarea!


Dan Nastase
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutare domnilor! Mesaj catre organizatori: Puneti si voi preturile la cazare, hotel, cabana, ce o fi si preturile la meniu sa stie participantii cum sa se administreze cu bugetul. Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Nu sunt veteran, insa trag tare sa ajung :laugh:.

 

Asadar si prin urmare, dc acceptati si juniorii, imi anunt prezenta.

 

Cazare la cort, de vineri seara.

 

Ride safe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tarifele o sa le am abia luni dupa amiaza fiindca noua sefa a districtului este din Craiova si ajunge cam rar pe la Tismana! Mi-a promis ca voi avea toate datele la timp, iar io va promit ca imediat ce le voi avea, le voi posta aici ca sa le vada tot omu'!

Pretul vinului (rosu sau/si alb) adus de mine de la aceeasi sursa verificata (statiunea viticola Tg-Jiu) va fi de 5 lei/litru, iar rachiul de prune (65*) este 20 lei/litru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gabriel Sulu (gabi's)....2 persoane......cort....masa la crasma.....si restul sa ne vdem sanatosi !

Mesaj completat

Respect!

Anul acesta nu vreau sa mai ratez intalnirea. Mi-am permis sa ma trec in formularul de inscriere!

Sa ne vedem sanatosi.

Ducule nu esti in formular....dar s-a marcat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D Daca am timp asi taia-o din Petrosani pe la Cimpul lui Neag, sa ies off in Tismana. Are careva ceva harta amanuntita a zonei?Sau a mai strabatut cineva un traseu de genul? Se poate recomanda ceva ? Din cite am vazut DN66A se continua o vreme cu un forestier, apoi o aparenta intrerupere de vre-o 20 km si in fine s-ar putea parca iesi fie la un drum care coboara pe Valea Cernei de la lacul Cerna intersectind DN 67D inainte de Obisia Closani, fie pe Valea Motrului, drum care iese in zona Baia de Arama. Stie cineva de prin zona ceva? :laugh:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu putin noroc si o capra incaltata corespunzator, poti iesi lejer pe Valea Cernei. Ai totusi nevoie de o harta amanuntita a zonei ca sa nu patesti ce am patit io cu Dan Enduristul si inca vreo citiva flacai din capitala, cind am ratacit drumul si a trebuit sa facem cale intoarsa. Drumul este bunicel, fiindca si asta iarna la inceputul lui decembrie se putea trece dincolo pe el. Dar acum, in urma ploilor care au cazut si in zona, ar trebui sa-ti faci ceva probleme, dar nu prea mari, fiind un drum strategic acesta este mereu intretinut. Nu strica si alte pareri! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu putin noroc si o capra incaltata corespunzator, poti iesi lejer pe Valea Cernei. Ai totusi nevoie de o harta amanuntita a zonei ca sa nu patesti ce am patit io cu Dan Enduristul si inca vreo citiva flacai din capitala, cind am ratacit drumul si a trebuit sa facem cale intoarsa. Drumul este bunicel, fiindca si asta iarna la inceputul lui decembrie se putea trece dincolo pe el. Dar acum, in urma ploilor care au cazut si in zona, ar trebui sa-ti faci ceva probleme, dar nu prea mari, fiind un drum strategic acesta este mereu intretinut. Nu strica si alte pareri! :laugh:

Ma gindesc ca ma va ajuta ceva si gps-ul, macar partea de busola si ai perfecta dreptate, nu mi-ar strica o harta, are cineva? In rest vaca incaltata corespunzator (k60) am si noroc pina acum girla :cheers: . Parca era si un drum care iesea din Cimpul lui Neag in Valea Sohodolului, stie cineva ceva? In rest pina prin 9 iulie e timp destul sa se uste zona. Am facut eu si transalpina inainte sa o asfalteze si presupun ca n-o fi mai rau de atit. ;) Merci pt incurajari, astept ceva date concrete daca are cineva. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Constantin, la hotel, 1 noapte, 1 camera

Dan Nastase, la hotel, 1 noapte, o camera.

 

Ivane, ar fi utila o propunere de program. Cei care vin de vineri ar putea face un tur (care). Cei de sambata dim. la fel (altul).

Ce ar mai fi de vizitat prin zona? Masa festiva la 19,00?

 

Bogdan Harea, la hotel, 1 noapte, o camera.

Pt cele trei camere raspund!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Propunerea de program o voi face abia dupa ce voi sti cu aproximatie citi participanti vom fi, cam ce preferinte ar avea fiecare (sa pot face o medie) si sa stau de vorba "face to face" cu noua conducatoare de district! Spun asta fiindca inainte discutasem deja un program cu vechea conducere, program pentru care primisem unda verde...iar acum va trebui sa imi expun din nou doleantele si sa vedem ce-o iesi! Oricum, va voi tine la curent cu orice noutate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am rugamintea ca cei care reusesc sa se inscrie in FORMULAR sa nu mai isi treaca inscrierea si pe forum ca astfel linkul catre tabel ramane in urma si e greu de gasit.Doar cei care au probleme cu tabelul sunt rugati sa se inscrie pe forum urmand sa-i trec eu in tabel.Am constatat ca uneori linkul da eroare dar daca dupa ce e afisata eroarea apasati butonul de Refresh (reload) ,linkul functioneaza.Multumesc.

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deoarece la primele intalniri, m-am simtit bine in compania Motoveteranilor, ma anunt si eu prezent, doar daca am acordul domniilor voastre ,boieri mari'. Pentru sambata as dori si eu sa rezerv o camera la hotel +1 bucata cina festiva. Banuiesc ca prezent v-a fi si dl.Director, daca nu din partea administratiei, macar in postura de simplu motociclist. Rog sa ma treceti si pe mine pe tabel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari Ivane,

te rog sa-mi rezervi o camera la hotel pentru doua zile (vineri si sambata), o persoana (adica eu) sigur + posibil inca o persoana. Deasemenea te rog daca poti sa-mi dai si o confirmare pentru cazare. Voi ajunge vineri mai pe seara si vreau sa fiu sigur ca am cazarea asigurata la hotel. Voi fi prezent si la cina cea de taina (eventual cu inca o persoana, deocamdata nu e hotarat daca merge).

Referitor la meniu (nu cel de la cina) parerea mea e ca nu ar trebui sa lipseasca ciorba de burta atat sambata cat si duminica dimineata dar sa fie facuta ca la carte cu ingrediente originale si nu cu inlocuitori si sa nu lipseasca usturoiul si smantana. In rest, poate se gandesc bucatarii si la ceva specific zonei voastre.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...